Įkraunama...
Įkraunama...

Kapų priežiūra

Va kaip gerai, kad apie ledinukes užklausė. Planuoju jas sodinti ir irgi labai aktualu ar nebijo sausros, nes ten ant kalniuko ir visur smėlynai. Tai sakote sausra joms nekenkia? Į tarpelius sodinsiu žilę, o ji sausros nebijo?
Atsakyti
Dar pamąsčiau, o gal lobelijos labiau tiktų? Ar kas lobelijas sodinote, ar tiktų joms sausas smėlynas (žemės kiek atvežta, bet kai aplink smėlis, tai vistiek labai sausa).
Atsakyti
Patarkit, ar apsimoka ant kapu deti tas spalvotas pjuvenas?? Ar nesupus ir kaip tai paruosti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice tea @ 2008 06 18, 14:02)
Patarkit, ar apsimoka ant kapu deti tas spalvotas pjuvenas?? Ar nesupus ir kaip tai paruosti g.gif



as maciau taip sutvarkyta kapa- uzpiltas vysnines spalvos mulcas ir pasodinti keturi zaliai melyni kiparisiukai, nu man patiko wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 06 17, 18:14)
Va kaip gerai, kad apie ledinukes užklausė. Planuoju jas sodinti ir irgi labai aktualu ar nebijo sausros, nes ten ant kalniuko ir visur smėlynai. Tai sakote sausra joms nekenkia? Į tarpelius sodinsiu žilę, o ji sausros nebijo?

As kelis metus is eiles sodinu, pas mane viskas tvarkoj. Vat ir vakar ir pasodinau, kaip visad. Nebijau visai, neprapuls.
Atsakyti
QUOTE(Wika 111 @ 2008 06 18, 15:40)
As kelis metus is eiles sodinu, pas mane viskas tvarkoj. Vat ir vakar ir pasodinau, kaip visad. Nebijau visai, neprapuls.

Ačiū 4u.gif Taip ir padarysiu. rolleyes.gif Tik dar pamąstysiu kokios spalvos sodinti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 06 18, 19:40)
Ačiū 4u.gif Taip ir padarysiu. rolleyes.gif  Tik dar pamąstysiu kokios spalvos sodinti rolleyes.gif

Tai kad ner uz ka.Malonu, kad padejau apsisprest. 4u.gif
Atsakyti
Padekit ir man ax.gif Koks augaliukas galetu iskesti saule ir Deivulio duodama vandens kieki?? Domintu daugiameciai augalai, neauksti, gal kokios aukstesnes samanos ar pan.
Atsakyti
QUOTE(Ice tea @ 2008 06 18, 13:02)
Patarkit, ar apsimoka ant kapu deti tas spalvotas pjuvenas?? Ar nesupus ir kaip tai paruosti g.gif

kas del mulco, tai kas met reiks atnaujint, nebent turesi det storesni sluoksni ir dar...zinok jis su laiku blunka mirksiukas.gif
siaip man jis lb graziai atrodo, tik kad su juo lb daug vaznios doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice tea @ 2008 06 19, 08:41)
Padekit ir man ax.gif Koks augaliukas galetu iskesti saule ir Deivulio duodama vandens kieki?? Domintu daugiameciai augalai, neauksti, gal kokios aukstesnes samanos ar pan.

labai didelė uolaskėlių, perkūnropių ir šilokų įvairovė
visi šie augalai gerai plečiasi ir labai gerai pakenčia sausras
Atsakyti
QUOTE(rena @ 2008 06 19, 08:52)
kas del mulco, tai kas met reiks atnaujint, nebent turesi det storesni sluoksni ir dar...zinok jis su laiku blunka mirksiukas.gif
siaip man jis lb graziai atrodo, tik kad su juo lb daug vaznios doh.gif

Apsisprendem- desim smeliuka paprasta mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(jolaxus @ 2008 06 19, 10:23)
visi šie augalai gerai plečiasi ir labai gerai pakenčia sausras

Aciu nuosirdziai mirksiukas.gif Reiks paieskoti siu augaliuku cool.gif
Atsakyti
noriu pasidalinti šiokia tokia racionalizacija tvarkant kapus ax.gif ilgai sukom galvą iš ko ir kaip padaryti bent kokius takelius ant kapo, kad norint prie paminklo uždegti žvakutę ar pastatyti puokštę nereikėtų eiti per žemę, o nulipus ją vėl purenti, tvarkyti, lyginti ir pan. Vakar šovė išganinga mintis, kuri šiandien buvo realizuota ir atrodo puikiai thumbup.gif
Taigi, nusipirkom "senukuose" 6 vnt. tokių nemažų, maždaug 30-40 cm skersmens, tamsiai rudos spalvos plastikinių padėklų-lėkščių vazonams. Juos įkasėm į žemę sulig jos paviršium, po 3 vnt. einant link paminklo. Į tuos padėklus pripylėm smulkios skaldos.
Gavosi du patogūs ir gana gražiai atrodantys takeliai, nes tų padėklų kraštas vos vos įžiūrimas ir tai, tik žinant ir įsistebeilijus, o skaldos apskritimai labai taisyklingi thumbup.gif Svarbiausia, kad ir ateity bus patogu tvarkyti tokius takučius, nes pro tuos padėklus nepradygs piktžolės, norint išrinkti šiukšles bus galima supilt skaldą į kokį kibirą, praplaut (tarkim spygliai ir panašūs šapeliai turėtų plaukti paviršiuje) ir vėl atgal į tas lėkštes subert thumbup.gif Tiesa, šiandien per vėlai pagalvojom, bet kada nors tvarkant dar šiek tiek patobulinsim šią technologiją - pamanėm, kad verta tų padėklų dugne pradurti bent keletą skylių, kad vanduo išbėgtų, tačiau tai nedidelis trūkumas - skaldos jis neiškels, o kai bus per daug tai palengva per kraštus persilies ir susigers aplinkui į žemę...
Tai tiek tos technologijos, gal kam pravers... ax.gif Derinant prie bendro kapavietės vaizdo galima ne tik skaldą pilti - būna gi pirkti dailių gludintų akmenėlių, teko matyti baltų, pilkų, galima ir spalvomis šiek tiek pažaisti, skoningai paderinti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 22 birželio 2008 - 15:23