Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji komunija ir santuoka

Sveiki,
susidūriau su tokia problema - norėčiau susituokti bažnyčioje, bet nesu priėmusi pirmosios komunijos. Kaip kuo greičiau tai padaryti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 11:19)
Sveiki,
susidūriau su tokia problema - norėčiau susituokti bažnyčioje, bet nesu priėmusi pirmosios komunijos. Kaip kuo greičiau tai padaryti? smile.gif

eik į savo parapijos bažnyčią arba į Katedrą ir ten pasakys. "Kuo greičiau" - turbūt nuo tavęs priklauso kaip greitai išmoksi Katekizmą.
O ar šita tyema ne prie "Vestuvių" skyrelio turi būt? g.gif
Atsakyti
Atsiprašau, jei ne ten parašiau, nes ką tik įsiregistravau ir nelabai žinau kas kur... o tai Katekizmą visą MINTINAI, ar užteks mintinai tik maldas?
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 12:19)
Sveiki,
susidūriau su tokia problema - norėčiau susituokti bažnyčioje, bet nesu priėmusi pirmosios komunijos. Kaip kuo greičiau tai padaryti? smile.gif

užtenka kad esi krikštyta. kounija neprivaloma.
o jei pažiūrėsim kitaip - kam tau santuoka bažnyčioje jei nesi tikinti ir nesidomi, nesirengi tapti krikščione? gražių nuotraukų poreikis?
Atsakyti
Komuniją aš jau seniai norėjau prieiti, tik vis neišeidavo... Mano apsileidimas... Ir bažnytinės santuokos noriu ne dėl gražių nuotraukų, o dėl to, kad man ji tikresnė už civilinės metrikacijos... Mano parapijos kunigas leido suprast, kad aš komunijos lengvai negausiu, vos ne reikės paaukot labai nemažai ir dar bele žino ką padaryt... vos ne buities darbus atlikt... tai ketinu ieškotkitur, tik nežinau ko tiksliai reikia.. Užtai ir klausiu, ar katekizmą mintinai ar tik pagrindus išmokt reikes...
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 12:27)
Komuniją aš jau seniai norėjau prieiti, tik vis neišeidavo... Mano apsileidimas... Ir bažnytinės santuokos noriu ne dėl gražių nuotraukų, o dėl to, kad man ji tikresnė už civilinės metrikacijos... Mano parapijos kunigas leido suprast, kad aš komunijos lengvai negausiu, vos ne reikės paaukot labai nemažai ir dar bele žino ką padaryt... vos ne buities darbus atlikt... tai ketinu ieškotkitur, tik nežinau ko tiksliai reikia.. Užtai ir klausiu, ar katekizmą mintinai ar tik pagrindus išmokt reikes...

oi patikėk vargelio ir laiko nemažai reiks įdėt, vien dabar, kad susituok bažnyčioje reik vaikščiot vos ne pusė metų, bent jau pas mus kaime doh.gif ir išmokt visą katekizmą, poteriukų neužteks, na nebent kunigėlis labai jau geras pasitaikys, tai tada taip, o jei ne, tai pavargsi verysad.gif
o beje komunija yra būtina, mes kai tuokia bažnyčioje, tai kunigas gi plotkelę duoda, ar kaip ten ji vadinas g.gif o be pirmos komunijos jos negausi, taip kad sėkmės ir ištvermės
Atsakyti
Kad į pamokėles vaikščiot reikės, tai aš žinau, bet nežinau kiek tai užtrunka, nes konkrečiai kunigai nesako....
Atsakyti
QUOTE(p. Kikimora @ 2007 05 05, 13:10)
kam tau santuoka bažnyčioje jei nesi tikinti ir nesidomi, nesirengi tapti krikščione? gražių nuotraukų poreikis?

va dėl to ir komunijos nepriėmimas gali būt kliūtim priimti santuokos sakramentą wink.gif kam kitas, jei nepraktikuoji vienų? Kunigas turi teisę atsisakyt laimint santuoką, kai mato, kad sakramentas su praktika nesusijęs wink.gif
tai va tokia ir kalba apie neprivalomumą...santuokos sakramentą irgi neprivaloma lyg cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pelės: 05 gegužės 2007 - 13:02
Tai vat ir keliausiu per visas miesto bažnyčias, gal koks gailestingas kunigėlis atsiras, kuris labai nekankins... o mokestis koks nors yra už komuniją?
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 13:09)
Tai vat ir keliausiu per visas miesto bažnyčias, gal koks gailestingas kunigėlis atsiras, kuris labai nekankins... o mokestis koks nors yra už komuniją?

apie kokį miestą kalba eina?

"Užtai ir klausiu, ar katekizmą mintinai ar tik pagrindus išmokt reikes"
tai kad Katekizmas ir yra pagrindai, jei neklystu... Dėl ,,mintinai" - kad ten tokie dalykai kaip "7 didžiosios nuodėmės" ar 'sakramentai' - kaip kitaip juos išmokt? mokesčio iš esmės lyg ir neturėtų būti g.gif
Atsakyti
Apie Vilnių.... Gal kas žinot gražią, jaukią bažnytėlę, kur neinama konvejeriais ir kunigas normalus, sukalbamas, nemoralizuojantis per daug?
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 14:36)
Apie Vilnių.... Gal kas žinot gražią, jaukią bažnytėlę, kur neinama konvejeriais ir kunigas normalus, sukalbamas, nemoralizuojantis per daug?


Mums Onos patiko rolleyes.gif O kunigas ant tiek sena, kad isvis nesigirdejo ka jis sneka doh.gif Bet svarbiausia, jokio moralizavimo, kad ispazinties pries vestuves ejau po 10 metu blush2.gif
Atsakyti