Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

QUOTE(dowwe @ 2009 02 11, 17:25)
2os pakopos pensijos valdymo bendrove galima keisti pasirašius pirmą sutartį praėjus 3 metams, nuo įsigaliojimo, vėliau kas metus turi teisę keisti nemokamai, o jei dažniau, tai sumokėti bendrovei išėjimo mokestį... vertybinių popierių komisijoje mačiau visų bendrovių mokesčių, tikrai nėra jie kažkokie milžiniški...
bet va jei turi pensijos kaupimo sutartį su gyvybės draudimu, tai jau amen... nieko nebepakeisi... užtai nemėgstu negrynų produktų  ax.gif

nemokamai pagal mane galima keisti fonda tik bendroves viduje, bet jei nori pakeist pacia bendrove va tada karta per metus keiciant 0,2% atsiranda smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 11, 15:29)
nemokamai pagal mane galima keisti fonda tik bendroves viduje, bet jei nori pakeist pacia bendrove va tada karta per metus keiciant 0,2% atsiranda smile.gif


Tai jei taisyklėse nustatyta, tai gali nemokamai ax.gif bet tokių tik dvi bendrovės blush2.gif

Iš Pensijų kaupimo įstatymo:
7 str. 3 dalis
Dalyvio perėjimas iš vieno pensijų fondo į kitą turi vykti laikantis sąlygų, numatytų pensijų kaupimo bendrovės nustatytose pensijų fondo, iš kurio jis pereina, taisyklėse ir pensijų fondo, į kurį pereina, taisyklėse.

Bendrovės būna nusistačiusios taisyklėse kokie mokesčiai yra, tačiau jis negali viršyti 0,2 proc.

14 str. 4 dalis
Dalyvio perėjimo į kitos ar tos pačios pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą išlaidas sudaro pensijų kaupimo bendrovės išlaidos, susijusios su pensijų sąskaitos uždarymu bei lėšų pervedimu. Šios išlaidos negali viršyti 0,2 procento dalyvio vardu pervedamų piniginių lėšų.

Tai nuo 1000 litų, 2 lt... nu kažkaip nemilžiniška suma blush2.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dowwe: 11 vasario 2009 - 15:39
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 11, 16:11)
ERGO seip, o kaip tu girdejus ? koks pakeitimo mokestis?

keisiu II pakopos pensiju fonda, todel ir teiraujuosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 02 11, 15:40)
keisiu II pakopos pensiju fonda, todel ir teiraujuosi smile.gif

o iš kur bėgsi? man teko girdėt kaip bankuose norint nutraukti sutartį, terorizuoja, kad paskolos negausi ir panašiai... gąsdina unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dowwe: 11 vasario 2009 - 15:45
idomus gandai, prie ko tik krize zmoniu nepriveda doh.gif
o kas nutiko kad sugalvojei keist? jei vilnius galeciau kanors parekomenduot rolleyes.gif (ce be reklamos kaip nors umn.gif )
Atsakyti
QUOTE(Laola @ 2009 02 11, 01:30)
Prieš 3metus pasirašiau pensijų kaupimą Vilniaus banke.. Nieks man tada nė nepasakė,kad atsisakyti nebegalėsiu šitos mistikos.. Vadinasi su sese nuėjome į banką išsiimti kortelių, tai įpiršo tiesiog per prievartą tą pensijų kaupimo.. Argi gerą dalyką šitaip bruka???


sakot per prievartą įpiršo? bigsmile.gif man tai juokingi tokie padejavimai cool.gif

o dėl II pensijų pakopos tai nesu itin sužavėta, bet guodžiuosi tuo, kad jei mirčiau pakilimo laikotarpiu, tai paveldėtojai nors lašą tos pensijos gautų biggrin.gif
Atsakyti
Laba,

pasakykit prašau paprastam mirtingajam: man šiandien pasiūlė pasirašyti pensijų kaupimo sutartį Vilniaus banke, nors atsiskaitomąją sąskaitėlę turiu Swedbanke. Kaip geriau, ar pasirašinėti tam pačiam banke, ar galima ir kitam? 4u.gif
Atsakyti
as tai siulyciau pasidometi nebutinai banko siulomais fondais, verslo ziniose buna atspausdintas sarasas pelningiausiai dirbanciu pensiju fondu bendroviu (ir ne tik pensiju, dar investiciniu, gyvybes draudimo jei neklystu) tai va pasiziuri tenai, matai pelningiausiai dirbancias bendroves, ten rodo paskutiniu 12ir 6 menesiu jei neklystu ir pasirenki, manau ce tam kad kuo mazesne rizika butu smile.gif turiu tokia ataskaita 2009-01-05 tai swedbanko, per paskutinius 6 menesius ira kritusi pensiniu fondu verte, is tokiu zinomesniu butu (pask 6 men) ERGO 4.28%, seb 3,27% pakilo
tikiuosi padejau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 13, 00:10)
as tai siulyciau pasidometi nebutinai banko siulomais fondais, verslo ziniose buna atspausdintas sarasas pelningiausiai dirbanciu pensiju fondu bendroviu (ir ne tik pensiju, dar investiciniu, gyvybes draudimo jei neklystu) tai va pasiziuri tenai, matai pelningiausiai dirbancias bendroves, ten rodo paskutiniu 12ir 6 menesiu jei neklystu ir pasirenki, manau ce tam kad kuo mazesne rizika butu smile.gif turiu tokia ataskaita  2009-01-05 tai swedbanko, per paskutinius 6 menesius ira kritusi pensiniu fondu verte, is tokiu zinomesniu butu (pask 6 men) ERGO 4.28%, seb 3,27% pakilo
tikiuosi padejau smile.gif
krite visi akciju fondai (ne isimtis ir pensiju), teigiama augima rodo tik konservatyvus, mazo pajamingumo obligaciju fondai smile.gif
Visų II pakopos pensijų fondų veiklos rezultatai
Nuorodoje yra informacija nuo ikurimo iki dabar, kas menesi idedama menesine ataskaita už praejusi menesi smile.gif Iki 2009-01-31 per dvylika menesiu rezultatai tokie:
Swedbank
Hansa Pensija 1 +3,72
Hansa Pensija 2 -3,76
Hansa Pensija 3 -11,75
Hansa Pensija 4 -23,16
SEB
SEB Pensija 1 +7,08
SEB Pensija 2 -11,94
SEB pensija 3 -32,56
ERGO
ERGO konservatyvusis +5,44
ERGO balans -18,61

Kadangi tiek Swedbank (4), tiek SEB (3), tiek ERGO (2) turi ne viena pensija, o ju rinkinuka, kurias konkreciai omenyje turejai tu? smile.gif
Atsakyti
neblogas puslapiukas , biski issamiau negu vakaro zinios biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nuokata @ 2009 02 12, 21:05)
Laba,

pasakykit prašau paprastam mirtingajam: man šiandien pasiūlė pasirašyti pensijų kaupimo sutartį Vilniaus banke, nors atsiskaitomąją sąskaitėlę turiu Swedbanke. Kaip geriau, ar pasirašinėti tam pačiam banke, ar galima ir kitam?  4u.gif

man irgi pasiūlė... tai pažiūrėjau tokiu žvilgsniu kaip į nevisprotę į tą darbuotoją.

Sakau: žinau ir geresnių būtų prarasti pinigus.

Ji nusijuokė ir suprato. Joms yra liepta terorizuoti žmones su tais siūlymais, nes visi jau spjaudosi sukišę pinigus į nieką...
Atsakyti
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 11, 15:29)
nemokamai pagal mane galima keisti fonda tik bendroves viduje, bet jei nori pakeist pacia bendrove va tada karta per metus keiciant 0,2% atsiranda smile.gif

0,2proc išėjimo mokestį taiko ne visuose bankuose.
Yra bankų kuriuose nutraukti galima išbuvus 3metus ir jokių išėjimo mokesčių nėra.


QUOTE(dowwe @ 2009 02 11, 15:45)
o iš kur bėgsi? man teko girdėt kaip bankuose norint nutraukti sutartį, terorizuoja, kad paskolos negausi ir panašiai... gąsdina  unsure.gif

Čia taip daro hanzai, mano sutarties nenutraukė net pagrąsinus VPK skudais, jau nutariau taip ir padaryt bet paskambino skyriaus vadovė ir paprašė susitikti, o tada atvirai galiu pasakyt, maldavo likti nes jų skyriui tai daug kainuoja(aišku kokios mano problemos jei aš nenoriu pas juos būt, per tris mėn pažįstamui kuris norėjo tik į valstybės vp inv. praganė 7000lt tai persiprašau) o man ataskaitą parodė vienokią, kai paprašiau duoti ją išsinešimui su jos viza ( nes realiai žinau kokie rezultatai ir rodo pagrąžintus) tai nedavė biggrin.gif
cirkininkai.

Atsakyti