Įkraunama...
Įkraunama...

Gimę dvynukai, trynukai.

Mamytes, pasidalinkite patirtimi, ar sunku is karto atsiradus ne vienam vaikeliui, o dviem, trim? Ar zinojote, kaip elgtis is karto po gimdymo:Paimti ant ranku abu, maitinti, skirti demesi abiem, vystyti, pasiguldyti salia?Beje, kai gimsta vienas, o antras pakeliui, tai pirmoo, aisku, ant pilvuko nepadeda, tai kaip abiem vaikiukais pasidziaugti? Nepykit, kad klausineju, o pati dar vaikiuku neturiu, bet labai uz jus dziagiuosi, kad turit dvynukus, pati laaabai noreciau ir mane nuo vaikystes domina viskas, kas susije su dvynukais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Džinė: 03 lapkričio 2006 - 20:13
Nesunku atsiradus dviems iš karto, nes su tuo susigyveni per 9 laukimo mėnesius. Ir visi aplinkiniai taip prigąsdina sunkumais, kad tikiesi pačio blogiausio tongue.gif . Paradoksalu, bet taip prigąsdina tie, kurie gyvenime su dvyniais nesusidūrę doh.gif Nežinojau, kaip elgtis su vienu vaikeliu, mat nėštumas pirmas. O čia du 2.gif 2.gif . Nerimo buvo, bet iš prigimties esu optimistė, tikėjau, kad viskas bus puiku. Be to, džaugiausi, kad turėsiu dvynukus ir labai jų laukėm.
Na, ką tik gimusio vaikelio ant pilvo neteko paturėti. Bet užtat sūnelį buvo daug lengviau gimdyti, kai jau žinojau, jog mergytė yra sveika ir graži, girdėjau jos balsą (nors iš laimės šiek tiek sunku buvo vėl susikoncentruoti ties gimdymu ax.gif ). O kol gydytojas sutvarkė placentą ir susiuvo (truputį buvau plyšusi), dukrytė buvo paguldyta šalia ir aš iš laimės jokių skausmų nejutau, nes galėjau žiūrėti į ją (sūnelį tuo metu rengė ir svėrė). Iškart pabandžiau maitinti mažylę, po to sūniuką, nuo tada taip ir išmokau pakaitomis tai vienu, tai kitu rūpintis.
Pogimdyvinėj palatoj taip pat pakaitomis man nešė juos maitinti. O perrengti, pakeisti sauskelnes dažniaiusiai pavykdavo, kai vienas iš mažių miegodavo. Sunkiausia būdavo, kai vieną maitinu, o kitas pabudęs verkia. Bet dabar tokiais atvejais pasiguldau šalia ir kažkaip pavyksta užkalbėt dantį. rolleyes.gif Per tas 5 ligoninėje praleistas dienas (su personalo pagalba) išmokau rūpintis mažyliais ir namo grįžti buvo visai nebaisu. Vienintelis dalykas, kurio pavydžiu mamoms, auginančioms vieną vaikelį, yra tas, kad jos visiškai gali atsiduoti savo mažyliui, o aš turiu dalinti tą dėmesį dviems. Aišku, nuo to meilės jie mažiau negauna, bet vistiek... Na, laimei kuo toliau jiems augant, tuo daugiau galima bendrauti visiems trims, o kai vyras grįžta - ir visiems keturiems group.gif
Labai džiaugiamės, kad turim savo angelėlius ir be galo juos mylim wub.gif wub.gif .
Atsakyti
Burbulytis, susirask pacia pirmaja tema DVYNUKAI. DZIAUGSMAS IR VARGAS. Ten Kurpaite labai issamiai viska aprase smile.gif
Atsakyti
Na man tai tikrai nesunku būvo galvojau kad baisiau bus kaip reiks suspėti bet viskas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Na man nėra sunku auginti iškarto dvi, nes nežinau ką reiškia auginti vieną lotuliukas.gif Kai iškarto dvi turiu, tai ir savaime išmoksti kartu maitinti, kartu migdyti, kartu laukan eiti... Jeigu būčiau auginusi tik vieną, o po to du gimtų, tai gal ir pajusčiau sunkumo skirtumą, o dabar atrodo, kad taip visom mamom vienodai tongue.gif
Aš labai džiaugiuosi, kad mane išmokė seselė maitinti iškarto dvi. Už tai aš jai tikrai dėkinga, nes susitaupo laikas ir dukrytėms nereikėjo eilėje stovėti mirksiukas.gif
Dvynukų mamytės ne tik turi dvigubą vargą, bet ir dvigubą džiaugsmą wub.gif
Aš labai laiminga augindama dvi dukrytes thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mama Marija @ 2006 08 13, 23:25)
Na man nėra sunku auginti iškarto dvi, nes nežinau ką reiškia auginti vieną  lotuliukas.gif  Kai iškarto dvi turiu, tai ir savaime išmoksti kartu maitinti, kartu migdyti, kartu laukan eiti... Jeigu būčiau auginusi tik vieną, o po to du gimtų, tai gal ir pajusčiau sunkumo skirtumą, o dabar atrodo, kad taip visom mamom vienodai  tongue.gif
Aš labai džiaugiuosi, kad mane išmokė seselė maitinti iškarto dvi. Už tai aš jai tikrai dėkinga, nes susitaupo laikas ir dukrytėms nereikėjo eilėje stovėti  mirksiukas.gif
Dvynukų mamytės ne tik turi dvigubą vargą, bet ir dvigubą džiaugsmą  wub.gif
Aš labai laiminga augindama dvi dukrytes  thumbup.gif


pas mane tikriausiai irgi bus 2 merginos, taip laukiu wub.gif Tikiuosi pavyks susitvarkyti, nors labai bijau pirmu menesiu, bet su vyro pagalba manau susitvarkysiu ir kaip tu sakai turesim dvyguba dziaugsma tuo paciu thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, aš irgi negaliu pasakyti, kad labai sunku, pas mane liuks vaikiukai, viską man leidžia viską aš spėju, ir dar gerai naktį miegų, o dabar jau ir visai nevalgom naktim iš viso liuks. Na pirmas mėnuo buvo labai žiaurus bet nieko sudarėm grafiką, prisitaikėm ir viskas liuks. Linkiu kuo daugiau dvynukų ir neužpykite, kuo daugiau poryčių drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(_Ligitukas_ @ 2006 11 03, 20:33)
Sveikos, aš irgi negaliu pasakyti, kad labai sunku, pas mane liuks vaikiukai, viską man leidžia viską aš spėju, ir dar gerai naktį miegų, o dabar jau ir visai nevalgom naktim iš viso liuks. Na pirmas mėnuo buvo labai žiaurus bet nieko sudarėm grafiką, prisitaikėm ir viskas liuks. Linkiu kuo daugiau dvynukų ir neužpykite, kuo daugiau poryčių  drinks_cheers.gif

ne.dvynukai auginti nera sunku,o tiesiog linksma.nemeluoju .nes auginu net dvi poras dvyniu. vakarais namuose tikras karas.undefined
Atsakyti
Visos mes pilvuke nešiojančios neštukės esam nugasdintis kitu mamų. Tad kartais nežinome kaip priimti ta dviguba džiaugsmą. Tad man kyla tokie klausimai:

1) Kaks turi buti vaikučio kraitelis?
iš pradžiu pirkti dvi ar viena lovele. Medine ar patogiau sulankstomą. Ar medines veliau sujungiate ir pan.
2) Kaip elgetes kai vaikai nakti nori skirtingu laiku valgyti. Ar vienam pabudus žadinate antrą ir pan.
3) Galvoju kad dvynukams patogu ropojimui padaryt atskyra kambari, kur mazai baldu ir pan. Tik va nezinau kokia danga butu geriausia.
4) Kaip isvengti užsidarymo namuose. Kaip nesiojate vaikus. Manau vežimas nera patogus daiktas dauguma gyvenimo situaciju.
Dabar dziaugiuosi kad gyvenu pirmam aukste. I lauka problemu nebus bet va i mieta nuvaziuot praktiskai neimanoma, nesant masinai.
5) Ar samdotes aukle - pagalbininke. Kokios kainos. Ar mokate uz valandas, ar už vaika.

Manau problemu auginant dvejetuka yra begale. Tad galite pakomentuoti kai sprendėte problemas.
Atsakyti
Labas BURBULYTe 4u.gif As auginu trynukus thumbup.gif Nera lengva,bet apsisukti eina ax.gif Svarbiausia,kad jie man gime sveikuciai,o su sunkumais susitvarkau wub.gif Aisku pirma menesi,kai jie tik valge(nesisukinedami) ir miegojo,is vis lengva buvo thumbup.gif As irgi papratinau visus vienu metu valgyt.Tai dabar kai valgom kosytes visus susodinu is eiles ir maitinu.Kiek sunkiu su misinukais,nes vienu metu,tik 2 tesugebu pamaitint. :ohBet ir tai pirmiau pamaitinu du neramesnius po to ramesni.Kartais uzsiklykia,kol pamperius pakeiciu,nes dazniausiai tustinas kartu,bet vos tik paimu ant ranku nurimsta wub.gif Ir kam siais laikais lengva doh.gif Eina susitvarkyt ir nera ko cia bijot .Musu baimes buvo tik kad gimtu sveiki,ir kad gyvi visi butu g.gif Kraitelio visiskai nesiruosem,del tu baimiu.Tai kol as su mazyliais gryzom is ligonines vyras pirko,ruose lotuliukas.gif Mes tai dazniausiai perkam visko po 3,tik ne zaislus biggrin.gif O aukles nesamdau.Buvau kazka girdejus,kad valdzia skiria aukle trynukam, net gali pats susirast kas bus,o jie tik pinigus mokes,bet kai pasidomejau,sake,kad tik asocialiom seimom. :verysad:Bet as ir nepatikeciau savo vaiku kitiem 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vydux: 01 spalio 2008 - 12:37
Sveikos smile.gif as auginu trynukus ir visai nera sunku. Tikras dziaugsmas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

1. is pradziu mes pirkome viena lovyte (sulankstoma), bet labai greitai ja isaugome, tai jau po 1,5 men. nusipirkome tris (medines su nuleidziamu sonu). Manau, kad kiekvienam vaikuciui geriau tureti atskira lovyte. Musu maziukai miega savo kambaryj, bet kartais buna, kad kuris nors nakti neramiai miega, tai miegamajame prie lovos turim vezimuka tokiems atvejam pasistate.
2. nuo pat pirmu dienu juos pratinau valgyti vienu laiku. Jei vienas atsikelia, tai zadindavau ir kitus du. Po menesio jie jau buvo priprate prie grafiko ir visi prasydavo valgyti vienu metu.
3. o apie grindu danga, tai esu girdejusi, kad geriausia kamstine, nes ji yra ekologiska ir silta.
4. kad isvengti uzidarymo namuose, tai nusisamdziau dvi aukles. Viena sedi visa savaite su manimi, o antra ateina du kartus per savaite (issiveza vaikus i lauka, o as begu tuo metu is namu lotuliukas.gif ). Viena karta per svaite atvaziuoja mano mama ir paleidzia porai valandu kur nors su vyru pailseti isvaziuoti, taip pat sutarem su seneliais (cia ju ideja), kad viena savaitgali per menesi vaikucius paliksim pas juos (tai mes su vyru naudojames proga ir vaziuojam kur nors pailseti).
5. tai auklei, kuri dirba visa savaite moku fiksuota atlyginima (1300 litu i men.), o tai kuri ateina du kartus i savaite - valandini (7 litai valanda). Mes gyvename Vilniuje.

Nusipirkau tris namines kedutes, kad visus maziukus galima butu pasupti kai neramus buna. Beto siose kedutese ir maitinti labai patogu (nuo 2 men. jie valgo savarankiskai, kadangi buteliuku patys nemoka laikyti, tai uzdedam seilinuka, ikisam buteliuka ir paremiam suvyniotu ranksluosciu). Ant zemes pasidareme vaiku zona (visa diena sedeti kedutese negerai), patiesem silta patiesala ir pastateme stovus su pakabintais zaislais. O prie lempos prikabinome ilga virve su karusele, tai kai kuris nors pradeda verkti su kedute nunesam iki karuseles ir paleidziam thumbup.gif
Atsakyti
Visos mes pilvuke nešiojančios neštukės esam nugasdintis kitu mamų. Tad kartais nežinome kaip priimti ta dviguba džiaugsmą. Tad man kyla tokie klausimai:

1) Pirkti tik dvi loveles. nesamonė pradžioje pirkti vieną o paskui papildomą nusipirkti.
Nesupykit, bet kaip Jums ir išeina taip sugalvoti  g.gif : kad vieno vaiko vis tiek neauginsi, atiduosi ar (...baisu ir pagalvoti), kad neperki antros lovelės?
Žiūrėk į vaiką kaip į asmenybę, o ne kaip į daiktą, kurį būtina sugrūsti į lentyną (gerai paspyrus koja, gal 2 daiktus sukiši ??? g.gif ).

2) Paprastai vaikai valgyti atsibunda kartu: tai natūralu - pilvo dydis toks pat... Jei ir būna skirtumas - tik 5-10 minučių.

3) Geriausia danga vaikų kambariui yra natūralios medinės grindys, o vėliau, vaikams paaugus galima įtaisyti nedidelį vilnonį kilimą (tokį, kurį galima dažnai plauti ir valyti). Vengtinos sintetinės dangos.

4) Užsidarymas namuose nėra blogai, blogai yra požiūris, kad "aš uždaryta namuose". Gal reikėtų pakeisti požiūrį: šiuo metu DIRBU DARBĄ - AUGINU VAIKUS. Tas darbas nebus amžinas, keli metai ir aš vėl galėsiu bėgioti.
Sėdėjimas namie nėra blogai - jis pripratina mus prie atsakomybės ir minties, kad dabar jau VISĄ GYVENIMĄ turėsi vaikų (ar atsimeni, kaip burbuliuoja Tavo mama, nors Tau jau seniai 25?).
Atsakyk sau pačiai į klausimą: nuo ko nori "išsibėgioti"?

Aš naujagimius nešiodavau paeiliui - kad atsirūgtų ir pan. Kai išmoko kaip beždžioniukai įsikibti į mane (taip patogiai suspausdavo kojas, užsėdę ant klubo), nešiodavau (1,5 iki 3 metų) abi.
Šiaip mane prigasdino visokios "geradarės", kad vaikus nešioti blogai, nes "pripras". Įsitikinau, kad jei vaikas prašosi ant rankų -  jis blogai jaučiasi. O šiaip nuo 0,5 vaikams atsiranda kur kas įdomesnių dalykų (spintų kraustymas, stalčių apžiūra), nei kaboti ant mamos rankų.

Manau, kad vežimas yra patogus daiktas dauguma gyvenimo situaciju. Bet reikia gerai apmastyti prieš perkant vežimą: ar vaikai sėdės šalia, ar traukinuku, ar vienas priešais kitą. Auginau vaikus visiškai viena (vyras nuolat darbe, seneliai gyvena kituose miestuose) - visur aplėkdavau su vežimu. Pasijutau prirakintomis kojomis, kai 2,5 metų mergaitės išlipo iš vežimo. Kol nurailiodavom iki artimiausios parduotuvės, praeidavo pusė valandos....

5) Auklė - pagalbininkė yra puikus dalykas. Net jei kišenės pinigai nespaudžia pirmą pusę metų reikėtų turėti po ranka tokią auklę (nors 2-3 kartus per savaitę: kad vaikus į kiemą išvežtų ir pan. Be to, ir šiaip atsiranda visokių darbų: nulėkti dokumentus susitvarkyti, apsipirkti ir pan.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dilidin: 24 gruodžio 2008 - 18:25