Įkraunama...
Įkraunama...

Kontraceptikų vartojimo pasekmės - 2

Nu bet tai ka daryt?
Taip, turim rinktis arba susigriaut gyvenima 17 metu pagimdzius vaikuti, arba susigadint (cia dar klausimas) sveikata. g.gif
Tiesa, yra dar viena alternatyva - celibatas wink.gif
O ka? Negalit koju suglaudusios sedet iki 30 mecio kada turesit pamata po koju ir galesit ismaitint nors ir 7 vaikus bigsmile.gif

Kokios dar alternatyvos belieka? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mexica @ 2007 12 11, 15:01)
Nu bet tai ka daryt?
Taip, turim rinktis arba susigriaut gyvenima 17 metu pagimdzius vaikuti, arba susigadint (cia dar klausimas) sveikata. g.gif
Tiesa, yra dar viena alternatyva - celibatas wink.gif
O ka? Negalit koju suglaudusios sedet iki 30 mecio kada turesit pamata po koju ir galesit ismaitint nors ir 7 vaikus bigsmile.gif

Kokios dar alternatyvos belieka? g.gif


Mano manymu paaugliams išvis KT tablečių vartot negalima. Tai viena.
O antra 17 metų reikia ruošti pamokas, ruoštis brandos egzams ir suaugti, o ne duotis pusgirčiams ir be galvos su KT prirašytais nuo spuogų, kaip mėgsta daryti ginekologės stupid.gif

Antra, rodos mergaitės pamiršta apie gerą seną išradimą - prezervatyvą. Juolab nesu mačiusi nė vienų paauglių, kurie turėtų vienintelį partnerį ir su juo susituoktų vėliau (t.y. neplatintų lytiškai plintančių ligų, jei nenaudojamas prezervatyvas).

Dėl pastarojo, beje, tie patys KT gamintojai paišo prastą prezervatyvo reputaciją sakydami jog prezervatyvais naudojasi žmonės turintys nepastovisu sakinius. Tuomet taip išeina, jei perki prezervatyvą, jau iškart esi plevėsa, laisvo elgesio ir pan....
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2007 12 11, 17:13)
Mano manymu paaugliams išvis KT tablečių vartot negalima. Tai viena.
O antra 17 metų reikia ruošti pamokas, ruoštis brandos egzams ir suaugti, o ne duotis pusgirčiams ir be galvos su KT prirašytais nuo spuogų, kaip mėgsta daryti ginekologės  stupid.gif


atleiskit, nieko nenoriu izeist, bet is kelinto amziaus tamsta islindot? g.gif
As, zinoma, nesu uz tai, kad paaugles pradetu aktyvu lytini gyvenima, bet ka daryt, jei jau taip atsitiko? O atsitinka 70proc europos pauugliu, nesulaukusiu net 18.
IR prasyciau - jei pati paauglystej girta davetes, tai dar nereiskia, kad visi paaugliai tokie. Is kur toks poziuris? unsure.gif
QUOTE(srauni_upe @ 2007 12 11, 17:13)
Juolab nesu mačiusi nė vienų paauglių, kurie turėtų vienintelį partnerį ir su juo susituoktų vėliau (t.y. neplatintų lytiškai plintančių ligų, jei nenaudojamas prezervatyvas).

Tai gal dar daug ko gyvenime nesat macius? mirksiukas.gif

QUOTE(srauni_upe @ 2007 12 11, 17:13)
Dėl pastarojo, beje, tie patys KT gamintojai paišo prastą prezervatyvo reputaciją sakydami jog prezervatyvais naudojasi žmonės turintys nepastovisu sakinius. Tuomet taip išeina, jei perki prezervatyvą, jau iškart esi plevėsa, laisvo elgesio ir pan....


O pati katik ne ta pati pasaket? mastau.gif

Atsakyti
QUOTE(mexica @ 2007 12 11, 18:05)
atleiskit, nieko nenoriu izeist, bet is kelinto amziaus tamsta islindot?  g.gif
As, zinoma, nesu uz tai, kad paaugles pradetu aktyvu lytini gyvenima, bet ka daryt, jei jau taip atsitiko? O atsitinka 70proc europos pauugliu, nesulaukusiu net 18.
IR prasyciau - jei pati paauglystej girta davetes, tai dar nereiskia, kad visi paaugliai tokie. Is kur toks poziuris?  unsure.gif

Tai gal dar daug ko gyvenime nesat macius?  mirksiukas.gif
O pati katik ne ta pati pasaket? mastau.gif



iš XXI brangioji,
apie prezervatyvus aš tik pacitavau viešą nuomonę, tai pirma. Nori mylėtis? Naudok prezervatyvus, o ne žalok organizmą.

Sprendžiant iš jūsų jauno amžiaus, nesistebiu naivumu. Bet patikėkit, gyvenimas dar milijoną kartų apsivers.
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2007 12 09, 20:53)
Nera tokiu peliu hormonu lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif , cia tas pats kaip kai mokiausi mokykloje ir su biologijos mokytoju apsilankem biciu muziejuje, ten dirbantis diedukas snekejo apie pieno lasteles  lotuliukas.gif kaip mokytojas tada juokesi laugh.gif  laugh.gif sake, lai nesneka, ko nezino ir nestudijavo biggrin.gif

na gerai, ne taip pasakiau, ką iš tiesų turėjau omeny. pelė nėra žmogus, skirtingos viso hormonų koncentracijos ir apskritai viskas. lengva jas tirti, bet nereiškai, kad viskas atitiks, ar ne? ir reprodukcinė sistema pelių NE IDENTIŠKA. Universitete gal humoralinių sistemų ir nestudijavau, tačiau turėdama priėjimą prie įvairių mokslinių straipsnių ir t.t. juos dažnai paskaitau.

QUOTE(Ligita69 @ 2007 12 10, 13:42)
Neseniai pašiurpusi klausiau akušerės, dirbančios gimdymų patologijos skyriuje, pasakojimo kaip smarkiai padaugėjo apsigimimų verysad.gif Ji dirba 15 metų ir sakė, kad tokie apsigimimai, kokie būna dabar, jos darbo pradžioje būdavo labai reti, arba iš vis nepasitaikydavo 

Gal iš dalies dėl to, kad anksčiau tokie kūdikiai apskritai negimdavo? Be abejo, lemia ir tai, kad daugiau moterų pastoja vyresnio amžiaus. Bet vėlgi tai yra demografinė, o ne farmacinė problema.
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2007 12 11, 20:15)
iš XXI brangioji,
apie prezervatyvus aš tik pacitavau viešą nuomonę, tai pirma. Nori mylėtis? Naudok prezervatyvus, o ne žalok organizmą.

Sprendžiant iš jūsų jauno amžiaus, nesistebiu naivumu. Bet patikėkit, gyvenimas dar milijoną kartų apsivers.


O kazin is kur apie mano amziu suzinojote? g.gif
Kalbejau, rodos, lyg ir ne apie save, o apskritai.
O mano naivumas pasireiskia kuo? Tuo kad as visas priemones vertinu vienodai skeptiskai? Niekam juk nesiulau butinai gerti KT ar naudotis vien prezervatyvais. Apskritai - tai, kiekvieno pasirinkimo laisve.
Tik man atrodo kiek kvailoka pusti sitoki burbula apie KT - tikrai nera taip juoda, kaip kai kas bando nuspalvinti. Del to mano pirmas postas ir buvo sarkastiskas, nenorejau tamstai ant zaizdos uzlipt, labai jau supykot unsure.gif
Atsakyti
Na,kad kontraceptikai kenkia sveikatai,tai cia turi ir durnam buti aisku.Idomu kurie vaistai nekenkia? g.gif O geriausia alternatyva-prezervatyvai.Kurie apsaugo ne tik nuo ne pageidaujamo nestumo,bet ir nuo veneriniu ligu,bei ziv,ko negalima pasakyti apie kontraceptikus.
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2007 12 11, 17:13)
Antra, rodos mergaitės pamiršta apie gerą seną išradimą - prezervatyvą.

atsiprasau jeigu man nuo ju alergija - po visko taip persti ir niezti, kad tikrai norisi ir dusa panaudoti.
Beje tas pats ir su zvakutemis ir kremais.
Ka siulai tada?
Beje, kokios pamokos septyniolikos - as mokykla baigiau 17 ir ne tik as, beveik visa tokia musu klase buvo. Nors gal reiketu sakyti visa tokia LT laida, kuri pakliuvo ant bangos kai is 11 dare 12 metu vidurine.
Atsakyti
QUOTE(mexica @ 2007 12 11, 20:25)
O kazin is kur apie mano amziu suzinojote?  g.gif
Kalbejau, rodos, lyg ir ne apie save, o apskritai.
O mano naivumas pasireiskia kuo? Tuo kad as visas priemones vertinu vienodai skeptiskai? Niekam juk nesiulau butinai gerti KT ar naudotis vien prezervatyvais. Apskritai - tai, kiekvieno pasirinkimo laisve.
Tik man atrodo kiek kvailoka pusti sitoki burbula apie KT - tikrai nera taip juoda, kaip kai kas bando nuspalvinti. Del to mano pirmas postas ir buvo sarkastiskas, nenorejau tamstai ant zaizdos uzlipt, labai jau supykot  unsure.gif


profilyje jūsų gimimo data parašyta, Vatsonai mirksiukas.gif

smile.gif
Atsakyti
Gerti KT, ar ne - tai kiekvienos moters asmeninis reikalas. Ir toms, kurios nenori/negali rinktis kitokią apsaugą nuo nepageidaujamo nėštumo, moralai nepadės....

Vartojau KT ir aš. Du metus iš eilės. Jei galėčiau pasukti laiką atgal, tikrai nebesirinkčiau šio kontracepcijos būdo. Kai nusprendžiau nebevartoti KT, sutriko mmm ciklas. Esu tikra , kad sutriko tik nuo kontraceptinių, nes iki jų vartojimo pradžios mano ciklas buvo idealus. Prireikė maždaug pusmečio, kad vėl viskas grįžtų į savo vėžes. Taigi, teigti, kad KT yra nekenksmingos kaip ledinukai, tikrai negalima. Tik kiekvienos moters organizmas skirtingai reaguoja į KT. Vienas moteris po KT vartojimo užpuola spuogai, kitos sužino, kad krūtyje atsirado įtartinas guzelis (beje, mamologai tokiais atvejais visada paklausia, ar pacientė nevartoja KT), kitos - laukia, kol ciklas grįš į vėžes... Žinoma, yra laimingųjų, kurios nejaučia nė vieno iš išvardintų KT šalutinių poveikių. Juk ir ne visi rūkantys suserga plaučių vėžiu. Kiekvienas organizmas individualiai linkęs reaguoti į vaistus, žalingus aplinkos poveikius, užterštą orą ar KT. Bet teigti, kad KT yra visiškai nekenksmingos - neteisybė. Pasikartosiu - tai ne saldainiai, ir ne veltui toks ilgas galimų šalutinių poveikių sąrašas KT informaciniame lapelyje...

Beje, drįsčiau paprieštarauti toms, kurios teigia, kad KT vartoja visas pasaulis, jos yra nekenksmingos ir t.t. Pačioje pradžioje, kai buvo išrastos KT, jos irgi buvo liaupsinamos. Tai buvo revoliucija ilgametėje saugojimosi nuo nėštumo praktikoje. Deja, praėjo ~10-15 metų, ir išaiškėjo, kokios netobulos buvo pirmosios KT, kokias pasekmes turėjo tuo metu jas vartojusių moterų organizmams.... Tad visai galimas dalykas, kad tai, apie ką šiuo metu puse lūpų užsimena tik vienas kitas ginekologas (t.y. neigiamas poveikis moters sveikatai ir nežinomos pasekmės sveikatai ateities kartoms) po kažkurio laiko taps vieša paslaptimi....

Ir dar: baisiuosi daugumos gydytojų ginekologų etika. Baisu, kai jaunoms panelėms skirtame žurnale atvirai propaguojamas KT vartojimas kaip......priemonė nuo spuogų blink.gif blink.gif blink.gif Aišku, tuo pačiu užsimenama, kad apsaugo ir nuo neštumo. Nesiruošiu moralizuoti ir aiškinti, kad jaunimas turi tik knygas skaityti, pamokas ruošti ir serialus žiūrėti biggrin.gif Visi juk mes kažkada buvom -niolikiniai ir ne tik už rankyčių susikabinę vaikščiojom ax.gif Bet pažvelkit į tai ir iš kitos pusės - pasiskaito savo mėgstamame žurnale 14-15 metų panelė, kad KT "išgydys" ją nuo spuogų ir apsaugos nuo nėštumo, ir bėga vaistinėn "stebuklingų piliulių" pirkti. O tada - pirmosios sekso pamokos ir... galimai pirmosios lytinės ligos. Juk gerieji dėdės ir tetos, išspausdinę žurnale pagiriamąjį straipsnį KT, neužsiminė, kad KT visiškai neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų....O prezervatyvas - tai "atgyvena". Kam vartoti prezervatyvą, jei yra KT? bigsmile.gif

Aš už tai, kad KT būtų vartojamos tada, kai jų reikia. Pvz. moterims, kurios be KT visiškai nesulauktų mmm, kurios turi hormoninių sutrikimų, kurių organizmas netoleruoja latekso ir pan. Tada KT nauda yra didesnė nei galima žala.

Pati žinau tik viena - daugiau KT nebevartosiu. Ir tikiu, kad dar po metų - kitų išgirsim ne vien farmacinių kompanijų papirktų gydytojų nuomonę apie KT....
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2007 12 11, 17:13)

Mano manymu paaugliams išvis KT tablečių vartot negalima. Tai viena.

O jei ta pati paauglė taip pat turi sveikatos sutrikimų kaip ir suaugusi moteris? ar ji jų negali turėti, nes nepilnametė? blink.gif


Antra, rodos mergaitės pamiršta apie gerą seną išradimą - prezervatyvą. Juolab nesu mačiusi nė vienų paauglių, kurie turėtų vienintelį partnerį ir su juo susituoktų vėliau (t.y. neplatintų lytiškai plintančių ligų, jei nenaudojamas prezervatyvas).

Aha, kartais, o tai yra dažniau nei su KT su šiais išradimais atsiranda dar vienas išradimas, vaikelis. Čia gal labiau partnerio kaltė, bet vistiek, tai nėra taip saugu kaip KT. Ir dar... ne kiekviena duodasi su belekuom, tai čia dėl tų ligų rolleyes.gif



Atsakyti
Ka tai reiskia ne kiekviena duodasi su beliakuom lotuliukas.gif lotuliukas.gif Nu zinot, moterys, juokinga...
Ligu, nuo kuriu apsaugo prezervatyvas turi netik "beliakas"....Paziurit i akis ir matot, kad neserga sis patrauklus vyras pvz. chlamidioze lotuliukas.gif
laugh.gif
Atsakyti