Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

QUOTE(Verbgo @ 2008 10 03, 09:21)


OBUOLIŲ VEISLIŲ IR JŲ SUSKIRSTYMO PAGAL SPALVOS, RŪDĖTUMO BEI DYDŽIO GRUPES SĄRAŠAS
Pagal dydį obuolių veislės yra suskirstytos į dvi grupes:
1. S grupė - stambiavaisės obuolių veislės (Lietuvoje auginamos veislės: Bogatyr, Ligol, Moskovskoje zimneje, Orlovskoje polosatoje, Rudens dryžuotasis, Sinap orlovskij, Veteran, Žiguliovskoje).
2. Kitos obuolių veislės.
Veislės pavadinimas Veislės pavadinimo sinonimas arba jos mutacijos Spalvos grupė Rūdėtumo grupė Dydžio grupė
   
Belle de Boskoop ir jų mutacijos Schöner von Boskoop, Schone van Boskoop, Goudrenet  R S
Belle fleur double      S
Berlepsch  C   
Berlepsch rouge Red Berlepsch, Roter Berlepsch B   
Bismarck      S
Black Ben Davis  A  S
Black Stayman  A  S
Blenheim      S
Boskoop rouge Red Boskoop, Roter Boskoop, Schmitz-Hübsch, Rode Boskoop B R S
Braeburn  C  S
Bramley's Seedling  Bramley, Triomphe de Kiel    S
Brettacher      S
Calville veislių grupė:      S
Cardinal  B   
Carmio  A   



Sveiki.
Mane labai domina BRAMLEY obelu rusys. Gal zinote, kur LT ju galima gauti?
Atsakyti
Sveikos smile.gif esu naujokė sodininkystėje, taigi norėčiau pasiklausti: gal žinote aplink Vilnių esančius medelynus, kur galima būtų gauti vyšnių, obelų ir kriaušių sodinukų? Iš anksto dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(carvalho @ 2009 04 14, 11:14)
Sveikos smile.gif esu naujokė sodininkystėje, taigi norėčiau pasiklausti: gal žinote aplink Vilnių esančius medelynus, kur galima būtų gauti vyšnių, obelų ir kriaušių sodinukų?  Iš anksto dėkui 4u.gif

Yra toks Kazlauskų medelynas, dar Vrublevskių medelynas, bet asmeniškai man gražiausi sodinukai buvo vis tik LSDI medelyne blush2.gif
Papildyta:
Ai, dar Maximose lauko prekyvietėse pardavinėjami sodinukai iš Dembavos medelyno, pasirinkimas tikrai nemažas ir sodinukų veislės ne pačios prasčiausios, bet vis pasižiūriu ir neperku ax.gif kažkodėl tongue.gif
Atsakyti
Ir mes zvalgomes vaismedziu bigsmile.gif Bet taip pat nezinom kur geru surasti schmoll.gif Turguj kazkaip jau labai nepatikima man atrodo g.gif
Atsakyti
Gal kas galetu patarti kur galima nusipirkti aukstaugiu vaismedziu ? g.gif
4u.gif
Atsakyti
atsakysiu i komentara kuriame siuloma sodinti miska vietoj sodo.
Yra ir miskas - auga pusys, azuolai, liepos, klevai, berzai...

Kiek pravaziuoju pro Lenkijos "sodus" manes jie nesuzavi - tai pramone, o vaismedziai priristi prie trosų (obelu sodai atrodantys kaip vynuogynai) mano supratimu yra issidirbinejimas ir augalo kankinimas.
O to irodymas - skonis. Na paragaukit zemauges obelies ANANASINI obuoli ir pas mociute nusiskinkit nuo normalaus medzio senaji ANANASINI (kai jie noksta kvepia 100 metru spinduliu aplink). neimanoma nepajusti skirtumo.
O veisle ta pati... Nejaugi nekyla klausimas kodel skiriasi skonis kai veisle ta pati?

Jei dabar turim pramonines, dekoratyvines ir senasias (nemadingas) obelis, tai po 50 metų turėsim pramoninius, dekoratyvinius ir ... valgomus obuolius. Gal taip ir nebus, bet seniau kaimai kvepedavo braskemis, agurkais, obuoliais - pagal sezona. As noriu, pasodinti soda kuris perduos ta kvapa vaikams, anukams. O jei jiems bus per sunku ar nebus skonio skirtumo tarp zemaugiu ir aukstaugiu obelu - paliksiu ir pjukla wink.gif

Tik kazkodel mano dukra valgo senu obelu vaisius ir rupinasi, kad jos senos ir vis klausia kiek metu jos dar deres. mes guodziam, kad yra ir zemaugiu, kurios deres kol vel uzaugs didziosios. Bet paragavus geresnio kazkaip nesinori prastesnio.
O tai kas yra geresnis ir kas blogesnis labai subjektyvu. Man rodiklis skonis, aromatas ir iprasta isvaizda. Kitam - kiti kriterijai. todel sodai ir skirtingi, kaip ir mes.
Atsakyti
QUOTE(annushka @ 2009 04 15, 09:26)
Gal kas galetu patarti kur galima nusipirkti aukstaugiu vaismedziu ?  g.gif
4u.gif

as matau kad esi is Vilniaus raj. tai i ta puse nelabai galiu ka patarti bet pati esu baigus LZUU tai ten yra medelynas salia LZUU ir Babtu medelynas tai jie seniai dirba sioje srityje, pati esu pirkusi is Zapyskio medelyno Kaune vaismedzius na net nezinau ka patarti, pabandyki dar Amsiejaus ukyje apsizvalgyti, duomenu neturiu bet manau, kad pagooglinus rasi, sekmes 4u.gif
Atsakyti
O gal kas turi kokiu atsiliepimu apie Kazlausku medelyna ? g.gif
Atsakyti
QUOTE(annushka @ 2009 04 15, 10:26)
Gal kas galetu patarti kur galima nusipirkti aukstaugiu vaismedziu ?  g.gif
4u.gif

čia jau sudėtingas klausimas ...Patarimas vienas:kai prieisite prie pardavėjo,tai nesakykite kokio medzio ieškote,o kai viska išrodys,lyg tarp kitko paklauskite,ar turite aukštaūgių..O tai girdejau kad iškišineja taip žemaūgus.. g.gif
Kiek rudeni mes ieškojome,tai dauguma medelynu nebepardavineja aukštaūgių...
Tad linkime sėkmės ieškojimuose,,,Jau prasideda pavasarines mugės-dairykitės tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(annushka @ 2009 04 15, 10:26)
Gal kas galetu patarti kur galima nusipirkti aukstaugiu vaismedziu ?  g.gif
4u.gif



Pernai rudenį aukštaūgėmis senovinėmis veislėmis prekiavo vienas augintojas mugėje prie Mokytojų namų. Jeigu tenka lankytis Kalvarijų turguje, žiemą jis prekiauja savo išaugintomis ir surinktomis sėklomis. Aukštas tamsiaplaukis vyriškis. Kartais su juo ir senutė, gal mama, būna. Kiek pirkau pas jį sėklų, nė karto nenusivyliau. Praeitą rudenį medelių kartais turėdavo ir turguje. Pernai prie savo augalų buvo pasistatęs stendą, kad prekiauja būtent aukštaūgiais. Pabandykit paieškoti jo turguje arba mugėje.
Atsakyti
Mergaites, aciu visoms 4u.gif

Gal kam pravers:

Balandžio 18 – 19 dienomis „Sodininkų mugė“ bus rengiama Vilniuje prie prekybos parko „Banginis“

bei Kaune prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“,

o balandžio 25 – 26 dienomis persikels į Klaipėdą, prie prekybos centro „Banginis“.
Atsakyti
QUOTE(mikito @ 2009 04 15, 10:48)
atsakysiu i komentara kuriame siuloma sodinti miska vietoj sodo.
Yra ir miskas -  auga pusys, azuolai, liepos, klevai, berzai...

Kiek pravaziuoju pro Lenkijos "sodus" manes jie nesuzavi - tai pramone, o vaismedziai priristi prie trosų (obelu sodai atrodantys kaip vynuogynai) mano supratimu yra issidirbinejimas ir augalo kankinimas.
O to irodymas - skonis. Na paragaukit zemauges obelies ANANASINI obuoli ir pas mociute nusiskinkit nuo normalaus medzio senaji ANANASINI (kai jie noksta kvepia 100  metru spinduliu aplink). neimanoma nepajusti skirtumo.
O veisle ta pati... Nejaugi nekyla klausimas kodel skiriasi skonis kai veisle ta pati?

Jei dabar turim pramonines, dekoratyvines ir senasias (nemadingas) obelis, tai po 50 metų turėsim pramoninius, dekoratyvinius ir ... valgomus obuolius. Gal taip ir nebus, bet seniau kaimai kvepedavo braskemis, agurkais, obuoliais - pagal sezona. As noriu, pasodinti soda kuris perduos ta kvapa vaikams, anukams. O jei jiems bus per sunku ar nebus skonio skirtumo tarp zemaugiu ir aukstaugiu obelu - paliksiu ir pjukla wink.gif

Tik kazkodel mano dukra valgo senu obelu vaisius ir rupinasi, kad jos senos ir vis klausia kiek metu jos dar deres. mes guodziam, kad yra ir zemaugiu, kurios deres kol vel uzaugs didziosios. Bet paragavus geresnio kazkaip nesinori prastesnio.
O tai kas yra geresnis ir kas blogesnis labai subjektyvu. Man rodiklis skonis, aromatas ir iprasta isvaizda. Kitam - kiti kriterijai. todel sodai ir skirtingi, kaip ir mes.

Atsako miškininkė cool.gif
Ar niekur neteko skaityt, kaip iš vidutinio augumo ir žemaūgių "padaromos" aukštaūgės veislės? bigsmile.gif Tiesą sakant, nesuprantu problemos esmės.
Ar teko valgyti "senovinių" obuolių visiškai neskanių? bigsmile.gif Čia ne pramoninis-nepramoninis klausimas. Beje, ir dabar šalia esantys miškai kvepia obuoliais, eini pasivaikščiot į mišką, o ten.. net svaigina savo kvapais suverstos obuolių krūvos wub.gif

P.S. Idealistiniame sode galima auginti persikus ir abrikosus? flirt.gif Kaip tik planuoju persiką ant žardelių auginti prie pietinės sienos g.gif
Kodėl pavyzdžiu imami lenkai, jei ir p.Amšiejus augina obuolius "ant vielų" flirt.gif Ir kodėl privatūs, mažulyčiai lenkų sodai tik po 2arus ( kur gi jame tilps 5 senobinės obelys)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DeeDee: 16 balandžio 2009 - 08:34