Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas

QUOTE(Vilienė @ 2012 02 21, 13:00)
Tarpas durų viršuje??? Tai tada padavimas ir ištraukimas turėtų būti prie grindų 4u.gif
Žymiai logiškiau oro maišimosi atžvilgiu tarpas prie grindų - būtent taip užsakiau vidines duris. Dar nepamirškime oro temperaturinio sluoksniavimosi, tegul RVS maišo orą visame patalpų aukštyje.


Štai čia su Jumis griežtai nesutiksiu... Kur atsiduria Jūsų iškvėptas oras, kurį šiaip jau turbūt būtų teisinga pašalinti? Mano supratimu jis kyla į viršų (temperatūrų skirtumas mirksiukas.gif ). Kur atsiduria paduodamas į patalpą šviežias (ir šiek tiek vėsesnis) oras? Mano manymu jis leidžiasi prie grindų (vėl tas pats temperatūrų skirtumas). Ką daro prie grindų atsidūręs šviežias oras su patalpoje esančiu šiltesniu oru? Turbūt spaudžia jį į viršų... Visa tai aišku tik teorija, nes be abejo visais mano paminėtais atvejais oras "maišosi" ir t.t. Bet esmė nuo to nesikeičia... jei oras iš patalpos ištraukiamas viršuje, tai oras joje "maišysis" tik geriau.
Atsakyti
QUOTE(Kirtiss @ 2012 02 21, 14:33)
Štai čia su Jumis griežtai nesutiksiu... Kur atsiduria Jūsų iškvėptas oras, kurį šiaip jau turbūt būtų teisinga pašalinti? Mano supratimu jis kyla į viršų (temperatūrų skirtumas  mirksiukas.gif ). Kur atsiduria paduodamas į patalpą šviežias (ir šiek tiek vėsesnis) oras? Mano manymu jis leidžiasi prie grindų (vėl tas pats temperatūrų skirtumas). Ką daro prie grindų atsidūręs šviežias oras su patalpoje esančiu šiltesniu oru? Turbūt spaudžia jį į viršų... Visa tai aišku tik teorija, nes be abejo visais mano paminėtais atvejais oras "maišosi" ir t.t. Bet esmė nuo to nesikeičia... jei oras iš patalpos ištraukiamas viršuje, tai oras joje "maišysis" tik geriau.

O nebus tokia pati liudna situacija kaip padavimas ir ištraukimas toje pačioje patalpos pusėje o priešingoj patalpos pusėj nulinė ventiliacija? Išsiventiliuojame palubius, o prie grindų užsistovėję bezdaliukai?
Atsakyti
QUOTE(Kirtiss @ 2012 02 21, 13:33)
... Visa tai aišku tik teorija, nes be abejo visais mano paminėtais atvejais oras "maišosi" ir t.t. Bet esmė nuo to nesikeičia...

Gal jus pradžiai apsispręskite: keičiasi esmė nuo tuo, kad oras maišosi ar nesikeičia!
Būtu iš vis nuostabu, jei tuo pačiu pagalvotumėme apie tai kodėl ir kaip maišosi oras vienu ar kitu atveju. (Gal tada nekiltu noro klaidinti žmonės savo teoriniais samprotavimais)
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 02 21, 12:21)
Optimalumo nežinau, gal reiktų bandyti skaičiuoti oro greitį per 2x75cm angas, bet palikti būtent 2cm. Tiksliau ne palikti, bet montuojant bus palikti, numatyti.

Kadangi niekada nieko netikite, siūlyčiau pabandyti pačiam įvertinti "problemos" dydį, palyginus du plotus: standartinių durų tarpo ir difuzoriaus plyšio, pro kuri oras patenka į kambarį
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 21 vasario 2012 - 14:29
QUOTE(ed@ @ 2012 02 21, 14:22)
(Gal tada nekiltu noro klaidinti žmonės savo teoriniais samprotavimais)


Teorinius samprotavimus manau turiu teisę pateikti tik aš ar kiti besidomintys, šios srities profai turėtų pateikti tiktai užtikrintas žinias. Šiuo klausimu pilnai sutinku su Ed@
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 02 21, 11:56)
... radau labai paprastą šios problemos sprendimo būdą.

Durys užsidaro labai sandariai, tiktai viršutinėje dalyje ...

Jei duris turi užsidaryti sandariai, tai ne jose, nei šalia jų negali būti jokių plyšių, grotelių ar kitokių orlaidžių. Taškas.

Namuose tokie sandarumo reikalavimai netaikomi. 99% statomos duris be slenksčio, kadangi priešingu atveju yra nepatogu vaikščioti. ... Jei vis vien durų apačioje turėsite tarpą, kam galvoti apie kitokio tipo orlaides?
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 02 21, 13:21)
Optimalumo nežinau, gal reiktų bandyti skaičiuoti oro greitį per 2x75cm angas, bet palikti būtent 2cm. Tiksliau ne palikti, bet montuojant bus palikti, numatyti.


Tokiu atveju orui pratekėti susidaro 0,015 m2 anga, kuri yra šiek tiek didesnė, nei 125 mm diametro ortakis. Jūsų atveju per durų apačią prie, pavyzdžiui, 4 m/s greičio pratekės 216 m3/h. Šitas greitis leistinas vėdinimo sistemos ortakiuose, bet per durų tarpą tai jau bus "ciongas". Šiaip per durų tarpą pratekančio oro rekomenduojamas greitis yra 0,15 m/s šaltuoju metų laiku ir 0,25 m/s šiltuoju metų laiku. Atitinkamai per Jūsų durų tarpą gautųsi 8,1 m3/h žiemą ir 13,5 m3/h vasarą.... turbūt bus mažokai... netgi pasyviame name. Bet čia aišku norma, kuri užtikrintų, kad praktiškai jokio "ciongo" nesijaustų - ji naudojama pavyzdžiui projektuojant durų tarpus vaikų darželiuose. O savo atveju galit bandyti susikurti sau patogius ir priimtinus standartus/normas.

Jei norite pasiskaičiuoti kokios angos reikia ir prie kokio greičio, koks oro kiekis jums pratekės, galite naudoti paprastą formulę:

V=S*v*t

kur:
V - tūris m3/h
S - angos plotas (angos aukštis padaugintas iš pločio) m2
v - oro judėjimo greitis m/s
t - laikas (jei greitį ėmėt m/s, teks dauginti iš 3600, norint gauti tūrį per valandą)

Jei žinote greitį, kurio norite ir oro kiekį, kurį norite tuo greičiu perleisti, tai angos plotą apsiskaičiuosite tūrį padalinę iš greičio ir laiko. Na o gautą dįdį padalinę iš durų pločio gausite, kiek reikia "pripjauti" duris mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 02 21, 15:28)
Gal jus pradžiai apsispręskite: keičiasi esmė nuo tuo, kad oras maišosi ar nesikeičia!
Būtu iš vis nuostabu, jei tuo pačiu pagalvotumėme apie tai kodėl ir kaip maišosi oras vienu ar kitu atveju. (Gal tada nekiltu noro klaidinti žmonės savo teoriniais samprotavimais)



Suprantu, kad Jūsų "stilius" bartis ir ginčytis su visais ir visada, absoliučiai nepriklausomai nuo to, apie ką eina kalba. Kai nebeišeina su kitais ginčytis, tai pradedat savo teiginius paneiginėti ir ginčytis su savimi, o paskui aiškinate, kad kitaip suprantate žodžių reikšmes biggrin.gif .

Pradžioje išmokite skaityti, įsiskaitęs suprasti, kas parašyta, o kai tai išmoksite, pasimokykite bendravimo kultūros. Be šitų dalykų Jums ne vieta viešuose forumuose.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 02 21, 15:10)
O nebus tokia pati liudna situacija kaip padavimas ir ištraukimas toje pačioje patalpos pusėje o priešingoj patalpos pusėj nulinė ventiliacija? Išsiventiliuojame palubius, o prie grindų užsistovėję bezdaliukai?


Mano supratimu aš pakankamai aiškiai parašiau, kodėl nebus "prie grindų užsistovėję bezdaliukai" netgi teoriškai, kai oras ištraukiamas viršutinėje dalyje. Ir kodėl "teoriškai" jie užsistovės palubėje, kai ištraukinėsite orą per durų apačią, iš to turėtų būti aišku taip pat. Ir taip, tai yra tik teorija, kuri dar yra stipriai "pagrąžinta", o praktikoje tiek vienu atveju, tiek kitu, patalpa vėdinsis, nes oras ir vienu ir kitu atveju "maišysis" ir teorija tik padeda žmogui apsipręsti ko jam labiau reikia, ir kaip tai, ko jam reikia, pasiekti efektyviausiu būdu.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 02 21, 15:28)
Kadangi niekada nieko netikite, siūlyčiau pabandyti pačiam įvertinti "problemos" dydį, palyginus du plotus: standartinių durų tarpo ir difuzoriaus plyšio, pro kuri oras patenka į kambarį

Nepatikėsite - tik parašęs šį postą taip ir padariau, ir ne tik su difuzorium, bet ir d125,d100 ir d160 palyginau. Grėsmės nėra, labai reiks aštrios klausos ciongui išgirsti 4u.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti