Įkraunama...
Įkraunama...

Turto deklaravimas

Aš irgi turiu klausimą - o jei tėčiai dirba užsienyje, nelegaliai, ar galiu aš, pvz., deklaruoti pinigus (kuriuos jie parsiveš) savo vardu (nes tėvai grįš tik rudenį), kad tie pinigėliai matomi ir legalūs pasidarytų? Ar reikės nuo jų kokius mokesčius sumokėti?
Atsakyti
QUOTE(aite @ 2005 04 25, 10:57)
Aš irgi turiu klausimą - o jei tėčiai dirba užsienyje, nelegaliai, ar galiu aš, pvz., deklaruoti pinigus (kuriuos jie parsiveš) savo vardu (nes tėvai grįš tik rudenį), kad tie pinigėliai matomi ir legalūs pasidarytų? Ar reikės nuo jų kokius mokesčius sumokėti?



Tai gi paskaičiuos mokesčius mokėti !!! blink.gif
Čia taip pat kaip ir su jureiviais - jei parsiveža į Lietuvėlę - tai reikia ar tai 15 % mokėti mokesčius......... Tiksliai nežinau tik dydžio...... bet žinau kad reikia mokėti. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(xxxsaulyte @ 2005 04 26, 16:55)
Tai gi paskaičiuos mokesčius mokėti !!! blink.gif
Čia taip pat kaip ir su jureiviais - jei parsiveža į Lietuvėlę - tai reikia ar tai 15 % mokėti mokesčius......... Tiksliai nežinau tik dydžio...... bet žinau kad reikia mokėti. mirksiukas.gif


na, aš tai visų ir nedeklaruočiau, kažkur girdėjau viena ausim, kad iki 50 tūkst. lt - neapmokestina, tipo, jei parašytų, kad dovanoja man savo santaupas ar pan. ax.gif Tai ir įdomu, ar teisingą info turiu?
Atsakyti
Bet patys tėvai turi parodyt iš kur turi tuos pinigus kad juos padovanotų. Taigi jiems patiems reikės juos kažkaip legalizuot.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2005 04 27, 08:41)
Bet patys tėvai turi parodyt iš kur turi tuos pinigus kad juos padovanotų. Taigi jiems patiems reikės juos kažkaip legalizuot.


tai vat ir įdomu, Auges, ar gali jie įvardinti tuos pinigus kaip, tarkim, santaupas kojinėje (aišku, suma bus proto ribose) ir jas man padovanoti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aite: 27 balandžio 2005 - 07:55
sandoriams iki 50 tūkstančių nereikia notarinio tvirtinimo, nereikia jų deklaruot.Nesinervuokit moteros biggrin.gif
Atsakyti
Kažin kokios problemos laukia tų kas nedeklaravo turto g.gif sad.gif , kur info ieskoti
Atsakyti
Bukit geros padekit kas daugiau gaudotes 4u.gif
Turiu daug klausimu, pradesiu nuo sito.

Perkame nama....ar ji reikes deklaruoti?
Atsakyti
QUOTE
Perkame nama....ar ji reikes deklaruoti?

Namo deklaruot nereikės, apie namo pirkimą praneš notaras į hipoteką, taip pat į VMI apie namo pirkimo kainą.

QUOTE
Čia taip pat kaip ir su jureiviais - jei parsiveža į Lietuvėlę - tai reikia ar tai 15 % mokėti mokesčius......... Tiksliai nežinau tik dydžio...... bet žinau kad reikia mokėti

Jureivių pajamos apmokestinamos 15 proc. Paprastų mirtingųjų dirbančių pagal darbo sutartį 33 proc.


QUOTE
tai vat ir įdomu, Auges, ar gali jie įvardinti tuos pinigus kaip, tarkim, santaupas kojinėje (aišku, suma bus proto ribose) ir jas man padovanoti?


Jie gali tai įvardinti kaip santaupas kojinėje, anksčiau buvo priimta nuostata kad iki 1991m. dibantysis galėjo "susitaupyti" tik 3000Lt, o iki vienkartinio turto deklaravimo nedaugiau kaip 50 000Lt, t.y. ta nedeklaruojama suma buvo. Jeigu dabar turi daugiau, ir nedeklaravai, o nori parodyt ką turi, VMI irgi problemos nedaro susimokėk 33 procentus ir turėkis juos biggrin.gif

QUOTE
Kažin kokios problemos laukia tų kas nedeklaravo turto  , kur info ieskot


Pabandyk paieškot vienkartinio turto deklaravimo įstatyme.
"9 straipsnis. Atsakomybė už šio Įstatymo pažeidimą

Šio Įstatymo 2 straipsnio 1 dalies 1–19 punktuose nurodyti turtą deklaruoti privalantys gyventojai, vengiantys pateikti deklaracijas, taip pat laiku arba iš viso jų nepateikę, neteisingai nurodę duomenis, atsako administracine ar baudžiamąja tvarka."
visas įstatymo tekstas: čia
Atsakyti

O jeigu reikia deklaruoti turta, o tai gautusi virs 50000lt, uzdirbtu uzsienyj legaliai ir mokant tos valstybes mokescius, tai dar ir musu valstybei reik sumoketi 15% ? blink.gif Ar reikia tam tikros pazymos is uzsienio, kad ten jau susimokejai? I r kokia pazyma tai butu? Nes as savuju taxu isklotines kazkur nukisau negryztamai, turiu tik 2005-uju metu, o cia tik lasas juroj... doh.gif
Atsakyti
Jei dirbi užsienyje, privalai pateikti pajamų dekalaraciją VMI.

Tačiau pajamos, uždirbtos užsienyje, nuo kurių ten sumokėtas pajamų ar jam tapatus mokestis, nuo 2005 m. Lietuvoje neapmokestinamos.
Pažymą apie užsienio valstybėje sumokėtus mokesčius reikia turėti ir pateikti kartu su deklaracija (ir pažymos patvirtintą vertimą).
plačiau gali pasižiūrėti čia http://nauja.vmi.lt/...?itemId=1014281
Atsakyti
Turto deklaracijas reikejo priduoti iki 2005 05 01. Dabar jas pildo tik valstybes tarnautojai pagal patvirtinta sarasa. O jai jau nespejot tai ir nepriduosit.

Pajamoms deklaruoti yra pajamu deklaracija. Taip pat jai naudojates elektronine bankininkyste galite pasijungti prie VMI ir pamatyti savo pajamas ir islaidas (jai jos oficialios).

Del pajamu is uzsienio, tai ziurint cia is kokios valstybes... Nes musu VMI praktika su JAV yra ziauri. Gyventojo turimos pazymos neuztenka... VMI tikrina per JAV mokescius ir jai ten nebuna jusu pajamos uzdeklaruotos kaip darbo uzmokestis..... cia apmokestinama viskas.

Ir nezinau ar nepasikeite, bet uzsienyje uzdirbtos pajamos cia LT neapsimokestindavo tik tos, su kuriom valstybem LT yra pasirasiusi dvigubo apmokestinimo sutarti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lasele: 01 balandžio 2006 - 08:44