Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalba mamai ligoninėj

Mamytes, noreciau pasiteirauti jusu, jau patyrusiu, kadangi as dar vaikuciu neturiu, bet nuolat galvoju ir noriu, ir kartu nerimauju. Ar paprasius padeda sesutes ismokti, kaip tvarkytis su leliuku (as kol kas jokio maziuko net ant ranku nelaikius): kaip paimti, maitinti, nuprausti, vystyti (gal dar prirasytumete ir ligonine, kurioj taip buvo, ar nebuvo pagalbos)? Manau, kad daug kas bus savaime, kai pagimdysiu, tik neramu, kol nieko praktiskai dar nesu dariusi, norisi viska daryt gerai, juk tai tavo leliukas. Gal tokia informacija teikia nesciuju kursuose?
Atsakyti
Noreciau paprasyti mamyciu pasidalinti patirtim, nes ir mums, dar negimdziusiom, kyla klausimu ir neramumu del ateities. Ar paprasytos sesutes padeda ismokti pasirupinti maziuku: paimti (man neramu, nes jokio leliuko nesu laikiusi doh.gif )maitinti, vystyti, nuprausti, ir t.t.? Labai butu gerai, jei prirasytumete ir ligonine, kurioj paalbos sulaukete, arba nesulaukete. Dekoju!
Atsakyti
QUOTE(Burbulytis @ 2005 03 13, 23:36)
Mamytes, noreciau pasiteirauti jusu, jau patyrusiu, kadangi as dar vaikuciu neturiu, bet nuolat galvoju ir noriu, ir kartu nerimauju. Ar paprasius padeda sesutes ismokti, kaip tvarkytis su leliuku (as kol kas jokio maziuko net ant ranku nelaikius): kaip paimti, maitinti, nuprausti, vystyti (gal dar prirasytumete ir ligonine, kurioj taip buvo, ar nebuvo pagalbos)? Manau, kad daug kas bus savaime, kai pagimdysiu, tik neramu, kol nieko praktiskai dar nesu dariusi, norisi viska daryt gerai, juk tai tavo leliukas. Gal tokia informacija teikia nesciuju kursuose?


Burbulyte, tikrai nepergyvenk kai pagimdysi viskas gausis savime. Zinoma sesutes ligoninej parodo, kaip daryt pirma karta, net kaip pampersa pakeist parodo. (nors jau man taip buvo). Gimdziau Mazylyje. Tiesa pries gimdyma lankiau kursus. Tai gal buvo kiek ir lengviau, nezinau smile.gif
Atsakyti
Ne, tikrai nepadejo sad.gif Viska turi ismokti pati, padejo man tik mama, mociute ir tetos, o seseliu pagalbos net nesulaukiau, nors apsizliumbus su vaiku vaiksciojau kolidoriais paskui sesute, prasiau, maldavau kad pamokytu maitinti angeleli, kad nukandziojo, oji pasake : - Dabar as uzsiemus, neturiu laiko...
Atsakyti
QUOTE(Bambolina @ 2005 03 14, 11:33)
Ne, tikrai nepadejo sad.gif Viska turi ismokti pati, padejo man tik mama, mociute ir tetos, o seseliu pagalbos net nesulaukiau, nors apsizliumbus su vaiku vaiksciojau kolidoriais paskui sesute, prasiau, maldavau kad pamokytu maitinti angeleli, kad nukandziojo, oji pasake : - Dabar as uzsiemus, neturiu laiko...



g.gif g.gif Jei ne paslaptis, tai kur gimdei?
Atsakyti
QUOTE(Bambolina @ 2005 03 14, 11:33)
Ne, tikrai nepadejo sad.gif Viska turi ismokti pati, padejo man tik mama, mociute ir tetos, o seseliu pagalbos net nesulaukiau, nors apsizliumbus su vaiku vaiksciojau kolidoriais paskui sesute, prasiau, maldavau kad pamokytu maitinti angeleli, kad nukandziojo, oji pasake : - Dabar as uzsiemus, neturiu laiko...



Aš jau norėjau rašyti, kad man mažai padėjo seselės... g.gif blink.gif nu, bet jeigu jau taip su tavimi elgėsi - tai ka gi - mano seselės buvo tiesiog auksinės g.gif
O jei rimtai, tai manau, kad bent jau minimaliai visur seselės padeda. O jeigu vaikas tikrai yra (buvo, bus) laukiamas- tai kaip reikia elgtis su juo- labai greitai pati išmoksi,- na tiesiog širdim pajausi kas jam ir tau yra geriausiai 4u.gif . O ligoninėj man labiausiai padėjo vyras, nes aš vos galėjau išsiropšti iš lovos. O seselės.... g.gif jom nusišvilpti, kad tau bloga- tiesiog TU ESI MAMA ir privalai pati rūpintis savo kūdikiu.
Atsakyti
QUOTE(Bambolina @ 2005 03 14, 11:33)
Ne, tikrai nepadejo sad.gif Viska turi ismokti pati, padejo man tik mama, mociute ir tetos, o seseliu pagalbos net nesulaukiau, nors apsizliumbus su vaiku vaiksciojau kolidoriais paskui sesute, prasiau, maldavau kad pamokytu maitinti angeleli, kad nukandziojo, oji pasake : - Dabar as uzsiemus, neturiu laiko...


Kas čia per barbarizmas?! blink.gif
Man KMUK viską parodė, padėjo ir net 2 val. nakties atėjo parodyti kaip užpakalį plauti. blush2.gif
Atsakyti
Ir man nieko nepadejo, tik parode viena karta kaip bambyte patvarkyt ir viskas daryk ka nori,tai va. Kaip paskaiciau ir pamaciau kad buna ir geru seseliu
Atsakyti
nepergyvenk, ligonineje (bet kurioje manau) tikrai visko pamokys mirksiukas.gif as gimdziau Kaune, antroje ligonineje, viska tikrai parodo, paaiskina, ir apie bambytes prieziura, ir apie prausima leliuko, tik klausk jei ka. tam yra naujagimiu sesutes ir gydytojos, tikrai tave visko pamokys.
Atsakyti
man Kaune, antroje ligonineje, viska rode ir padejo. vaikas niekaip papo nemokejo paimt, tai su manim dar po begales laiko terliodavosi sesutes, su mano papu, vis bandydavo vaikiui ikist. rode ir rode ir rode, kuo kantriausiai. ir naktimis, jei reikejo. nu ir personalas ziuriu kai kuriose ligoninese blink.gif
Atsakyti
As gimdziau Mazylyje, tai seseles irgi pakankamai su manim terliojosi, nes mano maze nemokejo kruties paimt, tai beveik kiekviena maitinima sedejo kartu ir teike visokeriopa pagalba smile.gif . Ateidavo ir nakti, tik, aisku, pasikviest reikedavo. O ir siaip labai noriai atsakinejo i mano klausimus, paaiskino, ko nesupratau ar nezinojau thumbup.gif
Atsakyti
Aš irgi buvau prisiklausiusi, kad VGN sesutės labai geros, išmoko ir pervystyti ir pamaitinti vaikiuką. O buvo kažkoks košmaras: numetė vaikus (man atnešė tik kitą dieną, nes buvo komplikacijų) ir turėkit. Mes gulėjom dviese palatoje, tai daug viena kitai padėjom, nes abi pirmą kart gimdėm, abi sunkiai ir iš abiejų buvo paimti vaikiukai nakčiai. TAi tas labai daug ką davė.
Niekas nieko neaiškino ir nemokė, vos ant kojų stovėjau, o vaiką ir nupraust reikėjo ir pakeist pampersą. Vaikas taip nugraužė spienelius, kad jau kitą dieną bemaitindama verkdavau, tai tik tada sesutė teikėsi pažiūrėti kaip aš maitinu ir tepasakė, kad spieneliai dar nekraujuoja ir maitinu lyg ir teisingai. O ištikro, tai dariau viską blogai, todėl ir skaudėjo. Jeigu naktį paspausdavau iškvietimo mygtuką, tai ateidavo jau toookios nepatenkintos... Baisu ir ko prašyt buvo.
MAnau jos visos "lauktuvių" laukdavo, o aš nieko nedaviau, nes nemačiau UŽ KĄ?
PATARIMAS: geriau pati viskuo domėkis ir kuo daugiau žinok, nes už bet kokią pagalbą reikia atsilyginti.
Atsakyti