Įkraunama...
Įkraunama...

Baigę anglų filologiją

Sveiki, susikaupe problemele, uzsukau pasisnekuciuoti su jumis.

Baigiau pries pora metu anglu filologija, bandziau darbo ieskotis - mokytojauti i mokykla nesinori, vertejauti be 10-15 metu patirties niekam manes nereikia, i magistrantura anglu filologijos neapsimoka(kalba ismokau puikiai, o kitu kurybos nenoriu nagrineti). Istojau i verslo vadyba (bakalaura), bet kuo toliau galvoju suprantu, kad ne cia mano pasaukimas sad.gif visiskas neapsisprendimas cry.gif kuo toliau tuo labiau pradeda traukti mokslai, kur reikia tiriamuoju darbu uzsiimti - mikrobiologija, medicina, farmacija, bet jau dabar tikrai nebe laikas kazkuo is naujo uzsiimti. Kur rimtesni mokslai - tik dieninis skyrius, o gyventi juk kazkaip reikia (zinoma reiketu ir uz moksla moketi, kaip ne pirma aukstaji). Noretusi kazko rimto siekti, ech... tai va, nezinau kiek supratot mane, bet bandziau issilieti schmoll.gif
Gal yra i panasia situacija patekusiu mamyciu? (tiesa, as pati dar ne mama, bet artimiausiu laiku lyg ir noretusi planuoti) Kokias perspektyvas matot, ar imanoma savo gyvenimeli kardinaliai pakeisti? Grazintu kas mane su dabartiniu mastymu i 12 klase - visiskai kitaip elgciaus..
Atsakyti
mokykla sunku - bet pradzhiai neblogai. visada gali susirasti ir privachiai mokiniu. kad vertejauti nepriima - labai keista, nes man atvirkshchiai buvo ispudis susidares, kad ish anglu kalbos verchia bet kas (ish vertimu, patekusiu man i rankas kokybes). gali ieshkotis kokios sekretores arba biuro administratores darbo - daug kur anglu kalba vienas ish svarbesniu reikalavimu tokiam darbui.
pasakoju ish patirties: turiu VU anglu filologijos bakalaura. mokydamasi pirmam ir antram kurse dirbau mokykloje, nuo antro kurso deschiau trechiojo amzhiaus universitete, nuolat turedavau privachiu mokiniu. ketvirtam kurse mechiau mokslus ir dirbau verteja biure, o paskui - sekretore prekybos kompanijoje (reikejo anglishkai bendrauti su tiekejais ir vezhejais). galu gale mechiau ir ta darba, apsigyniau diploma ir nuo 2000 vertejauju ivairiems biurams ir privatiems klientams.

sekmes.

ps., dar karta isiskaichiau i tavo zhinute. man irgi dazhnai kildavo minchiu, kad anglu kalba ne profesija, o greichiau irankis. kad dabar dauguma anglishkai moka ir bendravimui bei verslo reikalams to uzhtenka, vertejui nera ka veikti...
tai net nezhinau, ka tau pasakyti, jei i vertima nelinksti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 03 vasario 2005 - 16:49
as baigusi ne filologija, bet technini vertima. tik cia mano jau antra specialybe. dirbau ne pagal ja, bet darbe tekdavo nuolat versti, o ta as megstu, tai problem nebuvo. dabar laukiu maziaus gimimo, ir verteja dirbanti drauge kartais pasidalina darbu. kaip suprantu, bent jau vertejai darbu tikrai netruksta (jei ji gali dar ir dalintis). nesuprantu kodel taves nepriima verteja, mano buve bendramoksles dvi be jokiu patirciu i vertimu agenturas iskart baige isidarbino. ir abi sekmingai dirba. 10-15 metu patirties is ju tikrai niekas nereikalavo. cia gi toks darbas, kad svarbu tu SUGEBI ir gerai atlieki tai, kas tau paduota. gal su vertimais zodziu sunkiau, bet irgi imanoma ir be patirties.
kitas klausimas, jei tau to nesinori. bet mano akimis tai kurkas geriau nei mokykla. be to, dirbti gali namie, ir vaika tuo paciu augintis. as tai tik pliusus matau sitam darbe. ir labai dziaugiuosi, kad vistik baigiau ta anglu kalba.
Atsakyti
Is tiesu matyt man tas laikotarpis keistas atejo - esu be galo pasimetusi. Siaip mokiniu privaciai visada turiu, ir tuos kuriu vis nauju atsiuncia. Tas tai labai liux thumbup.gif bet reikia ir kokio oficialaus darbelio. Del vertimu biuru - dirbau viename kelis menesius puse etato, bet jis taip sunkiai vertesi, kad man ir tuos 200Lt sumokedavo tik porai menesiu praejus, zodziu visiskai ne kas buvo. Siaip niekada niekur mano vertimai neuzkliudavo, o ten padirbus praradau pasitikejima savim - vis kabindavosi prie ko nors, nezinau ir ka galvoti sad.gif nors kai studijavau uz mane buvo prastesniu, praktika irgi pavyko puikiai
Atsakyti
QUOTE(lrmp @ 2005 02 03, 20:49)
Is tiesu matyt man tas laikotarpis keistas atejo - esu be galo pasimetusi. Siaip mokiniu privaciai visada turiu, ir tuos kuriu vis nauju atsiuncia. Tas tai labai liux thumbup.gif bet reikia ir kokio oficialaus darbelio. Del vertimu biuru - dirbau viename kelis menesius puse etato, bet jis taip sunkiai vertesi, kad man ir tuos 200Lt sumokedavo tik porai menesiu praejus, zodziu visiskai ne kas buvo. Siaip niekada niekur mano vertimai neuzkliudavo, o ten padirbus praradau pasitikejima savim - vis kabindavosi prie ko nors, nezinau ir ka galvoti  sad.gif  nors kai studijavau uz mane buvo prastesniu, praktika irgi pavyko puikiai


matyt, papuolei i eiline "sharashkino kontora."
nenusimink. vertimo darbu tikrai yra ir didele dali ju daro neprofesionalai. jei esi profesionale - neliksi nepastebeta.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2005 02 04, 02:09)
matyt, papuolei i eiline "sharashkino kontora."
nenusimink. vertimo darbu tikrai yra ir didele dali ju daro neprofesionalai. jei esi profesionale - neliksi nepastebeta.


ragnez, aciu uz palaikyma ax.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lrmp @ 2005 02 03, 15:48)
Sveiki, susikaupe problemele, uzsukau pasisnekuciuoti su jumis.

Baigiau pries pora metu anglu filologija, bandziau darbo ieskotis - mokytojauti i mokykla nesinori, vertejauti be 10-15 metu patirties niekam manes nereikia, i magistrantura anglu filologijos neapsimoka(kalba ismokau puikiai, o kitu kurybos nenoriu nagrineti). Istojau i verslo vadyba (bakalaura), bet kuo toliau galvoju suprantu, kad ne cia mano pasaukimas  sad.gif  visiskas neapsisprendimas cry.gif  kuo toliau tuo labiau pradeda traukti mokslai, kur reikia tiriamuoju darbu uzsiimti - mikrobiologija, medicina, farmacija, bet jau dabar tikrai nebe laikas kazkuo is naujo uzsiimti. Kur rimtesni mokslai - tik dieninis skyrius, o gyventi juk kazkaip reikia (zinoma reiketu ir uz moksla moketi, kaip ne pirma aukstaji). Noretusi kazko rimto siekti, ech... tai va, nezinau kiek supratot mane, bet bandziau issilieti schmoll.gif
Gal yra i panasia situacija patekusiu mamyciu? (tiesa, as pati dar ne mama, bet artimiausiu laiku lyg ir noretusi planuoti) Kokias perspektyvas matot, ar imanoma savo gyvenimeli kardinaliai pakeisti? Grazintu kas mane su dabartiniu mastymu i 12 klase - visiskai kitaip elgciaus..



kad tu zinotum, kaip man tai yra pazistama...as irgi pries pora metu anglu filologija baigiau, toliau i magistrantura nestojau, dabar planuoju taip kaip ir tu galbut i verslo vadyba stoti. Net nezinau....Noreciau ir as viska kardinaliai pakeisti, bet kaip ir ne visai apsisiprendus ko as noriu. Zinau, kad mokytoja dirbti nenoriu, o ir netinku tam visai. Verteja...dabar kiek girdejau reikia ir magistrantura vertimo baigus but. O ja pabaigt sunku, nes neiseina suderint su darbu. Aisku studijuoja ta vertima ir dirbantys zmones, bet ne visuose darbuose iseisi i mokslus kada nori..
Tai ir esu tokia neapsisprendus...
doh.gif
Atsakyti
as baigiau technini vertima, specialiasias studijas (ne magistras, bet vistiek antra pakopa). ir dirbau tuo paciu metu, ir tikrai sunku darba. pavyko, jei nori - imanoma tikrai ir dirbt, ir mokytis.
Atsakyti
As is savo-vertejos boksto galeciau pridurti, kad be spec. issilavinimo (arba dideles praktikos) i vertejus tikrai veciau neiti, ypac jei sirdis netraukia.

O kad biuras arba uzsakovai "kabinosi", tai turbut buvo prie ko, nes man dar tik pora atveju buvo, kai su uzsakovais reikedavo santykius aiskintis...


P.S. atsiprasau uz pesimistine gaidele. Tiesiog, kaip ir ragnez, labai daznai susiduriu su akivaizdziais "liapsusais"...
Atsakyti
kai prisimenu savo darbo pradzhia tai doh.gif
entuziazmo buvo per akis, dirbau sazhiningai - sugaishdavau penkiskart daugiau laiko kievienam darbeliui, kol igyjau praktikos... o visu rashtvedybos taisykliu ir dokumentu forminimo tvarkos ishmoke viena kantri notare, pas kuria neshdavau tvirtint dokumentus ir kuri siuntinedavo mane po kelis kartus tu dokumentu taisyti... nes manoji "sharashkino kontora" nesugebejo man nieko paaishkinti...

ish principo - geriausia dirbti toki darba, kuris prie shirdies. chia visoms profesijoms tinka drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2005 02 04, 13:28)
kai prisimenu savo darbo pradzhia tai  doh.gif


na taip, sutinku, visko buvo blush2.gif bet man labai padejo tas pats "techninis vertimas" ir magistratura VU vertimo katedroj thumbup.gif Tuomet destytojai dar nebuvo po Briuselius issivazineje ir saziningai mus moke thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2005 02 04, 16:43)
na taip, sutinku, visko buvo  blush2.gif  bet man labai padejo tas pats "techninis vertimas" ir magistratura VU vertimo katedroj  thumbup.gif  Tuomet destytojai dar nebuvo po Briuselius issivazineje ir saziningai mus moke  thumbup.gif


jei ne paslaptis, kada tu baigei?

vertimo "profesines studijas" ir ash norechiau pasidaryti. jei jau profesionaliai - tai profesionaliai dirbti wink.gif dabar viskas daugiausiai ish praktikos.
beje, mano darbine kalba shiuo metu ne anglu...
Atsakyti