Įkraunama...
Įkraunama...

Iki 6 mėn. - MP, nuo 6 mėn. - mišinukas

PSO rekomenduoja kūdikius būtinai maitinti MP iki 6 mėnesių amžiaus, o primaitinant kokybišku maistu rekomenduoja maitinti iki 2 metų ar ilgiau.
Pas mus situacija tokia: mano Mažiukui 6 mėnesiai. Žinodama MP naudą, dar būdama nestuke.gif nusiteikiau, kad maitinsiu Mažiuką pati, net nepagalvodama, kad man tas procesas gali būti fiziškai labai nemalonus, o būtent taip ir nutiko verysad.gif Po pirmo antro mėnesio pradėjau pastebėti, kad Mažiukui duoti krūtį stengiuosi kuo trumpiau ir kuo rečiau doh.gif Kai tik matydavau, kad atėmus neverks ir neduodavau... Būdamas 4 mėnesių priaugo nedaug svorio todėl gydytoja patarė primaitinti tyrėmis. Dabar jau valgo ir košę, ir daržovių tyrę su mėsa, pora kartų yra gėręs mišinuko, kai namie su tėčiu vieni likę buvo. Kaip ir anksčiau niekaip negaliu vaikučio normaliai pamaitinti MP ( ir ne todėl, kad jo nebūtų verysad.gif ), manau, todėl jis dažnai pradėjo mane kelt naktį 4-6 kartus, žinda ilgai todėl neišsimiegu. Esu nuolat labai pavargus ir pikta. Iš tikrųjų norėčiau nutraukti maitinimą MP ir pereiti prie mišinuko, bet... vyras sako, kad turėsim problemų (susilpnės vaikuęčio imunitetas, kol naktį gaminsim mišinuką Mažiukas klyks, be to jis užmiega valgydamas MP (prieš tai gauna košytės), tai kils problemų su migdymu), tai jau geriau pakentės nekokią mano nuotaiką. Bet iš tikrųjų svarbiausia ne mano nuotaika, o Mažiukas ir jo gerovė...
Todėl ir užvedžiau šią temą. Manau vietoje, nes šį skyrelį skaito įvairiais būdais vaikučius maitinančios mamos. Ar yra mamyčių, kurios apsisprendė nutraukti vaikučio maitinimą po 6 mėnesių maitinimo MP? Kaip sekėsi? Kokie iškilo sunkumai? Kas pasidarė lengviau? Kaip jautėtės jūs ir jūsų mažylis? Labai lauksiu atsakymų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puccha: 29 sausio 2008 - 12:18
as buvau butent taip sumascius, bet lelius, kaip nujausdamas, 6men eme ir suslogavo... taigi dar menesi pratempiau maitinima ir nutraukiau kai vaikui buvo lygiai 7men. ir ka as galiu pasakyti... vaikas kazkaip ypatingai nesureagavo, o man vel pasaulis nusvito vaivorikstes spalvom. Ir vyras atsigavo. Nes iki tol slankiojau tik kaip piktas tamsus seselis, neturejau laiko nei sau, nei kitiems, vien tik papai...
pries nakti padarydavau misinuka, tai jei atsikeldavo, reikedavo tik pasildyti. O kartais ir saltas sueidavo blush2.gif
Atsakyti
As ir galvojau,kad nuo 6men.mutrauksiu maitinima,bet mazute nesileidzia,nerami pasidare rolleyes.gif tainusprendziau dar palaukti,nes nemaitinsiu visogyvenima blush2.gif ,o keli papildomi men.nieko nepakeis 4u.gif
Papildyta:
mano drauge nuo 7men.nutrauke maitinima,tai labai dziaugesi,atsigavo.jos mezute lyg ir nesureagavo,nes nuo kruties atpratino palaipsniui,neskubedama ax.gif
Atsakyti
Aš irgi atpratinčiau palaipsniui 4u.gif Tik va mažiukas nelabai gerai iš buteliuko geria, bet jei alkanas pageria, bet niekada neišgeria visos porcijos... O nebuvo sunkumų parenkant mišinuką?
Atsakyti
Puccha, ar galiu paklausti, kodel tau nemalonu zindyti? unsure.gif
Atsakyti
Aha 4u.gif Labai nemalonus jausmas kai atsipalaiduoja pienukas, be to mano labai jautri oda, tai toks jausmas lyg trintų...
Na yra dar ir psichologinė pusė verysad.gif Po gimdymo niekas neparodė kaip vaikutį maitint, tai kitą dieną vaikutis nugraužė spenelį, atsirado žaizda. Ir maitinti tapo labai skaudu. Atėjo pediatrė ir patarė maitint taip stovint atsirėmus, nes po tarpvietės kirpimo negalėjau sėdėt. O aš jai sakau, kad man labai skauda, ar negalima nusitraukt pienuką, o vaikutį maitint buteliuku, kol man sugis žaizdelė, o ji atrodo neklausė, sako kaip gerai mažiukas valgo. bicycle.gif Taip skaudėjo, kad mažai trūko ir būčiau apsižliumbus. Galbūt tos moters dėka dar vis maitinu mažiuką, bet jausmas ir dabar maitinant likęs bjaurus, pasijaučiau reikalinga tik tiek, kad kaip kokia karvutė duočiau pieno. O taip tikėjausi, kad viskas bus gerai ir maitinti man patiks... angel_sadangel.gif
Bet kaip bebūtų man labai svarbi mano vaikučio sveikata, tai reikia maitinu, bet labai laiminga nesu verysad.gif Iš kitos pusės dabar visokie virusai siaučia, tai ramiau jaučiuosi, kai žinau, kad darau viską, kad mažiukas būtų kuo sveikesnis ax.gif
Atsakyti
Puccha, tu saunuole, kad susitvarkei su bedom pacioj pradzioj smile.gif daznai moterys nuleidzia rankas, o tu nenuleidai 4u.gif

is tiesu, rekomendacijose greta neabejotinos zindymo naudos kudikiui ir motinai, daznai pridedama ir fraze del zindymo trukmes - zindyti tol, kol tai priimtina kudikiui ir motinai smile.gif taip, kad niekas negali priversti moters zindyti, jei ji to nenori. 4u.gif

kita vertus, galiu pasakyti, kas mane asmeniskai sulaike nuo zindymo nutraukimo, kai mano pirmajam sunui suejo 6 men. o gi nuejau i parduotuve ir pasiziurejau i misiniu dezutes lentynose doh.gif ir as tikrai issigandau - vaikui kita maista jau buvau pradejusi duoti, bet labai atsargiai, o cia reiktu is milijono vienodai atrodanciu dezuciu nieko nesakanciais pavadinimais issirinkti kazkuria ir duoti vaikui doh.gif na, tikrai pabijojau eksperimentuoti ant savo vaiko kailio, tuo labiau, kad pieno netruko ax.gif

kaip manai, kodel tau vis dar islieka tas nemalonus "buvimo karvute" jausmas? kaip isivaiduoji idealu zindyma?
Atsakyti
Mamos, kaip pakomentuosit toki dalyka...Visada buvau nusiteikusi maitinti mazyle bent iki metu, zindymas teikia man malonuma, vienintelis sunkumas - reikia laikytis hipoalergines dietos, nes mazute alergiska. Bet tai ne beda, galeciau maitinti ilgai, del vaiko geroves viska padaryciau. Bet stai ka man drauge rekomenduoja....
Ji maitino savo mazyle 1,5 metu. Bande nutraukti maitinima pramaitinusi metus, mazute labai tapo nerami, tai maitinima MP mama pratese. Paskui, kai dukrelei buvo 1,5 metu, maitinima tikrai reikejo nutraukt, nes mama po menesio turejo vykti i komandiruote. Ir ka, mazylei tai buvo baisinga trauma. Verke verke verke verysad.gif Naktim draskydavosi. Tai mamyte bobuciu paklausius visiska nesamone sugalvojo, speneli druska "pasude". Vaikui buvo baisingas sokas verysad.gif Pati matydavau, kaip ji glausdavosi prie drauges ir bandydavo per rubus siekt kruties, bet net nesiliesdavo, tik baksnodavo nosiuku. Zinokit graudus vaizdas verysad.gif Tai drauge man pataria nustoti maitinti 7-8 men, kai mazyle nelabai supranta. Nes kitaip teks ir iki 2-3 metuku pamaitinti MP,kai jau bus galima susitarti su vaiku...O as tikrai tokios galimybes neturesiu. I darba zadu grizti po metu, o mano darbas -tai daug komandiruociu...
Ka jus manote apie tai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgachka: 02 vasario 2008 - 15:09
QUOTE(Jurgachka @ 2008 02 02, 15:07)
Ka jus manote apie tai?


manau, kad isejima i darba planuoji is anksto. ir sugebesi kudiki nujunkyti palaipsniui., ty per pora-trejeta menesiu pamazu keisdama zindymus maitinimais "kietu" maistu. vien del to, kad atseit 7-8 men, kudikis "nieko nesupranta", nera prasmes atimti MP, nes tokiam kudikiui MP vis dar yra pagrindinis maistas.
nujunkymas yra trauma tada, kai kruti atimi staiga, nuo vaiko amziaus tai nepriklauso. ir dar tada, kai pati mama jaucia kaltes jausma, kad nebezindo.
tiesa sakant, net ir nebezindomam metinukui mamos komandiruotes, ypac ilgalaikes, gali buti rimtas isbandymas.

zindyti iki 2-3 metu yra ne tik normalu, bet ir rekomenduojama, jei tik vaikas pats neatsisako kruties ir tai priimtina mamai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgachka @ 2008 02 02, 16:07)
Ka jus manote apie tai?

As manau kad kiekvienas vaikas skirtingas. Kiek is savo puses pastebejau mano vaikui butu buve idealu jei buciau maitinus iki 9-10 men. mega_shok.gif bet tiesiog nebegalejau ir nutraukiau 7.
Manau, kad atpratinau palaipsniui, per savaite... blush2.gif is pradziu dali vieno maitinimo pakeiciau misinuku, paskiau viena maitinima, o galiausiai abu. vaikas nevalgus buvo, valgydavo per diena 4k: 2k - pienukas, 2k - kitas maistas.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 02 02, 11:12)
kaip manai, kodel tau vis dar islieka tas nemalonus "buvimo karvute" jausmas? kaip isivaiduoji idealu zindyma?

Mano nuomone, idealus žindymas štai toks: mamai nesukelia rūpesčių t.y. ji jaučiasi rami ir užtikrinta maitindama(supranta maitinimo svarbą vaikučio ir savo sveikatai), be to ir fiziškai patogiai (negraužia, neskauda, nelaša pienukas), be to labai svarbu, kad suptų žindymui palanki aplinka(palaikytų vyras, artimieji), žindymas nesukeltų kokių nepatogumų pav. svečiuose ir pan.
O dėl "buvimo karvute" nežinau, nors galvoju apie tai, bet atsakymo dar neradau.
Beje atsitiko keistas dalykas. Būtent po to kai užvedžiau šią temą, mano Mažiukas pradėjo kartais nenorėt MP. Pavyzdžiui siūlau MP, net nusisuka supykęs, nors valgyt laikas, o daržovių tyrelę, ar mišinuką geria. Kartais pasiūlius valgo. 3 vakarus atsisakė vakarinio pienuko, prieš kurį duodu pieniškos košytės, siūliau MP, vėl muistėsi ir nenorėjo, o vandenuką gėrė. Po viso to labai sumažėjo pienuko, ir... supratau, kad dabar sąmoningai noriu maitinti jį dar šiek tiek lotuliukas.gif Tai dabar stengiuosi gert skysčių daugiau, vaikučiui dažniau pasiūlyt MP. Jei jis ir toliau atsisakinės, reiškia mums laikas baigti su MP, o jei ne - labai laiminga būsiu jį pamaitinus dar truputį - tuos likusius 4-6 mėn, kuriuos planavau.
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2008 02 03, 00:50)
Po viso to labai sumažėjo pienuko, ir... supratau, kad dabar sąmoningai noriu maitinti jį dar šiek tiek lotuliukas.gif 

vadinasi, nepaisant visu sunkumu, turi uz ko uzsikabinti wub.gif

beje, tavo mazius galejo neimti krutis, nes jautesi sotus - ypac, jei siulei MP po koses... jei vis tik dar bandysi igyvedinti 4-6 men plana, siulyk vaikeliui pirma kruti, o visa kita maisteli - po to... jei nuspresi nutraukti maitinima, daryk atvirksciai - pirma kita maista, o kruti po to, tada vaikas pienelio isvalgys maziau, pieno gamyba naturaliai mazes (ta jau ir pati pastebejai...) ir zindyma pavyks ramiai baigti.

o as zindydama visai nemasciau apie sveikata ir tt. kai zindziau pirmagimi, nelabai domejausi naturaliu maitinimu. man viskas atrode savaime aisku - turiu papa, turiu vaika, duosiu vaikui papa ir viskas bus gerai lotuliukas.gif zinios ir patirtis atejo veliau...
Atsakyti