Įkraunama...
Įkraunama...

Šeškinės pradinė mokykla

Mokykloje formuojamos labai didelės klasės – net iki 28 mokinių. Antroje klasėje jų neskaido grupėmis anglų kalbai. Tad sąlygos nėra itin geros. Ar mokytojas, nors ir labai geras, yra pajėgus dvidešimt aštuntą vaiką išklausyti, pataisyti jo tarimą?
Kūno kultūros pamokai dvi didžiulės klasės dalinasi viena mažyte sale. Dar gerai, kad yra erdvus kiemas, tačiau Lietuvos oro sąlygos ne visada leidžia vaikams būti ilgesnį laiką lauke.


Laba diena,
Mus su vyru irgi labai neramina anglų kalbos tema. Mano pažįstamų vaikai mokėsi kitose mokyklose, kuriose buvo geresnės sąlygos mokytis anglų kalbos. Mums labai nepatinka, kad pamokoje sėdi visa didelė klasė, kai net studentai būna mažose grupėse. Mes klausėme mokytojos, kodėl vaikai neskirstomi grupėmis, ji tik pečiais gūžčioja. Pas direktorę eiti nedrįstame, kadangi esame priimti į mokyklą ne iš mokyklai priskirtos teritorijos. Taigi pretenzijų kaip ir neturime teisės reikšti. Vaikas lanko mokomą anglų kalbos būrelį, kad bent kiek gautų angliškai pakalbėti.
Gal kas iš vietinių šį klausimą iškeltumėte? Manau, tai aktualu visiems.
Dar yra didelė problema – mokinių suolai. Jie neatitinka vaikų ūgio, išklebę. Kėdutės arba per didelės arba per mažos. Vaikams tenka sėdėti iškėlus alkūnes arba susilenkus. Tokia laikysena kenkia stuburui. Kas kompensuos vaiko sveikatos sutrikimus? Esamus klasėje stalus pirko buvusių mokinių tėvai. Reikia suprasti, kad ir mes turime pirkti savo vaikui stalus ir kėdes, jei norime, kad jie galėtų pamokose sėdėti taisyklingai. Buvo organizuota apklausa, tačiau mūsų prašymas ignoruotas.
Šiaip mokytojai mokykloje tikrai labai geri.
Kažkas domėjosi maistu. Mūsų vaikas mokyklos maisto nevalgo.
Atsakyti
Mano vaikas irgi lanko šią mokyklą, tiesa, lanko tik 1-ą klasę, tai kažkokių blogumų kol kas nepastebėjome.
Mano vaikas valgus, dėl maisto bėdų neturime. Tiesa, mokytoja minėjo, kad vaikai dažnai nevalgo sriubos ir daržovių, bet, čia, manau, ne mokyklos valgyklos bėda. O jei daugelį netenkina maisto kokybė ar pasirinkimas, visada galima tartis su tėvais ir eiti ieškoti kompromiso pas direktorę (nereikia bijoti).
Mes irgi papuolėme į šią mokyklą ne pagal gyvenamąją vietą, bet buvau užsukusi pas direktorę dėl keletos klausimų, ji normalus žmogus, normaliai bendrauja. Jei prašymai/pasiūlymai ne kažkokie utopiniai, nemanau, kad reikia jos bijoti smile.gif

ZZylėzyza, o Jūsų vaiko klasėje suolų aukštis nesireguliuoja? Mano vaiko klasėje reguliuojasi, įsivaizdavau, kad visur tokie suolai...
Atsakyti
QUOTE(-Delta- @ 2016 10 07, 11:05)
Mano vaikas irgi lanko šią mokyklą, tiesa, lanko tik 1-ą klasę, tai kažkokių blogumų kol kas nepastebėjome.
Mano vaikas valgus, dėl maisto bėdų neturime. Tiesa, mokytoja minėjo, kad vaikai dažnai nevalgo sriubos ir daržovių, bet, čia, manau, ne mokyklos valgyklos bėda. O jei daugelį netenkina maisto kokybė ar pasirinkimas, visada galima tartis su tėvais ir eiti ieškoti kompromiso pas direktorę (nereikia bijoti).
Mes irgi papuolėme į šią mokyklą ne pagal gyvenamąją vietą, bet buvau užsukusi pas direktorę dėl keletos klausimų, ji normalus žmogus, normaliai bendrauja. Jei prašymai/pasiūlymai ne kažkokie utopiniai, nemanau, kad reikia jos bijoti smile.gif

ZZylėzyza, o Jūsų vaiko klasėje suolų aukštis nesireguliuoja? Mano vaiko klasėje reguliuojasi, įsivaizdavau, kad visur tokie suolai...


Papildyta:
Puiku, Delta,
kai mūsų vaikas mokėsi pirmoje klasėje irgi problemų nematėme. Tuomet dar anglų kalbos pamokų nebuvo ir neatrodė, kad tai aktualu. Dėl kreipimosi į direktorę, tai greičiau ne baimės reikalas. Kreipėsi prieš kelis metus kaimynai, tai nieko ir nepešė. Taigi, manau, kad vietiniai gal ir gali tą reikalą labai rimtą išspręsti.
Suolai mokykloje yra labai įvairūs. Jei jūsų vaikui netenka vaikščioti po klases, jūs to net ir negalite žinoti.
Tikėkimės, kad jūs problemų ir nepajusite. Iki jūsų vaikas priaugs, tie reikalai gal bus sutvarkyti.
Atsakyti
QUOTE(ZZylėzyza @ 2016 10 07, 07:22)
Laba diena,
Mus su vyru irgi labai neramina anglų kalbos tema.
Dar yra didelė problema – mokinių suolai. Jie neatitinka vaikų ūgio, išklebę. Kėdutės arba per didelės arba per mažos. Vaikams tenka sėdėti iškėlus alkūnes arba susilenkus. Tokia laikysena kenkia stuburui. Kas kompensuos vaiko sveikatos sutrikimus? Esamus klasėje stalus pirko buvusių mokinių tėvai. Reikia suprasti, kad ir mes turime pirkti savo vaikui stalus ir kėdes, jei norime, kad jie galėtų pamokose sėdėti taisyklingai. Buvo organizuota apklausa, tačiau mūsų prašymas ignoruotas.
Šiaip mokytojai mokykloje tikrai labai geri.
Kažkas domėjosi maistu. Mūsų vaikas mokyklos maisto nevalgo.


Koks yra finansavimas, taip ir dirbama.
Mano vyrenioji mokesi sioje mokykloje, kai mokykla gaudavo daugiau lesu ir antrokai buvo dalinami i pogrupius, bet tai vyko gal tik du ar tris metus. Mazosios klase jau nebuvo "skelta". Bus lesu manau ir pogrupiai bus .
O kalbeti kas yra kitose mokyklose visada galime, bet tuo paciu ir pasigilinkime kaip ten viskas vyksta, zinau viena vln mokykla, kurioje anglu burelis (mokamas) privalomas smile.gif


Va tokiais pasakymais ir prisikuriame sau problemu blink.gif
Siais metais jau 8_ta karta ejome i rugsejo 1-aja, viena dukra keite kita. Toje pacioje klaseje astunti metai, per tuos metus suolu nepirkome. Ir jie dar visai padorus.
Nesuprantu, kas galejo nutikti per 4 metus Jusu klases suolams ???
Jeigu Jus manote, kad vaikui netinkamas suolas kalbekite su mokytoje, kad persodintu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maksas: 07 spalio 2016 - 11:58
Maksai,
Gal jūs mokyklos finansininkas ir žinote, kaip ši mokykla finansuojama? Gal jūsų vaikas irgi mokosi pirmoje klasėje, nevaikštinėja po klases ir jums atrodo, kad 28 mokinių grupė yra normalu? Gal manote, kad šitos mokyklos tėvai moka mažesnius mokesčius nei kitų pagrindinių ir pradinių mokyklų tėvai, kad tose mokyklose anglų kalbos pamokos vyksta grupėmis. Esu įsitikinusi, kad tai administracijos požiūris.
Jei jūs nematysite problemos ir jūsų vaikams bus tokios pat nedžiuginančios sąlygos.
Aš dar sugebu pateisinti salės problemą. Tačiau anglų kalba – 28 mokinukams – absurdas!
Atsakyti
QUOTE(ZZylėzyza @ 2016 10 07, 11:23)

Taigi, manau, kad vietiniai gal ir gali tą reikalą labai rimtą išspręsti.
Suolai mokykloje yra labai įvairūs. Jei jūsų vaikui netenka vaikščioti po klases, jūs to net ir negalite žinoti.


O ka vietiniai gali padaryti ??? Papildomui etatui pinigu sumesti ?

Visose klasese yra ivairaus aukscio suolu, nes yra pirmoku kurie ugiu lenkia ketvirtokus.
Atsakyti
QUOTE(ZZylėzyza @ 2016 10 07, 12:24)
Maksai,
*Gal jūs mokyklos finansininkas ir žinote, kaip ši mokykla finansuojama?
**Gal jūsų vaikas irgi mokosi pirmoje klasėje, nevaikštinėja po klases ir jums atrodo, kad 28 mokinių grupė yra normalu? Gal manote, kad šitos mokyklos tėvai moka mažesnius mokesčius nei kitų pagrindinių ir pradinių mokyklų tėvai, kad tose mokyklose anglų kalbos pamokos vyksta grupėmis. Esu įsitikinusi, kad tai administracijos požiūris.
***Jei jūs nematysite problemos ir jūsų vaikams bus tokios pat nedžiuginančios sąlygos.
Aš dar sugebu pateisinti salės problemą. Tačiau anglų kalba – 28 mokinukams – absurdas!

* nereikia buti mokyklos finasininku , visa info yra mokyklos puslapyje
** pasikartosiu "Siais metais jau 8-ta karta ejome i rugsejo 1-aja sioje mokykloje, vienas vaikas keite kita."
*** sm rasymas tai cia neproblemos sprendimas, ir nepasiteisinimas, kad as "nevietine". Yra mokyklos taryba kurioje yra kiekvienos klases atstovas (ten neklausia adreso), vakar kaip tik buvo susirinkimas, bet problemos apie suolus ir anglu kalbos pamokas niekas nekele.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maksas: 07 spalio 2016 - 12:54
Yra mokyklos taryba kurioje yra kiekvienos klases atstovas (ten neklausia adreso), vakar kaip tik buvo susirinkimas, bet problemos apie suolus ir anglu kalbos pamokas niekas nekele.


Maksai,
Jūs tiek daug žinote ir nusimanote. Tikriausiai esate ir mokyklos tarybos narys? Taigi, labai prašau, padėkite nesusigaudantiems ir iškelkite problemas dėl anglų kalbos! Tikiu, mokykloje šiuo metu yra ir rimtesnių problemų, kurias sprendžia taryba. Tai galima spręsti atsidarius jūsų duotą nuorodą "visa info yra mokyklos puslapyje". Ne juokas, šiuo metu ieškoti mokytojos!
Mums šiuo metu labai aktuali anglų kalba. Laikas bėga. Jau įpusėjo antras mėnuo.
Gaila, kad apie tarybos susirinkimą nebuvome informuoti. Be to, ne kiekvieną į tarybą ir įsileidžia.
Atsakyti
QUOTE(ZZylėzyza @ 2016 10 07, 13:43)

Maksai,
Jūs tiek daug žinote ir nusimanote. Tikriausiai esate ir mokyklos tarybos narys? Taigi, labai prašau, padėkite nesusigaudantiems ir iškelkite problemas dėl anglų kalbos!  Tikiu, mokykloje šiuo metu yra ir rimtesnių problemų, kurias sprendžia taryba. Tai galima spręsti atsidarius jūsų duotą nuorodą  "visa info yra mokyklos puslapyje". Ne juokas, šiuo metu ieškoti mokytojos!
Mums šiuo metu labai aktuali anglų kalba. Laikas bėga. Jau įpusėjo antras mėnuo.
Gaila, kad apie tarybos susirinkimą nebuvome informuoti. Be to, ne kiekvieną į tarybą ir įsileidžia.

blink.gif
Klasės pirmininką renkate patys, jis dalyvauja ir mokyklos susirinkime, kur renkama ir mokyklos taryba, šias metais kaip tik trūko dviejų narių , pirmas direktorės klausimas buvo ar yra savanorių jais tapti.
Mokytojų paieškos klausimai tokiuose susirinkimuose nepatarinėjami.

Zzylėyza, neaktuali man ta tema blush2.gif , lygiai taip pat kaip kitą rugsėjį ji bus Jums neaktuali ;)
Išmoks jie tą anglų, svarbu, kad tik noras būtų 4u.gif
Atsakyti
Gal darome kaip Kenijoje?

(Valstybinės Kenijos mokyklos nuo tarptautinių skiriasi kaip diena nuo nakties, joms trūksta visko – pradedant mokyklos inventoriumi ir mokomąja medžiaga, baigiant katastrofišku mokytojų trūkumu – kai kuriose mokyklose vaikai suoluose sėdi po keturis penkis, ir vienam mokytojui tenka 60 ar netgi 100 mokinių. Skaitykite daugiau:http://www.moteris.lt/veidai/kenijoje-jau-6-metus-gyvenanti-ausra-tokios-civilizacijos-rasti-nesitikejau.d?id=72230206.)

Klasių neskelkime, o visas sujunkime. Salėje arba mokyklos kieme tikrai tilps. Išsispręs ir mokytojų problema. O vaikai vis tiek ko nors išmoks!
Atsakyti
QUOTE(Vilhelmas @ 2016 10 08, 17:44)
Gal darome kaip Kenijoje?
Klasių neskelkime, o visas sujunkime. Salėje arba mokyklos kieme tikrai tilps. Išsispręs ir mokytojų problema.

O vaikai vis tiek ko nors išmoks!

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Atsiprasau nesusilaikiau. Paskutine fraze "uzmuse" clap.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gutjera: 08 spalio 2016 - 17:43
[quote=-Delta-,2016 10 07, 12:05]

Mes irgi papuolėme į šią mokyklą ne pagal gyvenamąją vietą, bet buvau užsukusi pas direktorę dėl keletos klausimų, ji normalus žmogus, normaliai bendrauja. Jei prašymai/pasiūlymai ne kažkokie utopiniai, nemanau, kad reikia jos bijoti smile.gif


Mes norėjome, kad vaikas lankytų tikybos pamokas. Tačiau pasirodo, kad grupė per didelė ir daugiau vaikų negali priimti. Nesame prieš etikos pamokas. Tačiau kaip su pasirinkimo laisve? Būtų bent tikybos būrelis. Jo mokykloje nėra. Girdėjau, kai direktorės sūnus mokėsi pradinėje mokykloje ir ruošėsi į jėzuitų gimnaziją, tikybos būrelis buvo.
Dar žinau, kad mes ne vieni likome už borto. Deja, dėl didelės grupės, dar kelios šeimos negalėjo rinktis tikybos pamokos. Nemanau, kad tai utopinis ir neišsprendžiamas klausimas. unsure.gif
Atsakyti