QUOTE(oaze @ 2007 10 02, 20:18)
Sveikos. Patarkit, prašau, kaip duoti rankpinigius? ar būtina formint tai pas notarą? Ar galima duot ne savininkui, o jo įgaliotam asmeniui? Kas jau praėjot tuos kelius, pasidalinkit patirtim .
Mums šiandien buvo pasakyta notarų biure, kad rankpinigiai teisiškai NEEGZISTUOJA ir notarai to tvirtinti negali
QUOTE(Meškuolė @ 2007 10 03, 12:56)
Sakote, Smetona kvepia?
Civilinis kodeksas:
KETVIRTASIS SKIRSNIS
RANKPINIGIAI
6.98 straipsnis. Rankpinigių samprata
1. Rankpinigiais laikoma pinigų suma, kurią viena sutarties šalis pagal sudarytą sutartį jai priklausančių mokėti sumų sąskaita duoda antrajai šaliai, kad įrodytų sutarties egzistavimą ir užtikrintų jos įvykdymą.
2. Rankpinigiais negali būti užtikrinama preliminarioji sutartis, taip pat sutartis, kuriai pagal įstatymus privaloma notarinė forma.
6.99 straipsnis. Susitarimo dėl rankpinigių forma
1. Susitarimas dėl rankpinigių, neatsižvelgiant į jų dydį, turi būti rašytinis.
2. Rašytinės formos nesilaikymas susitarimą dėl rankpinigių daro negaliojantį.
6.100 straipsnis. Rankpinigiais užtikrintos sutarties neįvykdymo pasekmės
1. Jeigu už sutarties neįvykdymą atsako davusi rankpinigius šalis, rankpinigiai lieka antrajai šaliai. Jeigu už sutarties neįvykdymą atsako gavusi rankpinigius šalis, ji privalo sumokėti antrajai šaliai dvigubą rankpinigių sumą.
2. Be to, šalis, kuri atsako už sutarties neįvykdymą, privalo atlyginti antrajai šaliai nuostolius, įskaitant rankpinigius, jeigu sutartyje nenumatyta ko kita.
Taigi, kaip ūkio bitė ir sakė, reikia įforminti sutartimi. Bet sutarties nepakanka faktui, kad rankpinigiai buvo sumokėti, pagrįsti. Todėl šalia sutarties reikia ir atskiro dokumento, patvirtinančio rankpinigių sumokėjima.
Šitą ir aš skaičiau. Pasikeitė- mums
šiandien taip sakė
QUOTE(ragana66 @ 2007 10 15, 20:50)
merginos,
kadangi pati esu juriste, tai pasakysiu, kad nesigincytumete
Esme ta, kad
rankpinigiu sutartis butinai turi buti patvirtinta notariskai, priesingu atveju ji negalios, o avansinio mokejimo sutarties galiojimui uztenka tik pirkejo ir pardavejo parasu ir kitu duomenu (zodziu, notarisko patvirinimo nereikia). Sios sutartys savo esme yra labai panasios, bet jei pasirasysite rankpinigiu sutarti ir jos nepatvirtinsite pas notara, i teisma, kilus gincui, eiti negalesite, nes ji neatitiks Kodekse nustatytos formos. O su avansinio mokejimo sutartimi, jei joje bus visi saliu rekvizitai (vardas, pavarde, asmens kodas, gyvenamoji vieta, parasai), galesite (bet geriau to nereiketu) ir i teisma kreiptis
Tai kaip vertinate notarų žodžius: "būkit atsargūs, nes notarai netvirtina rankpinigių perdavimo..." ??? Kad rankpinigiai teisiškai nebeegzistuoja?
Na ir juristė

Paprastas žmogus greičiau TEISINGĄ info susiranda nei jūs žinot
Pati susiradau

:
"Nebėra rankpinigių
Iki
2001 m. liepos 1 d. perkant nekilnojamąjį turtą buvo plačiai paplitę, kad pirkėjas užtikrindavo sutarties sudarymą rankpinigiais, tai įformindamas trumpu rašytiniu susitarimu. Neretai dar ir šiandien nekilnojamojo turto sandoriuose pardavėjas vietoj avanso iš pirkėjo norėtų gauti rankpinigius ir raštu patvirtinti tik patį pinigų gavimo faktą. Klaidingai manoma, kad tokiam dokumentui bus taikoma žinoma formulė: jeigu pirkėjas neperka suderėto objekto, rankpinigiai lieka pardavėjui, na o jeigu pardavėjas atsisako parduoti šį turtą, jis privalo sumokėti pirkėjui dvigubą rankpinigių sumą.
Pagal dabar galiojančius įstatymus rankpinigiais negalima užtikrinti nekilnojamojo turto pirkimo pardavimo sutarties. Be abejo, pasinaudoti aukščiau minėta netesybų formule šalys gali ir dabar, tačiau pagrindinis praktinis skirtumas tarp rankpinigių ir avanso yra tas, kad dabar mokėdamas avansą pirkėjas turėtų daug detaliau aptarti ir surašyti sąlygas kuriomis jis moka avansą pardavėjui. Avansą derėtų mokėti tik po to, kai sudaroma rašytinė sutartis dėl būsimo suderėto objekto pirkimo, t.y. preliminarioji pirkimo-pardavimo sutartis. Paprastai tokios
sutarties nereikia tvirtinti notariškai ir ji surašoma prieš pat pinigų perdavimą pardavėjui. ..."
Šaltinis:
http://www.optarem.l...mas=rodyti&id=4