Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetariškas darželis

Jokiu būdu schmoll.gif Tiesiog pateikiu info pasvarstymui, kadangi žinau šiuos dalykus. Pasikartosiu: tokie įstatymai wacko.gif
Atsakyti
QUOTE(ramunija @ 2006 07 03, 19:16)
Na va prisireikė ir mums į darželį tik nežinom ką daryti su maitinimu. Vaikas nuo gimimo nevalgo mėsos, tai nežinau kaip čia su tuo valgymu darželyje būtų...žinoma nesunku būtų įdėt "mūsiškį" kotletą  lotuliukas.gif , gal kas turit kokių minčių?
ir išvis kokius patiekalus jie ten valgo?

p.s. nerašykit savo nuomonės apie tai kaip svarbu vaikui valgyti mėsą ir t.t. klausiu NE TO


Labas,

Mano sūnus kai pradėjo eiti į darželį, mėsos nebuvo jokios gavęs (aš pati tuo metu buvau tikra vegetarė). Ėjau specialiai kalbėtis su darželio direktore. Prašyme priimant vaiką į darželį į papildomus pageidavimus aiškiai didžiosiomis raidėmis į rašiau, kad jam nebūtų duodamas maistas iš galvijų mėsos. Paukštieną, žuvį buvau iš anksto nusprendusi paūgesiusiam sūneliui pradėti duoti.
Mums pasisekė, grupės auklėtojos buvo labai supratingos ir gerbiančios mano nuostatą. Ilgainiui aš pati pamačiau ir man aukletojos pradėjo pasakoti, kad sūnelis labai godžiai žiūri į vaikus valgančius dešreles. Sutikau, kad jam būtų duodamos ir dešrelės iš paukštienos. Kaip žinia ištikro ne aišku ar ten vien tik paukštiena...
Laikui bėgant sūnus visgi pradėjo norėti ir ne tik paukštienos dešrelių (jis juk nesupranta, to kad sudėtis gali skirtis), taip ir prasidėjo įvairių dalykų (nevegetariškų) ragavimas. Aš jam nedraudžiu, jei nori tegul paragauja. Dažniausiai visgi išeina tik kad jis atsikanda ir atgal padeda.

Darželyje užtai problemų dabar nėra. daržoves ir vaisius iš visos grupės jis valgo geriausiai thumbup.gif

O šiaip tai, jeigu jūsų šeimoje jokiais būdais nebus priimtina, jei jūsų vaikutis pradės ragauti ir mėsytę, tuomet vesk jį į alergiškų vaikų darželį. Paprašyk kad pediatrė parašytų pažymą jog alergiškas mėsai, kiaušiniams, etc. ir tada galėsi būti tikra jog jam jokiais būdais nieks neįduos patiekalo savo sudėtyje turinčio nepageidaujamo produkto.

Sekmės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JJG: 27 liepos 2006 - 16:57
o gal kas nors žino kuris darželis Kaune yra alergiškiems vaikams?
Atsakyti
QUOTE(Mažulėlė @ 2005 03 19, 19:27)
mūsų darželyje yra pora vaikų vegetarų, tai jiems virtuvėje maistas derinamas - verdama nemėsiška sriuba, jei būna žemaičių blynai su mėsa - jiems mėsos nededama ir pan.

gal galite pasidalinti i koki darzeli leidziate?
Atsakyti
Sveikos mergaitės.
Sesuo gyvena užsienyje ir pasakojo, kad yra darželis, kuriame vaikučiai maitinami vegetariškai, t. y. be mėsos. Į šį darželį yra vedami ne tik vegetarų vaikai.
Ar jūs būdamos nevegetarės vestumėte savo vaikus į tokį darželį? g.gif
Atsakyti
zinoma kad ne,juk mesa energijos saltinis,o auganciam vaikuciui sitiek visko reikia kad jis augtu sveikas ir stiprus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2009 07 27, 11:21)
zinoma kad ne,juk mesa energijos saltinis,o auganciam vaikuciui sitiek visko reikia kad jis augtu sveikas ir stiprus ax.gif



Suprantu. Bet juk mėsos gali duoti namuose. Yra tam savaitgaliai, vakarai. Juk nereikia žmogaus organizmui mėsos tris kartus per dieną... g.gif
Atsakyti
kad mėsa žmogui būtina, tai nėra tiesa. nebent kokiems eskimams, kurie neturi beveik jokių kitokių maisto produktų.
o mes mėsą valgome tiktai iš įpratimo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Braskyte07 @ 2009 07 27, 11:30)
Suprantu. Bet juk mėsos gali duoti namuose. Yra tam savaitgaliai, vakarai. Juk nereikia žmogaus organizmui mėsos tris kartus per dieną...  g.gif

savaitgaliai taip yra. Bet dienos pagrindinis maistas tikrai ne vakare turetu buti.
p.s. buna dienu, kai as mesa ir tris kartus i diena galiu valgyti. Jeigu nebutu darzoviu (isskyrus bulves) - isgyvenciau be didesniu problemu. O va jeigu nebutu mesos, tai jau po keliu dienu aplinkiniai turetu saugotis.
O siaip, klausciau vaiko.
Atsakyti
As nevesciau schmoll.gif gal ir nebutina vaikui kasdien mesa, bet vistiek tai yra svarbi mitybos dalis. Be to vaikas jau buna priprates prie tam tikru produktu ir jam sunku butu persiorientuoti prie radikaliai kitokio meniu. O maniske kai apskritai isranki maistui ir darzoves jai nelabai ikisi tai tokiam darzelyje visai badas jai butu doh.gif
Atsakyti
pasisakiau, kad ne rolleyes.gif noreciau, kad pietum visgi butu mesytes, mano nuomone ar gryzus vakare kisti sunku skrandukuj unsure.gif jei vaikas tikrai megsta darzoves ir tikrai ju gali pakankamai suvalgyti kad paissotintu , kodel gi ne , o mano mesyte valgo su pomidoriuku be jokiu bulviu , burokeliu irgi nenori , zali kopustai ne sriuboj irgi netinka, tai alkana butu visalaik, nes varske vel toli grazu pagal nuotaika lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukuotukas: 05 rugsėjo 2009 - 10:18
Būdama ne vegetarė nematau reikalo nevegetarą vaiką vesti į vegetarišką darželį.
Atsakyti