Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščia vegetarė

Būtų įdomu sužinoti ką ir kiek valgo nėštukės vegetarės. Kaip kompensuoja geležies trūkumą organizme? g.gif mano daktarė sako blogai kad nevalgau mėsos ir kiaušinių,tipo vaikui kenkiu ? Jaučiuosi kalta blush2.gif dėl to..bet pakeisti nelabai ką galiu.
Atsakyti
Nesu vegetarė, bet esu labai prijaučianti vegetarams ir ruošiuosi atsisakyti mėsos. Kiek žinau, turi labai rinktis, ką valgai. Siūlau valgyti daugiau grūdų, riešutų, daržovių (ypač žalių), sojos pupelių...
Dar štai, ką radau:
Jei paisoma atitinkamų taisyklių, vegetariška mityba puikiausiai tinka nėštumo metu. Mėsa turi būti pakeista kitais produktais, turinčiais daug baltymų ir geležies. Pienas, pieno produktai, kiaušiniai ir ankštinės daržovės yra idealūs substitutiniai produktai. Daiginti kviečiai yra gausus baltymų ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų šaltinis. Saulėgrąžos, sezamų sėklos ir tamsiai žalios daržovės turi daug geležies. Vitamino C turi švieži vaisiai ir sultys.
Atsakyti
Labukas, kaip smagu, kad kažkas užvedė šį skyriuką 4u.gif Aš nevalgau mėsos du metus, ir dabar laukiuosi, tiesą sakant, bijojau gydytojui pasisakyti, bet išdrįsau, ir ką, mane labai nustebino, kad jis pasake: "na ir gerai, jei valgot pieno produktus, o dar ir žuvį, tai nieko neturi trūkti, svarbu, pakankamai baltymų". Tai buvo mano daktaras R.Žiobakas. Tai aš nusiraminau, kol kas jokių papildų nevartoju, gydytojas nelinkęs farširuoti papildais, na, bus matyt, jei geležies kada trūks, bet kol kas viskas per viduriuką, aišku, kraujuką kas porą mėnesių vertėtų pasitikrinti ramumo dėlei...
Aš valgau daug žalialapių daržovių, įvairių pieno produktų, sojos, žuvies mažiau nei valgiau nenėščia, nes man ji dabar laaabai neskanu...Iš esmės labai būtų gerai daugiau ankštinių-grūdinių valgyti...
Atsakyti
Knygoje ''Neščios moters vadovas'' (A.Eisenberg, H.E. Murkoff, S.E Hathaway, pas mane yra 1998 m. leidimas, gal jau yra ir naujai isleistu) 116 psl. yra pateikti pilnavercio vegatriško baltyminio maisto deriniai. Pateikta kiek ir kokiu augaliniu produktu turi suvalgyti griežtos vegetares. Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Kaip gerai,kad ne viena tokia nescia vegetare. Nes man namiskiai baigia smegenis isuzti blink.gif As irgi stengiuosi mesa pakeisti kazkuo kitu kas turi gelezies,ir nemanau,kad nevalgant mesos galima pakenkti busimam lialiui g.gif Sekemes visom
Atsakyti
as nevalgau raudonos mesos, bet valgau vistiena ir kalakutiena bei zuvi. gine sake, ir nevalgyk, jei nenori, organizmas jau prisitaikes prie to, nes tokia mityba propaguoju jau beveik 10metu. per prievarta tikrai nekisiu maisto, kurio visiskai nenoriu.
Atsakyti
Hematogenus valgykit jau dabar, o ne tada kai jau bus per mažai geležies 4u.gif
Atsakyti
galbūt tai ir puikus dalykas vegetarizmas. bet būkit žmonės, nedarykit iš savo būsimų vaikučių vegetarų per prievartą. Augdamas vaikas TURI GAUTI MĖSOS. O ne vien geležies papildus. kalbu apie vaikutį iki metų ir vėliau, kai pradeda ragauti kitokį maistą nei mamos pienas. Žinau ne vieną atvejį, kai tik labai didelių pastangų dėka medikai "atgaivina" tokius vaikelius gyvenimui. Tegu vaikas pasirenka ką jam valgyti, o ko ne, kai užaugs. Nebūkit egoistės.
Atsakyti
Jungle, as jau nescia 26 savaite, ir nevalgau mesos, mano hemoglobinas aukstesnis gerokai nei kitu nestukiu, kuriu nestumas toks pats, jokiu papildu negeriu. Cia jau pasenes reikalas, kad is mesos kazko labai gero galima gauti, ir kitaip neimanoma (ta pati ir mano ginekologas patvirtina, kad mazakraujyste buna tikrai ne del mesos nevalgymo), zinoma prisiziureti reikia, bet pakeisti yra kuo. Ir pasakykit man nors penkias priezastis, del ko REIKIA vaikui mesos??? Jusu apssiprendimas yra duoti mesa, Jusu vaikas kai uzaugs pasirinks pats kaip jam geriau, mes ruosiames neduoti, jam bus toks startas, o kai paaugs, tegu renkasi, nieks gi negarantuoja, kad uzauges butinai bus vegetaras. TArp kitko, vegetarai daznau labiau rupinasi mityba, kad nieko netruktu, nei tie kur valgo vien mesa ir galvoja, kad is josgauna visus vitaminus, juokinga...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Burbulytis: 30 sausio 2008 - 11:24
QUOTE(Burbulytis @ 2008 01 30, 11:23)
Jungle, as jau nescia 26 savaite, ir nevalgau mesos, mano hemoglobinas aukstesnis gerokai nei kitu nestukiu, kuriu nestumas toks pats, jokiu papildu negeriu. Cia jau pasenes reikalas, kad is mesos kazko labai gero galima gauti, ir kitaip neimanoma (ta pati ir mano ginekologas patvirtina, kad mazakraujyste buna tikrai ne del mesos nevalgymo), zinoma prisiziureti reikia, bet pakeisti yra kuo. Ir pasakykit man nors penkias priezastis, del ko REIKIA vaikui mesos??? Jusu apssiprendimas yra duoti mesa, Jusu vaikas kai uzaugs pasirinks pats kaip jam geriau, mes ruosiames neduoti, jam bus toks startas, o kai paaugs, tegu renkasi, nieks gi negarantuoja, kad uzauges butinai bus vegetaras. TArp kitko, vegetarai daznau labiau rupinasi mityba, kad nieko netruktu, nei tie kur valgo vien mesa ir galvoja, kad is josgauna visus vitaminus, juokinga...

O kas sako, kad reikia valgyti vien mėsą??? tiesiog mėsa yra vienas iš mitybos elementų. Ir nereikia perlenkti lazdos į bet kurią pusę. Galiu tik pasikartoti--žinau ne vieną atvejį, kai tėvai bukai užsispyrę nedavė vaikams mėsos, kol tie atsidūrė reanimacijoje su vienokiais ar kitokiais rimtais susirgimais. O jūs manonte, kad taip gerai esat išstudijavę ir puikiai išmanot visą kūdikiui reikalingos mitybos ciklą? ka ir kuo galima pakeisti? Ko ir kodėl ir kada galima neduoti? Ir kokios GALI BŪTI to pasekmės? Ar tiesiog gerai žinot, kokius sintetinius papildus, vitaminus ir pan., grūsti augančias ir besivystančiam organizmui?? Turbūt geriau į viską užsispyrus žiūrėti pro rožinius akinius ir nenorėt nieko žinoti..... Duok dieve, kad jums pasisektų. nes yra ne vienas pavyzdys, kai labai labai nepasisekė. patariu pasidomėti.
Atsakyti
As pritariu tai nuomonei, kad vaikui duoti mesa yra butina. As pati jau 8 metus vegetare. Bet vaikui duodu mesyte, per prievarta nekisu, bet jeigu noriai valgo, reiskia jakm jos reikia. As ilgai svarsciau ar jam duoti mesos, is draugiu vegetariu girdejau tik vien nuomone, kad nereikia. Bet paskaiciau rimtesne literatura ir isitikinau, kad reikia. Skaiciau daug knygu rusu mediko, jogo , vegerato A.Levsino. Jis man kaip ir autoritetas yra sitoj srity, tai jis vienareiksmiskai sako, kad vaikams butina duoti mesa, o isauge jie patys apsispres ar ja valgyti. Augabciam organizmui yra butina mesa.
O del nestumo, tai nezinau. As nevalgiau, mano vaikas gime svaikas. O dabar laukiausi antro vaikelio ir mesos noriu, matyt organizmui kazko truksta, tai po truputi ir pradejau valgyti. Manau, kiekviena jaucia, ar jai verta valgyti, ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Jelena.R @ 2008 02 06, 17:30)
As pritariu tai nuomonei, kad vaikui duoti mesa yra butina. As pati jau 8 metus vegetare. Bet vaikui duodu mesyte, per prievarta nekisu, bet jeigu noriai valgo, reiskia jakm jos reikia. As ilgai svarsciau ar jam duoti mesos, is draugiu vegetariu girdejau tik  vien nuomone, kad nereikia. Bet paskaiciau rimtesne literatura ir isitikinau, kad reikia. Skaiciau daug knygu rusu mediko, jogo , vegerato A.Levsino. Jis man kaip ir autoritetas yra sitoj srity, tai jis vienareiksmiskai sako, kad vaikams butina duoti mesa, o isauge jie patys apsispres ar ja valgyti. Augabciam organizmui yra butina mesa.
O del nestumo, tai nezinau. As nevalgiau, mano vaikas gime svaikas. O dabar laukiausi antro vaikelio ir mesos noriu, matyt organizmui kazko truksta, tai po truputi ir pradejau valgyti. Manau, kiekviena jaucia, ar jai verta valgyti, ar ne.

jus teisi,organizmas pats pasako.Man tai prasidejo priekaistai is gydytoju puses del mesos nevalgymo,hemoglobinas labai nukrites,mum jau 36 sav. nestuke.gif tai kazkaip neramu,israse gelezies bet nelabai galiu naudoti..tai gavau recepta kaip hemoglobina pakelti,gal kam idomu:kiekviena diena valgyti riekele juodos duonos ant jos uztepti menkiu kepeneliu ir ant virsau zalia spinato lapa.ir zinot ka skanu tongue.gif ir nepamirsti gerti granatu sulciu.
Atsakyti