Įkraunama...
Įkraunama...

Ar reikia "lupti" vaiką?

Aš kategoriškai prieš lupimą tongue.gif su vyresniąja visada bandau tartis- būna aišku visko, bet daug veiksmingesnė priemonė yra auklėt protu o ne jėga.
Atsakyti
O kaip man reaguoti kai mano beveik 15 menesiu dukra, keiciant jai pampersa, kol jai ta senaji nuimu, ir naujaji uzdedu apspardo man tiek visus sonus , tiek nugara. Ir spardo taip is "visos sirdies", kitaip sakant is visu jegu. Ir tikrai ne is pykcio ji ta daro. Tiesiog jai smagu, matau ta, ziuredama i jos veida. Matyt dar nesuvokia, kad man nuo to skauda. Galiu sakyti jai ta "negalima" nors 100 kartu, nereaguoja. Arba, pvz. kai kriauklej plaunu jos sedimaja ( kai pridaro "rimto" i pampersus). As ja viena ranka laikau, o ji tokia ne is lengvuju, viena ranka laikyti tikrai sunku. O kita ranka plaunu. O maze is visu jegu man znaibo skruostus ir nosi, arba kisa savo pirstuka man i nosi, burna, akis. Kartais net apsizliumbiu is pykcio. O kaip sudrausti nezinau, nes i joki draudima nereaguoja. Ir ji puikiausiai supranta zodi "negalima", ta tikrai zinau. Bet neklauso ir gana. Siandien vakare ja maudziau. Siaip visada vonioje taskytis jai leidziu. Bet si karta ji tikriausiai puse vandens is vonios istaske. Jau net pradejau rekti ant jos. Nulis reakcijos. Tai neiskentusi pliaukstelejau per rankyte. Maze nustebo, bet nenustojo taskiusis. Teko is karto kelti is vonios. O del to, kad sudaviau jai per rankyte, tai dabar bjauriai jauciuosi. Nezinau ar teisingai pasielgiau, ji juk visai mazyte dar verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Germante @ 2006 01 22, 22:06)
O kaip man reaguoti kai mano beveik 15 menesiu dukra, keiciant jai pampersa, kol jai ta senaji nuimu, ir naujaji uzdedu apspardo man tiek visus sonus , tiek nugara. Ir spardo taip is "visos sirdies", kitaip sakant is visu jegu. Ir tikrai ne is pykcio ji ta daro. Tiesiog jai smagu, matau ta, ziuredama i jos veida. Matyt dar nesuvokia, kad man nuo to skauda. Galiu sakyti jai ta "negalima" nors 100 kartu, nereaguoja.  Arba, pvz. kai kriauklej plaunu jos sedimaja ( kai pridaro "rimto" i pampersus). As ja viena ranka laikau, o ji tokia ne is lengvuju, viena ranka laikyti tikrai sunku. O kita ranka plaunu. O maze is visu jegu man znaibo skruostus ir nosi, arba kisa savo pirstuka man i nosi, burna, akis. Kartais net apsizliumbiu is pykcio. O kaip sudrausti nezinau, nes i joki draudima nereaguoja. Ir ji puikiausiai supranta zodi "negalima", ta tikrai zinau. Bet neklauso ir gana. Siandien vakare ja maudziau. Siaip visada vonioje taskytis jai leidziu. Bet si karta ji tikriausiai puse vandens is vonios istaske. Jau net pradejau rekti ant jos. Nulis reakcijos. Tai neiskentusi pliaukstelejau per rankyte. Maze nustebo, bet nenustojo taskiusis. Teko is karto kelti is vonios. O del to, kad sudaviau jai per rankyte, tai dabar bjauriai jauciuosi. Nezinau ar teisingai pasielgiau, ji juk visai mazyte dar  verysad.gif

as niekda nemusciau vaiko kuris dar nesneka,juk su juo nepakalbesi,jis pries tave neatsisnekineja.tavo mergyte dar vos ne kudikis,nemusk jos.tai ka ji daro yra tyrinejimas,vaikui malonu liesti mama,be to kaip ji mato kaip tu sneki ir domisi tavo lupu ir lieziuvio judesiais.
visi vaikai vonioj taskosi,kam tada perkam zaislus voniai skirtus jei vaikui draudziam paisdykauti..mano triju metu o taskosi kaip leliukas.netingek mamka grindu pasluostyt ir nesimusk mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sandralita @ 2006 01 22, 22:43)
karbyne ar kada nors nuomavai nama uzsieni?

Nenuomavau, bet ne apie tai ir norėjau pasakyt. Man rods ar tas vaikas užsieny ar neužsieny trijų metų jam dr visai vienodai šviečia nuomoti tai namai ar ne. jam tai yra tiesiog namai ir taškas. Nesakau, kad nereikia mokint gerbt. Reikia. Bet lupt todėl kad matote tą nepagarbą parodė nuomuojamose, o ne nuosavose patalpose .... doh.gif doh.gif doh.gif Suprantu, kad suaugusiam yra skirtumas. Bet trijų metų vaikui ta nuoma ar nenuoma vienodai šviečia ar jis būtų užsieny ar Lietuvoj.
Dar daugiau - beveik visi tokio amžiaus vaikai praeina tą piešimo ant sienų etapą, niekur nuo to nepabėgsi. Pati ne kartą susidūriau doh.gif Tik tėveliai tą situaciją nevienodai sprendžia - vieni va diržu moko gerbt, o kiti paaiškina, kad negalima, kodėl negalima ir sukuria erdvę ant sienos, kurioje vaikas galėtų piešt (kad ir užkabinant didelio formato lapą). Pamenu pati buvau jau visai nemaža ir baisiai pasitikėdama savo kaip menininkės jėgomis norėjau savo kambario sieną išsipiešt, tik va neleido nieks cool.gif Matyt tas noras "pasipuošt" savo jėgom glūdi kiekvienam vaike. Ir kai vaikas piešia ant sienos jam turbūt neatrodo, kad gadina - kaip tik jis gi stengiasi pagražint biggrin.gif O už tai (už įkvėpimą tongue.gif) galų gale gauna į kailį ... vat šit kaip slopinama vaiko iniciatyva smile.gif O geriau tiesiog paaiškint kur jis tai gali daryti (o ne kad negalima) .
Atsakyti
QUOTE(sandralita @ 2006 01 22, 22:19)
as niekda nemusciau vaiko kuris dar nesneka,juk su juo nepakalbesi,jis pries tave neatsisnekineja.tavo mergyte dar vos ne kudikis,nemusk jos.tai ka ji daro yra tyrinejimas,vaikui malonu liesti mama,be to kaip ji mato kaip tu sneki ir domisi tavo lupu ir lieziuvio judesiais.
visi vaikai vonioj taskosi,kam tada perkam zaislus voniai skirtus jei vaikui draudziam paisdykauti..mano triju metu o taskosi kaip leliukas.netingek mamka grindu pasluostyt ir nesimusk mirksiukas.gif


Netingiu, patikek manim. Ir ne tik grindu sluostyti, bet ir dar daug ko netingiu. Siaip tai pliaukstelejau tikrai nesmarkiai, ir man atrodo neskaudziai. Bet zinau, kad blogai pasielgiau. O zaislu skirtu zaisti vandenyje ji turi ne viena ir ne du. Ir zaidziu su ja kartu. Cia siaip pirma karta taip atsitiko. Paskaiciau dabar kitose temose, kad gal visai neblogai butu man ant jos supykus, letai iki 10 suskaiciuoti. Tas stipriausias pyktis gal per ta laika praeitu.
Atsakyti
QUOTE(Germante @ 2006 01 22, 23:06)
Galiu sakyti jai ta "negalima" nors 100 kartu, nereaguoja. 

Čia gal ir ne tavo situacijai (nes mažiukė), bet vaikas vien "negalima" be "kodėl negalima" vargiai tesupranta. Ir tą "kodėl" jis turi matyti....T.y. sau meškos paslaugą padaro tie tėvai, kurie pvz. kai jų atžala besilinksmindama rauna plaukus, sako "negalima", bet vis dar bando meiliai šypsotis. Tai vaikui atrodo, kad ir tėvam linksma, nors logiškai turėtų matyt, kad tai juos skaudina ir liūdina.
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2006 01 22, 22:33)
Nenuomavau, bet ne apie tai ir norėjau pasakyt. Man rods ar tas vaikas užsieny ar neužsieny trijų metų jam dr visai vienodai šviečia nuomoti tai namai ar ne. jam tai yra tiesiog namai ir taškas. Nesakau, kad nereikia mokint gerbt. Reikia. Bet lupt todėl kad matote tą nepagarbą parodė nuomuojamose, o ne nuosavose patalpose ....  doh.gif  doh.gif  doh.gif  Suprantu, kad suaugusiam yra skirtumas. Bet trijų metų vaikui ta nuoma ar nenuoma vienodai šviečia ar jis būtų užsieny ar Lietuvoj.
Dar daugiau - beveik visi tokio amžiaus vaikai praeina tą piešimo ant sienų etapą, niekur nuo to nepabėgsi. Pati ne kartą susidūriau  doh.gif Tik tėveliai tą situaciją nevienodai sprendžia - vieni va diržu moko gerbt,  o kiti paaiškina, kad negalima, kodėl negalima ir sukuria erdvę ant sienos, kurioje vaikas galėtų piešt (kad ir užkabinant didelio formato lapą). Pamenu pati buvau jau visai nemaža ir baisiai pasitikėdama savo kaip menininkės jėgomis norėjau savo kambario sieną išsipiešt, tik va neleido nieks  cool.gif Matyt tas noras "pasipuošt" savo jėgom glūdi kiekvienam vaike. Ir kai vaikas piešia ant sienos jam turbūt neatrodo, kad gadina  - kaip tik jis gi stengiasi pagražint biggrin.gif O už tai (už įkvėpimą tongue.gif) galų gale gauna į kailį ... vat šit kaip slopinama vaiko iniciatyva smile.gif O geriau tiesiog paaiškint kur jis tai gali daryti (o ne kad negalima) .

aiskintai tai buvo simta kartu,bet jam tiesiog reike isitikint ar tai tikrai negalima ar cia mama tik seip sneka.nora piesti ir kitus darbelius kurti as seniai skatinu,turi visokiausiu priemoniu,popieriaus ir mielai ta daro.man mama irgi leido piest ant sienos tik tada man buvo kokie 7-10 metu.jei as jam dabar leisiu piest ant vienos sienos jis tai supras kaip leidima piesti visur,jo galvyte dar tiek neisprotauja.paaugus,jei turesim nama su standartinem baltom sienom tikrai savo kambary gales piesti ant sienu,bet dabar tai tikrai neimanoma.be to atejus nuomos seimininke apsiziuri,o kadangi musiske ir taip reikli tai abejoju ar jei tokie dalykai patiktu.
Atsakyti
QUOTE(Germante @ 2006 01 22, 22:37)
Netingiu, patikek manim. Ir ne tik grindu sluostyti, bet ir dar daug ko netingiu. Siaip tai pliaukstelejau tikrai nesmarkiai, ir man atrodo neskaudziai. Bet zinau, kad blogai pasielgiau. O zaislu skirtu zaisti vandenyje ji turi ne viena ir ne du. Ir zaidziu su ja kartu. Cia siaip pirma karta taip atsitiko. Paskaiciau dabar kitose temose, kad gal visai neblogai butu man ant jos supykus, letai iki 10 suskaiciuoti. Tas stipriausias pyktis gal per ta laika praeitu.

tai gal tu pervargus?ar yra kas tau padeda su vaiku,ar isleidzia tave viena kur nors?o gal tau pms?man asmeniskai tada norisi rekt ant visu,o i kaulus ir vyrui galeciau duoti?gedinuosi savo elgesio tuo laiku,todel pajutus pirmus pozymius geriu homeopatines raminancias tabletytes blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2006 01 22, 22:39)
Čia gal ir ne tavo situacijai (nes mažiukė), bet vaikas vien "negalima" be "kodėl negalima" vargiai tesupranta. Ir tą "kodėl" jis turi matyti....T.y. sau meškos paslaugą padaro tie tėvai, kurie pvz. kai jų atžala besilinksmindama rauna plaukus, sako "negalima", bet vis dar bando meiliai šypsotis. Tai vaikui atrodo, kad ir tėvam linksma, nors logiškai turėtų matyt, kad tai juos skaudina ir liūdina.


Karbyne, ir as ta labai gerai zinau. Tiek mano "negalima", tiek vyro draudimas ka nors daryti, visada yra pasakomas ramiai, be jokiu sypsenu, ziurint jai i akis. O padeda vis tiek labai retai. Gali buti, kad jai dar del kalbu skirtumo siek tiek maisosi, nes tetis su ja kalba daniskai, mama lietuviskai (o sios dvi kalbos nelabai panasios biggrin.gif ). Bet kad ji daug ka tiek daniskai, tiek lietuviskai supranta. Pvz. kai vyras klausia daniskai: kur lelyte, tai ji ja jam atnesa. Lygiai ta pati ji padaro, kai as jai ta pasakau lietuviskai. Tai vadinasi supranta. O kad "negalima" yra draudimas, tai man atrodo, kad ji irgi tikrai supranta. Kaip sunku, kai dar tokiai mazytei negalima visko gerai paaiskinti...
Atsakyti
QUOTE(sandralita @ 2006 01 22, 22:47)
tai gal tu pervargus?ar yra kas tau padeda su vaiku,ar isleidzia tave viena kur nors?o gal tau pms?man asmeniskai tada norisi rekt ant visu,o i kaulus ir vyrui galeciau duoti?gedinuosi savo elgesio tuo laiku,todel pajutus pirmus pozymius geriu homeopatines raminancias tabletytes blush2.gif


Gal ir pervargus? O kur yra ta paprasto pavargimo ir pervargimo riba? Pms man is viso nebuna. Vyras su vaiku tikrai padeda kiek gali ir isleidzia kada tik noriu, tik nedaznai noriu ir galiu kur eiti, nes dar ir mokausi. Vakarais tikrai labai pavargus bunu, bet cia man atrodo, kiekvienai mamai auginanciai maza vaika, taip yra...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Germante: 22 sausio 2006 - 23:59
QUOTE(Germante @ 2006 01 22, 21:06)
O kaip man reaguoti kai mano beveik 15 menesiu dukra, keiciant jai pampersa, kol jai ta senaji nuimu, ir naujaji uzdedu apspardo man tiek visus sonus , tiek nugara. Ir spardo taip is "visos sirdies", kitaip sakant is visu jegu. Ir tikrai ne is pykcio ji ta daro. Tiesiog jai smagu, matau ta, ziuredama i jos veida. Matyt dar nesuvokia, kad man nuo to skauda. Galiu sakyti jai ta "negalima" nors 100 kartu, nereaguoja.  Arba, pvz. kai kriauklej plaunu jos sedimaja ( kai pridaro "rimto" i pampersus). As ja viena ranka laikau, o ji tokia ne is lengvuju, viena ranka laikyti tikrai sunku. O kita ranka plaunu. O maze is visu jegu man znaibo skruostus ir nosi, arba kisa savo pirstuka man i nosi, burna, akis. Kartais net apsizliumbiu is pykcio. O kaip sudrausti nezinau, nes i joki draudima nereaguoja. Ir ji puikiausiai supranta zodi "negalima", ta tikrai zinau. Bet neklauso ir gana. Siandien vakare ja maudziau. Siaip visada vonioje taskytis jai leidziu. Bet si karta ji tikriausiai puse vandens is vonios istaske. Jau net pradejau rekti ant jos. Nulis reakcijos. Tai neiskentusi pliaukstelejau per rankyte. Maze nustebo, bet nenustojo taskiusis. Teko is karto kelti is vonios. O del to, kad sudaviau jai per rankyte, tai dabar bjauriai jauciuosi. Nezinau ar teisingai pasielgiau, ji juk visai mazyte dar  verysad.gif


nereik sakyt 100 kartu....taip tikrai ateityj dirzo prireiks doh.gif pasakei 'negalima", nesureagavo- nemauni toliau pamperio, o pasodini vaika i vezhimeli ar iseini i kita kambari ir uzsidarai, etc. Po kokiu 3-5 minuciu vel bandai maut pamperi, jei viskas kartojasi,- vel palieki vaika viena. Po keliu tokiu 'treniruociu' zinos, kad 'negalima' yra tvirtas. Tas pats su vonia,- nereaguoja, perspeji, "jei tashkysies,- teks ishlipt",- tashkosi,- ishtrauki be komentaru, nushluostai,aprengi, kishi i lova. Basta.
Jei znaibosi/mushasi, galima paprasciausiai stipriai suimt ir palaikyt rankytes, jei paleidus vel kartos,- vel palaikyt. Nors, bent jau mano vaikui, geriau veikdavo,kai as tiesiog iseidavau is kambario. Sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2006 01 22, 23:14)
nereik sakyt 100 kartu....taip tikrai ateityj dirzo prireiks doh.gif  pasakei 'negalima", nesureagavo- nemauni toliau pamperio, o pasodini vaika i vezhimeli ar iseini i kita kambari ir uzsidarai, etc. Po kokiu 3-5 minuciu vel bandai maut pamperi, jei viskas kartojasi,- vel palieki vaika  viena. Po keliu tokiu 'treniruociu' zinos, kad 'negalima' yra tvirtas. Tas pats su vonia,- nereaguoja, perspeji, "jei tashkysies,- teks ishlipt",- tashkosi,- ishtrauki be komentaru, nushluostai,aprengi, kishi i lova. Basta.
Jei znaibosi/mushasi, galima paprasciausiai stipriai suimt ir palaikyt rankytes, jei paleidus vel kartos,- vel palaikyt. Nors, bent jau mano vaikui, geriau veikdavo,kai as tiesiog iseidavau is kambario. Sekmes 4u.gif


Aciu smile.gif Reikes pabandyt. Nors viena karta jau buvau ja palikusi jos lovyteje 10 minuciu ir pati isejusi i kita kambari, nes sulauze miegamajame zaliuzes visiskai. Tai tas 10 min. lovyteje praverke, kol as ja is ten isemiau. Nezinau, ar suprato, kad blogai padare, ar ne. O zaliuzes tai teko kitas pirkti unsure.gif
Atsakyti