Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

Labas rytas. O tapus bedarbiu reikia sutartį nutraukti ar jie ją automatiškai užblokuoja(nedirbu jau ilgai) ? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(zappy @ 2010 02 26, 09:46)
Labas rytas. O tapus bedarbiu reikia sutartį nutraukti ar jie ją automatiškai užblokuoja(nedirbu jau ilgai) ?  blush2.gif


Et, gerai būtų, jei būtų galima nutraukti sutartį biggrin.gif Praradus darbą daryti nieko nereikia, tieisog už nedirbtą laikotarpį į fondą nebus pervedami pinigai iš sodros.
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2010 02 26, 10:49)
Et, gerai būtų, jei būtų galima nutraukti sutartį biggrin.gif  Praradus darbą daryti nieko nereikia, tieisog už nedirbtą laikotarpį į fondą nebus pervedami pinigai iš sodros.
is Sodros pinigai pervedami nebus, bet fondas administravimo mokesti nuo Jusu saskaitoje sukauptos sumos pasiims kaip ir kasmet smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2010 02 26, 12:11)
is Sodros pinigai pervedami nebus, bet fondas administravimo mokesti nuo Jusu saskaitoje sukauptos sumos pasiims kaip ir kasmet smile.gif


Bet esami pinigai, nors ir naujai nepapildomi, toliau bus investuojami, ane? g.gif Ar tas administravimo mokestis visai už gražias akis?
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2010 02 26, 13:14)
Bet esami pinigai, nors ir naujai nepapildomi, toliau bus investuojami, ane?  g.gif  Ar tas administravimo mokestis visai už gražias akis?
na jie jau investuoti, o valdymo mokestis imamas nepriklausomai nuo tu investiciju pelno/nuostoliu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2010 02 26, 13:02)
na jie jau investuoti, o valdymo mokestis imamas nepriklausomai nuo tu investiciju pelno/nuostoliu smile.gif

Tai,jei aš nespėjau nieko ''prikaupt''per vos kelių mėn dirbtą laiką blink.gif Taip suprantu,kad jau esu skolinga tą administravimo mokestį doh.gif
Atsakyti
QUOTE(zappy @ 2010 02 26, 15:51)
Tai,jei aš nespėjau nieko ''prikaupt''per vos kelių mėn dirbtą laiką  blink.gif  Taip suprantu,kad jau esu skolinga tą administravimo mokestį  doh.gif
antros pakopos pensiju fonduose tas mokestis nera fiksuota suma, o tam tikras procentas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2010 02 26, 17:37)
antros pakopos pensiju fonduose tas mokestis nera fiksuota suma, o tam tikras procentas smile.gif

Na ne visur... Pvz visi bankai pagal vertybinių popierių komisijos įstatymą pasilieka teisę bet kada keisti šį mokestį, kuris gali siekti net 10 proc. Išskyrus vieną banką, kur yra fiksuotas 2.95 proc. Todėl laukiu nesulaukiu, kada baigsis pensija SEB (kur ji ritasi žemyn -40 proc.) ir galėsiu pereiti kitur. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ELlJA @ 2010 02 27, 01:14)
Na ne visur... Pvz visi bankai pagal vertybinių popierių komisijos įstatymą pasilieka teisę bet kada keisti šį mokestį, kuris gali siekti net 10 proc. Išskyrus vieną banką, kur yra fiksuotas 2.95 proc. Todėl laukiu nesulaukiu, kada baigsis pensija SEB (kur ji ritasi žemyn -40 proc.) ir galėsiu pereiti kitur.  blush2.gif
Pensiju kaupimo bendroviu nustatyti mokesciai, atskaitomi iš dalyviui priklausanciu piniginiu lesu - cia smile.gif
pagal patvirtintus pensiju fondu nuostatus, tik Ergo ir Danske pasiliko teise iki 10 proc. nuo Sodros pervestu i pensiju fonda pinigu pasiimti, kitu apetitas mazesnis ir nevirsija 3 proc. Tai vienkartinis mokestis, istatymais nustatyta, kad negali virsyti 10 proc. smile.gif
Kitas pensiju fondu mokestis yra vadinamas turto mokestis, jis nuskaitomas kasmet nuo pensiju fondu saskaitoje sukauptu lesu ir negali virsyti 1 proc. (kai kurie pensiju fondai ji populistiskai sumazino iki 0,99 proc.) smile.gif
Gaila, bet per sita periodini ir kasmet mokama 1 proc. turto mokesti sumokame pensiju fondui zymiai daugiau pinigu nei pagal 10 proc. vienkartini imokos mokesti smile.gif

kai zmogus bedarbis, jo privaciam pensiju fonde sukaupta suma kasmet sumazeja 0,99-1 proc. del turto mokescio. Turto mokesti bet kuris pensiju fondas nuskaito ir uzdirbes pelna, ir patyres Jusu mineta -40 proc. nuostoli - tol kol pensija kaupianciojo saskaitoje yra bent litas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arana81: 27 vasario 2010 - 10:16
arana81, ačiū už gražų paaiškinimą, bet nesužinojau nieko naujo 4u.gif nes pati su tuo dirbu. Aš noriu pasakyti, kad ir kiti bankai tikrai pasilieka teisę kelti tą vienkartinį mokestį. Deja...
Atsakyti
QUOTE(ELlJA @ 2010 02 27, 11:33)
arana81, ačiū už gražų paaiškinimą, bet nesužinojau nieko naujo  4u.gif nes pati su tuo dirbu. Aš noriu pasakyti, kad ir kiti bankai tikrai pasilieka teisę kelti tą vienkartinį mokestį. Deja...
stengiuosi paprastai papasakoti, tik ne visada pavyksta smile.gif joks bankas ar draudikas negali imokos mokescio pakelti daugiau nei iki 10 proc., nes tai jau istatymines "lubos" smile.gif
Atsakyti
Viską labai aiškiai pasakėte. Bent jau man. Taip, virš 10 proc. nepakels, bet vienais metais gali nuskaičiuoti 3 proc., kitais 6.... doh.gif
Atsakyti