Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepyti vaikai

Būčiau labai dėkinga, jei parašytų neskiepytų ir jau paaugusių vaikučių mamytės/tėveliai, ar pavyko išvengti tų infekcinių ligų, nuo kurių vaikai Lietuvoje skiepyjami? O gal gailitės, kad savo vaiko laiku nepaskiepyjot?
Atsakyti
Nu atsakysiu ne visai is savo patirties, nors mano mazylei kol kas 2.5 metuku, neskiepyta. Mano dukros kriksto penkiu vaikuciu mamyte, vyresniajam berods apie 10, antram apie 8, treciam - 6 , mergytei - 4, mazajaj - 2 - visi neskiepyti, grazus ir sveiki vaikuciai....
Atsakyti
Nebuvo dar paskiepytas nuo kokliušo. Susirgo. Šiaip nesunkia forma. Bet ligoninėj teko pagulėti. Šalia gulėjo mamytės,kurių vaikučiai kaiptik susirgo po skiepų sad.gif Va tai jom skaudžiau-vaikas paskiepytas ir vistiek tenka kankintis. cry.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo crocus: 17 vasario 2005 - 14:00
Maniskiui beveik 2. Neskiepytas. Jokiom ligom, nuo kuriu skiepijama nesirgo. Turejom kontakta su serganciu vejaraupiais vaiku, bet nesusirgo.
Mano drauges 3 vaikai irgi auga sveiki . Tiesa, vyresnelius (dabar 7 ir 4m) vede kad uzsikrestu vejaraupiais. Persirgo nesunkiai.
Mano draugas, 32 metu (beje, zinomos mediku dinastijos palikuonis) irgi gyvas ir gyvenimu patenkintas (jo, jaunesnis brolis, manau, irgi). Sirgo, aisku, vejaraupiais/kiaulytem vaikystej, kaip ir mes visi.

Beje, padariau sprendima savishki ateityj skiepyt nuo stabliges, difterijos ir galbut poliomielito. Tik dar nenusprendziau kada g.gif
Atsakyti
Kodel vis del to nuo stabliges ir difterijos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo marieana: 17 vasario 2005 - 15:33
QUOTE(marieana @ 2005 02 17, 13:32)
Kodel vis del to nuo stabliges ir difterijos?


kai sulauks kokiu 16, gal dar ir nuo hepatito B paskiepysiu wink.gif
Siaip, matau prasme situose 2 skiepuose, nes susirgus viena is ju gyvam ishsikapstyti shansu mazhoka. Stabliges pasitaiko, difterijos, deja, taip pat.
Apie polio man labai truksta info. Liga praktishkai 'ishmirus', tai apie ja nelabai kas ir rasho. Azijoj laikas nuo laiko vis pasitaiko ju protrukiu, bet dazniausiai tai aiskinama virusu mutacijom, taigi, sitoj vietoj skiepas kaipo ir nepadetu.
Atsakyti
Saviski ilgai neskiepijau bet pries keleta savaiciu paskiepijau pirmu penta vakcinos skiepu. Neziaju ar verta ar neverta skiepyt vaiko aplamai, bet as kazkaip nedrisau neskiepyti, tik va del tam tikru priezasciu delsem du metus. Siaip manau ateityje jei dar turesiu vaiku, juos irgi pradesiu skiepyt ne anksciau kaip metu laiko, tik todel, kad vyresni vaikai lengviau atsilaiko pries vakcinos reakcijas.
Atsakyti
del stabliges, taigi puikiausia pati zinai, kad kas karta, kai yra siutyna zaizda, suduodamas serumas nuo stablyges....Beje vienoje is naminiu enciklopediju radau nuostabiu zodzius, kad sia vakcina rekomenduojama skiepyti zemkasiuis, t.y. zmones, kurie tiesiogiai kontaktuoja su zeme....Gal mano paaiskinimas bonalus, sorry...Del hepatito B ir 16 metuku - sutinku:))...Del difterijos, galvoju, nebent protrukis butu:), nezinau, siap kol kas nesiruosiu skiepyti, kol kas RAMU, kai atsiras abejones ir baime, tada galvosiu:)....tarp kitko, zvirbliuke viena karta buvo rimtai sunerimusi del stablyges...jos pazystama pasake, kad vilniuje nera serumo nuo stablyges:), man atrodo nelabai imanomas dalykas:)
Atsakyti
QUOTE(*Drambliukas* @ 2005 02 17, 13:58)
Saviski ilgai neskiepijau bet pries keleta savaiciu paskiepijau pirmu penta vakcinos skiepu. Neziaju ar verta ar neverta skiepyt vaiko aplamai, bet as kazkaip nedrisau neskiepyti, tik va del tam tikru priezasciu delsem du metus. Siaip manau ateityje jei dar turesiu vaiku, juos irgi pradesiu skiepyt ne anksciau kaip metu laiko, tik todel, kad vyresni vaikai lengviau atsilaiko pries vakcinos reakcijas.



Normalu, kad i pirma vakcinavima nesureagavo. Antrasis/treciasis buna sunkesni,nes organizme jau buna antikuniu ir jie 'pakyla i kova'. Taip, kad dar viskas prieshakyj...
Beje,mano homeopate kelias dienas priesh skiepa ir po skiepo rekomenduoja sugirdyt "Thuja C30" zirniuku, sako, labai palengvina reakcija i skiepus rolleyes.gif

Siaip, as irgi tik uz tai, kad skiepyti jau paaugusius vaikus, kai ju imunine sistema jau daugiau-maziau susiformavus.
Atsakyti
Difterijos protrukis vargu ar bus, bet pavieniu atveju tikrai yra, todel ir prisibijau sios ligos.
Atsakyti
Gali but kad nesureagavo nes tai pirmoji vakcina, gal todel kad emem aceliulitine kokliuso vakcina, nes ji ir sukelia daugiausia reakciju. antra trecia ir visus skiepus imsime tik mokamus, t.y. isvalytus.
Atsakyti
QUOTE(marieana @ 2005 02 17, 14:00)
del stabliges, taigi puikiausia pati zinai, kad kas karta, kai yra siutyna zaizda, suduodamas serumas nuo stablyges....Beje vienoje is naminiu enciklopediju radau nuostabiu zodzius, kad sia vakcina rekomenduojama skiepyti zemkasiuis, t.y. zmones, kurie tiesiogiai kontaktuoja su zeme....Gal mano paaiskinimas bonalus, sorry...Del hepatito B ir 16 metuku - sutinku:))...Del difterijos, galvoju, nebent protrukis butu:), nezinau, siap kol kas nesiruosiu skiepyti, kol kas RAMU, kai atsiras abejones ir baime, tada galvosiu:)....tarp kitko, zvirbliuke viena karta buvo rimtai sunerimusi del stablyges...jos pazystama pasake, kad vilniuje nera serumo nuo stablyges:), man atrodo nelabai imanomas dalykas:)


Zinai, manishkis tokio judrumo, kad krauja jau ne viena karta pasileides buvo. Baisu ir pagalvot kas toliau darysis doh.gif Siaip, stabigei pakanka ir ant gerai susrudijusio vinies pasimaut. Na, dvimetukui/trimetukui stablige gal ir negresia ax.gif
O del serumo tai neitiketinai skamba schmoll.gif Nors, kai LT tokia stebuklu shalis, visko gali but. Siaip ar taip, serumas gaminamas is aukstos imunizacijos zmoniu kraujo, tai galimas daiktas, kad tokio brangaus daikto buvo pritruke (is dalies nenoriu kad mano vaikui be butino reikalo butu perpylinejamas niekieno kraujas ar jo produktai,- chem ciort ne shutit,- gana su AIDS prisipilstem). |
Del difterijos,- eee...mano anyta vieno rajono vyr epidemiologe.... tai galiu tik paantrint Drambliukui,- buna pavieniu mirciu nuo difterijos verysad.gif
Atsakyti