Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji komunija ir santuoka

Kad priimti pirmąją Komuniją tai savaime aišku kad reikia mokėti maldas ir Katekizmą. Mano sūnus pernai metais priėmė Pirmąją Komuniją Kalvarijų Šventojo Kryžiaus bažnyčioje. Tai kiekvieną sekmadienį 1,5 val buvo pamokėlės ir poto buvo mišios. taip truko visus mokslo metus ir kainavo 50 lt. Kiek žinau " mintinai" reikėjo tik maldas, įsakymus, sakramentus . O šiaip Katekizmą ne "mintinai" o reikėjo suvokti savo mintimis. Ir kiek teko girdėti tai šitoj bažnyčioj yra didesni reikalavimai negu kitose miesto bažnyčiose. O neseniai kaimynė tuoktis važiavo į kaimo bažnyčią , nes ten nereikia lankyti jokių p
paskaitų . Turbut daug kas priklauso nuo kunigo. Linkiu tau sėkmės 4u.gif
O šiaip tai tu šaunuolė kad nori priimti Pirmąją Komuniją ir priimti Santuokos sakramentą, nes tikrai santuoka gali buti tvirta tik su Dievo Palaiminimu.
Atsakyti
QUOTE(daivoska @ 2007 05 05, 15:52)
Mums Onos patiko rolleyes.gif O kunigas ant tiek sena, kad isvis nesigirdejo ka jis sneka doh.gif Bet svarbiausia, jokio moralizavimo, kad ispazinties pries vestuves ejau po 10 metu blush2.gif

moralizavimo tai nebuvo, bet konvejeris pas ji geras.
Ypac su krikstynomis tai galima pastebeti.
Norint demesio ir isskirtinumo reiketu rinktis maziau populiaria baznycia.
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 12:54)
Kad į pamokėles vaikščiot reikės, tai aš žinau, bet nežinau kiek tai užtrunka, nes konkrečiai kunigai nesako....

Aš tau bijau pameluot blush2.gif bet kai mano brolis ženijos tai kunigas sakė, kad kažkur apie pusmeti reik vaikščiot, bet kadangi jis turėjo išvažiuot į užsienį ir nunešė kunigui bilietuką parodyt, tai tas po mėnesio juos sutuokė bažnyčioj, bet poteriukus mokėsi, kaip vaikas daugybos lentelę biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulanakė @ 2007 05 05, 20:22)
O neseniai kaimynė tuoktis važiavo į kaimo bažnyčią , nes ten nereikia lankyti jokių  paskaitų . Turbut daug kas priklauso nuo kunigo.

nes tikrai santuoka gali buti tvirta tik su Dievo Palaiminimu.

Taip, priklauso, ar kunigas laikosi vyskupo nurodymų. Nes Bažnyčioje šį dalyką reguliuoja vyskupija. taip pat ir tai, kad turi būti tuokiamasi savo parapijos bažnyčioje. Kunigas vėlgi nusižengia vyskupijos nuostatoms ir Kanonų teisei... g.gif kaip čia pasakius, ar verta savo gyvenimą pradėti nuo "apėjimų, pažeidimų?

lotuliukas.gif santuoka tvirta, jei abu žmonės ją kuria ir palaiko. nuolat. o ne vestuvių dieną.
Atsakyti
QUOTE(p. Kikimora @ 2007 05 06, 12:11)
Nes Bažnyčioje šį dalyką reguliuoja vyskupija. taip pat ir tai, kad turi būti tuokiamasi savo parapijos bažnyčioje.

Uztenka, tik is savo parapijos baznycios atnesti dokumenta, kad nesi priemes santuokos sakramento ir problema isspresta.
Tik idomu, ka daryti zmonems, kurie neturi deklarave gyvenamosios vietos - kur yra ju parapija? Arba yra is skirtingu miestu - tuoktis nuotoliniu budu, kad kiekvienas is ju butu tuokiams savo parapijos baznycioje?
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2007 05 06, 11:29)
Uztenka, tik is savo parapijos baznycios atnesti dokumenta, kad nesi priemes santuokos sakramento ir problema isspresta.
Tik idomu, ka daryti zmonems, kurie neturi deklarave gyvenamosios vietos - kur yra ju parapija? Arba yra is skirtingu miestu - tuoktis nuotoliniu budu, kad kiekvienas is ju butu tuokiams savo parapijos baznycioje?

na kiek man žinoma, nes paskutinis ženijos mano brolis tai ši bei tą žinau mirksiukas.gif reik kunigui pas kurį tuokiasi iš savo parapijos pristatyt, lapeliuką kad esi krikštytas , priėmęs pirmą komunija, ir ar nebuvai suvinčiavotas, o mano brolio žmona Vilnietė, o jis iš visai kitos parapijos, bet nieko sutuokė Vilniuje biggrin.gif O jis irgi norėjo apeiti viską kad tipo nesimokint poretių ir t.t tai važinėjo po kelias kaimo bažnyteles, ir pas kunigus, kurie anksčiau sutuokdavo laisva ranka, bet dabar nei vienas nepasirašė, nes jie labai bijo vyskupų ir t.t
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2007 05 06, 12:29)
Uztenka, tik is savo parapijos baznycios atnesti dokumenta, kad nesi priemes santuokos sakramento ir problema isspresta.
Tik idomu, ka daryti zmonems, kurie neturi deklarave gyvenamosios vietos - kur yra ju parapija? Arba yra is skirtingu miestu - tuoktis nuotoliniu budu, kad kiekvienas is ju butu tuokiams savo parapijos baznycioje?

pARAPIJA - TA KURIĄ LANKAI tongue.gif o pagal Bažnyčios kanonus - tuokiamasi nuotakos parapijoje. kitam užtenka dokumentus atnešti - kad krikštytas, nesusituokęs.
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 13:27)
Mano parapijos kunigas leido suprast, kad aš komunijos lengvai negausiu, vos ne reikės paaukot labai nemažai ir dar bele žino ką padaryt... .. Užtai ir klausiu, ar katekizmą mintinai ar tik pagrindus išmokt reikes...

Aš pati tai padariau prieš porą metų (viena iš priežasčių, nors ir ne pagrindinė, buvo ta pati). Nuėjom į vieną bažnyčią, kunigas liepė viską išmokt, paskui norėjo, kad kelis kartus ateičiau, žodžiu, viskas būtų įvykę labai negreit ir su visokiais ...ax.gif Kitoj bažnyčioj nebuvo jokių problemų, kunigas pakvietė atvažiuot į bet kurias mišias tada, kada galim, paprasčiausiai prieit išpažinties ir priimt komuniją kartu su visais, tądien buvusiais pamaldose. Jokių spec. nurodymų, pamokų, atsiskaitymų ir kryžiaus kelių mirksiukas.gif
Žinoma, reikia mokėt pagrindines maldas, persižegnot, visus įsakymus, kaip elgtis išpažinties ir komunijos metu ir kt. Esi ne mažas vaikas ir, jei kunigas protingas, nebus jokių problemų. Beje, pati priėjau ne savo parapijoj ir net ne savo mieste
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 14:09)
o mokestis koks nors yra už komuniją?

Kiek paaukosi, tiek užteks
Atsakyti
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 13:27)
Komuniją aš jau seniai norėjau prieiti, tik vis neišeidavo... Mano apsileidimas... Ir bažnytinės santuokos noriu ne dėl gražių nuotraukų, o dėl to, kad man ji tikresnė už civilinės metrikacijos... Mano parapijos kunigas leido suprast, kad aš komunijos lengvai negausiu, vos ne reikės paaukot labai nemažai ir dar bele žino ką padaryt... vos ne buities darbus atlikt... tai ketinu ieškotkitur, tik nežinau ko tiksliai reikia.. Užtai ir klausiu, ar katekizmą mintinai ar tik pagrindus išmokt reikes...

Vis neišeidavo? g.gif Neišeidavo matyt todėl, kad poreikio tam nebuvo. Kaip suprantu, ir dabar tas poreikis atsirado tik toks grynai formalus - susitvarkyti viską kaip priklauso. Išmintingas Tavo parapijos kunigas, jei patarė neiti trumpiausiu keliu, nes dvasiniuose dalykuose paviršiumi toli nenuplauksi. Jei tikrai jauti, kad bažnytinės santuokos Tau reikia ne vien dėl gražių nuotraukų, nepagailėk laiko jai deramai ir pasiruošti. Jei katalike nori būti ne vien formaliai, siūlau neieškoti kaip apeiti Bažnyčios tvarką ir sakramentus priimti ne ten, kur jie štampuojami konvejeriu, o kur kažką realiai paliktų Tavo širdyje. Čia mano palinkėjimas. 4u.gif Jei nuspręsi Pirmajai Komunijai ruoštis nuoširdžiai, niekas Tavęs iškalto katekizmo neklausinės kaip pradinukės ir už pamirštą žodelį durų neparodys, o greičiau priešingai - tie regis sausai surašyti žodžiai taps suprantami kur kas giliau.

O kada vestuves planuojat? Po tų, kiek leidžiama minimaliai, 3 mėn.? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Jurgitele @ 2007 05 05, 13:46)
o beje komunija yra būtina, mes kai tuokia bažnyčioje, tai kunigas gi plotkelę duoda, ar kaip ten ji vadinas g.gif  o be pirmos komunijos jos negausi,  taip kad sėkmės ir ištvermės

Nebūtinai.
Papildyta:
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 13:54)
Kad į pamokėles vaikščiot reikės, tai aš žinau, bet nežinau kiek tai užtrunka, nes konkrečiai kunigai nesako....

Nesako, nes turbūt ne jie tas paskaitėles skaito - savarankiškumo gi reikia mažumėlės. mirksiukas.gif Pvz. Vilniaus arkivyskupijos šeimos centre paskaitos išdėstytos taip, kad jas galima atlankyti maždaug per 1 mėn. Artėjant vasarai būna kelios sužadėtinių grupės (nes nesutelpa), tai ir laiką patogesnį galima pasirinkti.
Papildyta:
QUOTE(Pelės @ 2007 05 05, 14:00)
va dėl to ir komunijos nepriėmimas gali būt kliūtim priimti santuokos sakramentą wink.gif kam kitas, jei nepraktikuoji vienų? Kunigas turi teisę atsisakyt laimint santuoką, kai mato, kad sakramentas su praktika nesusijęs wink.gif

Na tuokiasi tai 2 žmonės - jei vienas visiškai nepraktikuojantis, o kitas praktikuojantis, kunigas vargiai atsisakys laiminti. Bet nemanau, kad čia toks variantas, jei temos autorė pati viską mėgina aiškintis.
Papildyta:
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 14:36)
Apie Vilnių.... Gal kas žinot gražią, jaukią bažnytėlę, kur neinama konvejeriais ir kunigas normalus, sukalbamas, nemoralizuojantis per daug?

Vestuvių skyrelyje apie tai bent keletas temų ir patarimų krūvos - tik skaityk... Bet jei, kaip sakai, santuoka bažnyčioje Tau svarbi ne dėl nuotraukų, kodėl svarbiausieji prioritetai - pastato gražumas ir jaukumas? unsure.gif Man jauku ten, kur sava ir pažįstama, bet ką patarti žmogui, kuris bažnyčioje turbūt išvis retai lankosi, tikrai nežinau - skonio reikalas, architektūra ir panašūs antraeiliai dalykai... verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Melynziede @ 2007 05 05, 14:09)
o mokestis koks nors yra už komuniją?

Ne mokestis doh.gif , o auka, kas jau savaime reiškia, jog dalykas neapibrėžtas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Smalsutė_: 06 gegužės 2007 - 21:06
Paaiškinkit jūs man neišmanėlei, kodėl visi taip veržiasi tuoktis bažnyčioje, jei netgi nėra tikintys g.gif (čia aš kalbu apie didžiąją dalį Lietuvos žmonių, tame tarpe ir mano pažįstamus bei draugus, kurie man taip ir nesugebėjo atsakyti į šį sudėtingą(?) klausimą. Gal tikrai dėl nuotraukų kaip kažkas minėjo biggrin.gif ). O ir rūtų darželis seniai išmindžiotas biggrin.gif Na tai kam to reikia? Dėl giminių? Dėl mados? g.gif (Na, nebent vienas tikintis, o kitas- ne).
Atsakyti
g.gif o pirma komunija is vis ar privaloma? g.gif as ejau dar kai mazyte buvau,bet kaip tuoktis reikejo,tai negalejau pasakyti kur ejau komunijos,tai kunigas nieko ir nesake....juk buvau mazyte,o jie kaip dokumentu ir nereikalavo....
Atsakyti
ta "mažytė" - daugmaž 10 metų. pagal Kanonų teisę - neprivaloma. kaip ir santuoka bažnyčioje
Atsakyti