Įkraunama...
Įkraunama...

Šemetos kursai

Ruošiamės eiti į šiuos kursus su vyru artimiausiu metu. Galiu pasakyt tik viena - kiek žmonių, tiek nuomonių... Kelios draugų poros labai gyrė - ypač vienos vyrukas, nes tikrai padėjo žmonai per gimdymą. O draugė džiaugėsi žindymo pamokomis. Pasiskaičiusi čia, supratau, kad gali būti visko. Na, žiūrėsim smile.gif
Atsakyti
Sveikutės mirksiukas.gif

Kokia dabar kaina šių kursų ?
Kada patartumėt eiti į juos, jei trunka tik 2 savaitgalius, tai gal vertėtų palaukti II trimestro ? Kad informacija būtų vėliau šviežesnė ax.gif
Atsakyti
Sveikos, man irgi įdomu, kokia kursų kainą, ir nuo kada patartūmėte į juos eiti? bigsmile.gif
Atsakyti
i kursus eikit kuo anksciau, ens dudoa praktiniu patarimo tiek del mitybos, tiek del nusitiekimo... jeigu kils klausimu, galesite sugryzti i kursus 2ame ar 3iame semestre:)
Atsakyti
Kokia kaina siu kursu? ax.gif
Atsakyti
Mes buvome semetos kursuose geguze, tuomet jie kainavo 380 litu.
Dabar jau kai siek tiek nuslugo emocijos, tai galiu pasidalinti savo patirtimi apie tuos kursus ir apie ponios Kristinos siandienini apsilankyma.
1. Kursai, kaip jau mineta cia anksciau, vyksta du savaitgalius nuo 10.00 iki 17.00. Vyksta tokiam senam pastate, kambaryje, kuriame nera nei vieno lango! I gala dienos jau bloga darosi nuo oro trukumo - ir visai nesvarbu kelintam menesy esi.. Man tuomet buvo 5 menuo ir nelabai isivaizduoju, kaip ten kitos moterys su didziausiais pilvais issedejo. As asmeniskai i antra dali taip ir nenuejau - pagailo savo ir vaiko sveikatos - tikrai manau, kad vaikui geriau savaitgali misko oru kvepuot, negu sedet nevedinamoj patalpoj ir uostyt kitu zmoniu bakterijas (beje, zmoniu buvo tikrai daug..)
2. Toms, kas neskaito jokios literaturos apie vaikelio vystymasi, semetos kursai tikrai turetu patikti. Taciau as pati daug skaiciau ir viskuo domejausi, todel galiu pasakyti, kad beveik nieko naujo is semetos nesuzinojau, apart to, kaip daryti masazus saremiu metu (deja, gimdymas buvo labai skausmingas ir ilgas, todel po 9 valandu gimdymo, kai jokie masazai jau nepadejo, as pasiprasiau epiduro, o po dar 9 valandu vis tik buvo padarytas cezaris..).
3. Semetos istorijos apie ligoniniu baisumus ir akuseriu naglumus yra gerokai padaugintos, arba tiksliau is labai senu laiku. Zmogus dalinasi patirtimi is savo praktikos, kuri beje baigesi pries 25 metus. Jus pacios isivaizduokit, ar galima sulyginti tai kas buvo prie ruso ir dabar?? Gimdziau kauno klinikose ir tikrai likau labai patenkinta tiek akuseremis, tiek daktaru. Gimdyt galima kokiom tik nori pozom, svarbu tik moteriai patogu. Tuo tarpu semeta aiskino, kad moteris paguldo pacia nepatogiausia poza ir liepia per kancias stumti vaikeli. Na nezinau, gal kazkur mazesniuose miesteliuose taip ir yra, bet didmiesciuose viskas jau seniai pasikeite ir i gera puse, todel galetu ponas semeta atnaujinti savo istorijas.
4. Dabar apie kristina. Kai tik atejom pirma diena i kursus, ji i sasiuvini uzsirasinejo atejusiu zmoniu vardus, pavardes, darboviete, pareigas (!) ir t.t. Pasirode labai nemandagi, bet tuomet to nesureiksminau. Pries kelias dienas paskambinau jai susitarti del siandienos susitikimo. Ji pasake, kad ateis tarp 11.30 ir 12.30, o gal jei iseis ir anksciau. Kai nesulaukiau jos iki 13 val, paskambinau ir paklausiau ar jos dar laukti, tai ji manes paklause: "o ka, tu turi kazkokiu reikalu?" Tarsi, zmones tik ir sedi namie ir laukia, kol ponia teiksis atvykti.. Na bet kadangi mums buvo svarbi ta mankstele, tai laukem jos, kol pagaliau 14.30 ji atvaziavo. As nezinau, kas siai moteriai siandien buvo uzeje, gal butent sia diena ji suprato, kad jos gyvenimas yra blogas, bet toookio nemandagumo zmogaus as jau senokai nesu macius.. Visu pirma man buvo tiesiai sviesiai pasakyta, kad VISOS moterys turi pieno ir mano paaiskinimai, kad as stengiausi ir man nepavyko pieno "uzpompuot" jai buvo tiesiog juokingi. Tada pasake, kad mano dukryte turi dideli lasini uzsiauginus ant kakliuko ir kad reikia butinai ji masazuot. Toliau buvo dar graziau: kai ji pasake, kad vaika reikes kelt i virsu uz ranku, as jai pasakiau, kad musu seimos daktare pries menesi pasake, kad dar kol kas negalima vaikuciui kelti ranku i virsu, nes galima jas per neatsarguma isnarinti, tai kristina tieisiogine to zodzio prasme isiuto. Pasake, kad ji daugiau cia neturi ka rodyt ir ka veikti ir kad jau pas mus viska baige. As dar bandziau jai graziuoju pasakyti, kad tai musu pirmas vaikas ir kadangi girdime aplinkui daug skirtingu nuomoniu, tai esame pasimete ir sunku pasirinkti, kokios nuomones klausyt, bet ji net nesileido i kalbas, o tiesiog atkirto kazka panasaus i: "visi pradeda nuo pirmo vaiko.."
Trumpiau kalbant, mano patirtis su sia moterimi yra tikrai bloga. As neisivaizduoju, kaip gali buti zmogus toks grubus ir slykstus, dirbdamas su kudikiais ir ju tevais. Tai mano pirmas susidurimas nuo kudikio gimimo su tokiu atgrasiu zmogumi. Visa laika kalbejo pakeltu tonu, kazko paklausi, tai atsakys taip, kad baisu toliau kazko klaust.. Jai isejus verkiau valanda laiko, nes tiek neigiamumo ir priesiskumo jau seniai nesu gavus. Su draugu nusprendem, jog ji daugiau pas mus kojos i namus neikels, o savo vaikeliu tikrai gerai pasirupinsim ir be tos raganos pagalbos..
Atsakyti
Sveiki,

Mes su vyru dalyvavome kursuose prieš metus laiko.pritariu, kad pas juos pasenusi informacija, kad jie iš seno bagažo važiuoja, bet man jų kurais padėjo - aš tikrai gimdžiau su šypsena, nes tiksliai žinojau kas ir kaip ir man tai tiko.
Dėl Kristinos - mes saviškį mankštinome iki šešių mėnesių - Kristina vaikščiojo į namus. Taip, ji yra šiek tiek arogantiška su mamomis, bet su tėčiais puikiai sutaria, tad visus nepatogius klausimus palikdavau vyrui ir mankštas. Beje, mano berniukas tikrai po mankštų buvo labai stiprus ir sveikas, dabr jau virš metų, bet mums pagrindus apie vaiko priežiūrą, rekomenduojamas knygas tas labai padėjo.
Toliau aš pati su vaikučiu vaikščiojau į Prieraišiosios tėvystės centro paskaitas.
Atsakyti
QUOTE(Aphanizomenone @ 2013 05 26, 13:17)
ir tas pasakymas - gimdymo skausmas yra isgalvotas. bande jis aiskinti kodel jis isgalvotas, bet taip nerisliai.


O jeigu "netyčia" tau skaudės, pati kalta, nes nepakankamai tikėjai ir nepakankamai meditavai biggrin.gif Ironizuoju...

Kursų dalis apie vaiko priežiūrą ir jų siūloma mankšta man nepatiko. Ne iš vieno gydytojo girdėjau neigiamų atsiliepimų apie tuos pratimus naujagimiams ir kūdikiams... Na ir kas, kad bus galima padaryti įspūdingą nuotrauką, kaip vaikas neva stovi ant delno visiškai tiesus. Nemanau, kad verta rizikuoti vaiko sveikata. Viena gydytoja man pateikė konkretų pavyzdį - o kas, jeigu vaiko smegenyse yra kokia nors nestipri kraujagyslė, ir ją tie vartymai išprovokuos trūkti? O galbūt neužsiimant tokiomis mankštomis ji natūraliai sustiprėtų ir nesukeltų problemų gyvenime. Taip pat girdėjau apie išnarintas rankas... Aišku, jie bet kokiu atveju turėtų pasiteisinimą, kad tėveliai kažką ne taip darė...

Dėl to adresų ir darboviečių bei pareigų klausinėjimo ir konspektavimo - absoliuti nesąmonė. Abu su vyru pasakėm ir išgalvotą adresą, ir išgalvotas darbovietes. Nematau reikalo pateikinėti tokios info apie save, eidama į nėščiųjų kursus. Juolab kai dar taip glaudžiai su tais kamieninių ląstelių propaguotojais bendrauja, juos net į paskaitas kviečia...

Šiaip aš ir lipduko ant nėščiosios kortelės neleisčiau užklijuoti... Jis gali sukelti neigiamą kitų gydytojų reakciją, kam to reikia?

Apkritai tai labai norėtųsi natūralistinių (bet ne fanatiškų) pažiūrų gimdymo kursų, kuriuose nebandytų neigti gimdymo skausmo, kuris yra 99,9 proc. moterų realybė, nekurtų nesąmoningų teorijų, o pateiktų kiek įmanoma naujesnę ir objektyvią informaciją apie nėštumą ir gimdymą...

Beje, ar Šemeta vis dar rodo tuos pačius gūdžiais 90-aisiais nufilmuotus filmukus apie gimdymą ir žindymą? Ar nors kiek atsinaujino medžiagą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kismet: 06 lapkričio 2013 - 14:08
QUOTE(kismet @ 2013 11 06, 14:06)
Beje, ar Šemeta vis dar rodo tuos pačius gūdžiais 90-aisiais nufilmuotus filmukus apie gimdymą ir žindymą? Ar nors kiek atsinaujino medžiagą?


Taip, tuos senus filmukus ir rodo. Juos galima youtube rasti.

Dabar man gaila tų 380 Lt. Tikrai žinau ne vieną vaikui naudingesnį būdą juos panaudoti. O ėjom pas Šėmėtą, nes norėjau, kad mano vyras pasiklausytų apie gimdymą (norėjau paruošti sau pagalbininką) - vyrai gi lengviau įsitraukia ir įdėmiau klauso, kai apie gimdymą pasakoja kitas vyras. Dabar manau, kad pasaką apie gimdymą vyrui tiek nėra verta.

Kudikiui būtų daug naudingiau, jeigu eitume į naujagimio priežiūros kursus. Pagimdyt pagimdysi, o kai vėliau atneša tokį visą mažiuką ir gležnutį, tai net į rankas baisų paimti.. smile.gif

Manau, kad pačiai gimdyvei lankyti vien Šėmėtos kursus yra netgi žalinga: apie komplikacijas jie nekalba, nepripažista tokio dalyko kaip gimdymo skausmai ir net neužsimena apie kudikio diegliukus. Neparuošia realybei.

Beje, dar turiu Šėmėtos knygą, jeigu kam reikia, galiu padovanot.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gaikooo: 12 lapkričio 2013 - 01:03
QUOTE(gaikooo @ 2013 11 12, 01:00)
Taip, tuos senus filmukus ir rodo. Juos galima youtube rasti.

Dabar man gaila tų 380 Lt. Tikrai žinau ne vieną vaikui naudingesnį būdą juos panaudoti. O ėjom pas Šėmėtą, nes norėjau, kad mano vyras pasiklausytų apie gimdymą (norėjau paruošti sau pagalbininką) - vyrai gi lengviau įsitraukia ir įdėmiau klauso, kai apie gimdymą pasakoja kitas vyras. Dabar manau, kad pasaką apie gimdymą vyrui tiek nėra verta.

Kudikiui būtų daug naudingiau, jeigu eitume į naujagimio priežiūros kursus. Pagimdyt pagimdysi, o kai vėliau atneša tokį visą mažiuką ir gležnutį, tai net į rankas baisų paimti.. smile.gif

Manau, kad pačiai gimdyvei lankyti vien Šėmėtos kursus yra netgi žalinga: apie komplikacijas jie nekalba, nepripažista tokio dalyko kaip gimdymo skausmai ir net neužsimena apie kudikio diegliukus. Neparuošia realybei.

Beje, dar turiu Šėmėtos knygą, jeigu kam reikia, galiu padovanot.


Ar iš Vilniaus esate? Labai norėčiau Šemetos knygą paskaityti.
Atsakyti
QUOTE(vytevyte @ 2013 11 12, 06:08)
Ar iš Vilniaus esate? Labai norėčiau Šemetos knygą paskaityti.


Sveiki, iš Vilniaus. Toliau siūlau per privačias žinutes susitarti dėl susitikimo smile.gif
Atsakyti
Mes taip pat su vyru lankėme šiuos kursus Vilniuje. Rinkausi juos nes jie vyksta savaitgaliais, kai abu su vyru galime dalyvauti. Taip pat tikėjausi natūralistinio požiūrio ir jokios reklamos. Dabar pasidalinsiu įspūdžiais.

Kas patiko:
1. Paaiškina vyro svarbą viso nėštumo metu ir per gimdymą.
2. Parodo įvairių pratimų, naudingų nėštumo ir sąrėmių metu.
3. Paaiškina, kaip kvėpuoti per sąrėmius ir stangas.
4. Atsako į visus klausimus.
5. Paskaita apie žindimą ir kūdikio priežiūrą atrodo naudinga, nors pamatysim kai reikės tą info pritaikyti praktiškai.
6. Patiko Šemetos požiūris į "atsidėkojimą" gydytojams ir susitarmus. Padėjo apsispręsti patiems.

Kas nepatiko:
1. Viską įvertinus iš laiko ir informacijos kiekio perspektyvos, kursai tikrai per brangūs.
2. Per lėtai dėstoma informacija. Užtektų ir dviejų dienų.
3. Paskaitos vyksta uždaroje patalpoje be langų ir vėdinimo, nuo 9,30 iki 17.00. Po pietų vos išsėdėdavau.
4. Filmukai galėtų būti naujesni, o ne iš praeito amžiaus.
5. Kritikuoja mišinukų reklamą ligoninėse, o patys reklamuoja savo knygas, žuvų taukus, kamienines ląstales ir kt. Atrodo nelabai sąžininga.
6. Išvardina lietuvos akušerijos blogybes ir kritikuoja sovo kolegas. Griauna pasitikėjimą prižiūrinčiu ginekologu-akušeriu. Man gydytojo kaitaliojimas įpusėjus nėštumui kainuotų daugiau streso, nei duotų naudos. Sako: reikalaukit to ir ano. Tarsi atėję gimdyt mes įvesime savo tvarką. Gydytojai nemėgsta tokių visažinių pacientų. Jiems tai atrodo įžūlu.
7. Nors tiek valandų truko "smegenų plovimas" dėl gimdymo kaip spa procedūros ir be skausmo, aš vis tiek neišdrįsiu vežtis į ligoninę muzikos kompaktų, smilkalų ir žvakių ir nepulsiu gesinti šviesos. Man svarbu, kad būtų šilta ir švaru ir kad med. personalas manimi rūpintusi.
8. Nedaviau savo nėščiosios kortelės, kad klijuotų savo lipduką, nes jis pats nekartą pabrėžė, kad jo kolegos prieštaringai vertina, jo požiūrį. Nenoriu, kad man atvykus gimdyti gydytojai susidarytų išansktinę nuomonę ar būtų ironiškai nusiteikę mano atžvilgiu.
9. Toks išsamus duomenų apie kursų dalyvius susirašymas, labai keistas. Dar gerai, kad nepaprašė asmens kodo. Mes juk susimokėjome iš karto. Tikiuosi tie duomenys jiems reikalingi tik statistikai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Samira: 13 lapkričio 2013 - 13:22