QUOTE(žemuogienė @ 2008 01 14, 10:15)
o as niekaip negaliu NOD32 is naujo susitvarkyt, rodo kad neveikia ir viskas
Mesk tu jį lauk ir instaliuokis AviraAntivir. Neturėsi jokių problemų.
DĖMESIO ! Internet Explorer naršyklių naudotojams(-oms)
Europoje plinta slaptažodžius vagiantis virusas
Mindaugas Urbonas | Alfa.lt
Saugumo ekspertai perspėja saugotis naujo viruso, kuris, pasislėpęs operacinėje sistemoje Microsoft Windows, vagia kompiuterio vartotojo banko kortelių slaptažodžius. BBC praneša, jog per pastarąjį mėnesį viruso aukomis tapo apie 5000 žmonių, daugiausia gyvenančių Europoje.
Mebroot slepiasi giliai
Didžioji dalis nuo viruso nukentėjusių kompiuterio vartotojų juo užsikrėtė užsukę į specialiai tuo tikslu sukurtas interneto svetaines.
Pastarosios, pasinaudojusios Microsoft interneto naršyklės saugumo spraga, įdiegė į jų kompiuterius kenksmingą programinį kodą.
Anot ekspertų, didžiausias viruso pavojus tas, kad jis pasislepia giliai operacinėje sistemoje ir yra sunkiai aptinkamas bei pašalinamas. Tai rootkit tipo virusas. Jis mėgina perrašyti kompiuterio kietojo disko dalį, vadinamą Master Boot Record (MBR).
Antivirusinę programinę įrangą kurianti bendrovė Symantec pavadino virusą Mebroot. Patekęs į kompiuterį jis parsiunčia įvairias kenksmingas programas, skirtas duomenų vagystei iš vartotojo. Šios programos laukia, kol vartotojas prisijungs prie vienos iš 900 finansinių institucijų svetainės, o tuomet vagia prisijungimo duomenis.
Pašalinti sudėtinga
Mebroot analizė parodė, kad virusas naudoja savo slaptavietę MBR kaip placdarmą, iš kurio vykdomas pakartotinas kenksmingos programinės įrangos diegimas, jei vartotojas ją ištrina. Kol kas Mebroot aptinka reta komercinė antivirusinė programa, be to, jo pašalinti neįmanoma, kai kompiuteris įjungtas.
Manoma, kad virusą sukūrė organizuota elektroninių nusikaltimų grupuotė iš Rusijos. Jai taip pat priklauso nemaža panašaus tipo virusų šeima, kuriai yra pavykę užkrėsti daugiau nei 200 tūkst. sistemų. Grupuotė specializuojasi prisijungimo prie banko sąskaitų duomenų vagystėmis.
Bendrovė iDefence tvirtina, kad Mebroot buvo sukurtas dar pernai spalį, tačiau plisti pradėjo gruodžio pradžioje. Tarp gruodžio 12 ir sausio 7 dienos virusas užkrėtė 5 tūkst. kompiuterių. Virusas pavojingas kompiuterių su operacinėmis sistemomis Windows XP, Windows Vista, Windows 2000 bei Windows Server 2003 savininkams.
"Mebroot" ir kitus "rootkit" tipo virusus galima aptikti ir pašalinti su bendrovės
GMER sukurtais įrankiais.