Įkraunama...
Įkraunama...

Hidrocefalija

Mano sūnui 1mėn.ir 2sav. nustatė lengvo laipsnio vidinę hidrocefaliją. cry.gif Kas tai per liga? gal kas žinote kur apie ją paskaityti? Ar ji pagydoma? Kokie liekamieji reiškiniai? Gal kas susidūrėt su ja? Parašykit savo patirį.
Atsakyti
Hidrocefalija tai čia vandenligė. 2004 m. Mažylio 11 nr. buvo rašyta apie šitą ligą.
Atsakyti
Labas! Mes irgi sirgome nuo 3 men. hidrocefalija. Taciau dabar ji yra visiskai kompensuota ir jokiu padariniu neliko. Mano terapeute (tarp kit ko net gi pats Zuokas pas ja savo vaikus prirases) sake, kad mazdaug 3 vaikeliai is desimties gimsta su ivairiausio laipsnio hidrocefalija. Greiciasia tai del sunkaus gymdymo. Tarp kit ko tai ne vandenlige, nes tikroji vandenlige yra nepagydoma liga ir vaikas islieka visa gyvenima invalidu.
Hidrocefalija - tai kai tarp smegenu ir ir kaukoles kaupiasi skystis. Ji galima pasalinti geriant slapima varancius vaistus. Taciau kadangi vartojant siuos vaistus is organizmo pasisalina daug kalio, tai papildomai reikia gerti kalio preparata. Tuos vaistus mes gereme 1 menesi ir mums to uzteko. Pamatysi, kai prades mazeti galvos apimtis, t.y. nebeaugti taip smarkiai. O vizualiai ties smilkiniu ir kaktos srityje galvute turi buti ispusta. kai tas sumazes, reiskia ir liga traukiasi. O dar ejome i reabilitacija, masazus, nes tonusas buvo sumazejes.

O siaip siulau labai rimtai pasisneketi su savo vaiko gydytoja neurologe. Ji turi viska paaiskinti. Jeigu neaiskina reikia pasiskusti ar geriausiai pakeisti gydytoja. Mes taip ir padareme.
Dabar mums jau bus 4 metukai. vaikas vystosi labai normaliai. Sneka 2 kalbomis, pats valgo, moka rengtis, sudeda sudetingas deliones. Galvute normali.

Nesijaudink. Viskas susitvarkys. Tik siulau susirasti gera neurologe, kuri viska paaiskintu ir skirtu ne tik vaistus, bet ir masaziukus, pratimelius, jeigu yra problemos su tonusu (o tai dazniausiai lydi hidrocefalija.)
Atsakyti
QUOTE(Katrin @ 2005 03 13, 10:12)
Tarp kit ko tai ne vandenlige, nes tikroji vandenlige yra nepagydoma liga ir vaikas islieka visa gyvenima invalidu.

Hidrocefalija tai yra tikrų tikriausia vandenligė (hidro gr. - vanduo, cephalus - smegenys). Tik vandenligė yra išorinė, kuri nėra tokia baisi (dar kitaip vadinama smegenų hipertenzija) ir vidinė, kuriai reikalinga operacija, kurios metu išvedamas zondas, kuriuo nuteka skystis. Išorinę vandenligę galima gydyti skysčius varančiais vaistais.
O beje, gydytoja manau turėtų paaiškinti daugiau apie šią ligą.
Atsakyti
Ačiū mamytės už paaiškinimus. Tikiuosi, kad išgysim. Šeimos gydytoja panašiai paaiškino, kaip KATRIN,kad rašė. Sakė, kad nors ir vidinė hidrocefalija - prognozė gera, kadangi skysčiai nuteka į stuburą ir nėra okliuzijos ( susiaurėjimo).
Atsakyti
Sveikos,
Mums 2 menesiukai ir mums ant dienu aptiko sita liga verysad.gif , diagnozeje parasyta HIPERTENZINE -HIDROCEFALIJA, kai dare galvos smeg. echo, tai paaiskino, kad soniniu smegenu skilveliu asimetrija ir kad kairys skilvelis suapvalejes, nors turi buti pailgas ir ten kaupiasi skystis, del to galva gali labai dideti, nors , kai klausiau, tai sake , kad leliuko vystimosi eigai si liga nekenkia, bet man vis tiek neramu, israse vaistus DIACARB, kurie isvaro skyscius is organizmo, bet man baisu, kad tokie vaistai nepakenktu mano mazyliui, zinote viena organa gydo ,kita zaloja, juo labiau tokiam mazyliui. Gal kas nors vartojote siuos vaistus? Bet ir nesuprantu, nei nestumo metu, nei per gimdyma, jokiu komplikaciju nepuvo is kur si liga?
O gal saule galejo pakenkt, kai buvau nestuke.gif , buvau ten kur labai karsta, gal tai pakenke.

tikiuosi sita "ZARAZA" greit pasitrauks nuo musu unsure.gif
Atsakyti
Hidrocefalija, vandenė ar vandenligė.Na mes tokį dalyką irgi turėjom.
pasakosiu nuo ko viskas prasidėjo, žodžiu dažniausiai tai gimdymo pasekmė, kadangi mano gydytojai pražiūrėjo kad mano mažiukas gulėjo ant nugaros(o turi ant pilvuko prieš gimstant), todėl gimė na net nežinau tokia pailgu smailiu viršugalviu galvytė buvo, akušerė net susikeikė.Po kiek laiko ta galvytė kaip ir susinormalėjo.Tačiau gydytojai perspėjo kad vandenų galvoje yra į didžiąją pusę.
tai mes pragyvenam iki 3,5 mėn, vaikas buvo ypač ramus , net naktimis nesikeldavo, žodožiu jokių problemų neturėjom.Pas neurologą reguliariai tikrinomės, dabar aš pas ją gyvenime neičiau, nes net vaiko galvytės nesugebėjo pamatuoti. Žodžiu pamažu iš gero vaiko pasidarė neramus užmigdavo sunkiai, naktį verkdavo, kol nustatė :yra vandenukų reiks gert vaistukų.Išrašė DIAKARBĄ
tiesa jis mums netiko, nes pasidarė dar jautresnis, ir ASPARKAMĄ (čia kalio pareparatas).Vėliau vaistukus pakeitėm kitais.
Žodžiu vandenukų jau neturėjo kai buvom 1,3mėn. tačiau iki pusės metų mes darėmės masažus, lankėm baseiną, ėjom į korekcines manktšas.Norint kad vandenys greičiau pasišalintų reikalingas fizinis krūvis.
Pas mus buvo išorinė vandenė, ji nėra tokia baisi kaip vidinė.Dar pirmas požymis kad kažkas vaikučiui negerai, tai kai per pirmą mėnesį galvytės apimtis paaugo 4 cm.
Be to kad ir vandenukų neturim, ateityje problemų dažnaiusiai neišvensim (nenoriu gasdinti), bet viso to pasekmė, vaikas naktimis prastai miega, jautresnis dirglesnis, čia yra gydytojos žodžiai.
Turiu pasakyti kad jie pasiteisino, mums dabar 1,8m., tai tokie ir esam. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(eva @ 2005 04 04, 09:55)
Hidrocefalija, vandenė ar vandenligė.Na mes tokį dalyką irgi turėjom.
pasakosiu nuo ko viskas prasidėjo, žodžiu dažniausiai tai gimdymo pasekmė, kadangi mano gydytojai pražiūrėjo kad mano mažiukas gulėjo ant nugaros(o turi ant pilvuko prieš gimstant), todėl gimė na net nežinau tokia pailgu smailiu viršugalviu galvytė buvo, akušerė net susikeikė.Po kiek laiko ta galvytė kaip ir susinormalėjo.Tačiau gydytojai perspėjo kad vandenų galvoje yra į didžiąją pusę.
tai mes pragyvenam iki 3,5 mėn, vaikas buvo ypač ramus , net naktimis nesikeldavo, žodožiu jokių problemų neturėjom.Pas neurologą reguliariai tikrinomės, dabar aš pas ją gyvenime  neičiau, nes net vaiko galvytės nesugebėjo pamatuoti. Žodžiu pamažu iš gero vaiko pasidarė neramus užmigdavo sunkiai, naktį verkdavo, kol nustatė :yra vandenukų reiks gert vaistukų.Išrašė DIAKARBĄ
tiesa jis mums netiko, nes pasidarė dar jautresnis, ir ASPARKAMĄ (čia kalio pareparatas).Vėliau vaistukus pakeitėm kitais.
Žodžiu vandenukų jau neturėjo kai buvom 1,3mėn. tačiau iki pusės metų mes darėmės masažus, lankėm baseiną, ėjom į korekcines manktšas.Norint kad vandenys greičiau pasišalintų reikalingas fizinis krūvis.
Pas mus buvo išorinė vandenė, ji nėra tokia baisi kaip vidinė.Dar pirmas požymis kad kažkas vaikučiui negerai, tai kai per pirmą mėnesį galvytės apimtis paaugo 4 cm.
Be to kad ir vandenukų neturim, ateityje problemų dažnaiusiai neišvensim (nenoriu gasdinti), bet viso to pasekmė, vaikas naktimis prastai miega, jautresnis dirglesnis, čia yra gydytojos žodžiai.
Turiu pasakyti kad jie pasiteisino, mums dabar 1,8m., tai tokie ir esam. mirksiukas.gif

Nezinau ka ten sake gydytoja, o mes tai nesame dirglus ir nervingi.
Atsakyti
mum deja irgi teko susidurti su sia liga... sad.gif kai buvo trys menesiai paskyre galvytes echoskopija...ja daremes pas E.Micku (Centro poliklinika) rado ta hidrocefalija...labai pergyvenau ir kai papasakojau draugei isiaiskinom kad ir jos vaikeliui tas pac ponas Mickus dare galvytes echoskopija ir nustate meningita...kai drauge nuveze savo leliu i santariskes paaiskejo,kad pono Mickaus echoskopija klaidinga...mes su vyru nutareme irgi padaryti dar viena echoskopija pas kita gydytoja,ir tas kitas gydytojas nerado jokios vandenes...neurologe dar parase siuntima i santariskes treciai echoskopijai,kad butu tikrai aisku,bet pagal to Mickaus echoskopijos duomenis butume labai dideles diakrbo dozes gere,zodziu labai jau jis ten perlenke lazda...o beje tas gydytojas pas kuri antra karta darem is karto paklause ar tik ne pas Micku darem echoskopija...pasirodo daug tevu jis prigasdines yra...
Atsakyti
Mes irgi gėrėme DIAKARBĄ tai galvojau,kad vaikiukas ir aš išprotėsim. Tokią žiaurią reakciją jie davė ; vaikas praviduriavo, pasidarė baisiai neramus, miegant sustodavo kvėpavimas. Persigandom abu su vyru. Naktimis nemiegojom saugojom,kad nemirtų. Kai neurologei paskambinom ir pasakėm kas darosi pareiškė, kad čia ne nuo jos skirtų vaistų. Tada nieko nelaukę susipakavom daiktus ir išvažiavom į Kauno klinikas. Ten mus apžiūrėjo gyd. Grigonienė (AČIŪ jai) ir paskyrė kitus vaistus mikstūrėlę iš valerijono ir magnezijos. Dabar ją geriam ir jokių pašalinių reiškinių nėra.
Atsakyti
Mano sūnui nustatė hidrocefalinį-hipertenzinį sindromą, kai jam buvo 3 metai. 7 metų liga buvo kompensuota. Deja, liekamieji reiškiniai yra cry.gif
Atsakyti
QUOTE(jėga @ 2005 05 03, 13:21)
Mano sūnui nustatė hidrocefalinį-hipertenzinį sindromą, kai jam buvo 3 metai. 7 metų liga buvo kompensuota. Deja, liekamieji reiškiniai yra cry.gif

O gal gali smulkiau papasakoti, kokie jie. g.gif
Atsakyti