Įkraunama...
Įkraunama...

Kapų priežiūra

QUOTE(Ju-Ju @ 2007 03 15, 12:43)
As irgi nusipirkau ju seklu  mirksiukas.gif  Bet pirma karta, tai pasiklausiau pardavejos, kada ir aplamai reikia daigint, tai sake , kad nebutina  g.gif
Dar kazkaip uzsimine, kad ji pati ir pasiseja  rolleyes.gif

jie labai greitai auga, aš ant kapų vežiau prarovus iš gėlyno, kur buvau tiesiai sėjus į žemę. O patys kad pasisėja tai tiesa, nes kai žydi visą vasarą, tai vieni žiedukai žydi o kiti jau sėklas brandina ir barsto aplinkui, o jos tuoj dygsta. Tik va ar jie kitais metais sudygsta tai nežinau, man atrodo nelabai jos šaltoj žemėj gulėdamos išgyvena g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 03 15, 08:54)
tikrai nebūtina, ypač jei nelabai turi galimybių. Sodinukų visada būna pirkti turgeliuose, augalų pardavimo akštelėse prie prekybos centrų ir pan. Tik reikia palaukti kol ta prekyba prasidės, nes dabar dar šaltoka ir kol kas visi šalnų bijantys augalai laukia savo valandos šiltnamiuose  smile.gif

ačiū 4u.gif o gal patarsit kokias gėlytes sodinti kad nereikėtų joms priežiūros rolleyes.gif mano mamos kapas tolokai tai neprivažinėsiu dažnai tai norėčiau pasodint ir ne vienmetes gėlytes kurios augtų sau be didelės priežiūros rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Rituxx @ 2007 03 15, 13:02)
...norėčiau pasodint ir ne vienmetes gėlytes kurios augtų sau be didelės priežiūros  rolleyes.gif

ant kapų norisi gražaus vaizdo nuo pavasario iki rudens ir kažką "išlaužti" vien iš daugiamečių nėra paprasta. Vienmetės jei žydi tai žydi beveik visą sezoną, o daugiamečių žydėjimas trumpas ir paprastai tai būna arba pavasarinis arba rudeniop tas žydėjimas. Gal verta pasidairyt į svogūninius augalus - iš rudens sutupdai krokus, tulpes, jie nužydės anksti pavasarį, tada atsigauna kokia žaluma, tarkim rasakilos su heucherom labai gražiai dera, dar ir nužydi tokias smulkiais žiedukais, o rudeniniam žydėjimui pasodinti kokių daugiamečių astrų tik jų daug aukštaūgių yra, reikia žemų paieškoti.
dar šilokai nereiklūs, jie ir vasarą tokie mėsingi lapai gražiai atrodo jei suderinta viskas. Tik šilokų ieškant irgi reikia pasidomėti, jie skirtingu metu žydi, būna ankstyvesni, būna vėlyvesni.
vienu žodžiu čia jau daug kas nuo skonio ir norų priklauso. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 03 15, 15:24)
ant kapų norisi gražaus vaizdo nuo pavasario iki rudens ir kažką "išlaužti" vien iš daugiamečių nėra paprasta. Vienmetės jei žydi tai žydi beveik visą sezoną, o daugiamečių žydėjimas trumpas ir paprastai tai būna arba pavasarinis arba rudeniop tas žydėjimas. Gal verta pasidairyt į svogūninius augalus - iš rudens sutupdai krokus, tulpes, jie nužydės anksti pavasarį, tada atsigauna kokia žaluma, tarkim rasakilos su heucherom labai gražiai dera, dar ir nužydi tokias smulkiais žiedukais, o rudeniniam žydėjimui pasodinti kokių daugiamečių astrų tik jų daug aukštaūgių yra, reikia žemų paieškoti.
dar šilokai nereiklūs, jie ir vasarą tokie mėsingi lapai gražiai atrodo jei suderinta viskas. Tik šilokų ieškant irgi reikia pasidomėti, jie skirtingu metu žydi, būna ankstyvesni, būna vėlyvesni.
vienu žodžiu čia jau daug kas nuo skonio ir norų priklauso. smile.gif

ačiū ,žinosiu bent jau kokias geriau gėles sodinti rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif Gal kuri nors zinote kur galima nusipirkti juodzemio kapavietei. Man reiktu pora kubu. Buciau labai dekinga uz atsakyma.
Atsakyti
QUOTE(Lolita2 @ 2007 03 19, 14:38)
Sveikos smile.gif Gal kuri nors zinote kur galima nusipirkti juodzemio kapavietei. Man reiktu pora kubu. Buciau labai dekinga uz atsakyma.

Žiūrėk čia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 19 kovo 2007 - 14:26
[quote=jolaxus,2007 03 19, 15:24]
Aciu smile.gif
Atsakyti
Mano vienas sėkmingesnių išradimų buvo pasodinti krokų svogūnėlių ant kapų, ypač ant toliau esančių giminaičių, kur nevisada išeina anksti pavasarį nuvažiuot. Labai gražu pavasarį, nes jie žydėt pradeda vos nutirpus sniegui, kai dar ant kitų kapų visai jokių gėlių negalima sodinti dėl šalnų.

Krokai yra labai nelepūs ir jiems ypač tinka sausa smėlėta dirva, be to jie žydi vieni pirmųjų pavasarį. Geriausia yra pirkti baltus arba geltonus, nes mėlyni visada būna lepūs, o violetiniai ne taip gražu. Sodinti geriausia gana giliai, nes tada vasarą neišsikas svogūnėliai, nors jei ir išsikas tai nieko baisaus, nes vasara jiems ramybės periodas. Galima ir jau žydinčius pavasarį pirkti ir sodinti (būna kartais juos parduoda jau žydinčius vazonėliais).
Atsakyti
QUOTE(Lolita2 @ 2007 03 19, 14:38)
Sveikos smile.gif Gal kuri nors zinote kur galima nusipirkti juodzemio kapavietei. Man reiktu pora kubu. Buciau labai dekinga uz atsakyma.


Kaune Šilainiuose dykai atiduoda juodžemį. Reikia pačiam susikasti ir su savo transportu išsivežti. Jei domins, tel. parašysiu į a.ž.

QUOTE(Elemire @ 2007 03 20, 18:29)
Mano vienas sėkmingesnių išradimų buvo pasodinti krokų svogūnėlių ant kapų, ypač ant toliau esančių giminaičių, kur nevisada išeina anksti pavasarį nuvažiuot.
Krokai yra labai nelepūs ir jiems ypač tinka sausa smėlėta dirva, be to jie žydi vieni pirmųjų pavasarį. Geriausia yra pirkti baltus arba geltonus, nes mėlyni visada būna lepūs, o violetiniai ne taip gražu. Sodinti geriausia gana giliai, nes tada vasarą neišsikas svogūnėliai, nors jei ir išsikas tai nieko baisaus, nes vasara jiems ramybės periodas. Galima ir jau žydinčius pavasarį pirkti ir sodinti (būna kartais juos parduoda jau žydinčius vazonėliais).

Na o man nesudygo krokai, nors sąlygos buvo idealios g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(alvara @ 2007 03 20, 21:20)
Na o man nesudygo krokai, nors sąlygos buvo idealios g.gif  g.gif


Hm o tu juos kaip, žemėj bandei ar vazonėlyje? Jei namie tai kartais nieko iš tų svogūnėlių neišeina, nes krokas tai kaip ir lauko gėlė, matyt būna per šilta. Dar krokai labai nemėgsta trašų - kokioj dykvietėj augs, o vat jei bus daug azoto dirvoj ir pan. - ne.

Lauke tai dažnai labai priklauso nuo svogūnėlių kokybės, nors šiaip jau vargo su krokais niekad neturėjau. Būna ten tos visos mėlynos rūšys kad nesudygsta, bet šiaip jau su kitom nebūna vargo. Gal iš kitos parduotuvės geriau būtų svogūnėlius pirkti, nes būna kad senus įkiša arba ligotus.
Atsakyti
Mergaites, gal galit patarti...
Nezinau, kaip kovoti su nurudusiomis tuju sakelemis. Ant kapu pasodintos koloniskos tujos, kuriu vidines sakeles ruduoja. Is isores grazios zalios, o viduje ruduoja ir tiek . Ir svarbiausia byra ant skaldeles ir tu sakuciu neeina isrinkti. Tai as sugalvojau plota apie tujas uzberti medziu zieves mulcu. Tik suabejojau, ar vejas man to mulco neisnesios po skaldele. Ir dar nezinau, ar celofana tiesti po mulcu? Juk patiesus nuo lietaus tas mulcas ims puti. O be celofano tai zole prades augti. Patarkit, kaip geriau padaryti....
Atsakyti
QUOTE(marene @ 2007 04 04, 10:01)
Mergaites, gal galit patarti...
Nezinau, kaip kovoti su nurudusiomis tuju sakelemis. Ant kapu pasodintos koloniskos tujos, kuriu vidines sakeles ruduoja. Is isores grazios zalios, o viduje ruduoja ir tiek . Ir svarbiausia byra ant skaldeles ir tu sakuciu neeina isrinkti. Tai as sugalvojau plota apie tujas uzberti medziu zieves mulcu. Tik suabejojau, ar vejas man to mulco neisnesios po skaldele. Ir dar nezinau, ar celofana tiesti po mulcu? Juk patiesus nuo lietaus tas mulcas ims puti. O be celofano tai zole prades augti. Patarkit, kaip geriau padaryti....

dėl ruduojančių šakelių, tai gal medį reikia patręšti, gal jis jau išsėmė iš dirvožemio visas maistingas medžiagas, o gal tiesiog taip sensta pamažu barstydama saulės negaunančius lapelius g.gif jei išoriniai lapeliai žali, tai galgi nenudegė nuo saulės ar neserga kokia liga g.gif
o dėl mulčo, tai kaip jį besupilsi - ar ant plėvelės ar ant žemės, jis visvien ilgainiui supus. Mulčo paskirtis tokia ir yra - pirmiausia sulaikyti puresnį, drėgnesnį, nesupuolusį dirvožemį, o vėliau kai jis sutrūnija yra įterpiamas į žemę ir pilamas naujas sluoksnis, taigi čia neišlauši nieko amžino ax.gif
Atsakyti