Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės tautybė

Man taip pat atrodo, kad tautybe nesvarbi. Svarbu, kad moketu ta kalba kuri aktuali tevams.
Pati dirbau aukle JAV . Vaiku lt nemokiau. Nei noro is ju puses buvo nei poreikio. Bet pati nuolat tobulinau savo anglu kalbos zinias. Nemanau, kad jiems dariay bloga itaka su netobulu tarimu. Pataisydavo mane smile.gif
Atsakyti
Auklė turi taisyklingai kalbėti ta kalba, kuria kalba vaikai. Tai būtina sąlyga.
Atsakyti
QUOTE(Amadėja* @ 2015 01 13, 13:11)
Auklė turi taisyklingai kalbėti ta kalba, kuria kalba vaikai. Tai būtina sąlyga.

biggrin.gif lotuliukas.gif biggrin.gif Kiek supermamyčių, kalbančių taisyklinga kalba? Kartais tarmės atspalvis auklės kalboje naudingesnis vaikui, negu pseudointelektualūs parazitizmai...kad ir populiarusis, mįslingai tariamas "naaa"..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 21 sausio 2015 - 14:59
Ne tik kalba esmė. Kartais kultūriniai skirtumai, skirtingas požiūris į vaikus, auklėjimą, privatumą, buitį, visuomenės reiškinius gali labiau nervinti nei akcentas.
Tarkim mes esan tolerantiški ateistai, o auklę paimtume homofobę, rasistę, baisiai religingą. Neišvengiamai iškiltų konfliktų dėl vaiko auklėjimo ir bendravimo su juo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 24 sausio 2015 - 14:38
Vadinkit mane fašiste, bet neimčiau dirbti aukle lenkės.
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2015 01 24, 14:33)
Ne tik kalba esmė. Kartais kultūriniai skirtumai, skirtingas požiūris į vaikus, auklėjimą, privatumą, buitį, visuomenės reiškinius gali labiau nervinti nei akcentas.
Tarkim mes esan tolerantiški ateistai, o auklę paimtume homofobę, rasistę, baisiai religingą. Neišvengiamai iškiltų konfliktų dėl vaiko auklėjimo ir bendravimo su juo.

nė vienas iš išvardintų ypatumų mano vaikams nebuvo aktualus iki trejų -ketverių. Jei religinga homophobe gerai lavina kalbą, smulkiąją motoriką, prižiūri vaiko higieną, tegu būna nors ir sąjūdžio laikų tikėjimo žodžio primadona...
Papildyta:
QUOTE(Ciccio @ 2015 01 31, 09:26)
Vadinkit mane fašiste, bet neimčiau dirbti aukle lenkės.

manyčiau, kad nestabili psichiškai lietuvė geriau, už puikią auklę lenkę smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 31 sausio 2015 - 20:36
QUOTE(Sunute @ 2015 01 31, 20:37)
manyčiau, kad nestabili psichiškai lietuvė geriau, už puikią auklę lenkę smile.gif

manyčiau, kad puiki auklė lietuvė geriau už puikią auklę lenkę smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 01 31, 09:26)
Vadinkit mane fašiste, bet neimčiau dirbti aukle lenkės.


Kodėl?
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 01 31, 22:12)
manyčiau, kad puiki auklė lietuvė geriau už puikią auklę lenkę  smile.gif

Kodėl? Tikėtina, kad PUIKI auklė lenkė nepriekaištingai kalbės lietuviškai.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2015 02 03, 09:33)
Kodėl? Tikėtina, kad PUIKI auklė lenkė nepriekaištingai kalbės lietuviškai.

žinai, kas dar labai tikėtina, kad nepriekaištinfai lietuviškai kalbės puiki auklė lietuvė.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 02 04, 06:50)
žinai, kas dar labai tikėtina, kad nepriekaištinfai lietuviškai kalbės puiki auklė lietuvė.


tai išskirtinai lenkė ar bet kokia nelietuvė?
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 02 04, 17:02)
tai išskirtinai lenkė ar bet kokia nelietuvė?

išskirtinai lenkė, nes pvz., rusė - man prie širdies.
Atsakyti