Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalba mamai ligoninėj


Jei tik kyla koks klausimelis, kartais rodos ir nelabai protingas tikrai geriau kreiptis i naujagimiu skyriaus sesutes. As gimdziau Kaune Mazylyje - tikrai daug padejo ir atsakymais ir naktim kai mano maze klykavo cry.gif Paaiskino ir kaip laikyti, ir kaip pilveliui jei pucia masaziuka daryti, ir kaip prausti, na ir visa kita.
Atsakyti
QUOTE(Giegrute @ 2005 03 17, 10:24)
O man tai idomiausia, ar is viso atvaziuotu i rajona kokia sesute po gimdymo iki vaikiukui sueis 1 menuo, jei siaip prisiregistravusi esu miesto poliklinikoj? Gal kas zinot kaip tokiu atveju reikia elgtis?... HELP smile.gif


Iš ligoninės apie vaiko gimimą praneša rajono, kuriame gyveni, poliklinikai. Tada ateina sesutė ir (arba) daktarė, kuriai priklauso pagal tą rajoną priežiūra.
Bent jau pas mane pirmą dieną buvo atėjusi sesutė, apžiūrėjo vaikus, paklausė gal kas neaišku ir t.t., ir dar pasiteiravo ar aš pasiliksiu pas jas prisiregistravusi, ar eisiu į kokią kitą polikliniką, ar pas kitą gydytoją....
Taip kad tave ir tavo kūdikį aplankys vietinė vaikų gydytoja, o paskui jau tavo teisė rinktis, kur registruosi vaiką, svarbu, kad tik gydytoja (pas kurią norėsi registruoti) sutiktų 4u.gif
Atsakyti
Na o man tai kaip kurios tos sesutes,ir nuo zmogaus priklauso,buvo ir labai geru,bet buvo ir tikru ziezulu doh.gif
Atsakyti
As gimdziau KMUK, tai nuostabios pasitaike, nors ten isgulejom pora savaitukiu. Kiek keitesi, tik viena nezmogiska buvo, kuriai parodzius kad negaliu maitinti is skausmo, pasiziurejo kaip i kokia kvaile. Sake nieko nera, viskas tvarkoj, taip ir turi buti. O man speneliai kaip su peiliu nurezti budavo, zaizdos gilios, vos i kelnes neprivarydavau.
Taciau kitos padejo susitvarkyti su problema. Ir bambute isvalydavo kasdien, ir apiprausdavo, ir pasverdavo, ir daktariuke plauciukus paklausydavo. Visa tai darydavo kasdien. Parode ir kaip pampersiuka pakeisti pirma karta, kad bambytes nekliudyt. Ateidavo net ir nakti, kai maziukui nuo antibiotiku pilveli pute, jis raitydavosi, o mes jau su mama jo neisgaledavom nuraminti. Kas idomiausia, mano kliackius nurimdavo pas jas ant ranku - tarsi kokia ramybe skleide.

Taip kad tikrai yra geru sesyciu, nusiramink, viska parodys, jei ko nesuprasi - klausk.
Atsakyti
QUOTE(sirse @ 2005 03 17, 19:37)
Iš ligoninės apie vaiko gimimą praneša rajono, kuriame gyveni, poliklinikai. Tada ateina sesutė ir (arba) daktarė, kuriai priklauso pagal tą rajoną priežiūra.
Bent jau pas mane pirmą dieną buvo atėjusi sesutė, apžiūrėjo vaikus, paklausė gal kas neaišku ir t.t., ir dar pasiteiravo ar aš pasiliksiu pas jas prisiregistravusi, ar eisiu į kokią kitą polikliniką, ar pas kitą gydytoją....
Taip kad tave ir tavo kūdikį aplankys vietinė vaikų gydytoja, o paskui jau tavo teisė rinktis, kur registruosi vaiką, svarbu, kad tik gydytoja (pas kurią norėsi registruoti) sutiktų  4u.gif


Ot aciu Sirsei uz atsakyma! Jau maniau niekas nepasidalins patirtim smile.gif
Bet kai ateis kokia kaimietka apziureti lialiuka, tai as jau isivaizduoju... Net kur rajono poliklinika ar kazkas panasuas aplink yra nezinau.... cry.gif O tai jei as pasirinksiu miesto gydytoja, tai toliau pas ja turesiu vezioti lialiuka, ane? Nes ji pati tai itariu nevaziuos, ane? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Giegrute @ 2005 03 18, 09:17)
O tai jei as pasirinksiu miesto gydytoja, tai toliau pas ja turesiu vezioti lialiuka, ane? Nes ji pati tai itariu nevaziuos, ane? g.gif


Na o čia tai žiūrint kaip susitarsi su gydytoja wink.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes. As gimdziau Vilniuje, Raudonojo Kryziaus ligonineje. Ten yra atskiras naujagymiu kambarys. Ir man, ir kitoms mamytems parode, kaip pakeisti sauskelnes, kaip aprengti, kaip valyti akutes, bambute, kaip nesioti vaikuti, kaip pamaitinus palaikyti bei kaip maitinti paciai mamai. Ir jei man iskildavo klausimu, visada sesutes mielai atsakydavo. Net vienos sesutes paprasiau mobilu tel. Nr., ir jei, kas neaisku sake skambint.
Atsakyti
Na, man sesutes siek tiek padejo Raudonam Kryziuj, bet galejau buti dar atkaklesne ir pagalbos buciau sulaukusi iskarto doh.gif . Buvo savaitgalis, pagimdziau sestadienio ryta. Viska stengiausi daryti pati. Kosmaras buvo, kai vaikutis nemokejo zisti ir paimti spenelio sad.gif . Tai tada kvieciausi pagalbos. Viena tokia jauna simpatiska sesele buvo, tai stengesi pamokinti, bet ir jai nepavyko. blush2.gif Kudikis atsisako zisti ir gana. Gime vat sotus. Veliau atejo vaiko gydytoja ir tada parode, kaip reikia tinkamai zindyti, o nuo gimdymo buvo jau praeje apie 12 val. Taciau veliau iskilo kita problema. Vaikutis buvo tiek prisirijes mano pilvelyje budamas, kad net jam net termometra kiso, kad galetu viska issitustinti... Gerai, kad vel netycia nuejau i kudikiu kambari ir pasiklausiau, ko mano mazylis toks neramus, tada viena sesute atliko sia procedura. Baisiausia man buvo, kad nemokejau, nei tinkamai vaikucio paimti, rankos drebejo, nezinojau nei kaip rengti, o tuo labiau vystyti. Vyrui ko gero geriau sekesi nei man. Tai jis mane mokino. As po gimdymo vos ant koju pastovejau, o tiek visko naujo ir tiek mokintis. Svarbiausia buti drasiai, visur eiti ligoninej, duris varstyti ir ieskoti pagalbos. NEBIJOTI klausti ir prasyti. Kita syki busiu drasesne ir issikovosiu daugiau demesio. 4u.gif
Atsakyti
sveikos,

as gimdziau Vilniuje, Antakalnio klinikose. Seseles maloniai atsakinejo i visus klausimus, parode ir paaiskino kaip priziureti 2.gif
Atsakyti
QUOTE(Tarena @ 2005 03 18, 09:14)
As gimdziau KMUK, tai nuostabios pasitaike, nors ten isgulejom pora savaitukiu. Kiek keitesi, tik viena nezmogiska buvo, kuriai parodzius kad negaliu maitinti is skausmo, pasiziurejo kaip i kokia kvaile. Sake nieko nera, viskas tvarkoj, taip ir turi buti.  Kas idomiausia, mano kliackius nurimdavo pas jas ant ranku - tarsi kokia ramybe skleide.

Taip kad tikrai yra geru sesyciu, nusiramink, viska parodys, jei ko nesuprasi - klausk.


O ta nežmoniška nebuvo kartais tokiais baltais plaukais, keista veido mimika.
Nes aš irgi tik ant vienos nu labai supikusi, jin mano mažiuka taip baisei už vienos pažasties pakėlė iki šios pas vaikuti baltai mėlina dėmė ant menties. aš jai daugiau neleidau net prisiliesti prie vaiko, nu šuniukas ir tai žmogiškiau imamas o čia gi vaikutis ir dar nemažasjin juk galėjo jam petuka išsukti.

O vat kitos visos labai labai geros ir padeda ir paaiškina. Tikrai labai geros papuolė. Per tas 9 dienas. thumbup.gif
Atsakyti
Parodė kaip bambutę sutrarkyti ir tiek sad.gif Kai antrą naktį vaikas labai verkė ir iškvietėm, tai , manėm, kad nužudys, kad jos ramų miegą sudrumstėm schmoll.gif
Atsakyti
Gimdziau Trakuose ir esu labai patenkinta seselemis. Kas del vaiko, tai viska parode, paprasius pastovet salia, kol uzdesiu vaikui pampersa jos ir stovedavo, vos ne uz rankos laikydavo biggrin.gif
Pradejus nakti verkt vaikui (tarkim apsikakina), altekdavo i palata, klausdavo ar viskas gerai, ar reikia pagalbos. Viska isaiskino, tik va del krutu nelabai gerai gavosi, nes kiekviena sesele su savo "krutu politika" ateidavo, o viso to reziume - neturiu pieno verysad.gif
Atsakyti