Įkraunama...
Įkraunama...

Cista,kas tai?

rolleyes.gif Sveikos,noreciau suzinot kas tai,nieko nezinau,tik tiek,kad moteru liga,ir ar tiesa,kad po jos negalima vaiku daugiau turet{tikriausiai nusisnekejau},gal kas info galit? sad.gif
Atsakyti

Cista tai kiaušidės darinys.Jis apribotas kapsule,o viduje užpildytas skysčiu.Viduje gali būti intarpų.Pvz.:plaukai, kaulinis audinys,riebalai dermoidinėse c.,pertvaros,išaugos piktybiniuose augliuose.Dariniai iki3cm skersmens vadinami folikulais.Paprastai jie išnyksta prasirgus mėnesinėmis.Didesni dariniai vadinami cistomis.Jie gydomi ir stebimi,nes negalima atmesti jų supiktybėjimo galimybės.Cistos gali turėti įtakos nevaisingumui.Bet svarbus faktas yra tas,kad ir cistų susidarymą ,ir nevaisingumą dažnai lemia tos pačios priežastys.
Atsakyti
kai dare echoskopija (nes skaudejo sona) pasake kad kiausideje yra cista, bet nieko nepasake ar tai blogai ar gerai. ginekologe taip pat nieko nepasake.
tai ka cia dabar reikstu ?! mad.gif blink.gif
Atsakyti
O kokios priezastys lemia? Hormonu disbalansas? Kodel jis atsiranda?
Kaip gydoma?
Atsakyti
Aisku daugiau info gydytoja papasakos, bet is patirties galiu pasakyti tik tiek-man cista salino laporoskopu (nedidele operacija), nes vaistais jops panaikinti nesiseke. Kaip pajutau? Dideli skausmai kurie tesesi net po kelias savaites is eiles. Panaikinus cista jokiu skausmu kaip nebuta thumbup.gif
Atsakyti
O as va nieko nejutau, tik issiderino ciklas. Rado 4 cm cista, prirase kontraceptiniu tableciu, dabar stebes po 3 men. Ar reikejo daryt hormonini tyrima?
Atsakyti
Ir dar norejau paklaust, man nerekomendavo pvz. aktyviai sportuot - intensyvios aerobikos, shuoliuku, judriu sportiniu zaidimu - kad cista neuzsisuktu ir kaip supratau "nesprogtu" (nezinau tinkamo issireiskimo). Tik nezinau kas butu tokiu atveju jei "sprogtu"?
Atsakyti
Mano cista yra beveik 6 ant 6 cm ir žinai, sakė, kad aktyvus sportas gali labai padėti cistoms vešėti..Šiaip jau jei cista plyštų, tai galimas nukraujavimas į pilvo ertmę, ar kažkas pan.jei apsisuktų, gali nekrozuoti kiaušidę..nebepamenu, man aiškino..čia tikrai reiktų ginekologo atsakymo..
Man nedarė nė karto hormoninio tyrimo..Vienas gyd. išrašė "Cilest", kitas tai pačiai cistai gydyti išrašė "Femoden" ir liepė pasirodyti po 2 - 3 mėn.Kiek aš tų cistų turėjusi, tai visos pamažu ir "išnykdavo" nuo kontraceptikų, bet kai kurios tik po kokių 8 mėn. kontraceptinių tablečių vartojimo..
Kažkur jau rašiau, kad man RK ginekologiniame skyriuje vienas pagyvenęs gyd. labai įdomiai "gydė" cistą..Turbūt ilgai atsiminsiu, nes tas gydymo metodas labai nustebino..Vienu žodžiu jis tą cistą "išspaudė". Vienos rankos pirštus - makštin, kita ranka per pilvo sieną apčiuopė kur ta kiaušidė ir jau kai "trekštelėjo"...Skausmas buvo labai staigus, po to ilgai maudė, taui davė 2 analgino tabletes iškart išgert ir paleido namo..Tuo tarpu kitas gyd. pasiūlė dar geresnį gydymo metodą, o garsus kaip nežinau kas..gerai, kad pabėgau..Vienu žodžiu operuoti ir su cista kažkaip tai pašalinti kiaušidės dalį..man tai pasirodė kaip eksperimentinė metodika, o dar kai sutikau moterį, kuri buvo įtikinta operuotis, tai mane neįtikino gydymo efektyvumas..
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 02 15, 22:32)
Kažkur jau rašiau, kad man RK ginekologiniame skyriuje vienas pagyvenęs gyd. labai įdomiai "gydė" cistą..Turbūt ilgai atsiminsiu, nes tas gydymo metodas labai nustebino..Vienu žodžiu jis tą cistą "išspaudė". Vienos rankos pirštus - makštin, kita ranka per pilvo sieną apčiuopė kur ta kiaušidė ir jau kai "trekštelėjo"...Skausmas buvo labai staigus, po to ilgai maudė, taui davė 2 analgino tabletes iškart išgert ir paleido namo..Tuo tarpu kitas gyd. pasiūlė dar geresnį gydymo metodą, o garsus kaip nežinau kas..gerai, kad pabėgau..Vienu žodžiu operuoti ir su cista kažkaip tai pašalinti kiaušidės dalį..man tai pasirodė kaip eksperimentinė metodika, o dar kai sutikau moterį, kuri buvo įtikinta operuotis, tai mane neįtikino gydymo efektyvumas..

blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Rasma, bet tu juk normaliai sportuoji ?
Atsakyti
Žinok, tikrai normaliai..Kai kada tikrai daug, kai kada mažiau, bet man dėl to kažkaip nėra kilę problemų..bet būna po sporto kartais jaučiu maudimą, tempimą tame šone, kur kiaušidė su cista, bet daug dažniau mane perveria dieglys lyt.santykių metu..kartais net krūpteliu. Šiaip jau kontraceptikai man nuima tuos maudimus, kai pradedu juos gerti, net nebejaučiu, kad yra cista, tik echoskopiškai tiriant man vis praneša kokio ji dydžio, kokia gydymo pažanga.Va, turėčiau eiti apžiūron, žiūrėsim ką pasakys..
O mane štai kas domina.. kaip gyd. skiria tuos kontraceptikus cistų gydymui? Ar jie išvis tas cistas diferencijuoja? Cista juk ir yra cista..Sakau, nueinu su ta pačia cista pas skirtingus gyd įdomumo dėlei ir kiekvienas skiria vis kitokius kontraceptikus...
Atsakyti
Aha, o man juk skyre "Janine". Tiesiog vos ne paklause "kokius noretum vartoti", o as "kokius rekomenduotumet". Galbut nera skirtumo kokie kontraceptikai, teoriskai jie blokuoja ovuliacija, tai kiausides turbut "turetu pailset ir susitvarkyt" smile.gif smile.gif O ka gydytoja mano?
Atsakyti
Sveiki, norejau paklausti: mano drauge nescia 9 sav. ir jai aptiko cista desinej kiausidej 5 cm., kuri, anot gydytojo traukiasi uz gimdos, liepe laukti 3 sav. ir ateiti apziurai, taciau nieko nesake apie pasekmes ar prognozes... Butu labai malonu, kad parasytumet kas gali nutikti (blogiausia tai jau isivaizduojam...), nes galite isivaizduoti kaip jauciasi busima mamyte, kuri planavo vaikeli ir reguliariai lankesi pas poliklinikos gydytojus, kurie Nieko nepastebejo... mad.gif
Atsakyti