Įkraunama...
Įkraunama...

Vynuogės

QUOTE(mamukas71 @ 2014 04 02, 10:58)
O ant pakuotės bus parašyta kaip jais naudotis?
Neįsivaizduoju kiek pilti reikės unsure.gif


Gal padėsiu :
Dolomitmilčiai
Dolomitmilčiai - skirti dirvos nurūgštinimui ir tręšimui kalciu bei magniu.
Savybės: auginant gėles, daržoves, vaismedžius, šiltnamio kultūras būtina pabarstyti dirvą dolomitmilčiais, po to negiliai įterpti arba palikti paviršiuje.
Tręšimo efektas: Mažina dirvožemio rūgštingumą, padidina trąšų efektyvumą. Veikia kaip magnio trąša, skatina vaisių mezgimą.
Dolomitmilčiai labai tinka samanoms vejose naikinti. Jie išbarstomi anksti pavasarį arba rudenį. Samanos paruduoja ir sunyksta.

Naudojimo normos (kg/m2):
Dirvos rūgštingumas prieš naudojimą (pH)
4,6-5,0 5,1-5,5 5,6-6,0
smėlis 0,5 0,3 0,25
priesmėlis ir lengvas molis 0,8 0,6 0,5
sunkus priemolis ir molis 1,1 0,8 0,6

Pastabos: viename valgomajame šaukšte telpa ~16 g, degtukų dėžutėje – ~25 g trąšų.
Atsakyti
QUOTE(Tutė @ 2012 10 03, 06:58)
Pas Jus steriotipinis mąstymas smile.gif jau galima atrasti Lietuvoje auginamų vynuogių savo išvaizda ir dydžiu nenusileidžiančių parduotuvinėm, o savo skoniu jas lenkiančių



gal kas gali "isduot paslapti" ir pavardint pavadinimus?

nes as apie lietuvoj auginamas vynuoges buvau labai stereotipines/neigiamos nuomones - tos melynos rugstybes man tik kompotams tinka, ir tai.. tai net nemaniau jomis dometis ar auginti.

bet pernai kaimyne pavaisino tokiomis... na, as jas ivardinau kaip tarpini varianta tarp parduotuviniu ir tradiciniu musiskiu smile.gif t.y. jos buvo tik siek tiek rugsteleje, netgi saldumo turejo.

o gali buti dar saldziau? na, man uogu dydis ner toks svarbu, kaip skonis essen.gif - kuo saldziau, tuo geriau

Atsakyti
Ačiū Dusia37 4u.gif

Aš tai galvoju pradžiai tokias veisles pirkti:

Liepsna
Palanga
Gailiūnė
Širvinta

Bandysiu nuo lietuviškų veislių smile.gif

Jei pavyks per žiemą jų nenužudyti - planuoju ir didesnį vynuogyną smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamukas71: 02 balandžio 2014 - 11:00
QUOTE(vaizduote @ 2014 04 02, 14:38)
gal kas gali "isduot paslapti" ir pavardint pavadinimus?
o gali buti dar saldziau? na, man uogu dydis ner toks svarbu, kaip skonis  essen.gif - kuo saldziau, tuo geriau


Pabandykite uzsisakyti is vynuoges.lt
As asmeniskai is ju pirkau pries kelis metus ir man beveik visos veisles pasiteisino. ten yra smulkiai viskas aprasyta. Rinkites ziemai nedengiamas veisles, kur atsparumas -30 ir panasiai.
Pavyzdziui as turiu pas save vynmedi "Canadice", kuris ne tik ziema nenusala, bet ir veda saldzias ir besekles vynuoges. Visi kas paragauja buna labai nustebinti, kad tokiu vynuogiu gali buti Lietuvoje. Gaila, kad mano mineta parduotuve sios veisles neturi.
Siaip Lietuviskos veisles yra gerai, as keleta turiu pats, bet pasidomekite taip pat veislemis kurios isvestos Skandinavijoje, JAV, Kanadoje. Man apeliuoja tai, kad kai kurios is ju yra atsparesnes ligoms negu lietuviskos ir ju tikrai nereikia dengti ziema, nes istveria labai zemas temperaturas, be to yra besekliu nemazai.
Atsakyti
Pritariu, kad yra daug skanių veislių kurios sėkmingai auga LT (ir ne šiltnamiuose)
Vienos iš saldžiausių ir skaniausių vynuogių augančių Lietuvoje yra Ruskaja korinka. Ir jos besėklės. Žinoma turi ir trūkumą - uogos kaip dideli serbentai smile.gif
Bet skonis atperka dydį.

Beje, jei kam reiktų - turėsiu šį pavasarį įšaknydintų sodinukų Palangos, Canadice, Ruskaja korinka ir kt. wink.gif

O kad ištvertų lietuviškas žiemas - visas veisles pirmas porą žiemų reikia pridengti. Paskui tai jau nebebūtina (čia apie šalčiui atsparias veisles)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo marijus123: 02 balandžio 2014 - 11:42
as noreciau Ruskaja korinka sodinuko
o gal turit kokia foto kaip jos auga ir kur
Atsakyti
O labai skiriasi desertinių ir vyninių veislių uogyčių skonis?
Žiūriu, kad tos vyninės labiau atsparios šalčiams g.gif
Atsakyti
b.kite,

Greituoju būdų google paieškoje radau nuotrauką su Ruskaja korinka:
http://home.online.n...Sorter-eng.html
ketvirta rūšis nuo viršaus. pas mane uogos atrodo taip pat smile.gif
Atsakyti
o gal galit parasyti kur ja galima sodinti, patvory ar ant sukalto kokio..
kiek vietos jai reikia ir kada pradeda dereti.
pati esu anksciau auginusi siltnamyje 2 rusis pavadinimu nezinau, bet tikrai geros uogos buvo, issikraustem, palikom naujiems seimininkams ir taip man ju gaila.. bet jos abi buvo uzemusios didziausia siltnami.. bet ir derliaus budavo tiek kad neapvalgysi, o ir tikrai paragave niekas negaledavo patiketi, kad vynuoges pas mus augintos.
zalios buvo kaip besekles ir skanios ir grazios, o melynos tai kaip tos parduotuveje melynos didziosios, tik dar skanesnes smile.gif
va vel labai noreciau jas auginti, bet siltnamio ner, ir galvoju kur joms vieta suradus..
Atsakyti
Auginti - idealu prie sienos pietinėje pusėje. Svarbu, kad žemė nebūtų l.drėgna ir šešėlio niekas nemestų. Vynuogės nereiklios žemei - gali ir žvyre augti smile.gif žinoma, iš pradžių reikia juodžemio sodinant.
Galima ir ne prie sienos, bet tada reikia padaryti joms atramas (špalerius). Paprasčiausias būdas - įkalti į žemę du stulpus ir tarp jų ištempti virves ar vielas.
Vietos reiktų bent du metrus į ilgį ir du į plotį. Kiek turėsit vietos - taip ir genėsit. Realu valgyti uogas trečiais metais. Paragauti gal antrais.


[quote=b.kite,2014 04 02, 13:51]
o gal galit parasyti kur ja galima sodinti, patvory ar ant sukalto kokio..
kiek vietos jai reikia ir kada pradeda dereti.
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti