Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokate savo vaikams už ūkio darbus

kai buvom mes, anūkėliai, maži, pamenu močiutė duodavo du litukus, jei išluodavome trobą ar laiptus nušluodavome, bet kai suaugome, supratome, kad nevalia už tai imti pinigėlius wink.gif. kai paaugs mano atžala, jai mokėsiu už kiekvieną suplautą lėkštę po 35ct, o už kiekvieną namo parneštą dešimtuką - po litą wink.gif 4u.gif
Atsakyti
uz namu ruosa moket tikrai nesiruosiu,nes jei gyvenam visi,tai ir darbus dalinames pagal savo galimybes visi. bet uz viena darba tai as moku ax.gif uz mano masinos nuplovima duodu po 5 lt, tai masina visa laika svaria turiu,nu aisku ne ziemos metu.jam tas darbas patinka,papildo savo taupykle,o ir man gerai blush2.gif
Atsakyti
musu bernas dar mazas, bet ateiti ir as galvoju moket uz tam tikrus dalykus smile.gif kaip pvz uz desimtukus:) manau tai labai geras vaiko paskatinimas smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Eglareta @ 2010 04 10, 20:57)
kai buvom mes, anūkėliai, maži, pamenu močiutė duodavo du litukus, jei išluodavome trobą ar laiptus nušluodavome, bet kai suaugome, supratome, kad nevalia už tai imti pinigėlius wink.gif. kai paaugs mano atžala, jai mokėsiu už kiekvieną suplautą lėkštę po 35ct, o už kiekvieną namo parneštą dešimtuką - po litą wink.gif  4u.gif

niekada man niekas nemokėjo už ūkio darbus ir aš nemokėjau ax.gif gal kada ir mokėsiu ką gali žinot gyvenime smile.gif mes senstam jie jauni visko reikia, būsto reikia smile.gif
Atsakyti
Nemoku uz padarytus darbus, bet kas menesi skiriu kisenpinigius. Uz nepadarytus arba nelaiku padarytus vaikams priklausancius ukio darbus (kambario susitvakymas, pamoku ruosimas, leksciu isplovimas ir t.t.) sumazinu kisenpinigiu suma, arba riboju pramogas - kiemas, kompiuteris, TV.
Atsakyti
QUOTE(wilioke @ 2012 01 09, 09:19)
Nemoku uz padarytus darbus, bet kas menesi skiriu kisenpinigius. Uz nepadarytus arba nelaiku padarytus vaikams priklausancius ukio darbus (kambario susitvakymas, pamoku ruosimas, leksciu isplovimas ir t.t.) sumazinu kisenpinigiu suma, arba riboju pramogas - kiemas, kompiuteris, TV.

oho unsure.gif kiek metų vaikams? g.gif
Atsakyti
Vyresniajam 12 metų, mažajai 5-eri. kiekvienas turi jam priklausančių darbų, kurių pagr. mintis, "susitvarkyk po savęs"
Atsakyti
QUOTE(wilioke @ 2012 01 09, 13:31)
Vyresniajam 12 metų, mažajai 5-eri. kiekvienas turi jam priklausančių darbų, kurių pagr. mintis, "susitvarkyk po savęs"

tai dar maži vaikai, paauglystėj sunkiausia. bet gera idėja paskiri vaikam suma ir iš jos išminusuoji už neatliktus darbus, kažkaip neteko susidurti su tokiu variantu 4u.gif
Atsakyti
Cia kaip ir darbe... gauni atlygi uz kazkokias pareigas, jei tu pareigu nevykdai, atlygio negauni, ir viskas - ir nesvarbu, ar liga, ar tinginys uzpuole... s tikiuosi, kad paaugliams svarbus bus kisenpinigiai, tad bendros tvarkos prisiziures...
Atsakyti
QUOTE(wilioke @ 2012 01 09, 15:39)
Cia kaip ir darbe... gauni atlygi uz kazkokias pareigas, jei tu pareigu nevykdai, atlygio negauni, ir viskas - ir nesvarbu, ar liga, ar tinginys uzpuole... s tikiuosi, kad paaugliams svarbus bus kisenpinigiai, tad bendros tvarkos prisiziures...

bus pripratę tai paauglystėj dar labiau norės dirbti, nes juk pinigų reikės cool.gif
Atsakyti
man niekada niekas nemokėjo nei už ūkio darbus nei už vaikų priežiūrą ir nenuskurdau ...


Savo vaikams tikrai nemokėsiu už:
žaislų susitvarkymą,
savo rūbų pasidėjimą į vietą,
už pažymius- tikrai nemokėsiu- jei geras bus trimestras- pusmetis sugavosime kitokį paskatinimą- o ne mokėjimas už pažymius kurių reikia tik tam kad vaiką skatinti mokintis
tikrai nemokėsiu už savo kambario tvarkymą...

Už ką sumokėčiau? nu žiūrėkime- sumokėčiau jei pvz paprašyčiau nuvalyti visus langus, išsiurbti išplauti visus kambarius, išvalyti šaldytuvą ir visą tvarką generalinę atlikti per vieną dieną- jei toks užtemimas proto ateitų sumokėčiau lotuliukas.gif
Asmeniškai man niekas nemokėjo nei kaime nei namie- kaime iš tėvo pusės seneliai duodavo mums pinigėlių- bet aš atiduodavau mamai nes kažkaip nemėgau pinigėlių turėti- man vis atrodydavo kad iš manęs atims . Iš mamos pusės ir daržus ravėjau ir vaikus žiūrėjau ir grindiss ploviau namie mamos rūbus ploviau ri visa tvarka ant manęs nuo 16 buvo nes mama išeidavo anksti ryte gryždavo apie 22-24 val ir nenumiriau tiesa labai atsibodo tvarkyt ir plaut- ir kad man už tai sumokėtų??? man net minties nebuvo- o ir blogai kai pagalvoju teta va važinėjo dabot man dukters o aš kvaiša net ant talonėlių neduodavau doh.gif nepagalvojau- kažkaip- man niekas neduodavo ir aš neduodu- uffff gėda daba kai pagalvoju
Papildyta:
ir dar dėl kebabų...
kaip čia pasakius- o ar jūs duodate vaikams dienpinigių???
dienpinigiai geras dalykas- kur vaikas juos išleis tik jo reikalas. ar maistui mokykloje ar kitoms reikmėms.

mes su vyru rimtai mastom jei finansai leis aišku duoti dienpinigius ir 1 kartą per wavaitę pramogoms tai yra ar filmo bilietui, ar kebabui- bet ne už padirbėjimą. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Romy @ 2007 05 29, 18:53)
Na nezinau kaip uz 10lt i menesi vaikui mokykloje pavalgyti, o netgi dar sutaupyti  g.gif



QUOTE(Ugne_Stonyte @ 2007 05 30, 10:46)
uz 10lt per menesi,vaikas mokykloj kokius 3 kartus gali kalbet,o ka jau kalbet apie taupyma,nebukit mamos tokios gobsuoles,nemanau,kad paciom labai tu keliu kapeiku uztekdavo,tai pasirupinkit,kad bent vaikam to nebutu



šiaip priklausomai nuo valgyklos ir dar priklaausomai nuo mokyklos...
bet manau 10 litų autorė norėjo pasakyt ne per mėnesį o per savaitę...
o šiaip prie univero yra mokykla tai liaudis studentai atrodantys dar padoriai nenusigėrę t.y. 1-2 kursas eidavo valgyti tai sakė už 2,50 pinai pavalgydavo studentas... o štai univere vagyka- už 5itukus kompleksiniai pietūs būdavo ...
o šiaip manau mamos reiktų iš anksto kol pradinukas (kurie bųna iki 4 klasės berods) manau reikia nupirkti iš anksto pietus mokykloje 4u.gif tada būsit tikros kad neatims... o tas- tegu valgo ką nori o ne kąą visi tai pasakysiu tiek- vaikas kai bus nupirkta ir turės kokį 1 litą kišenėje valgys kas padėta ir ką kiti valgo o tas litas ir išeis dienpinigiai kurį jis galės arba susitaupyti arba išleisti
Atsakyti
Man niekada niekas nemokėjo, tačiau ne todėl aš nemoku vaikams.
Tiesiog manau, kad namų švara, priežiūra privalo rūpintis visi jame gyvenantys. Vaikui duodu kišenpinigius, dedu priešpiečius, pietūs išpirkti centralizuotai. Tad savo kišenpinigius jis gali taupyti, gali išleisti. Jei nori kokio pigesnio ar brangesnio dalyko- nuperkame. Kolkas nepiktnaudžiauja prašymais.
Seneliai už padarytus darbus duoda 2-5 lt. Čia jų namai, jų sprendimas, tad negaliu nurodinėti. rolleyes.gif
Atsakyti