Įkraunama...
Įkraunama...

Sodo namelis: sklypas, projektas, leidimai

QUOTE(Meda-1 @ 2013 02 10, 20:41)
Tai ar teisingai supratau, kad jeigu dabartinis namas - 30 kv. m. yra įregistruotas, iškeliu 2-ą aukštą - iki 50 kv.m., neviršiju 8,5 m. į aukštį ir 80 kv. m. bendro ploto (be rusio nes yra rusys, į kurį įėjimas iš lauko ir kaip supratau tai nesisikaičiuoja į bendrą kvadratūrą), nesuku galvos, kad atstumas iki kelio tik 2,5 metro (kadangi senasis namas prieš 25 metus taip pastatytas ir įregistruotas, o atstumai iki  kaimynų išlaikyti). Kviečiuosi matininkus, darau  inventorinę bylą ir registruoju Registrų centre naują sodo namą, tik didesnį. Be jokių statybos leidimų?  smile.gif


Na siaip reiketu kaimyninio sklypo savininko sutikimo, nuo kurio neislaikot norminio atstumo 3m, kadangi norit rekonstruoti esama pastata - siuo atveju padidinti namo aukstinguma. Ten kur keliukas, greiciausia bus valstybine zeme, reiskia turit gaut nacionalines zemes tarnybos sutikima, arba sodu bendrijos pirmininko sutikima, jei sodo bendrija ta zeme valdo pagal patikejimo teise.
Atsakyti
tikrai taip, neislaikai atstumo - imi sutikima, niekam neidomu, kad tas namas ten simta metu stovi. rekonstruoji - reikia sutikimu.
Atsakyti

jei eina per registra, niekam nerupi. sodo nama dariau, kur stogas vos ne kaimyno zemeje. paeme sutikima kaimyno, bet registru centrui jo nereikejo. aisku, jei kaimynai skusis statybos inspekcijai, gali but problemu. pagal viska, jei ir nuo kelio neislaikytas atstumas reiktu sutikima gauti is sodo bendrijos (nebent jau atiduotas kelias savivaldybei, ka zada greitu metu visuose soduose padaryti)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grunge: 12 vasario 2013 - 08:38
rupi ar nerupi, turi but pagal raide, kad ateityje deka "geranorisku" ir landziu kaimynu problemu nebutu.
Atsakyti
Labai ačiū viems už patarimus. Su kaimynais atstumus išlaikome, o su bendrijos pirmininku bandysime susisiekti del tos ribos del kelio. Na nepastumsiu aš dabar to namo, nors tu ką. Susirasiu ir tą deklaraciją dėl rekonstrukcijos. Pavasaris visai čia pat, taip norisi tą antrą aukštą išsikelti, kad būtų kur vasaroti. Kadastrinius matavimus turiu.
Atsakyti
O ką daryti tokiu atveju: 160 m² bendro ploto su rūsiu (nes patenkama tiesiai iš pirmo a. svetainės) namas prieš 5 metus registrų centre registruotas kaip sodo namas, atstumas nuo namo iki sklypo ribos ties keliu - 2,40 m, o iki kelio, geriausiu atveju kokie 2,90 m bus. Rūsyje yra tualetukas.
Dabar yra noras tą sodo namelį apšiltinti, įstiklinti verandą, vonią su tualetu pirmame aukšte įsirengti, mansardoje tūrinius stoglangius pasidaryti, garažiuką pristatyti... tai čia būtų jau rimta rekonstrukcija ir projektui reiktų leidimo statybai. Bet mano situacijoj ar tokį leidimą kas nors duos? Juk sodo namas tik iki 80 m² skaitosi (gal anksčiau kitaip buvo, jei prieš 5m. sugebėjo taip užregistruot), tai mano namas skaitytųsi kaip gyvenamasis - reiktų keist paskirtį.
O ką daryt su atstumu nuo gatvės? Namo juk negriausiu. Ir koks tas min atstumas turi būti - 5m ar 10 m? Gal kas susidūrėte su panašia situacija - ar legali rekonstrukcija tokiam namui - įmanoma misija ?
Atsakyti
QUOTE(Dosera @ 2013 02 27, 00:58)
O ką daryti tokiu atveju: 160 m² bendro ploto su rūsiu (nes patenkama tiesiai iš pirmo a. svetainės) namas prieš 5 metus registrų centre registruotas kaip sodo namas, atstumas nuo namo iki sklypo ribos ties keliu - 2,40 m, o iki kelio, geriausiu atveju kokie 2,90 m bus. Rūsyje yra tualetukas.
    Dabar yra noras tą sodo namelį apšiltinti, įstiklinti verandą, vonią su tualetu pirmame aukšte įsirengti, mansardoje tūrinius stoglangius pasidaryti, garažiuką pristatyti... tai čia būtų jau rimta rekonstrukcija ir projektui reiktų leidimo statybai. Bet mano situacijoj ar tokį leidimą kas nors duos? Juk sodo namas tik iki 80 m² skaitosi (gal anksčiau kitaip buvo, jei prieš 5m. sugebėjo taip užregistruot), tai mano namas  skaitytųsi kaip gyvenamasis - reiktų keist paskirtį.
    O ką daryt su atstumu nuo gatvės? Namo juk negriausiu. Ir koks tas min atstumas turi būti - 5m ar 10 m?  Gal kas susidūrėte su panašia situacija - ar legali rekonstrukcija tokiam namui - įmanoma misija ?


Ši Jūsų norima procedūra yra vadimnama Sodo namo rekonstrukcija į Vienbutį gyvenamąjį namą. Reikėtų pasisamdyti atestuotą architektą, kad jis nubraižytų ir suderintų, su atsakingomis institucijomis projektą ir gautų statybą leidžiantį dokumentą (Statybos Leidimą). Po to Jūs atliekate rekonstrukcijos darbus, o kuomet jos užbaigiate, atliekate, liaudiškai vadinamą, statinio pridavimo procedūrą ir pakeitimus įregistruojate VĮRC.
Atsakyti
Dėkui, K_39 už atsakymą, bet tai, ką Jūs parašėte, man yra žinoma. Svarbiausias klausimas yra dėl atstumo nuo pastato sienos (arba labiausiai atsikišusios pastato konstrukcijos) iki kelio. Mano atveju tas atstumas yra ~2,60 m. Tai kas iš to, jei mes darysimės projektą su visom inžinerimėm dalim, visiem už viską susimokėsim, o projekto patikrinimo stadijoje jį prames dėl neišlaikyto reikiamo atstumo nuo kelio iki pastato.
Tai ir klausiu, gal kas su tuom susidūręs esate? Gal tik kokio sutikimo iš sodų bendrijos pirmininko reikia dėl to mažo atstumo iki kelio - juk tas namukas ten jau gal 50 metų stovi, nepastumsim jo gilyn į sklypą... doh.gif
Atsakyti
Atsiųskit savo tel.nr. į mano e.paštą, aš paskambinsiu ir suteiksiu info
kastytis@post.skynet.lt

QUOTE(Dosera @ 2013 02 27, 14:01)
Dėkui, K_39 už atsakymą, bet tai, ką Jūs parašėte, man yra žinoma. Svarbiausias klausimas yra dėl  atstumo nuo pastato sienos (arba labiausiai atsikišusios pastato konstrukcijos) iki kelio. Mano atveju tas atstumas yra ~2,60 m. Tai kas iš to, jei mes darysimės projektą su visom inžinerimėm dalim, visiem už viską susimokėsim, o projekto patikrinimo stadijoje jį prames dėl neišlaikyto reikiamo atstumo nuo kelio iki pastato.
Tai ir klausiu, gal kas su tuom susidūręs esate? Gal tik kokio sutikimo iš sodų bendrijos pirmininko reikia dėl to mažo atstumo iki kelio - juk tas namukas ten jau gal 50 metų stovi, nepastumsim jo gilyn į sklypą...  doh.gif

Atsakyti
QUOTE(Dosera @ 2013 02 27, 13:01)
Dėkui, K_39 už atsakymą, bet tai, ką Jūs parašėte, man yra žinoma. Svarbiausias klausimas yra dėl  atstumo nuo pastato sienos (arba labiausiai atsikišusios pastato konstrukcijos) iki kelio. Mano atveju tas atstumas yra ~2,60 m. Tai kas iš to, jei mes darysimės projektą su visom inžinerimėm dalim, visiem už viską susimokėsim, o projekto patikrinimo stadijoje jį prames dėl neišlaikyto reikiamo atstumo nuo kelio iki pastato.
Tai ir klausiu, gal kas su tuom susidūręs esate? Gal tik kokio sutikimo iš sodų bendrijos pirmininko reikia dėl to mažo atstumo iki kelio - juk tas namukas ten jau gal 50 metų stovi, nepastumsim jo gilyn į sklypą...  doh.gif


Siltinant nama sutikimo del neislaikyto norminio atstumo nereikia. Del verandos, garaziuko, stoglangiu irengimo, viskas priklauso kurioj namo/sklypo dalyje jie bus. Jei jie projektuojami uz 3 m nuo sklypo ribos, sutikimo irgi nereik smile.gif. Dar reiketu turet omeny vandentiekio ir nuoteku salinimo irenginius, jei tokie bus numatyti sklype, kadangi jie irgi turi sanitarines apsaugos zonas, kurios neretai projektuojant islenda uz sklypo ribu, nes tuomet irgi reikia sutikimu smile.gif
Atsakyti
SVEIKI
Turime namukąsoduose, norim dayti šiemet tvorą su pamatais kokio 1,70 m. aukščio. Sakykit ko reikia? Ar reikia kažkokių leidimų, jei norim su pamatais? g.gif
ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rackiene @ 2013 03 05, 14:11)
SVEIKI
Turime namukąsoduose, norim dayti šiemet tvorą su pamatais kokio 1,70 m. aukščio. Sakykit ko reikia? Ar reikia kažkokių leidimų, jei norim su pamatais?  g.gif 
ačiū  4u.gif

butinas leidimas is kaimynu jeigu tokie yra!
Atsakyti