Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų vaikystės žaidimai

va va ir aš sakau savo vaikui, kad tikrai yra ką veikti ir be kompiuterio
Atsakyti
QUOTE(biti atskrend @ 2007 10 13, 03:29)
mes zaisdavom zaidima pavadinimu 'sansas'. 'Vedantysis' mesdavo kamuoli visiem is eiles ir kiekvieno klausdavo vis kitokio klausimo, pvz:'kiek tau metu' ir mesdamas kamuoli siulydavo savo varianta, pvz '45', jei pagauni kamuoli, vadinas sutinki su vedeju, jei atmusi, vadinas vel tau mes su kitokiu varijantu. Jau nebepamenu kaip, bet turedavom ir sansa patys savo atsakyma pasakyt (tada jau prasidedavo fantazijos, visos budavom17 metu, turejom blondinus vaikinus ir gyvenom pilyse  lotuliukas.gif, o berniukai turedavo grazias masinas).





mes šitą vadindavom "kobra" tik ten būdavo taip, jei klausimas "kiek tau metų?" 45- atmuši, 35- atmuši (arba pagauni, tada tiek ir lieka), o kai vedėjas sako "kobra!" turi būtinai sugauti, tuomet susigalvoji pats, jei atmuši- sugalvoja vedėjas (žinoma, kuo šlykščiau) lotuliukas.gif
Papildyta:
dar žaisdavom "žemę, orą, ugnį, vandenį, dangų" čia ant laiptų reikėdavo šokinėt. kiekvienas laiptelis reikšdavo vieną iš jų. čia žaidimas būdavo, kai tik dviese žaisdavom. vedėjas vardina, o kitas turi šokinėt per laiptelius, kol suklysdavo lotuliukas.gif kai dabar pagalvoju, tai visi kojas galėjom išsisukt doh.gif
dar "aukštyn žemę" žaisdavom (dabar pavadinimas tai toks nelogiškas atrodo, bet būtent taip ir vadindavom) biggrin.gif
dar žaisdavom "dešimtuką", ar kaip jis vadinosi... kur meti kaip nors šūstrai kamuolį į sieną ir sugauni. kiti turi pakartot 1, 2, 3 ir taip iki 10 kartų. ax.gif
po medžius daug laipiodavom... daug ir krisdavom. bet kažkaip, vaikai, pastebėjau, iš medžių minkštai krenta biggrin.gif
Atsakyti
Manau, kad vaiku fantazija zymiai susiaurejo atsiradus IT.
Atsakyti
Dar mėgdavom ant ledo lyčių plaukioti grioviuose, šalikelėse. Mat tada žemos būdavo. Ir dar pusnyse urvus gerus išsikasdavom.....
Atsakyti
biggrin.gif mes ir panasiai
Atsakyti
Gera tema - visą savo vaikystę prisiminiau thumbup.gif . Žaisdavom viską, kas anksčiau išvardinta, dar nebuvo paminėtas "šuniukas" - kai du mėto vienas kitam kamuolį, o tarp jų stovintis stengiasi tą kamuolį pagauti. Jei pavyksta, pasikeičia su metusiu vietomis (o gaudyti niekas nenorėdavo, mėtyti įdomiau biggrin.gif ).

Dar žaisdavom žaidimą, kurio pavadinimo nepamenu. Atsimenu tik tiek, kad vienas vaikas stovi nusisukęs nuo kitų ir skaičiuoja garsiai iki 10 (o gal kažką kita sako, sklerozė, neatsimenu), o kiti tuo tarpu stengiasi kuo toliau nubėgt. Kai tas skaičiuotojas pasako STOP, visi sustingsta savo vietose ir nebejuda, kol vėl tas skaičiuotojas vėl nusisuka. Galima judėti jo link tik tada, kai būna nusisukęs. Jei kas nors sujuda, kuomet negalima (t.y. kai atsisukęs stebi), iškrenta iš žaidimo. O laimi pirmasis priėjęs iki to skaičiuotojo ir jį palietęs ranka.

Na gal kas geriau prisimins, apie ką aš čia prirašiau. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daringa: 13 sausio 2009 - 22:42
Man patikdavo daryti "sekretus".Iškasti duobute, padėti ten grazia gelyte ir dar ka noras, uždengti stikliuku ir užkasti.
Atsakyti
QUOTE(armanlila @ 2009 04 19, 12:51)
Man patikdavo daryti "sekretus".Iškasti duobute, padėti ten grazia gelyte ir dar ka noras, uždengti stikliuku ir užkasti.

thumbup.gif jėginis žaidimas
Atsakyti
Dar zaisdavom "Mama , mama kiek man metu" , tik jau nelabai pamenu, ka ten reikdavo daryti.
Labai patikdavo zaist geliu parduotuvem po balkonu. Puokstes darydavom smile.gif
Aisku guma sokinedavom, trikampi. Su kamuoliu tai daugybe zaidimu zaisdavom, o dabar ziuriu viskas kitaip.
Atsakyti
o mes pasiskirstydavom komandoj vieni eina pirmi ir braizo su kreida strelikes, o kiti eina is paskos ir iesko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Linamaja @ 2009 09 03, 15:13)
Dar zaisdavom "Mama , mama kiek man metu" , tik jau nelabai pamenu, ka ten reikdavo daryti.
Labai patikdavo zaist geliu parduotuvem po balkonu. Puokstes darydavom smile.gif
Aisku guma sokinedavom, trikampi. Su kamuoliu tai daugybe zaidimu zaisdavom, o dabar ziuriu viskas kitaip.



hmm. zaisdavau ir as su draugais..ar cia ne kazkas panasau..kad vidury stovi vedantysis..vienoej puseje visi kiti zaidejai..kai pakalusi mama mam kiek man metu..tau vedantysis pasako (nzn. jei gerai pamenu) raide is kurios turi prasideti daina..dianso zodziai..ir tu eidamas pradainuoja..
o kai kurie kol tu dianuoji gali parbegti..

ar kazkas panasaus..
bet galiu ir painioti zaidimus..
nes ju daug buvo.. biggrin.gif
Atsakyti
gabija piesia, lipdo, karpo, zaidzia "darzeli", bet prie kompo tik filmukus paziuri
Papildyta:
QUOTE(vėlyvė @ 2009 04 21, 19:57)
thumbup.gif  jėginis žaidimas

sitas ir man patikdavo thumbup.gif
Atsakyti