QUOTE(kaban @ 2009 08 11, 08:59)
visur turi buti saikas.. igeria putplastis vandeni? is kur? is betono?? ar pro 10 cm betono ir plyteles ar kokia ten danga bus TIEK vandens isigers? galima visaip daryti.. zinau zmogu kuris po sildomu grindu vamdeliai isklojo aliuminio lapais - irgi norejo kuo geriau.. kartais statybose zmones besistatantis sau uzsiparina kad tik nepadaryti ne menkiausios klaideles.. ir todel geriau apsidrausti persidrausti ir padaryti daugiau - del viso ko.. tai va argumentas - DEL VISO KO yra pats kvailaiusias.. reikia daryti del kokios nors priezasties.. kam antra plevele?? konkreciai? vandens ten nebus.. is stiazkes isbegs?? jei jus i betona tiek vandens dedat, kad is jo isbega - tai jau ne betonas o shudas.. eksplotacijos metu pro visa betona prabegs?? nesamone.. tai is kur??
Amžinas klausymas: žemė iš kur atsirado (Dieviškoji teorija ir kitas tai nuo didžiojo sprogimo (Planko eros)).
Apie ką mes nesigilindami į medžiagotyrą čia galime daugiau ir bešnekėti? Jei domina šiltinimo medžiagų drėgmės režimai, atparumai ir pan., tai apie juos dominačius klausymus galime rasti statybos inžinerijos literatūroje arba duoti užklausimus pvz.: STATYBINIŲ MEDŽIAGŲ IR KONSTRUKCIJŲ LABORATORIJA Tunelio 60, 44405 Kaunas, Lietuva. Tel. (8~37) 35 14 56
Šioje įstaigoje dirba labai patyre specialistai, ir nežinau, bet kažkodėl man asmeniškai nekylą jokių įdomių klausymų į jų teiginius, kadangi neturiu tokios kompetencijos (teorinių, praktinių žinių bagažo), kad jų teorijas paneigti. Tad galiu tik cituoti jų žodžius arba naudotis panašaus lygio specialistų patarimais. Kadangi jūsų nei mokslinio laipsnio, nei naudojimos tyrimo metodikos nežinau, tai negaliu 100proc. pasikliauti jūsų teiginais, bet galbūt būtų įdomu atlikti panašius tyrimus: drėgmės igerties įtaką pastato šilumos režimui, nesant hidroizoliacinei medžiagai ar kažką pan.
Noriu pareikšti, kad čia tik teorija ir vienos tiesos nebūna, bet tebūna tai žmonių pasirinkimui o ne mūsų bergždžiam tarškėjimui ir bereikalingam eilučių rašymui.