Įkraunama...
Įkraunama...

vaikas apsivoge

Laba diena
Mano 5 metu dukra apsivoge.... Buvom sveciuose pas jos kuma ir iseinant netycia vyras paziurejo i jos kisenes. Rado mobilu ( kurio kuma nebenaudojo ir dave jai zaisti) bei 27 Lt sad.gif sad.gif

Ilgai nesake is kur pinigai, sake nepamenu, po to kad mociute davus ir t.t. Per didziausius vargus prisipazino, kad paeme is kumos taupykles. Pabarem, paaiskinom kad taip negrazu, lyg ir suprato, galejosi ( nors neatrode kad labai), atsiprase. Ar uztenka tu priemoniu, kuriu ememes? Beje bandziau issiaiskinti argumentus, del ko ji taip padare. Jos pasakymas - kad tau nereiketu leisti pinigu man, tipo ji duos man pinigu blink.gif blink.gif .Siaip kol kas tikrai jai neperkam zaislu, nes ji ju nepriziuri , nesitvarko. kartais pasakau kad neturiu pinigu jos begaliniams norams... kaip elgtis? Bijau kazka ne taip padaryti .......
Dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(westa @ 2005 03 14, 13:04)
Laba diena
Mano 5 metu dukra apsivoge.... Buvom sveciuose pas jos kuma ir iseinant netycia vyras paziurejo i jos kisenes. Rado mobilu ( kurio kuma nebenaudojo ir dave jai zaisti) bei 27 Lt  sad.gif  sad.gif

Ilgai nesake is kur pinigai, sake nepamenu, po to kad mociute davus ir t.t. Per didziausius vargus prisipazino, kad paeme is kumos taupykles. Pabarem, paaiskinom kad taip negrazu, lyg ir suprato, galejosi ( nors neatrode kad labai), atsiprase. Ar uztenka tu priemoniu, kuriu ememes? Beje bandziau issiaiskinti argumentus, del ko ji taip padare. Jos pasakymas - kad tau nereiketu leisti pinigu man, tipo ji duos man pinigu  blink.gif  blink.gif .Siaip kol kas tikrai jai neperkam zaislu, nes ji ju nepriziuri , nesitvarko. kartais pasakau kad neturiu pinigu jos begaliniams norams... kaip elgtis? Bijau kazka ne taip padaryti .......
Dekui 4u.gif

Pamėginkite pasikalbėti su vyru, gal jai jau pribrendo laikas turėti tegu ir nedidelių kišenpinigių. O gal galima būtų patikslinti žaislų nepirkimą. Ar gerai supratau, kad mergaitė nesitvarko, todėl jai neperkat žaislų? Gal panagrinėkit kodėl nesitvarko, gal ji nor, kad tvarkytumėtės su ja kartu?
Atsakyti
na kad visai nieko neperkam tai gal per daug as cia..
Ji islepintas vaikas - turi viska ko nori. seneliai pasistenge, kad turetu viska ko uzsigeidzia. dabar lyg ir patys jau pamate, kad persistenge..
Del pinigu - visai nesenai senelis atidave dideli maisa centu is taupykles. tai ji ismete juosp o visus namus blink.gif . bandem aiskinti kad pinigai tai ne zaislas, ale kaip i siena verysad.gif O dabar dar va sitas. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(westa @ 2005 03 14, 13:12)
na kad visai nieko neperkam tai gal per daug as cia..
Ji islepintas vaikas - turi viska ko nori. seneliai pasistenge, kad turetu viska ko uzsigeidzia. dabar lyg ir patys jau pamate, kad persistenge..
Del pinigu - visai nesenai senelis atidave dideli maisa centu is taupykles. tai ji ismete juosp o visus namus blink.gif . bandem aiskinti kad pinigai tai ne zaislas, ale kaip i siena  verysad.gif O dabar dar va sitas.  verysad.gif

Pas mus buvo panašus bajeris, puikiai suprantu Tave, tik pinigėlius nukosojo iš tėvo piniginės. Ką išleido, ką išmėtė, karočė. Mes tą reikalą sprendėm sekančiu būdu - mūsų kūdikis labai norėjo Lego, mes paaiškinom, kad tai labai brangus daiktas, bet jeigu jis taupys (duoda babukai diedukai ir tetos), tai mes pridėsim 30 Lt. Mažiai pinigų dar nepažista, jų vertę supranta tik per daiktus. Tai va, taupė spaudė pinigėlius ir iš visų pakampių savo nukritusius centus susikrapštė. Bent jau mums padėjo.
Atsakyti
Mano sūnus niekada neimdavo mūsų pinigų. Niekada, net ir tuomet, kai jie gulėdavo padėti atviroje vietoje. Kišenpinigiams jam duodavau į dieną po tris litus. Už blogą elgesį ši "paslauga" buvo nutraukta. Bet tokia bausmė atsisuko prieš mus pačius. Jau du sykius savo piniginėje pasigedau po 20 litų, o kartą iš bendros kišenės dingo net šimtinė. Už rankos nepagavau, todėl tik garsiai pasidalijau savo įtarimais, juolab kad visai neseniai paaiškėjo, kad mano sūnus, negaudamas kišenpinigių, prasiskolino draugams. Po litą, po litą, ir ko gero visai nemaža suma susidarė. O nenorint prarsti autoriteto tarp draugų (o jis jį turi), skolas tenka grąžinti.

Jei vaikas vagia, visada reikia tėvams ieškoti priežasčių savyje.
Atsakyti
QUOTE(Smurka @ 2005 03 14, 14:34)
Mano sūnus niekada neimdavo mūsų pinigų. Niekada, net ir tuomet, kai jie gulėdavo padėti atviroje vietoje. Kišenpinigiams jam duodavau į dieną po tris litus. Už blogą elgesį ši "paslauga" buvo nutraukta. Bet tokia bausmė atsisuko prieš mus pačius. Jau du sykius savo piniginėje pasigedau po 20 litų, o kartą iš bendros kišenės dingo net šimtinė. Už rankos nepagavau, todėl tik garsiai pasidalijau savo įtarimais, juolab kad visai neseniai paaiškėjo, kad mano sūnus, negaudamas kišenpinigių, prasiskolino draugams. Po litą, po litą, ir ko gero visai nemaža suma susidarė. O nenorint prarsti autoriteto tarp draugų (o jis jį turi), skolas tenka grąžinti.

Jei vaikas vagia, visada reikia tėvams ieškoti priežasčių savyje.

tai va ta ir darau verysad.gif verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(westa @ 2005 03 14, 14:04)
.Siaip kol kas tikrai jai neperkam zaislu, nes ji ju nepriziuri , nesitvarko. kartais pasakau kad neturiu pinigu jos begaliniams norams... kaip elgtis? Bijau kazka ne taip padaryti .......
Dekui 4u.gif



Kazkada esu skaiciusi, kad niekada negalima vaikui sakyti "neturiu pinigu" kazkaip tada neaktualu dar tas buvo, tie norai per menki pas vaika buvo ir nesigilinau, dabar visai nieko butu toki straipsni paskaityti...... kazkaip vis stengiuosi motyvuoti zaislu nepirkima, kad dabar nera jokiu progu, zaislai dovanos..... na bandau suktis, o to neturiu pinigu stengiuosi nenaudoti (nors kartais pasitaiko).....
O viena pazystama sprende tokia problema su vagyste, liepe vaikui paciam pasakyti kad pavoge ir grazinti...... nezinau ar cia gerai, bet suveike, vaikas vos is gedos neprasmego grazindamas daiktus...... daugiau to nepraktikuoja.... bet ar taip vaikas netraumuojamas nezinau...
Atsakyti
Nu pas mus dar taip neivyko, bet as pamaciau tendencija, kad tai yra visai neatmestinas variantas. Dukra nuolatos visko kaulijo kad nupirkt, as visko ko ji nori nupirkt neturiu nei noro, nei tiek pinigu, tai mes radom toki kompromisa, pasitariau su vyru, ir, kiekviena penktadieni jai duodam nustatyta suma pinigu, be to ji dar gali ju papildomai uzsidirbti, kartais priziuri broli, kartais namu ruosoj padeda ir pan. Ir mes su ja taip sutarem, kad ji uz savo pinigus perka ka ji nori, o as to jau atsikratau. Kelias pirmas savaites tie pinigeliai isgaruodavo net gaila buvo ziuret, paskui pati pasake, kad ji nusipirks tik viena saldaini, o kitus pinigelius taupys. Buvo vienakart kai as ja nusiunciau i parduotuve, tai ji man neparnese grazos, o nusipirko toki zieda, mes pakalbejom, ir tie pinigeliai buvo isskaiciuoti is jos penktadieniniu kisenpinigiu. Ji pradejo vertint pinigus... o ir noro imt nelabai beliko, nes nuolat turi savu pinigeliu tfu tfu tfu
Atsakyti
Nezinau..keista kazkaip girdeti, jog negalima vaikui sakyti, kad neturi pinigu? as savo dukrai visada sakydavau, kad nera pinigu, jeigu tureciau - nupirkciau ir ta, ir ana...ir ji suppranta, kad jei mano isgales leistu, tai nupirkciau jai ir drambli, ir motoroleri. bet mato, kad as ir sau nemazai ko neleidziu, ir lygiai taip pat yra su ja.
kartais nebudavo pinigu saldainiams, sakydavau, kad nera. kartais - grietinei. valgydavom sriuba be grietines ir tragedijos nedarydavom. nezinau, kodel turiu meluoti, kad 'zaislai - tai dovanos' etc. as paaiskindavau paprastai: as irgi visko noriu, vaikstau po parduotuves, kur yra grazus rubai ir brangus daiktai. bet turiu daug dirbti, kad uzsidirbciau ir galeciau sau leisti juos nusipirkti. tu visko nori, ir as visko noriu. tai taupom kartu, tu savo pinigus, as savo, ir perkam. Dukra pinigu gauna is seneliu, is tevo, taip kad susikaupia suma, kuria nuo kokiu 5 metu leidzia ivairiems 'geidziamiems' daiktams.
o pagavus vagiant as nesukciau galvos apie vaiko traumavima: nulupciau kaili ir liepciau atsiprasyti bei grazinti daiktus. kol zmogui 5 metai, reikia idiegti, kad vogti galima nebent tik tada, kai tau ar tavo vaikams gresia bado mirtis (karo metu ar panasiai rolleyes.gif ). visais kitais atvejais tai yra neatleistina, geda ir baustina. nes tokiam amziuj tai dar galima iskiepyt, nelaukiant, kol prades noreti stambesniu daiktu, kuriems reikes didesniu sumu.
Atsakyti
Esu skaičiusi labai neblogą straipsnį apie vogimą. Lyg tai, Tova vaikas, vasario ar kovo numeryje.
Pirmiausia, jei vaikas, dar mažas jis nesupranta daiktų priklausymo kažkam. Taigi, jeigu jūsų vaikai dar maži pradėkite nuo to, kad išmokykyte suprasti, kas yra kieno, kas jo, o kas mamytes, kas senelio ir t.t. Vaikas turi turėti savo daiktų, turi turėti savo lentiną, gal stalčių knigutėms, savo kuprinę. Jus neturite "knistis" po jo daiktus be jo leidimo.
Mums pavyko, vaikas nebesiknisa po mano rankinuką, kaip kartais pasitaikydavo. Jis nelenda į mūsų stalčius, bet ir aš be jo leidimo nelendų į jo kuprinę. Į drabužių lentyną kartais lendu, reikia pažiūrėti kas ten darosi, bet jei jis yra šalia visada atsiklausiu.
Antras dalykas, vaikas nesupranta prekinių mainų, t.y. jis gali nevokti iš žmonių, bet vogti iš parduotuves (kalbu apie mažamečius). Taigi patariu kartais leisti vaikui dalyvauti pirkime.
Mes tai darome nuo pat mažens, dar prieš metus jis tik įėjas į parduotuvę duodavo pardavėjai pinigelius, nors dar nieko neišsirinkome.

Jam 4 m., anksčiau, kol neturėjom taupyklės ir jis centus pamėtydavo. Dabar taupome dviračiui, jau ne daug truksta, jokių centų po namus nebesimėto, viską susirenką dviračiui.
O mes sakome, kad nėra pinigų, nes ištikrųjų jų nėra. Aš manu jis supranta, kad pinigus reikia uždirbti, nes jis apie tai kalusinejo.
Be to kažkada norėjome ledų, bet tam pinigų nebuvo, tai jis mus pavaišino už savo pinigelius.
Kol kas lyg ir susitvarkome šioje srityje.
Atsakyti
unsure.gif Ar čia tik mamos viena kitą konsultuoja,ar atsiranda kartais kokio psichologo komentaras? schmoll.gif Esu dar pakankamai naujokė,todėl nelabai supratau skyrelio antraštės:"Klausimas...psichologui" g.gif
Atsakyti
Jei psichologe nors retkarciais uzsuka, labai prasau pagalbos!!!!
Paskambino man i darba, kad mano septynmeti sulaike marketo apsauga!
Pasirodo jis islupo is dezutes masinele, isidejo i kisene ir bande issinesti...
Neisivaizduoju ar yra zodziu apibudinti kaip jauciausi...
Bet cia mano jausmai, o ka man daryti, kaip mums toliau gyventi?
Visada buvo geras vaikas, problemu didesniu kaip ir neturejom, kepem pyragus kartu, o dabar sugriuvo musu pasaulelis...
Musti jo niekad nemusem, neemem dirzo ir sisyk...Vyras nuveze prie nepilnamecio kolonijos, parode, i IX forta...
O gal dirzas butu buve geriau?
Atsakyti