Įkraunama...
Įkraunama...

Vienišos mamos užsienyje

dar suzinojau, kad UK, tam kad gauti pasalpas, turi oficialiai isdirbti nemaziau 12 menesiu.

jo.. vokietijoje tai nekas.. g.gif
Atsakyti
As gyvenu Vokeitijoje, su dviem vaikuciais. Nzn ar galeciau kokios naudingos info suteikti, nes mes visi turim pilietybe ir naudojames socialinemis vietinemis garantijomis.. ax.gif Tevai gyvena virs manes, ir super extra atveju buna kur padeti maziukus..
Atsakyti
Visur dirbti reikia, tas jau aisku. Na, as irgi vienisa mamyte, gyvenu Norvegijoje, atvaziavau, kai vaikui buvo 3 metai ir jau greit bus 2 metai, kaip cia gyvenam. Hm, lengvatos - dviguba menesine pasalpa (siaip ji 400 Lt, bet vienisoms 800 Lt), yra pajamu mokescio lengvata, bet turi turet oficialu darba, t.y. ne per lietuviska firma dirbt. Siaip tai didele lengvata, mokescius sumazina apie 10%. Darzelis kainuoja apie 1100 Lt(antram vaikui 30%nuolaida, treciam 50%), buto nuoma apie 2000 Lt+komunalines. Darzelio mokesti valstybe kompensuoja 63 %, jei esi pragyvenes Norvegijoj 3 metus ir vienas augini vaika. Man to nekompensuoja.
Siaip is pradziu buvo labai sunku, bet dabar labai gerai, ir i LT neketinu grizt artimiausioje ateityje. Netoli gyvena buves vyras, tai su juo dalinuosi vaiko prieziuros nasta. Net patogiau - dabar jis su vaiku praleidzia zymiai daugiau laiko, nei anskciau, taigi galiu laisvai dirbti net vakarais.
Kai kurios moterys cia atsiveza aukles is Lietuvos, bet zinoma, is pradziu reikia isidirbti, paziureti, kokios galimybes. Dar vienas dalykas - masina cia butina.
Atsakyti
taip, dirbti reikia visur.
tiesa sakant, as net zinau ka dirbciau, jei isvaziuociau. daryciau tai, ka ir dabar darau, man nereiketu ieskotis darbdavio. bet neduok Dieve, kas man atsitiks..ar liga kokia, ar darbo neteksiu, ar dar kas... as suprantu, kad padeti rupintis vaikais privales ju tevas, ir jis zino, kad kiausus jam prispausiu, jei jis nuspres "atsifutbolinti", bet yra daugybe kitu situaciju, kur "tevuko" nei prigasdinsi, nei net surasi..o mylima Tevyne tame visai nepadeda.. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Pieve @ 2008 01 24, 07:56)
Apie Skandinaviją galvoju.. beje, irgi atvažiuočiau su jau gimusiu.

Sveikos mamkos 4u.gif Aš dar tik laukiuosi, bet jau mastau išvažiuoti doh.gif Tai ar pakėlėt sparnus planuojančios? Kur traukiat? Geras straipsnis http://www.lrt.lt/pr...id=0&id=4527953 . Aš mastau apie Švediją, tik kalbos nemoku doh.gif Bet noriu išvažiuoti kai mano kleckui bus apie pusę metų, nes dar pusantrų gausiu lietuviškus pinigus už vaiką, tad galėsiu ten prasigyventi... tik va neįsivaizduoju kaip kas... ten draugė, todėl galvoju.. Norėčiau į Airiją, bet ten pika basa ir viena būčiau, tai baisu... Kaži ar įmanoma ten už 1500-2000 eurų pragyvent? g.gif ir ar protinga būtų važiuoti su tokiu mažu vaiku ir nedirbti pradžioj... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zitlali: 21 gegužės 2008 - 14:10
tema jau sena bet galvoju gal reiketu atnaujint. o as pagalvojau ar vaziuotumete su kita mamyte kartu i kita sali? As pvz jau esu buvus UK pries du metus ir ten dirbus esu apie metus, tik va vaziuot vienai nesinori. tai va ka manot?
Atsakyti
QUOTE(kyste1 @ 2009 02 08, 14:45)
tema jau sena bet galvoju gal reiketu atnaujint. o as pagalvojau ar vaziuotumete su kita mamyte kartu i kita sali? As pvz jau esu buvus UK pries du metus ir ten dirbus esu apie metus, tik va vaziuot vienai nesinori. tai va ka manot?

o kur vaikus detumet g.gif
Atsakyti
kartu su savim todel ir siulau kartu, nes vaziuojant vienai tai neimanoma
Atsakyti
QUOTE(kyste1 @ 2009 02 08, 21:51)
kartu su savim todel ir siulau kartu, nes vaziuojant vienai tai neimanoma

ne nu panos negalvokit kad taip lengva pragyventi uzsieni su vaikais wink.gif pasalpu tikrai jokiu negausit, bent jau kol susitvarkysit visus dokumentus, o tas uztrunka.
Atsakyti
QUOTE(Zitlali @ 2008 05 21, 14:08)
Norėčiau į Airiją, bet ten pika basa ir viena būčiau, tai baisu... Kaži ar įmanoma ten už 1500-2000 eurų pragyvent?  g.gif ir ar protinga būtų važiuoti su tokiu mažu vaiku ir nedirbti pradžioj...  g.gif


Airijoj db labai sunku, nepatariu važiuoti. Išdirbę virš 2 metų gali tikėtis paramos, o tik atvykę tai ne... ir darbą gaut nerealu.

Už tokią sumą pragyventumėt, bet iš kur ją imt, jei nedirbt...
Atsakyti
QUOTE(kyste1 @ 2009 02 08, 21:51)
kartu su savim todel ir siulau kartu, nes vaziuojant vienai tai neimanomaSveikos,

radau jūsų temelę ir noriu prisijungti. Ruošiuosi irgi bėgti iš LT. Tik aš bėgsiu su trimis vaikais, jų nepaliksiu nė už ką.
GAl priimsit ir mane. Nuomuojam kokį namą ir kaip nors išsisuksim ?
Atsakyti
QUOTE(vienisa.mama @ 2009 02 09, 21:17)
Nuomuojam kokį namą ir kaip nors išsisuksim ?


o kad būtų viskas taip paprasta. aš pvz. grįžtu į LT mirksiukas.gif
Atsakyti