Įkraunama...
Įkraunama...

2 vaikai. Ar suspėjate?

Sveikos,mamytes,auginancios du.Pasidalinkite savo patirtimi - kaip suspejate atlikti visus darbus ir uzsiimti su vaikiais?Ar nesijauciate kaip tos voveres rate - vis begte,begte ratu,ir taip be galo?...
As sedziu namie su dviem(1 ir 6 metu). Nezinau,gal nemoku planuot savo laiko,bet jauciuosi kaip kazkokia ant nervu krizes ribos balansuojanti isterike. sad.gif
Didzioji (6 m) kuriam laikui nutraukusi ejima i darza,o mazius - metinukas,ne is ramiuju.Amzinai maziukas lieka neisvestas i lauka,didzioji - be pasakos vakare,leksciu kalnas auga ir auga,kambariai tvarkomi N kartu ir vis atrodo kaip po karo.O kur tas nuolatinis begimas i parduotuve,maisto gaminimas kiekvienam atskirai...O apie skyrima laiko sau is vis patyliu - ner kada net pasidazyt.Ka bekalbet apie psichine bukle - nervina viskas,siutina...Ziuriu pro langa i mamytes,visa diena ramiai bestumdancias vezimelius po lauka ir galvoju - kada jos suspeja?...Gal as viena cia tokia kvanktelejusi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Džinė: 29 rugpjūčio 2007 - 17:59
Pas mane irgi du smile.gif Mergytei 1 m. ir 4 mėn., o berniukui 3 metukai. smile.gif
Man atrodo, aš kažkaip visai neblogai tvarkausi, bet mano bernas eina į darželį, tai viskas aišku paprasčiau smile.gif Indus plauna indaplovė, grindis - vyras, mažylę ilgai maitinau tyrelėmis iš indelių, tik neseniai pradėjau pati gaminti smile.gif Vakarais vaikai žaidžia kartu, tai man net lengviau, negu buvo su vienu sūnum smile.gif Pasakas skaitau abiems, arba jei didysis nori įdomesnių, tai mažylei paberiu žaisti su kokiais žirniais ir turiu pusvalandį ramybės dičkio pasakoms smile.gif Tiesa, būna, kad pasipeša, būna susipyksta, būna ožiai vienam ir kitam, bet kažkaip viskas išsisprendžia, ir aš patenkinta. Labai džiaugiuosi, kad jie kartu užaugs biggrin.gif
Net nežinau, ką patarti, kai man pačiai nesunku, bet gal galima tarkim mažiau dėmesio skirti namams ir daugiau sau?
Atsakyti
QUOTE (Masa @ 2004 01 16, 19:55)
... bet gal galima tarkim mažiau dėmesio skirti namams ir daugiau sau?

Niekaip neiseina skirt laiko sau.Indaploves neturiu,vyras grindu neplauna biggrin.gif O apsunkina reikala tai,kad mano mazius - verksniukas sad.gif .Vis isikabines man i kelnes,rankutes aukstyn kelia ir asaroja.Imk mane,atseit.Imu,ka gi daryti.Bet jis labai sunkus,tai pastoviai nugara skauda,ir ilgai nenulaikysi.Galu gale pavargstu ir supykstu.Beje,as savo vaikais irgi labai dziaugiuosi... smile.gif Bet noriu pasakyti tai,kad kartais tereikia nors pusdieni,na valandele bent,nuo vaiku pailseti.O kai to neturi,pradeda atrodyt,kad dirbi vaiku darzelyje .Uz dyka.
Atsakyti
Na nezinau, pas mane irgi du, bet as be makiazo i gatve neinu.. Didysis paziuri ryto filmuka arba ka nors pazaidzia, mazoji ropineja, as ramiai pasidazau.. O siaip... na stengiuos su abiem pazaist, uzsiimt, o visa kita, buitis, mokslai - miego saskaita.
Atsakyti
na, mano antras dar namelyje 2.gif skirtumas tarp vaiku bus 15menesiu blink.gif Tai kai uz keletos savaiciu prasides mano istorija, tada papasakosiu tongue.gif
Atsakyti
mamy, tavo vietoj as didziaja darzely buciau palikus.

Pas mane irgi du. 11 metu sunus turi mokymosi problemu. Tai man labai apsunkina motinyste.

Mano diena atrodo panasiai taip:

8h keliuosi, ruosiu mazajai pusrycius. Pati dar speju palist po dusu
9h ateina aukle ir atsikelia sunus. As tuo metu didziajam ir sau gaminu pusrycius
9.30 isvykstu i darba
ten maluosi iki 17-18h
18h isleidziu aukle ir siaip ne taip pagaminu vakariene. Vienoj rankoj mazoji, kitoj samtis ir pan.
Neilgai trukus is mokyklos grizta mano isrankusis maistui sunelis ir pasako, kad to, ka as gaminu, jis nevalgys. Tada as paleidziu gerkle, bet gaminti antra karta vis tiek tenka (del sios priezasties as kartais apskritai atsisakau suktis virtuveje, vakarienei pasiulau sumustiniu ar koldunu nuperku)

O po vakarienes prasideda pati programos kulminacija. Sunus ruosia pamokas, as turiu ruosti kartu su juo. Jis ruosia jas taip (cia atskira tema), kad net sveiku nervu zmogui butu sunku atlaikyti toki tempa, blaskymasi ir t.t. Mazoji rekia, nes turi kazkuo uzsiimti pati, as rekiu irgi, ens jau nebeatlaikau, sunus irgi rekia, kam ant jo rekia. Vienzo, durdomas.

O paskutiniu metu sunus pareiske, kad jo niekas nemyli, viskas tik Junetai ir Junetai, todel jis pabegs is namu arba isvaziuos gyventi i internata. Na, taip tikrai nera.

PAstaruoju metu jam nesiliauja galvos skausmai ir nekrenta temperatura. As galu gale nusprendziau, kad priezastys cia bus psichologines. Dabar mes varstom mediku kabinetu duris.

jei artimiausiu metu manes cia kelias dienas nebematysite, tai zinokite, as durdome. Man jau oer sunku. Cia as tik apie vaikus pasakojau, bet dar ir toks diedas yra - trecias vaikas
Atsakyti
Va va, kaip visada Smurka teisingai uzbaige biggrin.gif Pas mane irgi ta prasme trys vaikai. Problemas sprendziu taip: vyresniems priduodu jaunesnius. Aisku, kai skirtumas tarp vaiku - 2 metai, tada taip nesigauna, bet kai pas mus - 6 su kapeikom, tai labai gerai gaunasi.

Pvz. Man reikia eiti i parduotuve. Priduodu maziuka vyresneliui, pasidazau, susitariu, koki sokoladuka parnesiu, ir einu sau... Iki 1,5 valandos isbuna. Aisku, imu mobilu, jeigu ka, skambinkit...

Pamokas ruosiam taip - vyresnelis raso, o as stoviu prie jo su maziuku sterblej, ir ziuriu, ar graziai raso.

Plaunu grindis taip: sukeliu abi vaikus ant sopkes, prigrasinu nei vienam kojos nekelt, nes bus slapia, ir jie zaidzia kad yra laive... smile.gif Kol isplaunu kitaus kambarius, ju kambarys isdziusta, tada leidziu nulipt smile.gif

Beveik analogiskai darau valgyt. Aisku, darau tai, ka vyresnelis valgo, nes siaip jis irgi beveik nieko nevalgo... Tai as isicinkinau, ka jis gali valgyt bado atveju (dribsnius su pienu, konservuotus zirnelius, sausainius, surinius pagaliukus), ir kai atsisako est, kas pagaminta, duodu is saraso...

Dar geras abieju vaiku nukenksminimo budas - maziuka pamigdyt, o vyresneli leist prie kompo. Tada tyla ir ramybe tiek, kiek maziukas miega smile.gif

O kai pareina vyras, kuris pas mane irgi grindu neplauna, tai tiesiog jam priduodu abu. Grindis tokiais atvejais plaunu visus tris ant tos pacios sopkes sugrudus biggrin.gif Dar kai vyras yra iseinu kur nors ilgesniam laikui... Tegu zmogus pasidziaugia cool.gif Na, ne ideali motinyste, bet gyvent galima...
Atsakyti
na va, pasiskaitinetu sia tema salininkes to, kad tarp vaiku yra geriau mazesnis skirtumas, tai gal taip nebegalvotu.
Sunui 3.5m, o dukrai 11men - tai jau niekaip sunus dukros nepasaugos. Nebent kartu uzsizaidzia. Po truputi sunu pratinu viena pasilikti namie. ijungiu kompa su filmukais, tai kokia valanda galiu garantuotai iseiti, o kai yra masina tai mazosios tampymasis kartu beveik nevargina, nes jinai pas mane varle keliauninke ( cia mano viena drauge issireiske pasibaisejusi tuo, kad as vaika ne pietu miego migdziau, o su ja kartu i miesta issitrenkiau. Maze aisku masinoj kazkiek numigo ir draugei tai buvo stebetina).

Beje, sunus eina i darzeli, nes dviems laiko as nelabai randu - skirtingi pomegiai tiesiog. O ir paprasciausiai, kol maze migdau, sunu turiu is kambario isvaryti, kad netrukdytu. O kur dar valgio gaminimas kiekvienam atskirai. Vienu zodziu paskaiciavau, kad pigiau gaunasi, kai sunus yra darzelyje + ten juo dar ir uzsiima.
Atsakyti
QUOTE (Masa @ 2004 01 16, 19:55)
Pas mane irgi du smile.gif Mergytei 1 m. ir 4 mėn., o berniukui 3 metukai. smile.gif
Pasakas skaitau abiems, arba jei didysis nori įdomesnių, tai mažylei paberiu žaisti su kokiais žirniais ir turiu pusvalandį ramybės dičkio pasakoms smile.gif

Atsargiai. Butu saugiau zaisti su pupelemis (didesnemis)ar makaronais. Tas pats efektas, taciau i nosyte ar ausyte nebus kaip isikisti (3 tfu.) smile.gif
Atsakyti
QUOTE (bea @ 2004 01 16, 21:53)
Na nezinau, pas mane irgi du, bet as be makiazo i gatve neinu.. Didysis paziuri ryto filmuka arba ka nors pazaidzia, mazoji ropineja, as ramiai pasidazau.. O siaip... na stengiuos su abiem pazaist, uzsiimt, o visa kita, buitis, mokslai - miego saskaita.

nu Bea tu tai tikra saunuole, kad viska speji, bet kada dar tu speji ir tiek skaniiu pyragu prisikepti (maciau "naminiuose pyraguose" niam niam rolleyes.gif )

va as rai nieko nespeju, nes mazius zyzliukas neblogas, siek tiek paguli ir paskui rankytes, o didesnis tai oziukas geras pasidare,k kai brolis gime, turbut pavydas apeme, tai jei kompa ijungi ar vaikucius ziuri tai dar ramu, bet jei nieko neleidi tada sakes, eda nervus tai juodai eina kampais ir zyzia, neklauso mad.gif , nu kakzoks tai kosmaras.
zodziu dra ryte pasidazyti as ir speju, nors ne visada, bet daugiau tai nelabai ka.
nors aisku geda, kad tas kelias laisvas valandziukes praleidziu prie kompo, uzuot a nuveikusi gero tongue.gif
Atsakyti
Speju, o kur desies. Tarp vaiku skirtumas 5,3 m. Geras Noa budas nukenksmint viena uzmigdzius, kita prie kompo prileidus. Tylu, net mokytis galima. Dar vyresnis nemazai uzsiima su mazium. Mazius sedi vezime, o tas aplinkui zaidzia. Arba abu palaidi ant grindu slepynes zaidzia. Vakare stengiuos kuo anksciau pashaut abu i lovas, kad galeciau mokytis. Pasakas vyresneliui dazniausiai skaito vyras, kartais ir prausia jis. Dar kartais siurbliuoja kilimus ir plauna grindis. Kartais. O siaip vyresnelis eina i darzeli. Jei nereiktu mokytis, tureciau kruva laisvo laiko biggrin.gif
Aisku buna ir taip, kad nieko nespeju, nes abiem staiga prireikia mano demesio, trecias (vyras) irgi pasiunta ko nors. Buna durdomas. Rekia kas kaip moka ir kaip gali.
Atsakyti
smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sesilija: 17 sausio 2004 - 16:21