Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išmokti gimdyti ???

Teisingai, kol skauda, jau padėties nepakeisi, nes nieko per skausmą jau nebegali daryt, bet kai neskauda, galima surasti kitą padėti, kuri ateinant sekančiai bangai gal būt tos bangos skausmą sumažins (jeigu aiškiai pasakiau smile.gif). Pvz jeigu prieš saremį guli, tai saremio metu atsikelti, atsisėsti neįmanoma wink.gif. Tačiau jeigu stovi pvz prie sienos, gal būt bus lengviau jeigu į ją atsiremti. Žodžiu, padetys reikia keisti ne saremio metu, o tarp jų wink.gif.

O dėl kvepavimo - aš asmeniškai palikau tą reikalą, kai supratau, kad mokino mus vieno kvepavimo, o akušerė pradėjo rodyti kitą.... o jeigu klausiti M Odent'o - aplamai nereikia galvoti apie spec kvepavimą arba kitokius spec atsipalaidavimo būdus - nes kartais jie gali tik blaškyti. Aš pati gavau vaistu ir apsunkinau sau vieną gimdymą dėl to, kad pradėjau pergyventi, kad neatsipalaiduoju tarp saremių - nes per kursus mus mokino, kad tai yra būtina doh.gif
Atsakyti
Gal geriau reikėjo temą pavadinti "Kaip pasiruošti gimdymui?", nes nesimokysi gi gimdymo kaip "daugybos lentelės", kaip kažkuri čia minėjo.
Laukdamasi pirmagimio jau įsivaizdavau kokio norėčiau gimdymo - natūralaus, be jokių bereikalingų intervencijų. Todėl būtent man labiausiai padėjo morališkai pasiruošti gimdymui įvairūs skaitiniai, tarp jų knyga "Giving Birth with Confidence. The Official Lamaze Guide" (skaitančioms angliškai), bei pokalbiai su gerom draugėm, kurios jau turėjo tos patirties ir mielai pasakojo savo laimingas gimdymo istorijas. Taigi, laukiau artėjančio susitikimo su vaiku kaip didžiausios šventės ir visai nebijojau gimdymo skausmų. Nors jie atėjo ir gana saldūs, bet sunkiausia buvo pačioje pabaigoje, o visa eiga iki to saldumo ganėtinai pakenčiama. Labai svarbus nusiteikimas, tikiuosi jis man padės ir vėl susitinkant su savo mažyliu wub.gif
Atsakyti
ruosie ruosies....skaitai skaitai.....kai uzeina skausmai iki samones netekimo viska pamirsti ir nezinai isvis kur randies doh.gif blink.gif

bet su antru jau kitaip viska dariau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ausra1976: 19 sausio 2011 - 22:01
pirma gimdydama, blaskiausi (atejus vyrui), rekiau, sulaikinejau kvepavima saremio metu, tiesa, visalaik vaiksciojau.
antra karta, buvau be vyro, zinojau kas laukia, jau buvo pabode but nestuke.gif mirksiukas.gif , lb laukiau leliuko, nebijojau, giliai kvepavau, siubavau klubus, per saremi ikvepdavau lb daug oro, is tiesu ji sulaikant ne taip skaudetu, bet negalima to daryt, kudikiui butinas deguonis, sokinejau ant kamuolio mintyse besikeikdama, nes nuo to, pykino, vaiksciojau, nors gal daugiau stovejau, netgi tonus matuodavo staciai esant. i lova ilipau tik pajutusi, kad jau... rolleyes.gif
o samone trukineja ne be reikalo, organizmas savaime moteri siek tiek atjungia nuo kai kam nepakeliamo skausmo. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo G.A.M.A.: 20 sausio 2011 - 11:21
man viska pasake akusere, kaip ir kada kvepuoti, dabar net neprisimenu smile.gif
Atsakyti
tai kaip reikia kvepuot - pilvu ar krūtine?vienos taip, kitos taip rašote.. unsure.gif
Atsakyti
Man akusere pasake kaip kvepuoti ir is antro stumimo be jokio vargo pagimdziau. Pati akusere sake, kad gimdymas vyko kaip pagal vadoveli.
O kvepavau taip:
Tik uzeidavo saremis apkabini kojas pritrauki kuo arciau saves ir mazais ikvepiais greitai kvepuoji. Tokiu kvepavimu saremi daug lengviau pernesti, nejauti tokio skausmo ir nuovargio. Ir jei ta saremi pernesi, tai atsikvepi ir lauki kito. Taip kvepuoji kol dar atrodo, kad imanoma iskenteti. Kai jau ateina toks saremis, kai atrodo, kad viskas, tuoj apsikakosi apkabini kojas ikvepi viena dideli ikvepima ir is visu jegu darai kaku.
Kai akusere sako stop, iskart reikia sustoti (is visu jegu stengtis nestumti), nes reikia pasukti galvyte taip, kad petukai eitu taisiklingai ir neplystumet. Kai jau akusere sako stumti (jau nebeskauda labai), baigti stumima.
Tikiuosi nuosekliai aprasiau.
Atsakyti
QUOTE(inga325 @ 2011 08 02, 16:48)
Man akusere pasake kaip kvepuoti ir is antro stumimo be jokio vargo pagimdziau. Pati akusere sake, kad gimdymas vyko kaip pagal vadoveli.
O kvepavau taip:
Tik uzeidavo saremis apkabini kojas pritrauki kuo arciau saves ir mazais ikvepiais greitai kvepuoji. Tokiu kvepavimu saremi daug lengviau pernesti, nejauti tokio skausmo ir nuovargio. Ir jei ta saremi pernesi, tai atsikvepi ir lauki kito. Taip kvepuoji kol dar atrodo, kad imanoma iskenteti. Kai jau ateina toks saremis, kai atrodo, kad viskas, tuoj apsikakosi apkabini kojas ikvepi viena dideli ikvepima ir is visu jegu darai kaku.
Kai akusere sako stop, iskart reikia sustoti (is visu jegu stengtis nestumti), nes reikia pasukti galvyte taip, kad petukai eitu taisiklingai ir neplystumet. Kai jau akusere sako stumti (jau nebeskauda labai), baigti stumima.
Tikiuosi nuosekliai aprasiau.

bet jus turbut cia ne apie saremius o apie stangas jau?na vistiek aciu:)
Atsakyti
Per saremius sakė kvėpuoti, pro nosį įkvepiant, pro burną iškvepiant. O jau kai stangos buvo,tai lygiai taip pat tik žymiai greičiau, tada jau vis kildavo noras stumti. O jau kai stūmiau,lygiai tas pats kaip per stangas,kuo greičiau prasikvėpuoti ir kuo gyliau įkvėpt smile.gif
Atsakyti
pries pirma gimdyma buvau nusiteikus taip, kad pas mane viskas vyks sklandziai ir greitai, su labai pakeliamu skausmu.vijau blogas mintis ir pasakojimus salin. siaip nieko katastrofisko nebuvo. iki 6cm berods laikiausi tiesiog didvyriskai lotuliukas.gif , o nuo tu 6cm, kazko nusprende man paskatint gimdyma, kas mano nuomone be reikalo. va tada prasidejo malonumai. vemimai tulzim ryskiai juoda spalva, nes nevalgius, skausmai, kai atrodo atsijungi, porai sekundziu ar daugiau.taip iki gimdymo, kuris ilgai netruko, 20min mazdaug,per kuri nesupratau kada stumt, jauciau skausma tik istisini ir nuolatini nora stangintis.bet klausiau akuseres, kada pradet, kada nustot.be tu komandu, manau sunkiau sektusi. laukia antras gimdymas, bet kazko baisiau nei pries pirma. nusprendziau gimdyti be nuskausminamu ir antra kart.
Atsakyti
QUOTE(lilina1111 @ 2011 11 08, 23:07)
pries pirma gimdyma buvau nusiteikus taip, kad pas mane viskas vyks sklandziai ir greitai, su labai pakeliamu skausmu.vijau blogas mintis ir pasakojimus salin. siaip nieko katastrofisko nebuvo. iki 6cm berods laikiausi tiesiog didvyriskai  lotuliukas.gif , o nuo tu 6cm, kazko nusprende man paskatint gimdyma, kas mano nuomone be reikalo. va tada prasidejo malonumai. vemimai tulzim ryskiai juoda spalva, nes nevalgius, skausmai, kai atrodo atsijungi, porai sekundziu ar daugiau.taip iki gimdymo, kuris ilgai netruko, 20min mazdaug,per kuri nesupratau kada stumt, jauciau skausma tik istisini ir nuolatini nora stangintis.bet klausiau akuseres, kada pradet, kada nustot.be tu komandu, manau sunkiau sektusi. laukia antras gimdymas, bet kazko baisiau nei pries pirma. nusprendziau gimdyti be nuskausminamu ir antra kart.


thumbup.gif sėkmės.Tikrai natūralus gimdymas labai skirias nuo"užturbinto" skatinamaisiais
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2011 11 08, 21:52)
thumbup.gif sėkmės.Tikrai natūralus gimdymas labai skirias nuo"užturbinto" skatinamaisiais

biggrin.gif Tobulas ivardinimas!
Atsakyti