Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos – tegul nusprendžia pats…

QUOTE(LaPassion @ 2012 04 19, 11:45)
Gal esate susidūrę ir žinote...ar gali būt taip, kad bažnyčia vaiku laiko iki 7m, jei krikštiji vyresnį .pvz. 7m, jau tas vaikas turi mokėt kažkokias maldeles ir pan.
Būčiau labai dėkinga atsakiusioms arba patarusioms kur tokios info ieškot.


Taip, vyresniems nei 7 metu vaikams reikia lankyti pamokeles. Ieinate i bet kurios baznycios internetini puslapi ir viskas buna surasyta. 4u.gif Pvz. Bernardinu parapija
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2007 04 08, 00:54)

Arba dievas sukure tik 2 zmones. O paskui Kainas ir Abelis zmonas turejo. O jos is kur?! Gal ozkos pvz. buvo? Nes zmoniu tai daugiau nebuvo  g.gif


biggrin.gif Na, kažkur skaičiau, kad Kaino žmona ir buvo jo motina... ax.gif
Atsakyti
Ar ne geriau tada prieš pirmą komuniją ir pakrikštyti, nes pamokėles ilgai ir tada rwikia lankyti, taigi, vienu šūviu, du zuikiai smile.gif
Atsakyti
Tai gerbiamoji privilegijuota krikščione (ir naivuole tuo pačiu) Alexandra.R., kas gi ta prigimtinė nuodėmė? (Laukiu nuobodaus atsakymo)

Savo ruožtu manau, kad nuodėmė yra kelti save aukščiau kitų, kaip kad, tamsta, belaikanti save krikščione, sumenkinate musulmonus.

(Dabar pradėkite juos dėti į šuns dienas, kad jie visi teroristai, kas iš tiesų nėra absoliuti tiesa. Bet čia jau gviešiuosi jūsų išmanymą ir išprusimą).

Su Dievu (čia atsisveikinimas, nes užeinu retokai, o kantrybės skaityti davatkiškų paistalų nėra ir neieškau). O su Dievu eikite kokiu tik norite, nes jis vienas, tiek musulmonams, tiek krikščionims, tiek netikintiems biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 09 gegužės 2012 - 22:49
Mes su vyru nuo pat vaikučio gimimo galvojom nekrikštyti, tegul kai paauga nusprendžia pats, bet kadangi atsibodo vyro mamos ir mano močiutės klausimai - "kada vaiką pakrikštysit?", tai nusprendėm tai padaryti šią vasarą, bet tikrai ne dėl to, kad mums to reikėtų, o dėl kitų ramybės blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(verdi @ 2012 05 08, 13:12)
biggrin.gif Na, kažkur skaičiau, kad Kaino žmona ir buvo jo motina... ax.gif

blink.gif

QUOTE(jauna mamytė @ 2012 05 14, 11:12)
mano močiutės klausimai - "kada vaiką pakrikštysit?", tai nusprendėm tai padaryti šią vasarą, bet tikrai ne dėl to, kad mums to reikėtų, o dėl kitų ramybės  blush2.gif

"rimtas" agrumentas doh.gif o tai negalejot atsakyti, kad kai pats pareiks toki nora?
Atsakyti
QUOTE(Vidurvasaris @ 2012 05 09, 22:48)
1.Tai gerbiamoji privilegijuota krikščione
2.kas gi ta prigimtinė nuodėmė?
3. nuodėmė yra kelti save aukščiau kitų,
4.belaikanti save krikščione, sumenkinate musulmonus.
5.O su Dievu eikite kokiu tik norite, nes jis vienas, tiek musulmonams, tiek krikščionims, tiek netikintiems biggrin.gif


Brangioji, Vidurvasaris, mano komentaras apie nekrikstytuju keliavima pragaran, buvo sarkazmas, jei nesupratote biggrin.gif
O toliau:
1.As saves krikscione nelaikau, nors tevai mane ir pakrikstijo, nes tai buvo padaryta pries mano valia. Jei butu imanoma, noreciau, kad mano kriksto faktas butu anuliuotas, taciau to padaryti negalima. Pati i baznycia neinu, kryziais apsikabinusi nesu (ir neturiu net ju).
2.Nepaaiskinsiu, nes tokia nesamone tiesiog netikiu. Krikscioniu isgalvotoj gimtojoj nuodemes neizvelgiu jokios logikos, todel man apie tai net mintis nepriimtina.
3.niekur nekeliu, juolab, kad neispazistu jokios religijos (nepriklausau jokiai religinei bendruomenei).
4.Nelaikau saves krikscione ir nemenkinu musulmonu. Kazka ne taip supratote. Be to, islame manau yra daugiau logikos, nei krikscionybe, o logika man labai svarbi.
5.Kas del dievo, tai dar faktas neirodytas. Ir jo egzistavimas, ir, kad vienas jis. Yra dar ir siais laikais religiju, kur ne vienas, o daug dievybiu zmones ispazista, o pvz. budistai neispazista JOKIO dievo, bet nuo to jie netampa maziau religingais ir ju religija netampa niekine vien del to, jog jie netiki "Pasaulio kureju". O netikintiesiems nei dievo, nei dievybiu nereikia.
Atsakyti
Nesuprantu mamyčių kurios nekrikštija vaiko nes nesupranta krikšto prasmės... juk paprasta pagooglini ir aišku biggrin.gif .
Pasak biblijos nuodėmės nebuvo žmoguje jo sukūrimo momentu. Bet kai Ieva su Adomu paragavo vaisiaus nuo pažinimo medžio, jie atitolo nuo dievo... nes tikrasis pažinimas įmanomas tik dėl ryšio su dievu. Pirminė nuodėmė simbolizuoja atsiskyrimą nuo dievo, o krikštas mus grąžina pas jį per Jėzų Kristų. Be krikšto mes nesuvokiame kas yra gėris, o kas blogis, nes negalime būti "Kristuje", ir todėl negalime pasinaudoti jo teikiamu išgelbėjimu kad ir kaip teisingai gyventume, sektume Šv. raštą ir t.t.

Be to manau kad jai kyla klausimas ar krikštyti vaiką, ir neieškoma atsakymo, tai yra signalas, kad tėvai netiki į Jėzų Kristų, bažnyčią ir pan. O jai netiki, tai kam krikštyti? Be to pagal bažnyčią netikinčiųjų vaikai negali būti krikštijami, jai nebus vedami krikščionybės keliu (nors vienas iš tėvų turi būti tikintis atseit... kur jau ne... nieks gi neklausia). Čia iki 7 metų, nuo 7-nių vaikas turi pats save vesti tuo keliu (labai geras amžius pasirinktas... ypač kai aš abejoju ar išvis ką ten paaiškina tam vaikui, išskyrus kokius poterius reik išmokti), todėl ir į pamokėles privalo eiti.

Kadangi mano anyta tikinti, tai jai vaiko nekrikštijimas tolygus atėmimui iš vaiko sielos galimybę patekti rojun (o gal jis nesulauks to laiko, kuomet subręs ir pats pasirinks išganymą, mažu kokia liga ar ne duok die kita nelaimė)... Manau tai turi būti baisu, todėl visai suprantu kuomet krikštijami vaikai dėl senelių ramybės. Juk jai netiki krikšto svarba, tai nelabai tikėtina kad ir kenkti krikštas gali.
Atsakyti
Kriksto esme suprantame, todel vaiko nesiruosiam krikstyti...
Nuo senoves musu tauta buvo pagoniai, tikintys i medi, gamta, o atjojo kryziuociai ir pradejo zmones prievarta krikstyti. As to savo vaikui tikrai nedarysiu. Kodel jis turi buti mano pasirinkimu krikscionis? Tegul renkasi pats.
Beje, paziurekime kiek tukstanciu metu Lietuva buvo pagonybeje, o is ju tik kokius 700 krikscionybeje...
Baigiau jezuitu gimnazija. Maciau baznycia is labai arti. Nuo tada nebegaliu i ja ziureti..tai kaip prievole, kurios neivykdzius budavo taikomos bausmes - papeikimai, ispejimai, palikimai po pamoku, pasiaiskinimai ir t.t. maldos pries pamokas, maldos po ju. o dabar maldos ir specialiai isleistose pazymiu knygelese.
As visa krikscionybe suprantu, kaip prievarta brukama lankstinuka, o baznycia - kaip gerai dirbanti UAB blush2.gif blush2.gif (beje, kazkodel isskirtinem salygom nemokanti mokesciu lotuliukas.gif )
atsiprasau, jei ka izeidziau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Voveryyte: 10 rugpjūčio 2012 - 11:09
QUOTE(Voveryyte @ 2012 08 10, 12:09)
Kriksto esme suprantame, todel vaiko nesiruosiam krikstyti...
Nuo senoves musu tauta buvo pagoniai, tikintys i medi, gamta, o atjojo kryziuociai ir pradejo zmones prievarta krikstyti. As to savo vaikui tikrai nedarysiu. Kodel jis turi buti mano pasirinkimu krikscionis? Tegul renkasi pats.
Beje, paziurekime kiek tukstanciu metu Lietuva buvo pagonybeje, o is ju tik kokius 700 krikscionybeje...
Baigiau jezuitu gimnazija. Maciau baznycia is labai arti. Nuo tada nebegaliu i ja ziureti..tai kaip prievole, kurios neivykdzius budavo taikomos bausmes - papeikimai, ispejimai, palikimai po pamoku, pasiaiskinimai ir t.t. maldos pries pamokas, maldos po ju. o dabar maldos ir specialiai isleistose pazymiu knygelese.
As visa krikscionybe suprantu, kaip prievarta brukama lankstinuka, o baznycia - kaip gerai dirbanti UAB  blush2.gif  blush2.gif  (beje, kazkodel isskirtinem salygom nemokanti mokesciu  lotuliukas.gif )
atsiprasau, jei ka izeidziau  4u.gif

Labai puikus ir aiskus komentaras 4u.gif Smagu, kad taip tiksliai ir pagrystai ishsakete savo nuomone, kuriai pritariu 100 proc. smile.gif
Atsakyti