Įkraunama...
Įkraunama...

Graikiškas riešutas.

ar lazdynus galima dauginti atlankomis? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2011 10 25, 23:32)
Jei sieksi čia "prijatnoje s polieznym"...vargu ar pavyks schmoll.gif Atvirai pasakius, tai jei iš naujo būtų, daugiau išvis nesodinčiau jokių lazdynų...nei žalių, nei raudonų... Nes dėl grožio yra šimtąkart gražesnių augalų... o ir naudos kaip ir jokios schmoll.gif ...jei per 5-10 metų vieni derlingi, tai kaip čia pasakius... ax.gif  blush2.gif  g.gif

Žalią turiu labai gerą ir bijau, kad antro tokio dydžio riešutais galiu ir negauti rolleyes.gif Žinau, kad raudonlapių taip pat būna labai neblogų, o riešutus mes labai mėgstame ax.gif
Atsakyti
Nežinau kaip pas jus, pas mus du graikiški riešutmedžiai, vienam 5 kitam 3 metai. Vyresnis krūminis, mažesnis medis. Krūminiu labai džiaugiamės, be galo gražus, vešliai auga. Šiemet pirmas vienas riešutukas buvo.

Iš draugės parsivežiau daug jos graikiškų riešutų pas ją kibirai jų.... Daug sudygo, tikiuosi per žiemą išdygs. Laikau idealiom salygom. Gan greitai ir patys praskilo lauke ir nenušalo pirmom šalnom. :]
Atsakyti
Prisiskaičiau čia apie graikriešutus, ir kaip prisireikė doh.gif .
Rašysiu Fondai laišką. biggrin.gif
Atsakyti
p. Fonda prašau konsultacijos...........
kaip daigini savo graikiukus?
aš noriu tiesiai į lauką.
jau dabar kišti į žemę?
kokioje žemėje? daržo?
į kokį gylį?
gal geriau į šiltnamį įkišti?
na ir maloniausias klausimas - kada pavasarį laukti išlysiančio daigiuko? ar jie vėlyvi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo apzeldintoja diplomante: 02 lapkričio 2011 - 10:16
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 02, 10:15)
p. Fonda prašau konsultacijos...........
kaip daigini savo graikiukus?
aš noriu tiesiai į lauką. 
jau dabar kišti į žemę?
kokioje žemėje? daržo?
į kokį gylį?
gal geriau į šiltnamį įkišti?
na ir maloniausias klausimas - kada pavasarį laukti išlysiančio daigiuko? ar jie vėlyvi?

Perskaityk temukę ir rasi visus atsakymus
Atsakyti
skaiciau....
konkreciu atsakymu neuzfiksavau arba ju nebuvo.
Atsakyti
Bent jau aš daiginau lauke, dar rudeniop. Į lovelį, su žemės ir durpių mišiniu, apmulčiavau žolėm kad drėgmė pasilaikytų ir išdygo.
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 02, 11:15)
p. Fonda prašau konsultacijos...........
kaip daigini savo graikiukus?
aš noriu tiesiai į lauką. 
jau dabar kišti į žemę?
kokioje žemėje? daržo?
į kokį gylį?
gal geriau į šiltnamį įkišti?
na ir maloniausias klausimas - kada pavasarį laukti išlysiančio daigiuko? ar jie vėlyvi?


Papildyta:
QUOTE(Lady Dy @ 2011 11 02, 11:58)
Perskaityk temukę ir rasi visus atsakymus


Papildyta:
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 11 02, 17:03)
skaiciau....
konkreciu atsakymu neuzfiksavau arba ju nebuvo.


Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2011 09 28, 22:07)
Papildyta:

Nėr ko skubėt... nes gali supūti dabar pasodinti... Reikia sodinti spalio gale-lapkričio pradžioje... kai žemė jau gerokai atšąla. Gylis 10 cm, jei nuolatinėje vietoje...jei persodinsi, tai tik sudaiginimui... perpus sekliau ir galima per kastuvą vieną nuo kito riešutus įterpti. Nuolatinė augimo vieta turi būti saulėta, šilta, apsaugota nuo šiaurės-vakarų vėjų. Dirva pakankamai derlinga, giliai įdirbta, na pusmetris pradžiai... biggrin.gif


Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2011 10 24, 11:17)
Papildyta:
Patogiau ir paprasčiau sodinti riešutukus tiesiai į augimo vietą jau neužilgo... ir dėl išleistos šaknelės trapumo tiesiog apsauga...persodinant labai dažnai nulūžta... visus būdus išbandžiusi esu... doh.gif


Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2011 10 02, 22:01)
Na tu pati žinai,kad po pasodinimo Ideal augina verpstinę šaknį kokius 2-3 metus...reiškia, neauga matomas viršus... doh.gif bet paskui atsigriebs... nors ...persiprašau, buvau pamiršus jūsų visų šiauriečių geografinę padėtį...Šalta šalta...todėl Latvijoj ir Estijoj graikiniai riešutmedžiai neauga... o jūsų klimatinė zona kiek skirtinga? ...tai gal kelkitės gyvent į Kauną schmoll.gif
O genėti riešutą reikia rudenį...nes pavasarį labai sultys bėga... nors šiaip graikai nemėgsta genėjimų.... scare.gif
Papildyta:

Nerauk nerauk nono.gif Paaugs...sustiprės...nebijos šalčio didelis 4u.gif ...o vaikiškom ligom visi mes persergame...tai ir graikiukai...
Papildyta:

Graikiniam riešutmedžiui gerai augti ir derėti reikia ir žemės humusingesnės...nors paviršiniame sluoksnyje...nes be verpstinės šaknies maitinimas vyksta iš smulkių paviršinių šaknelių... Reikia ir šiltesnės, apsaugotos nuo vėjų, augimvietės...todėl ir sodinkite, kur iš šiaurės ir vakarų pusių yra pastatai arba dideli medžiai, krūmai netoli. Na obelims ar kriaušėms mes žemę irgi ruošiam į vieną duobę 2,5 m diametro ir 1 m gylio maždaug 2 ...metam žoles, lapus, pilam medžio pelenus, maisto atliekas... irgi Smėlio kaime gyvenam... be darbo nieko nėr...


Papildyta:
QUOTE(jediara @ 2011 06 12, 16:32)
Daugiau neužsiimsiu tokiais eksperimentais - nežinau kodėl, bet nei vienas riešutėlis neišdygo, gal todėl, kad buvo pasėti tik 3-5 cm gylyje ir galėjo peršalti verysad.gif  Nieko , dabar turiu augaliuką rolleyes.gif  Tik riešutų gaila, geriau būčiau suvalgiusi  biggrin.gif


Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2011 06 12, 23:28)
Keista, kad būtų kitaip... nes kai prieš 2 metus buvau davusi visiems savo draugams nemažai riešutų, tai vieni stratifikavo šaldytuvuose, kiti sodino į gruntą...bet nieko nesigavo...nedygo ir tiek... kaip man sakė. Tai jau rudenį jiems nedaviau daugiau, o pati lauke pasodinau... Gana nemažai... visi sudygo, neskaitant pora supuvusių...matyt buvo pakirmiję schmoll.gif bet iškasdama atiduoti pati keliems šaknytę nulaužiau... bet vistiek visiems užteko netgi riešutų alėjas užsisodinti... Jediara, vieno neužteks... dar yra likę keli pas mane, kuriuos apdegino saulė, kai į dienos šviesą ištraukiau iš žemės baltus daigelius...bet nieko, leidžia lapelius... tai jei tiks, paauginsiu...o dėl peršalimo tai tikrai ne...juk jie kai savaime nukrenta nuo medžio, tai išvis būna ant dirvos viršaus...bet išdygsta... vienas toks braškėse mačiau atsidūręs...jei nebus uosiukas schmoll.gif

Atsakyti
ačiū :4u
Atsakyti
Sveikos, ar reikia apristi jauna graikini riesuta ziemai?
Atsakyti
QUOTE(AJIRA @ 2011 11 09, 17:15)
Sveikos, ar reikia apristi jauna graikini riesuta ziemai?

Kaip ir lepesnes rožes ar kitus šiltamėgius augalus... ir ne tik aprišti, bet ir sniegu gerokai apkasti...
Atsakyti