Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išmokti gimdyti ???

Va dėl tų kvėpavimų tai manau man labai padėjo baseinas.
Susirinko ten tokių pilvuzių grupė ir sportuodavom po kokias 3 val kartą per savaitę. Išmokė nardyti ir sulaikyti kvėpavimą (aš nardyti iki tol nemokėjau  ;D )
Ir į treniruočių pabaigą aš panėrus atsipalaidavus išbūdavau ir minutėlę, ir plaukdavau kokias 40 sek. panėrus.
Tai per stangas man buvo visai lengva - tiesiog tarsi trumpam panyri ir tiek  :D
Dar lankiau mankštą nėštukėm (įtariu ir žvirbliukė ten pat lankėsi wink.gif ) ten irgi būdavo smagių kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimų.

Per paskutines stangas man labai padėjo toks masažas (tada visai maudimas dingdavo): ant strėnų yra tokios dvi duobutės. Aš atsistodavau keturiom ir paprašydavau vyro stipriai visu svoriu atsiremti delnais į tas duobutes ir dar šiek tiek spustelti porą kartų. Tik tiek  :D
Atsakyti
QUOTE
Susirinko ten tokių pilvuzių grupė ir sportuodavom po kokias 3 val kartą per savaitę. Išmokė nardyti ir sulaikyti kvėpavimą (aš nardyti iki tol nemokėjau  ;D )


cia kartais ne su Jurga tas nardymas? Nes kiek domejausi ir pati lankiau Telekomo baseina, Vilniuje tai tikrai niekas nenardo. Nors as domejausi ir tikrai zinau, kad nardyti labai naudinga. Ir lyg vaikuti pratina susitvarkyti su deguonies badu.
Atsakyti
Gudra, mes tikrai ten pat mankstinomes ir nardem wink.gif
Atsakyti
Taip Supermama pas Jurga  ;)
Ir kol su vaikučiu namie sėdėjau mamų klubas pas ją buvo tikra atgaiva.
Atsakyti
Sakykit,
o jaigu praplesia vaisiaus vandenu maisa - ar tai skatinimas ? Jaigu taip, tai kokiu atveju tai daro ?
Ir dar, pirmo gimdymo metu nejutau stangu, tai gavau (berods) oksitocino doze. T.y. buvau skatinta ?.. Ar buvo galima to kaip nors isvengti, sukelti stangas naturaliu budu ? Kokiu ?
Atsakyti
Nepadejo man jokie kvepavimai[smiley=ne.gif].. Uztai dainavimas padejo ;D.. Kai uzeidavo saremis, visa gerkle traukdavau "Kaip grazu miske".. ;D..
Atsakyti
QUOTE
Sakykit, o jeigu praplesia vaisiaus vandenu maisa - ar tai skatinimas ? Jaigu taip, tai kokiu atveju tai daro ?
Ir dar, pirmo gimdymo metu nejutau stangu, tai gavau (berods) oksitocino doze. T.y. buvau skatinta ?.. Ar buvo galima to kaip nors isvengti, sukelti stangas naturaliu budu ? Kokiu ?


Manau, kad vandenmaisio praplesima gali laikyti skatinimu. Daro ji ligoninese tada, jeigu pagal termina nepagimdai ir veluoji, o gydytojai mano, kad jau laikas (dazniausiai jie taip ir mano).
As taip pat stangu nejutau, nes buvau labai pavargusi ir norejau miego. Viena tokia buvo atejus, bet as ja nuslopinau - sakiau sau, kad nenoriu dar, noriu pailseti. Todel taip pat gavau oksitocino doze. Deja, neturejau is ko rinktis: arba oksitocinas, arba cezario pjuvis. Nezinau ar yra koks budas sukelti stangas. Gal is tiesu reikia leisti pailseti sau, o gal reikia ne guleti, kaip ligoninese daroma, o pavaikscioti...
Atsakyti
QUOTE
Sakykit,
o jaigu praplesia vaisiaus vandenu maisa - ar tai skatinimas ? Jaigu taip, tai kokiu atveju tai daro ?

Man praplese todel, kad kaklelis buvo jau pilnai atsidares ir as jau galejau gimdyti. O stangos man buvo pati lengviausia gimdymo dalis smile.gif Uzteko triju stangu. Per pirma jauciau kaip galvute pasislinko, po antros pajauciau, kad jau lengvai slysta o akusere reke gana, jau gana ;D ir prilaike, kad pergreit neislystu. Galvute pasirode ne per stanga. Per trecia stanga uzgime petukai biggrin.gif Ir viskas ;D Ai, tiesa pagimdzius, ir besigrozint vaikeliu, akusere man sako, jei noresi dar kiek stumt, tai stumk (lauke placentos), kad as stumt lyg ir nenorejau :smile.gif , bet stumtelejau, ir isleke ta placenta ;D Gyre, kad geras pilvo presas, bet as per nestuma nieko specialiai nesportavau ir nesiruosiau, bet buvau gerai nusiteikus, kaip Nery sake wink.gif
Atsakyti
QUOTE
Nepadejo man jokie kvepavimai[smiley=ne.gif].. Uztai dainavimas padejo ;D.. Kai uzeidavo saremis, visa gerkle traukdavau "Kaip grazu miske".. ;D..

Na Brooke, prajuokinai  :D biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Gaila, as neisbandziau "Kaip grazu miske"... Bet sekanti karta butinai uzdainuosiu  ;D ;D ;D
Atsakyti
Vargu, ar įmanoma pritaikyti viską, ką galima blaiviu protu išmokti prieš gimdymą  :-/
Žinot, kas man tikrai padėjo...tai susikaupimas. Svarbiausia yra kontroliuoti save. Neleisti nė akimirkos niekam savęs gailėti...jokiu būdu nepaleisti vadžių iš rankų...gal skamba žiaurokai, bet man tai tikrai labai padėjo... :smile.gif
Atsakyti
Nėjau aš į kursus, galvojau, ir taip pagimdysiu. ir nieko sudėtingo tame nebuvo. Kol veikė nuskausminamieji, nieko nejutai, bet kai kaklelis buvo pilnai atsidaręs, daugiau vaistų neleido, kad atseit jausčiau, kada reikia stangintis. Kai užėjo noras "stumti", taip ir dariau, nes tada jau jausdavau sąrėmius ir bais skaudėjo, tai kai stumdavau, nebeskaudėdavo. Taip kad scenarijus maždaug toks - suskausta - ir stumiu kiek oro užtenka. "Išstūmiau" maždaug per pusvalandį. Gerai, kai lengvai viskas ėjosi. nors jei būtų koks komplikuotas gimdymas, neįsivaizduoju, ką reiktų daryti. Bet šiaip gydytoja visą laiką reguliavo - dabar stumk, dabar jau nebe. smile.gif
Atsakyti
Na, cia priklauso nuo to, ko nori. As, pvz., norejau gimdyti pati - ir visus saremius patirti, ir stangas, ir pati vaikeli isstumti, ir kvepuoti. O tai gana sudetinga. Kai gimdai su nuskausminimu, viskas atrodo paprasta, tereikia gydytoju nurodymu klausyti smile.gif
Atsakyti