QUOTE(kingcup @ 2013 12 09, 16:25)
sudalyvavau ir aš kvėpavimo terapijos seminare pagal D.Brule sistemą. Įspūdis dvejopas.
1) kvėpavimo būdo/metodo pakeitimas iš įprasto į sąmoningą kvėpavimą - veikia. veikia fizinį kūną ir psichiką.
2) Tas poveikis grupinime seminare pasireškė visiems 100 proc. fizine prasme (galūnių tirpimas, nejautrumas) ir sakyčiau 25-30 proc. dalyvavusių paveikė dvasinį kūną. Tai, ką mačiau, kaip reaguoja tie 25-30 proc. pasirodė labai asmeniška, ir, pirmiausia, neetiška, kad tokia terapija vyko grupėje.
Specialiai kalbėjau su jais ir klausiau - gal kokius vaizdinius matė ar pan. Visi buvo sąmoningi, tiesiog iš vidaus prasiveržė liūdesys, ašaros, kurių negalėjo sulaikyti. Išsiverkė - palengvėjo...
Man asmeniškai "neišjudino" kvėpavimas mano vidinio š..., jokio "apsivalymo" nevyko, bet greičiausiai todėl, kad labai trikdė aplinkiniai su savo reakcijomis, kvėpavimu, kuris savo garsais net iš tolo nepriminė normalaus.
Kokią išvadą sau padariau - noriu perskaityti daugiau mokslinių straipsnių apie tokio metodo taikymą, kokios kūno reakcijos vyksta taip kvėpuojant, kokią nauda ir koks galimas šalutinis poveikis, ir ar yra nors kokie atlikti moksliniai tyrimai. Taip, jogai, šį metodą taiko nuo senų senovės, viskas su tuo ok, bet ar taiko psichoterapeutai?
Sąmonino kvėpavimo metu vyksta procesai ne tik su fiziniu kūnu, psichika, bet sąmone, su dvasia.
Rekomenduoju pasiskaityti:
http://www.breatheth...-kvepavimas.htm
http://www.ezoterik.info/holotrop/
O dar labiau rekomenduoju patirti savimi sąmoningą kvėpavimą, galima rinktis kvėpuoti mažose grupelėse arba pasiimti individualią sesiją.
Ir tai yra tiems, kurie nebijo vidinių pokyčių, kurie pasiryžę jiems, tai nėra lengvas reikalas, bent jau man nebuvo lengvas, ypač pradžioje. Išlenda įvairiausios pasipriešinimo formos, mūsų prisirišimai, neigiami įspūdžiai, mes lyg norime jų atsikratyti, bet jie laikosi tvirtai įsikibę. Reikia dagu pastangų tam.