Įkraunama...
Įkraunama...

Darželio grupėje - skirtingo amžiaus vaikai

Sveikos, mamos. Ka manote apie skirtingo amziaus vaikus vienoje darzelio grupeje? Gal turite patirties ir galite pasidalinti pliusais ir minusais. Man tokios grupes labai patrauklios, bet noriu susidaryti platesni vaizda. Ka manote?
Atsakyti
skirtingo amžiaus grupė turi pliusų jei dauguma didesni ir keletas mažesnių-mažasis nors ir jaunesnis, bet lavėja kaip vyresnieji, bet kai dauguma jaunesni ir mažuma ar tik vienas , du vyresni tai jie degraduoja-kažkas lemia, kad dauguma nusveria, aišku priklauso nuo auklėtojos, kaip ji organizuoja mažumos ugdymą. skirtingo amžiaus grupėje galimybė pasireikšti globai, atsakomybės jausmui- vyresnieji rengia, moko, pagelbėja. Na mes tai patenkinti, maniškis eina 4 metai į skirtingo amžiaus grupę, jo griupiokų dalis jau priešmokyklinukai, ir rugsėjį eis į pirmą klasę. Auklėtoja siūlė ir mums, bet tegu dar pasidarželina. Vis tik 5 metų būdamas jis moka ir savarankiškumo turi nemažiau nei jo draugai perkopę per 6 metus
Atsakyti
Man tai nelabai. Jaunesniems su vyresniais gal ir visai nieko, bet vyresniems su maziais tai nea. Kai amziaus skirtumas kokie metai tai dar dar. Sunus kai buvo darzely paskutiniais metais atkele i ju grupe 6 ( blink.gif ohmy.gif ) trimecius. Tie mokosi, raso, skaito, o tie lenda, trukdo. Vienzo, buvo be rysio huh.gif
Atsakyti
mazam vaikui, tai pliusai, o vyresniam minusai.
Kai kolektyve yra daug vaiku, aukletoja savaime aisku taikysis prie maziuku - o vyresnieji tada lieka nuskriausti.
Lygiai tokia pat nesamone man atrodo ir vaiku su negalia ( psichine) integravimas i paprastas mokyklas. Jei gu mano vaikas gerai mokosi, as rinksiuos stipresne klase ir tikesiuos, kad mokytoja ten mokys atsizveldama i daugumos sugebejimus, o ne i vieno ar keliu.
Patikekit yra labai didelis skirtumas. Ir taip mokytojai skundziasi, kad nespeja atsizvelgti i kiekvieno vaiko poreikius, o jei dar prie viso sito vienam vaikui net ir destyti viska reiktu pagal atskira programa.

Kam tada buvo vaikai suskirstyti grupemis pagal amziu darzelyje, o mokykloje klasemis?
Atsakyti
na visos jau pasake , net produrt nera ka. taip as visikiai pritariu kas cia pasakyta. Teko lankyti grupe, kurioje buvo vaikai nuo 3 iki 7( priesmokyklinukai). Kodel tokia misri grupe man aiskino taip, kad mazesnieji tobuleja, nes yra i ka ziureti ir mokytis, o vyresniems mokosi globoti, rupintis maziukais. Taip buvo pradzioje.

Kai lankyti pradejom, visko buvo, taip mazieji laveja, draugauja su vyresniais bet ir ismoksta to ko dar ankstoka sakyciau ( kad ir apie seksa ir t.t. cia trimeciai blink.gif ) po to namuose na ir paasikink kad gudrus tokiam, su veresniu viskas aisku, o maziui? gal prigazdina visokiais nebutais dalykais, o juk maziukams vyresnis autoritetas. Toliau grupe buvo suskirstyta i dalis pagal amziu, vyresnieji savo ratelyje, maziai savame, o kadangi nesupranta kodel yra atstumiami, isizeidzia. Vyresni irgi sako mes norime aptarti savo reikalus, tas suskirstymas buvo ne visa laika zinoma, bet buvo ir tokiu momentu. dar vienas nesuprantamas man dalykas kaip vyresni gales tokioje grupeje pasiruosti mokyklai?

taip kad del bendravimo su vyresniais vaikais geriau pazystamus i svecius kviesti, o del globos vyresniems koki gyva padara isigyti. o tokios grupes gryna nesamone, nesem mieles is ten po puses metu
Atsakyti
Nu va, kiek idomaus suzinojau wink.gif Manau,kad i paprastus darzelius tokios grupes atejo is Valdorfo ir Montesori, kur yra toks principas, kad vaikai turi buti skirtingu amziu. Tai kaip supratau- kol vaikas mazas, jam gerai tokioj grupej, kai paaugs - reiks nesti muila ph34r.gif
Atsakyti
Mano dukra eina i lopsio grupe, kur dalis vaiku (mazdaug puse) - apie 3 metus, o dalis - nuo 1,3 iki 1,5 metu. As nesu tuo suzaveta. kol vaikai tokie maziukai, skirtumas - milziniskas. Ir nukencia didesnieji. Aukletojos pacios skundesi, kad negali normaliai dirbti su vyresniaisiais, nes maziai trukdo. Cia kai megino spektakliuka statyti. Kai spustelejo saltukai, vaiku eme nevesti i lauka. Nes aukletoja fiziskai nesugeba uz rankutes laikyti 4 maziu, o jie nuolat slidineja, griuna i balas ir pan. Taigi neina i lauka visa grupe. Su tualetu irgi - mazius susodina ant puodo, tvarko, o didieji jau palikti likimo valiai. Dukra ne karta grizo is darzelio kakaluotom kelnaitem, nes aukletoja valo uzpakalius maziam, o didesniesiems - ne, tipo jau patys sugeba.
Ir tikrai tik vienintelis pliusas - kad didieji tikrai pasijunta vyresniais ir ismoksta globoti. Karta dukra kaip didziausia ivyki pasakojo, kad salia jos lovytes pagulde pietu miego jauniausia grupes mergyte ir maniskei patikejo ja "saugoti". Pirma karta savaja maciau tokia isdidzia 2.gif
Atsakyti
Dar vienas pliusas - lankymo pradzia. Kai dukra (dar neturejo 3 metuku) pradejo lankyti tokia grupe, daugumai grupioku jau buvo ne pirmi metai toje pacioje grupeje. Tad visa tvarka jiems zinoma, ir dukrai buvo lengviau prisitaikyti. Nebuvo nei asaru, nei spyriojimusi. I darzeli nuo pirmu dienu ejo su dideliu noru.
Atsakyti
Dina manau ne nuo grupes priklauso o nuo pacio vaiko, jeigu komunikabilus, jam visur gerai, visur prisitaikys, pritaps ir eis nuo dideliu noru, matyt ir tavo tokia, na ir mano wink.gif irgi biggrin.gif

ir dar prisiminiau kas buvo kai ta grupe lankem, kai apie tas kakaluotas kelnaites perskaiciau, maziukams gi buna, pasitaiko i kelnes privaryt, maniskei pasitaikydavo daznai, tai butu bendraamziai tai nieks nesijuoktu, o vyresni juokesi kad va kelnes slapios, myzne vadino, jai kompleksas buvo ir vaikstinejo slapia iki vakaro, nes persirengti geda mad.gif
Atsakyti
QUOTE (Nedurna @ 2004 01 23, 15:05)
Sveikos, mamos. Ka manote apie skirtingo amziaus vaikus vienoje darzelio grupeje? Gal turite patirties ir galite pasidalinti pliusais ir minusais. Man tokios grupes labai patrauklios, bet noriu susidaryti platesni vaizda. Ka manote?

Manoji saulele taip pat pradejo lankyti tokio tipo darzeli clap.gif ir as kol ir ji kol kas esame labai patenkintos thumbup.gif
Atsakyti
Raminta, papasakok apie darzeli daugiau, kodel jums ten taip patinka, kokio amziaus taviske, kokio amziaus kiti vaikai...
Atsakyti
biggrin.gif mano sunui 3.8 metu, nuo dveju metu einame i misria grupe, labai esu patenkinta, o visas pagrindas yra deja ne vaikuose kaip daugelis jau minejote, o tik aukletojose, jei aukletojos nemoka suderinti vaiku veiklos tuomet vyresni vaikai nebetobuleja mokymosi poziuriu, bet tobuleja seimyninio gyvenimo modulyje. Aciu dievui pas mus nuostabios aukletojos, kurios grupe padalinia i tris grupes tai nuo 2-3 metu, 3- 4 metu ir nuo4 iki 6 metu, dar man labai patinka ju darbo grafikas, viena aukletoja dirba nuo 7 val ik 16 val., o kita nuo 9.30 iki 18.30val. gaunasi kad jos buna abi visa diena, dar ir tai man patinka kad grupe yra sudaryta is dvieju daliu- kambariu, vienas vadinamasis miegamasis taciau ten labai nemazai vietos ir grupe, tad aukletoja dirba su viena dalimi vaiku , o kiti su kita aukletoja eina i kita patalpa zaisti ar dar ka veikti arba eina i lauka, cia viskas vyksta iki pietu, o po pietu miego jau vaikai zaidzia ir mokosi tarpusavio bendravimo. Ir siemet i grupe atejo 4 vaikai nuo 2 iki 2.5 metu, bet ten jokios problemos, ir labai dziaugiuosi, nes pasigimdziau antra ir pamaciau kaip mano vyresnelis moka rupintis ir globoti, ir koks dzentelmenas, tik nesusidarykit ispudzio, kad jis gerutis ramutis jis labai hyperaktyvus, hypermobilus, komunikabilus- man tikrai su juo nei kantrybes nei laiko (ypac dabar) neuztenka, bet tai ka jis gavo per siuos du metus darzelyje as labai patenkinta ir antra vaika leisiu tik i misria grupe. clap.gif clap.gif clap.gif
Atsakyti