Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas

Merginos, na jeigu jau prakalbome apie tai, kaip yra "sugadinami" baldai, tai gal galite paaiškinti, kaip įvertinti tą daiktą, jei nežinai jo gyvavimo istorijos? Kaip atskirti kur vertingas baldelis, o ant kurio galima žaisti? Aš, tarkim, nesiveržiu, kad mano namai būtų apstatyti ypatingais antikvariniais baldais, nes tuo niekada nesidomėjau, o ir šeimoje nebuvo tradicijos įsigyti tokius dalykus. Aš suprantu, kai gauni palikimą iš senelių, prosenelių baldus, kurie turi vertę, tada galbūt ir reikia juos atnaujinti/restauruoti "pagal taisykles", bet jeigu namuose norisi tiesiog "gražaus derėjimo", kaip tada?

Aš parodysiu jums vieną vaikišką krėsliuką, su kuriuo dabar net nesakysiu ką padariau, nes kaip suprantu jau "išsityčiojau" iš jo unsure.gif Čia jis "pradinėj būsenoj" biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(indregu @ 2011 03 02, 15:45)
Merginos, na jeigu jau prakalbome apie tai, kaip yra "sugadinami" baldai, tai gal galite paaiškinti, kaip įvertinti tą daiktą, jei nežinai jo gyvavimo istorijos? Kaip atskirti kur vertingas baldelis, o ant kurio galima žaisti? Aš, tarkim, nesiveržiu, kad mano namai būtų apstatyti ypatingais antikvariniais baldais, nes tuo niekada nesidomėjau, o ir šeimoje nebuvo tradicijos įsigyti tokius dalykus. Aš suprantu, kai gauni palikimą iš senelių, prosenelių baldus, kurie turi vertę, tada galbūt ir reikia juos atnaujinti/restauruoti "pagal taisykles", bet jeigu namuose norisi tiesiog "gražaus derėjimo", kaip tada?

Aš parodysiu jums vieną vaikišką krėsliuką, su kuriuo dabar net nesakysiu ką padariau, nes kaip suprantu jau "išsityčiojau" iš jo  unsure.gif Čia jis "pradinėj būsenoj"  biggrin.gif


labai grazus sodelis uz to kresliuko smile.gif mano stylo gelytes labai grazu
Atsakyti
QUOTE(juokiukas @ 2011 03 02, 15:53)
labai grazus sodelis uz to kresliuko smile.gif mano stylo gelytes labai grazu

Sodelis angliškas. Iš ten ir atkeliavo jis pas mani biggrin.gif
Atsakyti
beja galbut dar vienas kvailai nuskambesiantis klausimas, bet idomu ar jei su tuo aparatu kur medziui ale sendinti padaryciau grioveliua ar kaip cia pavadinti, tai patina matytusi ir isigertu ryskiau?

Ir matomai yra daug tu techniku, nes musu virtuvinis yra su patina sendintas, jis yra dramblio kaulo spalvos bet jis dazytas ir matosi patina ant virsaus, cia tikrai nebeicuota, tai reiskias patina galima ir ant virsaus deti, bet tada kaip ji isigers i medzio tekstura? atsiprasau jei kaka suerzinsiu tokiais klausimais bet idomu
Papildyta:
QUOTE(indregu @ 2011 03 02, 15:55)
Sodelis angliškas. Iš ten ir atkeliavo jis pas mani  biggrin.gif

aaa man tokio stylo labai patina, nusipirkom namuka tai bandau kazka tokio idiegti pas save smile.gif bet sunkiai sekasi nes du mazucius lelius turiu biggrin.gif
Atsakyti
laba diena, noreciau paklausti zinanciu, kur galima ismokti restauravimo amato? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 03 02, 09:52)
dabar i kresliuko minkstas dalis prideta manyciau, kad jurzoles. Kuo jos geriau uz visokiu paralonus ir pan? Ir jei jau geriau, tai kur tokio daikto ieskoti?

Kaip nerestauratorė žinau tik kad juržolė už parolona geriau tuo, kad jinai ten seniau buvo, o porolonas tada dar net nebuvo sukurtas. Šiuo metu restauruojant siekiama ne tik kad daiktas vizualiai būtų atkuriamas, bet ir medžiagiškumas išlaikytas, tskant kad sedėtum taip kaip seniau sedėjo. Dar medžiagų vientisumas išlaikomas. O jei jau gobelenas su sintetika, tai nemanau kad jūržoles verta dėti, yra visokio minkštumo poralonu ir sintiponu...

Daina76 norėčiau paklaust kaip restauracija užsiimančios ax.gif .
Turiu zinger mašiną, jos "staliukas" buvo šponuotas, bet to špono ne kažkas ir liko, tik atlenkiama dalis, kitur dabar plikos lentos. Tarybiniais metais galutinai buvo apderktas, apipiltas laku, dažais, nudaužytas ir t.t. Restauruot, ta prasme šponuot, tikrai nesigaus, kaip ir atkurinėti nusilaupiusius piešinius nuo pačios mašinos ir kojelių. Noriu ją kiek galima nuvalyti ir padengti kuo nors, kad toliau nesiluptu dažai. Su kuo tai galima būtų padaryti?
Atsakyti
Juokiuk, iškreipėte mano pasakymą. Aš niekur nerašiau, kad man nepatinka balti baldai. Balti ir šviesūs - tai visai skirtingos sąvokos.

Ta Gritijos patina yra netgi per gera. Turi jie ir paprastesnės, pilstomos, bet jei piniginė "limpa" prie brangesnės, tai aš negaliu uždrausti mirksiukas.gif

Su šelako kaladėlėmis net neprasidėkite - Lietuvoje nerasi net dešimt žmonių, kurie sugeba gerai šelakuoti.
Atsakyti
QUOTE(Daina76 @ 2011 03 02, 18:10)
Juokiuk, iškreipėte mano pasakymą. Aš niekur nerašiau, kad man nepatinka balti baldai. Balti ir šviesūs - tai visai skirtingos sąvokos.

Ta Gritijos patina yra netgi per gera. Turi jie ir paprastesnės, pilstomos, bet jei piniginė "limpa" prie brangesnės, tai aš negaliu uždrausti  mirksiukas.gif

Su šelako kaladėlėmis net neprasidėkite - Lietuvoje nerasi net dešimt žmonių, kurie sugeba gerai šelakuoti.

aisku, o tai kaip del patinos dejimo ant dazu ar tokiu variantu yra, nes kaip sakau musu virtuvis dazytas ir patina ant virsaus deta, bent as taip suprantu g.gif na o bet kokiu atveju dekui tau uz info ir sugaista laika tokiems zaliems aiskinnant
Atsakyti
Daina, pakartoju klausima, nes niekas kitas cia besilankantis itariu, kad nezino. As irgi pradziai sugalvoju tik senukus ir siuvimo reikmenu parduotuve blush2.gif
QUOTE(Cobre @ 2011 03 02, 11:52)
Ai, jos reikalas kaip ten kas tvarkoma. Mane domina kiti reikalai  biggrin.gif  Labai konkretus klausimas ir labai buciau dekinga uz atsakyma  smile.gif Mane domina, kur galima pirkti tas juostas, kurios tvirtinasi kresliuku, sofu apacioje, na tos, kurios kryziuojasi? dabar i kresliuko minkstas dalis prideta manyciau, kad jurzoles. Kuo jos geriau uz visokiu paralonus ir pan? Ir jei jau geriau, tai kur tokio daikto ieskoti?

Atsakyti
Juokiuk, restauratoriai ant dažų patinos netepa, todėl manęs tai ir nedomina. Aišku, jei tie dažai yra beicas, tai patina kažkiek įsigers į medį, bet viskam yra savo vieta ir laikas.

Cobre, supratau, ką iš siuvimo mašinos stalviršio norite padaryti. Po fanera liko klijų sluoksnis. Klijais įmirkusio paviršiaus tolygiai nenudažysite. Privalote juos kaip nors "išvilioti" (mechaniškai ar termiškai). O jau po to dažykite netamsia ruda spalva (paprastai taip dažė daugelį singerių). Na, ir žinoma ne kokiais nors aliejiniais ar acetoniniais dažais.
Atsakyti
Turiu palikimą senus minkštus baldus,bulgariški ar rumuniški,neprisimenu.Porolonas jau aišku susidėvėjo,,ten kur sėdima dalis.Patarkit,ar verta juos restauruoti- sudėti naują paminkštinimą ir naują gobeleną? sofa ir du foteliai.medžio dalių nėra,jos uždengtos.Rėmas geras,gal reikia tik nuimamas ir sėdimas dalis sutvarkyt. Bent apytikriai,kokia gali būt kaina,ar dar apsiima tokius darbus kas. Ar išmest?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo airise: 02 kovo 2011 - 18:29
QUOTE(Daina76 @ 2011 03 02, 19:58)

Cobre, supratau, ką iš siuvimo mašinos stalviršio norite padaryti. Po fanera liko klijų sluoksnis. Klijais įmirkusio paviršiaus tolygiai nenudažysite. Privalote juos kaip nors "išvilioti" (mechaniškai ar termiškai). O jau po to dažykite netamsia ruda spalva (paprastai taip dažė daugelį singerių). Na, ir žinoma ne kokiais nors aliejiniais ar acetoniniais dažais.

Daina, apie siuvimo masina as neklausiau biggrin.gif Cia ne mano klausimas, as klausiau apie juostas, kur kryziuojasi apacioje sedimos dalies sofu, foteliu ir pan. Paziurek ta mano klausima, pakartojau postu auksciau, nei tavo atsakymas del siuvimo masinos stalo.
Atsakyti