Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išmokti gimdyti ???

Manote, kad ismokti gimdyti neimanoma ??
Tiesa, daug kas priklauso nuo situacijos, ir tai kas gali tikti vienai gimdyvej, visikai netinka kitai. Taciau, juk yra kuriamos nesciuju mokykleles, ten aiskinama apie kvepavima, apie tinkamas padetis ir t.t.
As labai prasau pasidalinti visu mamyciu savo patirtimi: kas jum padejo gimdant, kaip pasilengvinot skausmus, gal manote, kad kazka padarete ne taip, kaip reiketu ?
As pati saremius istveriau palyginti lengvai, kvepavimo pratimu deka, o va stumti vaikelio nemokejau: viskas galvoje susimaise - ar uzmerkti, ar atmerkti akis, ar stangintis 2 ar 4 kartus per saremi ?? Ir t.t.
Klausymu is tikruju labai daug. Labai noreciau savo antra vaikeli pagimdyti labiau pasiruosusi.
Tad kvieciu paatvirauti...
Atsakyti
:smile.gif Na as dar negimdziau, bet manau pamokeles nesciuju mokykloj tikrai pravers. Su vyru kartu lankem saku gal primins jei pamirsiu  [smiley=soka2.gif]
Atsakyti
;D ;D ;D nesciuju mokykleles - tai tik susipazinimas, kaip sakant darbo saugos instrukcijos biggrin.gif
...o darba dirbti ismoksti tik ji dirbdamas ;D ;D ;D kiekvienai savo patirtis, sugebejimai, aplinkybes... wink.gif
Atsakyti
na, teoriškai tai čia truputį aprašymėlį atradau, aš tai mokyklėlių nelankiau, bet skaičiau daug, pirmąkart visvien pasimečiau, ir prieš gimstant vaikučiui gydytojai teko spūstelėti man pilvą, kad jis greičiau gimtų...antrąkart-ne, o kai trečias bus, bijau, kad nebūtų pasimiršę...žodžiu, turbūt su kiekvienu sekančiu vaiku visviena gimdyt vis geriau išmokstama  :smile.gif  ;).

"Stangos - tai refleksiniai pilvo sienos, tarpvietės, raumenų, gimdos susitraukimai, paskatinti jos veiklos. Stangos kyla, kai vaisius, slinkdamas gimdos kanalu, pradeda dirginti tarpvietės receptorius. Kyla tarsi nevalingas noras tuštintis.
Priešingai nei sąrėmius, stangas galite šiek tiek reguliuoti. Sąmoningai stangindamasi paspartinsite vaikelį slinkti žemyn gimdymo kanalu. Kaip tai daryti? Per sąrėmį įkvėpkite daug oro, jį sulaikykite giliai plaučiuose ir stenkitės stumti į tiesiąją žarną. Pritrūkusi oro vėl įkvėpkite ir vėl stanginkitės - per stangą įkvėpkite iš viso 2-3 k. Jei nėra gimdos susitraukimų, nekankinkite savęs. Tarp stangų pailsėkite pati ir leiskite tai padaryti vaikeliui: giliai, ritmingai kvėpuokite, kad abu pakankamai gautumėte deguonies"...



Atsakyti
Skausmo malsinimui man ypac padejo silta vonia  ;D Ji leistu tai buciau ir buciau joje nors ir per visa gimdyma nuo pirmo saremiuko. LAbai gerai (kai nebuvau vonioj) padejo masazai: prie silpnu saremiu pilvo apacios glostymas (iskvepiant judesys zemyn, ikvepiant - aukstyn), prie stipresniu saremiu labai padejo stipresnis nugaros masazas (nemoku dabar aprasyt, bet kai sugalvosiu butinai aprasysiu wink.gif)

Bet ypatingai per gimdyma man padejo vyras kuris padejo ilipt ir islipt i vonia ir is jos, bei dare masazus, bei visada tarnavo man kaip pakaba - skersinis, ant kurio ranku taip gera buvo pakabet  ;D
Atsakyti
Stangos man buvo pats sunkiausias gimdymo periodas. Siaip jau buvau uzsimerkusi ir labai susikaupusi - tarsi dirbciau atsakinga darba ir nenoreciau, kad kas nors mane blaskytu smile.gif  Ingrid teisingai rase, kad per stangas reikia ora stumti i tiesiaja zarna, t.y. kuo giliau.  As neskaiciavau, kiek kartu  stumiu - sekiau vidine nuojauta, kai pavargdavau, praleisdavau  saremi nestumdama. Dar labai svarbu, kai jau uzgimsta maziuko galvyte, nesistanginti, bet greitai kvepuoti (lekuoti kaip suniukas), kad butu galima isvengto plysimo - bet cia jau turi pavadovauti akusere, kada stumti, o kada sustoti.  
Atsakyti
Skaiciau, kad isvegti plysimu moterims yra daromas tarpvietes masazas su siltu aliejumi, ir butent del to paties tikslo rekomenduojama per stanga stangintis ne du, bet keturis kartus trumpai. Nezinau, ar labai aiskiai parasiau, bet kaip manot ar yra cia pagrindo ?
Atsakyti
Aš garbės žodis nesusipratėlė..O kodėl būtinai reikia išvengti tų plyšimų ??? Ar dėl to, kad skaudės kai gis, ar dėl to , kad gali vėliau tai kažkuom kenkti ??? na man 2 vietose plyšo gimdos kaklelis, bet aš dėl to nei tada jaučiau kokio diskomforto, nei dabar ??? O kirpti tarpvietę buvo būtina, nes aplink kaklą apsivijsui virkštelė smaugė kūdikį, taigi būčiau ir taip neišvengusi šios procedūros..
Šiaip tai pagimdžiau per pirmąją stangą..labai greitai..pasakė įkvėpti ir stumti..Ir man iškart pavyko pagimdyti dukrelę, "išslydo" tiesiog.. Po to buvau pagirta, kad sportavau iki pat nėštumo pabaigos ir kad turiu tvirta pilvo presą, taigi nereikėjo kankintis..Užtat dabar niekaip negaliu įsijausti į tai, ką moterys vadina tuo baisiuoju "stūmimu" ohmy.gif Man tas vaikelio gimimas truko tik akimirką...
Nieko aš nelankiau, nieko nemokėjau, tiesiog pasiklioviau savo intuicija..Masažą man darė akušerė, o vyras tik glostė mano ranką...Ir kvėpavau irgi remdamasi savo kūno pojūčiais..Geriausiai organizmas pasako ko jam reikia..kaip elgtis, kaip kvėpuoti, kad sumažinti sąrėmių skausmus.. Dabar net džiaugiuosi, kad neklausiau jokių parengiamųjų kursų..Tikrai būčiau pamiršusi viską ir dėl to tik labiau susinervavusi, kad pamiršau..
Atsakyti
Man kazkodel atrodo, kad svarbu pasiruosti gimdymuj. Paskaityti knygu, filmu paziureti. Man tai labai padejo, tvirciau jauciausi, nes puse nestumo tik bijojau, ir is tos baimes net verkiau - nenorejau gimdyti. Nejaugi as tokia tik viena, kuriai reikia pasiruosimo ??? Visos jus tokios protingos, stiprios, jauciancios savo kuna... Na, va o as - nevykele  :(
Del plysimu, aisku - nieko baisaus, nei ten skauda, nei ten  ka, sugyja ir tiek, bet kam reikia plysti, jaigu to imanoma isvengti ?? Ir siap, kai pasiklausau, kaip musu mamos gimde - baisu pasidaro. Jos nieko nezinodavo apie gimdyma, uz tat rekdavo, blaskydavosi, nesusikaupdavo ir be reikalo isnaudodavo jegas. Todel man svarbu zinios, noriu zinoti kuo daugiau, ir buti pasiruosusi. Aisku, gali buti nenumatytu situaciju, kuriu neimanoma numatyti, bet noreciau padaryti viska, kas yra mano jegom...
Atsakyti
As lankiau kelias paskaiteles, bet nei kvepuoti, nei stumti tikrai nesimokinau... Priaugau 23,5kg. svorio, puse nestumo pragulejau lovoje del gresiancio. Bet kaip lengvai gimdziau ;Dvisas gimdymas 1 val. ir 47 min. tetruko. ir viskas vyko savaime, be jokiu pasiruosimu, treniruociu - ir svarbiauia labai sklandziai. nors dukryte gime ne liesute 4,390kg. Ir antrakart nieko nesiruosciau. svarbu gerai nusiteiki ir nieko nebijoti - viskas, manau, vyksta savaime.
Atsakyti
Išmokti gimdyti?  ;D ;D ;D Na nebent gimdytum kokius tris kartus mažiausiai  ;D Ir šiaip, manau, kiekvienas gimdymas yra individualus  biggrin.gif. Na aš gimdžiau du kartus, abu gimdymai buvo panašūs  biggrin.gif. Nebuvau lankiusi jokių pamokėlių. Jų man ir neprireikė. Su antruoju per sąrėmius leido pagulėti šiltoje cirkuliacinėje vonioje  biggrin.gif, tai man labai patiko ir lengviau buvo, po vonios dar tokią didelę pagalvę guminę davė ;D, tai ant jos ir gulėti ant pilvo buvo galima ir pasikišti kaip tik patogu  ;D.
Gimdymą palengvina šalia esantis mylimas vyras. ;D ;D ;D
Atsakyti
Kaip tai nieko baisaus kai plysta ar kerpa  ???  Man pirma karta prakirpo - tai dar labiau klykiau kai siuvo, nesupratau ar vaistai nesuveike, ar ne i ta vieta suleido  :-/  Dvi savaites gyventi pusiau gulom irgi nejuokas...

O gimdant manau svarbiausia nepanikuoti ir klausyti ka akusere liepia daryti - ji ir pasakys kada stangintis stipriau, kada visai nesistanginti o tik kvepuoti, kada tik truputi stumtelti. Dar musu mamu laikais kalbedavo - jei akusere gerai priziures - plysimu nebus.
Atsakyti