Įkraunama...
Įkraunama...

Valkataujantys gyvūnai

QUOTE(due drops @ 2009 10 28, 23:41)

siuo atveju tevai moko savo vaiku kaip atsikratyt savo isipareigojimais, po to ir gimsta tokios pasakos kaip vaikai senelius i miska veza atsikratyt noredami... unsure.gif
Atsakyti
Kažkuriam forume pamačiusi analogišką temą, norėjau labai išsikeikti, iškeikti žmones, kurie taip išmeta savo šunis. Kažkaip susilaikiau, bet šiandien pamačiusi tą video vaizdelį, kai šuo numetamas nuo tilto, tai išmetimas į gatvę, jau tokia menka nuodėmė atrodo... Tada šuo turi bent teorinę galimybę išgyventi ar tikimybę, kad jį priglaus....

o ir visai nesenas vaizdelis, kai močiutė mažą šunelį apmėtė iš akmenų didesnių už jį prie savo anūko akių (maždaug 2-3 metų), kuris labai labai juokėsi, tai ir pagalvojau, ar toks užaugęs mokės mylėti silpnesnį už save. Šunelis tai buvo ale pekinukas, lakstė su pavadėliu (name du tokie gyvena, tai vienas matyt išsprūdo iš rankų su visu pavadžiu) ir ėjo prie tos babcės tikrai ne piktai, o ieškojo žmogaus šilumos... Gavo, blyn...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rida_R: 17 lapkričio 2009 - 18:57
kai myli ir rūpiniesi savo bei kitais gyvūnais, sunku atsakyti į temos klausimą. nesuprantant žmonių poelgių, juos paaiškinti sudėtinga.
buvo tokia tema:
žiaurus elgesys su gyvūnais
gal ten kokių atsakymų rasit.
Atsakyti
Perfrazuojant posakį : "Visokių yra, bet ne visokių reikia ".
Ir aš tiesiogiai buvau susidūrusi su tokia situacija. Prieš daug metų, kai dar gyvenome bute su bendra virtuve, gyveno ruso ir lietuvės šeima su 2 vaikais. Ruselis pagėręs partempė šuniuką, karts nuo karto nuspirdavo, o kai jis visiems pabodo, nutarė paleisti -20 šaltyje su intencija "gal kas nors paims?? ". Laimei, tokiais "planais" pasidalino su mano mama. Tada šunelį perėmėme mes ir prasidėjo Meškio kerštas lotuliukas.gif Jis bėgdavo prie jų kambario durų ir atlikdavo visus gamtinius reikalus, o tada kulkos greitumu dumdavo į mūsų kambarį ir smagiai kraipydavo galvutę, taip varydamas iš proto skraiudėjus. Pavasarį , atšilus orui, išvežėme į kaimą, pas tetą. Ten nugyveno laaabai mylimas visą gyvenimą iir buvo apraudotas netekties valandą verysad.gif O Meškiukas buvo labai panašus į Pipirą iš Seredžiaus, kurį "Homo sapiens " išgama numetė nuo nuo tilto..
Atsakyti
Sveikos supermamos ir superteciai,

radau jusu forume tokia tema todel rasau cia. Kaip suprantu daug kas susiduria su valakataujanciu kaciu ir sunu problema, tik supratau kad yra du sprendimai skustis valdziai arba maitinti nuodais, pataisykit jei klystu. Aisku geriausia butu kad visi butume atsakingi zmones ir nemetytume savo gyvunu kai jie atsibosta, bet cia manau kad utopine svajone.

Zodziu gyvenu kaime, sodu bendrijoje, traku rajone. Na pas mus nuolat laikas nuo laiko atsiranda svetimu gyvunu, bet tiesioginio pavojaus iki siol jie nekeldavo. Taciau pries kokius metus atsirado kazkieno ismesta kale. Mazdaug vilksunio dydzio. Visi ja cia dziaugiasi ir maitina visi is eiles. Visa beda kad as taip pat laikau suni, kaukazo aviganio misruna (kale). Visi juos zino kaip agresyvius sunis, taciau sitoje vietoje galiu papriestarauti, viskas priklauso nuo auklejimo. Manoji pavyzdziu gyvena namie kartu, miega salia mano 11men sunaus na ir siaip nera tokio suns ar zmogaus kuriam ji nevizgintu uodegos (isskyrus kates ir stirnas ir paukscius:). Taigi gryztant prie valkataujancios kales. Visa laika jos nesipyko, tiesiog ta kur valkataujanti pagarbiai atsitraukdavo is kelio nors maniske visada verzdavosi draugauti (ji su visais sunimis nori draugauti neziurint to kad kai kurie ant jos loja). O pries pora savaiciu ta valkataujanti kale puole manaja, tiesiu taikymu atbego ir puole. Ikando i ausi iki krauju, kokie buvo valkataujancios kales nuostoliai nezinau, bet as savaja stengiausi sulaikyti kiek imanoma (gal veltui?). Vedzioju visada su pavadeliu. Netycia ir man kliuvo i pirsta bet gerai kad su pristine tai lengvai atsipirkau. Daugiau pro ten nebeeinu.

Bet pavasari atvaziuos kaimynas ,kuris nuolat taip pat ja maitina ir ji buna pas ji. Reiskiasi as su suniu nebegalesiu iseiti net i gatve pasivaikscioti. Kartais su suniu mes vedames ir savo 11men sunu.

Dabar klausimas gyvunu myletojams ir tiems kurie nelabai juos megsta. Ka man daryti?
1 variantas laukti kol ta kale dar karta uzpuls, gal tik mano suni, o gal klius ir vaikui (netycia zinoma nes zmoniu lygtais nepuola kolkas). Mane pati vaikysteje buvo uzpuoles suo, baime sunims dar ir dabar nesu visiskai issigydes, nors man 30 metu o ir pats laikau nemaza suni. Nesinori tokio pat likimo ir vaikui.
2 variantas skustis veterinarinei (del vieno suns i kaima kazin ar kas vaziuos, tuo labiau kad krize).
3 variantas paciam imtis drastisku priemoniu. Na is tikruju per visa savo gyvenima praktiskai muses nesu nuskriaudes, net kai teko uzmusti tapke pele kuri lakste kambaryje, tai sirdi skaudejo.

Bet sirdis linksta prie pastarojo varianto. Kokie butu pasiulymai. Jei su nuodais, tai kokie kiekiai turetu buti kad padaras perdaug nesikankintu ir gal pavadinimas.

Siaip ar taip idomu kaip jus elgtumetes tokioje situacijoje. Laiko apsispresti turiu kazkur 1 men, kadangi paskui pavasari suvaziuos sodininkai ir nepavyks to padaryti tyliai.

Dekui
Atsakyti
QUOTE(Rimas78 @ 2010 02 17, 18:12)
Sveikos supermamos ir superteciai,

radau jusu forume tokia tema todel rasau cia. Kaip suprantu daug kas susiduria su valakataujanciu kaciu ir sunu problema, tik supratau kad yra du sprendimai skustis valdziai arba maitinti nuodais, pataisykit jei klystu. Aisku geriausia butu kad visi butume atsakingi zmones ir nemetytume savo gyvunu kai jie atsibosta, bet cia manau kad utopine svajone.

Zodziu gyvenu kaime, sodu bendrijoje, traku rajone. Na pas mus nuolat laikas nuo laiko atsiranda svetimu gyvunu, bet tiesioginio pavojaus iki siol jie nekeldavo. Taciau pries kokius metus atsirado kazkieno ismesta kale. Mazdaug vilksunio dydzio. Visi ja cia dziaugiasi ir maitina visi is eiles. Visa beda kad as taip pat laikau suni, kaukazo aviganio misruna (kale). Visi juos zino kaip agresyvius sunis, taciau sitoje vietoje galiu papriestarauti, viskas priklauso nuo auklejimo. Manoji pavyzdziu gyvena namie kartu, miega salia mano 11men sunaus na ir siaip nera tokio suns ar zmogaus kuriam ji nevizgintu uodegos (isskyrus kates ir stirnas ir paukscius:). Taigi gryztant prie valkataujancios kales. Visa laika jos nesipyko, tiesiog ta kur valkataujanti pagarbiai atsitraukdavo is kelio nors maniske visada verzdavosi draugauti (ji su visais sunimis nori draugauti neziurint to kad kai kurie ant jos loja). O pries pora savaiciu ta valkataujanti kale puole manaja, tiesiu taikymu atbego ir puole. Ikando i ausi iki krauju, kokie buvo valkataujancios kales nuostoliai nezinau, bet as savaja stengiausi sulaikyti kiek imanoma (gal veltui?). Vedzioju visada su pavadeliu. Netycia ir man kliuvo i pirsta bet gerai kad su pristine tai lengvai atsipirkau. Daugiau pro ten nebeeinu.

Bet pavasari atvaziuos kaimynas ,kuris nuolat taip pat ja maitina ir ji buna pas ji. Reiskiasi as su suniu nebegalesiu iseiti net i gatve pasivaikscioti. Kartais su suniu mes vedames ir savo 11men sunu.

Dabar klausimas gyvunu myletojams ir tiems kurie nelabai juos megsta. Ka man daryti?
1 variantas laukti kol ta kale dar karta uzpuls, gal tik mano suni, o gal klius ir vaikui (netycia zinoma nes zmoniu lygtais nepuola kolkas). Mane pati vaikysteje buvo uzpuoles suo, baime sunims dar ir dabar nesu visiskai issigydes, nors man 30 metu o ir pats laikau nemaza suni. Nesinori tokio pat likimo ir vaikui.
2 variantas skustis veterinarinei (del vieno suns i kaima kazin ar kas vaziuos, tuo labiau kad krize).
3 variantas paciam imtis drastisku priemoniu. Na is tikruju per visa savo gyvenima praktiskai muses nesu nuskriaudes, net kai teko uzmusti tapke pele kuri lakste kambaryje, tai sirdi skaudejo.

Bet sirdis linksta prie pastarojo varianto. Kokie butu pasiulymai. Jei su nuodais, tai kokie kiekiai turetu buti kad padaras perdaug nesikankintu ir gal pavadinimas.

Siaip ar taip idomu kaip jus elgtumetes tokioje situacijoje. Laiko apsispresti turiu kazkur 1 men, kadangi paskui pavasari suvaziuos sodininkai ir nepavyks to padaryti tyliai.

Dekui



aš dažnai susiduriu, tokius šunis puolu pati, tegul kandžiojas-aš stipresnė. Daygiau neleda, pakanka vien riktelt, arba įsigykit elektrošoką-tą kalę ilgam atbaidysit nuo savęs
Atsakyti
QUOTE(Rimas78 @ 2010 02 17, 18:12)
Mane pati vaikysteje buvo uzpuoles suo, baime sunims dar ir dabar nesu visiskai issigydes, nors man 30 metu o ir pats laikau nemaza suni.

truputį ne į temą kilo klausimas, o jūs prisibijot svetimų šunų ar ir savo kartais? g.gif

na, kad kalė puolė, manau nieko keisto, kalės dažnai nesutaria. ką patarti nežinau, aš bandyčiau skambinti kur nors. arba pačiam pagauti ir nuvežti į kokią prieglaudą. g.gif
buvo kartą mūsų rajone vienas šuo iš nuosavo namo pabėgęs. mačiau, kad kelias dienas vaikšto kažkoks "naujokas", nedraugiškas visas, įtarus ir be šeimininko. galiausiai kartą einu su savo cverge, jis šoko iš už kampo ir puolė mano šunę blink.gif tai aš ją klykdama spėjau į rankas pasiimti, tiesiog už pavadėlio pakėliau, mačiau tolėliau ir kita mergina savo šunį po pažasčia pasikišus bėgo. persigandau, bet ir įsiutau siaubingai, tolau nuo jo ir maniau jei dar tu ss.. mus persekiosi aš pati tave suplėšysiu į gabalus. mad.gif gun_rifle.gif nežinojau kieno tas šuo, paskui tik sužinojau iš kurio jis namo, būčiau greit apšaukus šeimininką. gryžus puoliau skambinti visokiem šungaudžiam, kiek pasiuntinėję jie pasakė maždaug kol šuo nieko nepadarė nelabai turim teisę gaudyti.. g.gif tai visa laimė šeimininkas jį pasigavo ir prisirišo pagaliau, nežinau kuo ten būtų baigęsi.

o va su katinais tai joo, paskaičiau ir supratau, kodėl čia viena pas mus maišiukus mėto doh.gif biggrin.gif , bet gi jie surišti, tai ką katinėliai išsipakuoti turi g.gif doh.gif nes visos kitos šėrėjos babytės gražiai ant lėkštutės atneša ir padeda.. doh.gif
na aš vieną katytę irgi pašerdavau (gyvenu pirmam aukšte), bet kai įsigijau šunį praėjo. biggrin.gif ypač kai pamačiau kokios "globotojos" ir kiek jų aplinkui gyvena, tas kates ir namo įsileidžia ir būdeles (ką ten, apartamentus) krūmuose iš lentų pastato, dar kaip į tuos krūmus patenka neįsivaiduoju, keturiom bene. po balkonais taip pat. apie šėrimą jau nekalbu. gerai, kad ne prie pat mūsų. kartą mačiau, kaip šungaudžiai gaudo tuos katinus su valerianke ir narvais, bet patys slepiasi, kad tos bobutės neužmatytų lotuliukas.gif
bet labiausiai sunervino viena "inteligentė" iš gretimo namo, prisijaukino labai gražų jauną juodą katiną (bet vistiek namie nelaiko, tik įsileidžia kartais) ir per kelis mėnesius jį taip nušėrė beglobodama blink.gif kad anas vos paeina, o ką kalbėti kai reikia bėgti ar tvorą perlipti blink.gif letenėlės turbūt per pilvą nesusiseina blink.gif galiausiai dingo jis, nebematau, matyt pas ją ir susprogo tiesiogine to žodžio prasme.. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 22 vasario 2010 - 17:00
na baime kitiems sunims cia siuo atveju niekuo deta. Bet galiu papasakoti kaip tai nutiko. Kai man buvo kokie 4 metai, gyvenom netoli aerouosto, vilnieciai gal zino eisiskiu plenta. Ten buvo bazes tarybiniais laikais, gal ir dabar. Ir didelis suo mane stovinti prie autobuso stoteles i darzeli pribego ir aplojo. Nuo to laiko ju ir bijojau, net ir mazu, kol neisigijau savo suns, tai nutiko kai man buvo 25 metai...
Tas suo man neikando tik piktai aplojo. O trauma visam gyvenimui. Ir ka pasakys tie sunu myletojai kurie pasipiktine sneka...na mano suo nesikandzioja, nieko blogo nepadare...tik aplojo...Labai daug matau tokiu gatveje, kurie isivaizduoja kad ju suo nuostabus, nors nei namie nei lauke nesusitvarko su jais. o geriausiu atveju toks suo turi pavadeli, apie ansnuki net nesvajoju. Bet cia apie tuos kurie turi seimininkus. O tie kurie neturi...kam pasiskusi kai tavo vaika isgasdins arba apkandzios. Nors gyvunas nekaltas kad ji ismete i gatve kaskas, daug yra tokiu kurie nenori palikti miske tai padaro "gera" darba isleisdami prie sodu ar kaimu...tipo kas nors priglaus...neprapuls. Jei veztu tiesiai i prieglauda tai kitas reikalas, bet tikriausiai geda ir nepadoru. O niekuo deti zmones paskui kencia, visu gi nepulsi priglausti, kaip kad buna senuciu kurios augina 40 kaciu...
O del sungaudziu mieste suprantu, bet kas vaziuos i kazkoki kaima, del vieno suns? Kai suns sugavimas 200-300lt. Su dabartiniu savivaldybiu biudzetu? Juk sungaudziai vilniuje, o gretimuose rajonuose net tokios tarnybos nera. Skambinau i seniunija, tai pasake, kad reikia daryti viesa pirkima, surinkti bent 10 gyvunu, o del vieno...na patys suprantat. Ir neisizeiskit jei busiu ciniskas bet kai sunis pradedame myleti labiau nei zmones, taip neturetu buti. Bet cia jau prasideda filosofija.
Atsakyti
QUOTE(Rimas78 @ 2010 03 01, 12:46)
Kai man buvo kokie 4 metai, gyvenom netoli aerouosto, vilnieciai gal zino eisiskiu plenta. Ten buvo bazes tarybiniais laikais, gal ir dabar. Ir didelis suo mane stovinti prie autobuso stoteles i darzeli pribego ir aplojo. Nuo to laiko ju ir bijojau, net ir mazu, kol neisigijau savo suns, tai nutiko kai man buvo 25 metai...
Tas suo man neikando tik piktai aplojo. O trauma visam gyvenimui.

Sakykite, o čia kartais ne jūs mane vieną tamsų vakarą iškeikėte ir aprėkėte, neva šuo be antsnukio (jis buvo su antsnukiu, bet baimės akys gi didelės...)
Skysti dabar žmonės ir skystus vaikus augina.
Atsakyti
ar nera baudziamosios atsakomybes tiems, kurie mielasirdingai seria g.gif pas mus visa vaiku smelio deze pridergta, vakar vaikas netycia kieme paeme kates kaka, o kaimynes seria, ka daryt, slykstu i kiema iseit, kad neuzliptum doh.gif doh.gif doh.gif
Papildyta:
QUOTE(aisha7 @ 2009 09 02, 10:14)
O aš labai stebiuosi tais , kurie "skalija" va kates laukie teršia, ligas platina, kampus žymi.. - o žmones daro ne ta pati?
Žmonės neteršia kiemų? Kates savo reikalus užkasa laabai atsakingai - o daugelis žmonių ar varginasi pasinešėt iki šiukšliadėžės? Įdomu, kodėl tokios mamos mato kažkur pakasta katės kaka (beje joms niekas neliepia po ta kaka kapstytis smile.gif ) bet nemato buteliu, skardiniu, nuoruku. Ar vaikai tik kačiu kakus gali rinkti, bet ne šias šiukšles?
Žmonės neplatina ligų? Tuberkuliozė (kuri plinta lengvai, tačiau deja priverstinai nebegydoma) yra daug pavojingesnė, Aids, hepatitai.. Nepatinka benamiai gyvūnai - tiesiog praeini šalimais, o ką daryt kai tokie "bomžai" sergantys, smirdantys lipa į viešajį transporta, stovi šalia eileje ir koseja? Galiausiai viešuju vietu turėklai ir pan. Ar tai nėra didesnė grėsme visuomenei? Ar tai nera ligų terpė?
Na apie kampų žymėjimą tai patylėsiu smile.gif Jau ką mes žmonės galime pasakyti.. Užtenka tik Pajūrio kopuose apsilankyti, o kartais ir daugiabučių namų laiptinėse pabuvot smile.gif

lotuliukas.gif i vaiku zaidimu smelio dezes, atsakingai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2010 09 15, 20:24)
ar nera baudziamosios atsakomybes tiems, kurie mielasirdingai seria g.gif pas mus visa vaiku smelio deze pridergta, vakar vaikas netycia kieme paeme kates kaka, o kaimynes seria, ka daryt, slykstu i kiema iseit, kad neuzliptum  doh.gif  doh.gif  doh.gif

yra baudžiamoji atsakomybė tiems, kurie išmeta, skriaudžia, nepamaitina žiūrinčio į akis ir prašančio sulysusio sutvėrimo ir ta atsakomybė labai didelė - prieš Dievą rolleyes.gif
o tie, kurie šeria, padeda ir kuriems nenusispjaut - jiems bus atlyginta smile.gif

Atsakyti
Labas rytas,pries savaite dingo musu katinelis,gyvenam prie mokyklos,jis lakste kieme...gal kokie vaikai pasisauke.Visa savaite galvoju,kad tik butu papuoles i geras rankas,kad nenuskriaustu.Siandien ryte,sunus isejas i mokykla rado katineli prie stoteles,parleke namo,sako-musu Pukis atsirado thumbup.gif !Paziurejau,panasus,bet.....neeee schmoll.gif verysad.gif ,ten katyte.Liepiau nunesti atgal... unsure.gif Sedziu,geriu kava ir galvoju-viespatie,ka as padariau!Ta katyte kokiu 3men.panasu kad ismesta,palikta ir as pasielgiau taipat.Nulekiau prie stoteles,kaip sunus sake,kad daug buvo zmoniu,vaiku,visi ja tampe,gloste...sedi ta katyte viena,pasiemiau namo!Svelni,miela,murkia.Gaunu sms is sunaus:mama,o gal reikejo pasiimti ta katyte,Pukio musu nebera,bus Puke...Parasiau,kad jau ji namuose,eda Pukio likusi maista.Net apsiverkiau dabar....tikiuosi,kad mano Puki taipat myles,kaip mes sia katyte pamilom per kelias minutes,tikriausiai kad pavadinsim- Puke.
Atsakyti