Įkraunama...
Įkraunama...

Sushi

Sveikos mamos,

Gal kas darote namie sushi. Na zuvi as kaip nors susipjaustysiu pati, o vat ryziai nesigauna nors pasiusk. Gal kas galit patart kaip juos virti, kad gautusi purus ir gerai formuotusi ir kada gi ta nelemta acta deti ir kiek.
Atsakyti
Aš esu bandžiusi daryt tuos suši, turėjau pamokėlę pas tikrą sushi chef'ą (Itamae). pirmiausia ryžius reikia nuplauti , palikti nuvarvėti apie 30 min. , tada virti 10 min. uždengtus ir neatidarinėti dangtčio, išjungti ugnį , uždengti su virtuviniu rankšluosčiu ir palikti 10min. kad atvėstų. Tada pasiruoši actą : truputį pakaitinti ryžių actą , įdėti cukrų ,druską , maišyti kol ištirps. Paruoštą actą atvėsinti , ryžius atsargiai išskleisti medine mentele, didesniam inde( neminkyti) , po truputį šlakstyti actą ir maišyti , tai turėtų trukti apie 10 min.
Ingredientai : 3/4 puodelio ryžių , apvalių , spec. tinkančių suši ; 1 puod. vandens.
Actas : 1 1/2 did. šaukšto ryžių acto , 1did. šaukštas cukraus , 1/2 arbatinio šaukštelio druskos.
Tie ryžiai gaunasi nei birūs ,nei purūs gal labiau lipnūs ,bet ne košė. Ir dar svarbu kaip tu juos susuksi į tą lapą.Aš pati savarankiškai nebandžiau daryt , bet su meistrelio pagalba pasisekė neblogai.Dabar kaip tik nebloga proga išbandyt savarankiškai. SĖKMĖS newyear.gif
Atsakyti
QUOTE (dew @ 2003 12 20, 16:30)
Aš esu bandžiusi daryt tuos suši, turėjau pamokėlę pas tikrą sushi chef'ą (Itamae). pirmiausia ryžius reikia nuplauti , palikti nuvarvėti apie 30 min. , tada virti 10 min. uždengtus ir neatidarinėti dangtčio, išjungti ugnį , uždengti su virtuviniu rankšluosčiu ir palikti 10min. kad atvėstų. Tada pasiruoši actą : truputį pakaitinti ryžių actą , įdėti cukrų ,druską , maišyti kol ištirps. Paruoštą actą atvėsinti , ryžius atsargiai išskleisti medine mentele, didesniam inde( neminkyti) , po truputį šlakstyti actą ir maišyti , tai turėtų trukti apie 10 min.
Ingredientai : 3/4 puodelio ryžių , apvalių , spec. tinkančių suši ; 1 puod. vandens.
Actas : 1 1/2 did. šaukšto ryžių acto , 1did. šaukštas cukraus , 1/2 arbatinio šaukštelio druskos.
Tie ryžiai gaunasi nei birūs ,nei purūs gal labiau lipnūs ,bet ne košė. Ir dar svarbu kaip tu juos susuksi į tą lapą.Aš pati savarankiškai nebandžiau daryt , bet su meistrelio pagalba pasisekė neblogai.Dabar kaip tik nebloga proga išbandyt savarankiškai. SĖKMĖS newyear.gif

o is kur jus gaunat tu juros kopustu fioletiniu smile.gif ir koki idara dedat i vidu?
Atsakyti
Tu juros kopustu yra Maximose, kur japonu virtuves prieskoniai ir t.t. As ten nusipirkau ir specialius ryziu sushiui. Bet pirma karta girdziu, kad reikia dar kazkokio acto. Parasykit, gal galima ir be acto. Kur gauti to ryziu acto? As ruosiuosi kuciom daryt sushi, man atrode, kad ten labai paprasta, tik susuki ir viskas. Bet kaip pasiskaiciau, tai gal net neiseis. Dar nezinau ka su tais lakstais daryt, i kuriuos sukti reikia. Kaip juos suvilgyt, kad jie lankstus butu? Ka dar galima i vidu det, be lasisos ir kreveciu?
Atsakyti
Dar noreciau suzinoti ar tuos sushi reikia is anksto paruosti? Ar jie turi kiek nors laiko pastoveti, persigerti? Ar tik susuki, supjaustai ir valgai?
Gal kas zino ir internetiniu puslapiu, kur raso apie sushi gaminima.
Atsakyti
man skaniausi suhi, kai viena japone bobute juos padaro thumbup.gif pati net nerizikuoju tyciotis is produktu huh.gif
Atsakyti
siaip yra specialus irankiai sushi gaminimui. su tais irankiais patogu suvynioti smile.gif
Atsakyti
Butu labai malonu jeigu kuri mamyte viska smulkiai aprasytu ka kaip ir su kuom daro smile.gif valgiau as sushi nu nerealiai patiko tik valgiau korejietiska. o va kaip ji daro tai tik abstrakciai isivaizduoju unsure.gif . jeigu kam nesunku parasykit kaip namu salygom jus padarot skaniai is anksto aciu.
Atsakyti
nu blyn Taure, is kur tiek visko zinai?
Atsakyti
Tikrai, pasidalinkit savo ziniom apie sushi gaminima. Nes produktus jau nusipirkau, sventes arteja, reikia butinai gaminti. O dar nelabai zinau kaip.
Atsakyti
Smulkiai aprašyti kaip gaminti suši neimanoma.Tie rytiečiai žino tiek subtilybių tam procese , kad mums kažin ar gali kada pavykti idealiai, mes tik beždžionaujam . Šiaip tai TauRe teisi , mes tyčiojamės iš produktų, bet kodėl nepažaidus švenčių proga. čia yra Delfi puslapiukas , kur rasite šiek tiek informacijos. Galima per Google pasieškoti arba nusipirkti knygą, aš tokią vieną turiu , gana nebloga , daug paaiškinimų , nuotraukos , paveiksliukai. Aš pirkau Latvijoje ,bet manau jų yra ir pas mūsų rusiškų knygų pardavėjus.
Нобуко Цуда " Суши - это просто! (секреты традиционной японской кухни) "
Bambukinių padėkliukų suši susukimui , ryžių acto, yra parduotuvėse prie rytietiškų produktų . Dar verta prie suši nusipirkti vasabi pastos(tokia žalia )būna jau paruošta valgymui arba milteliai ir marinuoto imbiero , sojos padažo. O į suši vidų galima įvynioti beveik viską daržoves(agurkai ,morkos, avokado , špinatai ir t.t.), žuvį marinuotą, parūkytą, žalią , tinka ir skumbrė ne tik lašiša , ikrai, kalmarai.
Atsakyti
Na, as ne rytiete, bet pagal tai, ka anakart nusipirkau maximoj pavadinimu - susi, tai nelabai sudetinga ji pagamint.
Receptura: isverdi savo vaikui ryziu kose. Paimi ryziu, kiek reikia kudikiui, kad susmulkint, o kitus palieki puode iki rytdienos. Ant rytojaus imi tuos vakarykscius ryzius be jokio prieskonio, susuki i kazka, gali ir nesukt, ikisi mazyyyti gabaliuka zalios lasisos ir viskas:) Serviruojant patiekti su sojos padazu. 8 gabaliukai - 9,99 Lt smile.gif Skonio nekomentuosiu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif bet taip ir nesupratau, kas ten tokio skanaus... Lasisa zalia vis tiek be skonio, lapas irgi be skonio, o ryziai yra ryziai. As, ko gero, tundra smile.gif smile.gif smile.gif

Taigi i klausima kaip gamint, atsakymas aiskus, o kas atsakys i klausima - kodel gamint?
Atsakyti