Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimyniniai/namudiniai "darželiai"

delfinas, as manau ner ko leisti keleto menesiu vaika i betkoki darzeli huh.gif
Atsakyti
pavasarine, o kaip tokie centrai angliskai vadinasi ? noreciau niujorke paieskoti tokiu. atsiprasau temos autores uz nukrypima nuo temos blush-anim-cl.gif
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 01 29, 23:28)
pavasarine, o kaip tokie centrai angliskai vadinasi ? noreciau niujorke paieskoti tokiu. atsiprasau temos autores uz nukrypima nuo temos blush-anim-cl.gif

home-based daycare arba in-home daycare...

Atsakyti
QUOTE (MAMA2T @ 2004 01 30, 06:33)
home-based daycare arba in-home daycare...

tuos zinau, bet mane domina dideli centrai, kaip pavasarine pasakojo rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 01 30, 06:23)
delfinas, as manau ner ko leisti keleto menesiu vaika i betkoki darzeli huh.gif

TauRe, as irgi manau, kad leisti kudikius i darzelius (bet kokius, beje) nera ko - ne mano juk ten buvo tas kudikis... Bet yra zmoniu, kurie taip daro.
Atsakyti
As tai gyvenime savo leliu nevesciau i dideli darza unsure.gif Pritariu delfinui del tu visu minusu. O kai nedidelis darzelis pas kazka namuose, tai broliai/seses neturi buti atskirti visai dienai, leidzia laika kartu, bent jau mato vienas kita savo akiratyje per diena thumbup.gif Ir vaikai daugiau demesio sulaukia, labiau priziureti. Maziau aukletoju, maziau plepejimo per dienas, daugiau demesio vaikams thumbup.gif Cia aishku nuo individualiu atveju priklauso wink.gif

Esu nemazai su tokiais darzeliais susidurusi, tiskliau su mamom, kurios turi juos savo namuose. As tai negaleciau rolleyes.gif Nusishauciau po savaites darbo su minia vaiku laugh.gif

Amerikoj kieviena valstija turi savo taisykles shiuo klausimu. Del reikalaujamo ploto kvadraturos, del vaiku ir priziuretoju santykiu skaiciaus, del maisto normatyvu ir t.t. Mama, steigianti toki darzeli turi daug popierizmo, spec kursus praeiti ir pan. Kai kurios valstijos tokius naminius darzelius leidzia steigti tik zmonems su pedagoginiu ishsilavinimu.


Na, mamos, tai kuri pirmoji is jusu toki darza atidarys Vilniuje g.gif ? thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (delfinas @ 2004 01 30, 06:38)
TauRe, as irgi manau, kad leisti kudikius i darzelius (bet kokius, beje) nera ko - ne mano juk ten buvo tas kudikis... Bet yra zmoniu, kurie taip daro.

as pati 3 menesius dirbau darzelyje. turejau 8 vaikucius 2-3 metuku. ir prieme veliau 1.2 metuko berniuka sad.gif vargsiukas jis. uzmigdavo tik kai laikydavau jo rankyte. visa diena prabudavo apsikabines mane. jei eidavau kur, tai apsikabindavo mano koja ir nepaleisdavo blink.gif net i tulika vesdavausi kartu, nes kitaip klykdavo iki isterijos sad.gif taip gaila vaiko sad.gif jam taip mamos reikejo sad.gif
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 01 30, 06:36)
tuos zinau, bet mane domina dideli centrai, kaip pavasarine pasakojo rolleyes.gif

Telefonu knygoje vadinasi tiesiog "childcare" arba "daycare centers". Bent jau mes taip vadinam rolleyes.gif Juos labai lengva atpazinti mazesniuose miestuose, bet kaip NY situacija, tai nezinau... Siulau nueiti i www.yellowpages.com ir tiesiog ivesti "childcare". Dirbau ir kitam mieste, bet trumpai - tikrai neissigandau, kaip kitos mamkos 2.gif Bet jie brangesni uz namu darzeli - va cia toks minusas...
Atsakyti
na, as tokio mini darzelio noreciau savo vaikui vietoj lopselio, t.y iki 3 ar 4 m. Nes veliau - gal ir geriau i didesni kolektyva.
kuo mazesni vaikas - tuo mazesnis kolektyvas, o toliau - kolektyva didnciau, kad nebutu shoko mokykloj rolleyes.gif
Atsakyti
"Seimos darzelyje", pavadinkim taip, mazieji tikrai nereikalauja daugiausia demesio, nors jie aisku tampa vyresniuju "gyvu leliuku": vyresnieji ji snekina, nesa zaisliukus, glosto. O maziukui taip idomu visus stebeti. Is viso, jie tokie solidarus: jei ateinu, o maziukas minga, tuojau vyresnieji bega ir rodo "sssss" - miega.
Zaislu taip pat yra sociai. Juos kiekv diena keicia pagal tematika - lego + mokomieji, virtuve, leliukai + namai, knygutes + judrus, ferma ir pan. Namie tiek zaislu tikrai neiskasciau huh.gif
Del dideliu darzeliu aukletoju issilavinimo, tai jis dar nieko negarantuoja: svarbiausia myleti vaikus. Pati zinau labai negraziu pvz, kai aukletoja turi psichiniu problemu, nekencia vaiku, o dirba tik todel, kad tokia jos specialybe, reikia pinigu ir tt. As savo vyresni vedziau i dideli darzeli, jis ten ir krito nuo sieneles, ir buvo pradinges lauke, ir melyniu neskaiciuoju. O juk aukletoju yra po 3 kiekv grupei, jos nelaimes atveju tik bala raudonuoja ir dreba kad nepranesciau direktorei. Del medicinines pagalbos, tai ir kiekv aukle praeina pediatrijos kursa, kaip gi be sito busi atsakinga uz kudiki??
Beje, pas musu aukle daznai uzsuka jau dideli jos aukletiniai, tiesiog paplepeti, labas pasakyti. Ar daug kas dar apsilanko pas dideliu darzeliu aukletojas?
Na nesakau, kad visi dideli darzeliai blogi, tik mums toks pasitaike.
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 01 29, 23:45)
as pati 3 menesius dirbau darzelyje. turejau 8 vaikucius 2-3 metuku. ir prieme veliau 1.2 metuko berniuka sad.gif vargsiukas jis. uzmigdavo tik kai laikydavau jo rankyte. visa diena prabudavo apsikabines mane. jei eidavau kur, tai apsikabindavo mano koja ir nepaleisdavo blink.gif net i tulika vesdavausi kartu, nes kitaip klykdavo iki isterijos sad.gif taip gaila vaiko sad.gif jam taip mamos reikejo sad.gif

tu viena buvai atsakinga uz 8 pyplius blink.gif ??? wow.....


o shitas berniukas ne kiek neprimena mano dukros - kiek tik nueinam i susitikimus su kitom mamos ir vaikais, tai as dar jai palto nenuimu, o jinai jau dingus tarp vaiku rolleyes.gif thumbup.gif
Atsakyti
Jurga,kai as gyvenau sauletekym,studentu vadinamoj kamciatkoj,ten buvo toks darzelis bendrabutyje,viena moteris buvo issipirkusi berods 4 kambarius ir ten buvo darzeliukas.Studentes ielai vede ten savo atzalas,tik tai buvo kaip studentam gana brangu-200lt. biggrin.gif daugiau tokiu darzeliu nesu macius sad.gif mielai savo mergyte i toki vesciau... Uksi,gal susimastyk? Man i nemencines pl. irgi butu liux atvezinet lialia wink.gif kol kas mums tik 1 metai,bet leisim jums isikurti wink.gif
Atsakyti