Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip tramdot "ožiukus"? 2 dalis

Del kitu mokinimo kaip elgtis su savo vaiku iseitis yra kita issikraustyti,ir tai po svenciu manau ivyks drinks_cheers.gif ,Man tai bus zymiai geriau nei kazkam kisti kazkokia knyga smile.gif ., o su teveliu tai kazkaip sutarsim del vaiko auklejimo... ax.gif . O va kita knyga pries sita kur siulete jau esu uzsiprasius,kad sesuo is Lietuvos atsiustu ,Kaledus gi ax.gif ,Dabar laukiu nesulaukiu rolleyes.gif
Kazkota geriau pasidare,kai cia patarimu sulaukiu,apraminimu ir t.t blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mamukas... @ 2011 12 09, 23:10)
Del kitu mokinimo kaip elgtis su savo vaiku iseitis yra kita issikraustyti,ir tai po svenciu manau ivyks  drinks_cheers.gif ,Man tai bus zymiai geriau nei kazkam kisti kazkokia knyga  smile.gif ., o su teveliu tai kazkaip sutarsim del vaiko auklejimo... ax.gif . O va kita knyga pries sita kur siulete jau esu uzsiprasius,kad sesuo is Lietuvos atsiustu ,Kaledus gi  ax.gif ,Dabar laukiu nesulaukiu  rolleyes.gif
Kazkota geriau pasidare,kai cia patarimu sulaukiu,apraminimu ir t.t  blush2.gif


Na va, tai viskas tik į gerą mirksiukas.gif Palaikymas žmogui labai svarbu, nes visada tvirčiau jautiesi, kai žinai, kad ne vienas toks esi, kad ne tavo vaikas vienas toks ir kai supranti, kad visos problemos turi sprendimus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Aronia @ 2011 12 09, 20:40)
Nuo kokio amziaus sita metoda galima taikyti? Ar dvimeciui jau galima? Man atrodo, jei taip daryciau, tai mano vaikas butu pusalkanis, pusnuogis, murzinas, diena miegotu, nakti siaustu ir t.t.

tai ne metodas: tai tiesiog vidinis sprendimas neuzknisti zmoniu ikyriu kartojimu.

su dvimeciu dar tikrai viska reikia daryti kartu - ir prie stalo sesti (galima kartu stala pasidengti), ir dantukus valytis (as valausi - ir tu valaisi), ir zaislus tvarkyti (as dedu kaladeles, o tu ka desi - masineles ar meskiukus?). dvimeti labiausiai veikia pavyzdys, o ne zodziai - jei ka nors darote, tai ir darykite, o ne kalbekite.



QUOTE(mamukas... @ 2011 12 09, 19:30)
tarkim vaiko teciui,jug vaika auginu ne viena  schmoll.gif ..

su vaiko teciu galima kalbetis. kartu paskaityti literaturos - ir net jei nerasit bendros kalbos, nereikia labai isgyventi.

man tikrai padejo mintis, kad vaikas santyki su kiekvienu zmogumi formuoja asmeniskai, ir uz ta santyki yra atsakingti tik vaikas ir tas zmogus: taigi, su mama, su teciu, su seneliais, su aukletoja vaikas gali bendrauti skirtingai.

bet manau, kas tikrai svarbu - apie vaika ir vaiko auklejima nereiketu diskutuoti vaikui girdint.

QUOTE(mamukas... @ 2011 12 09, 19:30)
Beja atrodo sitoj temoj buvo toks sarasiukas bausmiu

as manau, kad bausmes auginant vaika nereikalingos ir net zalingos. bausme zemina ir sukelia neigiamas emocijas tiek baudziamajam, tiek ir baudejui - ir tikrai nepadeda kurti saugaus ir atviro santykio. atvirksciai, bausme moko, kad stipresnysis gali diktuoti savo salygas. bausme moko bijoti - ir vaikai, tikrai labai racionaliai, ismoksta visu imanomu budu, kaip isvengti bausmes (ima meluoti, issisukineti ir tt), o kartu - ima vengti ir atsakomybes uz savo veiksmus.

na, ir galiausiai, bausme savotiskai paslepia tikrasias elgesio pasekmes - pvz., degant raudonai sviesoforo sviesai nevaziuojam todel, kad bijom policininko ir gauti bauda, ar todel, kad vaziuoti per raudona sviesa nesaugu? tai va, bausme ismoko bijoti policininko ir baudos, bet jei vaikas manys, kad aplinkui policininku nera - netures priezasties sustoti prie sviesoforo. na, minti supratot.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 09 gruodžio 2011 - 23:39
mes naudojam salta dusa kai vaikai issisiaucia. Yra toks purkstukas papurksti lyginamiems skalbiniams, na arba gelems. Tia kai jau isisiaucia taip, kad namai griuna paimam ta ir papurskiam. Visa tai daroma juokais, vaikams patinka. Padeda atkreipti demesi. Paskui taip pat sekmingai jie apipurskia teti. Ir bent kuriam laikui nurimsta, pailsi truputi.
Atsakyti
Patarkit kaip tramdyt oziukus 1,2 metu vaikui, ar as kazko nesuprantu, ar nemoku su savo vaiku susisneketi??? doh.gif O dar sako kokie oziukai gali buti pas metinuka....Nu anksciau taip nebuvo, kaip sita savaite blush2.gif Vos tik kas ne pagal ja tuoj isterijos, gulimasis ant zemes, raitymasis, kojom duodasi, bandau paimti raminti snekinti, kad einam ten,einam paimsim albuma pavartysim, kazkuo uzimti o ji dar labiau spiegia ir raitosi....galu gale ryte palikau besiraitancia virtuvej, kol i grindis besiraitydama nosy susimuse...
Siandien suveike vadinamasis "kalejimas" kai tik pradeda taip daryti idedu i lovyte, bent ten nesuzizeidzia besiraitydama.....
Ar jusiskiai tokio amziaus daro/e kazka panasaus?
Atsakyti
QUOTE(Dziurgita:) @ 2011 12 09, 16:52)
Nu va prabilo mamos, kurios NIEKADA nemeluoja vaikui biggrin.gif  O kaip del Kaledu senelio, kaip del tu kurios sako kad vaikai randami kopustuose ir t.t.
Jus tiesiog kabinejates prie zodziu, mano vaikas to net neatrenka, as gi tamsoje su juo ejau ne miske doh.gif  ka cia sneketi, galite isversti dabar kaip tik norite, nesiruosiu gincytis su TEIGIAMOM mamytem, as juk tokai NEIGIAMA biggrin.gif


Ir jus tuo patenkinta, kad neigiama? Praktiskai didziuojates?
Jus meluojat gasdindama, skirtuma sioki toki jauciate tarp 'kaledu senelis tau atnes dovanu' ir 'paliksiu tave miske' arba 'atiduosiu tave piktam dedei' ir tt ir pan.?
Man atrodo daug proto nereikia suprasti, kad jusu vaikas prades bijoti ne tik misko, bet jam issivystys ir kitu baimiu. Akivaizdu, kad jau issivyste.
Turetumet ne didziuotis savo daromomis klaidomis, o bandyti jas taisyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Soy: 30 gruodžio 2011 - 07:09
QUOTE(ede_la @ 2011 12 29, 23:10)
Patarkit kaip tramdyt oziukus 1,2 metu vaikui, ar as kazko nesuprantu, ar nemoku su savo vaiku susisneketi??? doh.gif  O dar sako kokie oziukai gali buti pas metinuka....Nu anksciau taip nebuvo, kaip sita savaite  blush2.gif  Vos tik kas ne pagal ja tuoj isterijos, gulimasis ant zemes, raitymasis, kojom duodasi, bandau paimti raminti snekinti, kad einam ten,einam paimsim albuma pavartysim, kazkuo uzimti o ji dar labiau spiegia ir raitosi....galu gale ryte palikau besiraitancia virtuvej, kol i grindis besiraitydama nosy susimuse...


pirmiausia - nusiramint paciai. kadangi dabar sventine savaite, ir toks elgesys isryskejo butent dabar, greiciausiai vaikas pasigauna namuose tvyrancia sventine itampa ir ja "istransliuoja". buna tokiu jautriu vaiku 4u.gif tikriausiai skubat, ruosiates, tvarkotes, valgius gaminat - ir vaika dirgina tiek jusu nuotaika, tiek pasikeitusi dienotvarke, sveciavimasis, kitoks valgis ir panasiai. praeis sventes, gyvenimas grys i iprasta ritma, ir isteriju sumazes.

o kitas dalykas - jus nesitikekit, kad vaiko emocijas galima isjungt kaip mygtuka paspaudus. kaip jau isitikinot, maziuko vaiko negalima nei greitai nuramint (emocija turi tiesiog perdegt), nei palikt vieno (gali susizeisti). iseitis - tiesiog buti salia, saugoti, kad neuzsigautu ir laukti, kol audra praeis. stebekit vaika - atrasit, kokie raminimo budai veiksmingiausi.

tarkim mano mazajam tokiam amziuje labai gerai veikdavo nesiokle. as ji nuo naujagimystes nesiojau vaikjuostej, jis buvo prie jos priprates ir toks "supakavimas" prie mamos kartu su supimu ir ramios melodijos niuniavimu ji gerai ramindavo.


QUOTE(ede_la @ 2011 12 29, 23:10)
Siandien suveike vadinamasis "kalejimas" kai tik pradeda taip daryti idedu i lovyte, bent ten nesuzizeidzia besiraitydama.....

is lovytes daryti kalejimo nesiulyciau. lovyte turi buti ramybes, poilsio, o ne bausmes vieta. tuo labiau, kad ir nesaugu - metinukas, pasispyres ant patalynes ar minkstu zaisliuku, gali persiversti per lovos krasta...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 30 gruodžio 2011 - 11:43

jus teisi kad negalima tiesiog imti ir isjungti vaiko emociju, kol neissiklykia nieko nesigauna, na kad pas mus jokios itampos nebuvo, kuciauti vaziavom pas mano tevus, as nieko neruosiau,tikper kaledas sveciu turejom, nu gal ir del to kad zmoniu daug namie buvo, neissivaizduoju.....
suprantu kad lovyte poilsio, miego zona, na bet kai jau isiaudrina tiesiog idedu ja pati iseinu i kita kamb ar kur, kad pati apsiraminciau, nes jei taip tai is pusiausvyros isveda..
QUOTE(ragnez @ 2011 12 30, 12:42)
pirmiausia - nusiramint paciai. kadangi dabar sventine savaite, ir toks elgesys isryskejo butent dabar, greiciausiai vaikas pasigauna namuose tvyrancia sventine itampa ir ja "istransliuoja". buna tokiu jautriu vaiku  4u.gif tikriausiai skubat, ruosiates, tvarkotes, valgius gaminat - ir vaika dirgina tiek jusu nuotaika, tiek pasikeitusi dienotvarke, sveciavimasis, kitoks valgis ir panasiai. praeis sventes, gyvenimas grys i iprasta ritma, ir isteriju sumazes.

o kitas dalykas - jus nesitikekit, kad vaiko emocijas galima isjungt kaip mygtuka paspaudus. kaip jau isitikinot, maziuko vaiko negalima nei greitai nuramint (emocija turi tiesiog perdegt), nei palikt vieno (gali susizeisti). iseitis - tiesiog buti salia, saugoti, kad neuzsigautu ir laukti, kol audra praeis. stebekit vaika - atrasit, kokie raminimo budai veiksmingiausi.

tarkim mano mazajam tokiam amziuje labai gerai veikdavo nesiokle. as ji nuo naujagimystes nesiojau vaikjuostej, jis buvo prie jos priprates ir toks "supakavimas" prie mamos kartu su supimu ir ramios melodijos niuniavimu ji gerai ramindavo.
is lovytes daryti kalejimo nesiulyciau. lovyte turi buti ramybes, poilsio, o ne bausmes vieta. tuo labiau, kad ir nesaugu -  metinukas, pasispyres ant patalynes ar minkstu zaisliuku, gali persiversti per lovos krasta...

Atsakyti
QUOTE(wytaute69 @ 2011 12 10, 12:40)
mes naudojam salta dusa kai vaikai issisiaucia. Yra toks purkstukas papurksti lyginamiems skalbiniams, na arba gelems. Tia kai jau isisiaucia taip, kad namai griuna paimam ta ir papurskiam. Visa tai daroma juokais, vaikams patinka. Padeda atkreipti demesi. Paskui taip pat sekmingai jie apipurskia teti.  Ir bent kuriam laikui nurimsta, pailsi truputi.

thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
ne viska perskaiciau, nes tiesiog truksta kantrybes skaityti kai kuriuos pasisakymus, bet labai patiko Ragnez ir kiti protingi postai. Dziurginta, manau, nesupranta skirtumo vaiko auklejime be baimiu ir su, nes pati kitaip nera augusi. Juk labai daug, norime ar ne, perimame is tevu, niekam as cia naujo nepasakysiu. Tad nuolat grasinama dirzu, pirties kurenimu ir tt, pati mano, kad yra normalu, kai vaikas pagrasintas, pabaugintas, sutvarkytas. Kas cia isvis per zodis - "sutvarkytas"? Mano mama man taip sakydavo "greit busi sutvarkyta". Tai visada pyktis kildavo ir dariau atvirksciai, noredama parodyt jai, kokia jinai tvarkytoja. Nukrypau, bet esme tame, kad Dziurginta sako, kad as va nepaveikta jokiu bausmiu, jokiu baimiu ir tt, o pati ir nepastebi, kaip stipriai ji paveikta, nes tiesiog nepriima kito auklejimo modelio. Tai negi tikrai geriausias budas, kaip sake viena psichologe su vaikais kalbet grasinimais, bauginimais ir musimu? Taip lengviau tevams, na ka cia aiskint, rytoj pamirs jau, geriau duot i ausi, o gal pasakyt, kad miskan isvesiu, ar ne? Ir vaikas sutvarkytas. Visai net nesigilinant, ka jaucia ta jo maza vaikiska sirdele, kai mama sako miskan vesiu. Na mamai taip lengviau, greiciau, o vaikui? doh.gif Man svarbiausia uz viska vaiko psichologine busena ir jei as per savo kvailuma pasakyciau, kad baubas paims, o vaikas ir igys tu baimiu, as paskui nezinosiu, kur detis, kad sveika vaika prigasdinau, pripyliau i ji nesveiku baimiu ir daviau tiket tuo, ko net nera!

Nepamenu, kur skaiciau psichologiniu straipsniu apie bausmes net ne bausmes, kurios turi buti susijusios, t.y turet aiskia pasekme. Manau, tai pats geriausias budas paaiskint vaikui, kas/kodel/kaip. Pvz:
jei vaikas meto i jus zaislus, tai paimate tuos zaislus ir dedate i deze savaitei pvz (na paslepiate), su jais zaist negalima, nes jis juos mete. Aisku vaikas reks, bet paskui nores savo masineliu ir tt ir daugiau nebemes, suprates, kad ilgai ju negaus. Jei nesitvarko daiktu, taip pat, paimate ir neduodate, juk jis ju nesusidejo, vadinas, jam ju nereikia.
Mano pazystamu vaikas(5m.) vydavo teva nuo kompo, nes jam reikia!!!! Neduoda, griuna ant zemes, klykia. Kad gaus veliau, nepadejo. Pasiuliau uz toki elgesi isvis paimt kompo laidus, kad pats neijungtu ir dar savaite negautu. Ka sau manot, kantrus, papraso, palaukia thumbup.gif o mama jau plaukus rove, leido viska, kad tik nerektu.
Tokiu susijusiu bausmeliu lb daug. Tik netinka tokios, kaipo jei nevalgysi, neziuresi Tv, nes kaip tas Tv susijes su maistu?
As saviskei taikau po truputi, maza ji dar, bet kol kas susitvarkom.
Issipleciau. Linkiu sekmes visom, gal kam naujo parasiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tikaram: 04 sausio 2012 - 14:44

thumbup.gif

QUOTE(Tikaram @ 2012 01 04, 15:35)
ne viska perskaiciau, nes tiesiog truksta kantrybes skaityti kai kuriuos pasisakymus, bet labai patiko Ragnez ir kiti protingi postai. Dziurginta, manau, nesupranta skirtumo vaiko auklejime be baimiu ir su, nes pati kitaip nera augusi. Juk labai daug, norime ar ne, perimame is tevu, niekam as cia naujo nepasakysiu. Tad nuolat grasinama dirzu, pirties kurenimu ir tt, pati mano, kad yra normalu, kai vaikas pagrasintas, pabaugintas, sutvarkytas. Kas cia isvis per zodis - "sutvarkytas"? Mano mama man taip sakydavo "greit busi sutvarkyta". Tai visada pyktis kildavo ir dariau atvirksciai, noredama parodyt jai, kokia jinai tvarkytoja. Nukrypau, bet esme tame, kad Dziurginta sako, kad as va nepaveikta jokiu bausmiu, jokiu baimiu ir tt, o pati ir nepastebi, kaip stipriai ji paveikta, nes tiesiog nepriima kito auklejimo modelio. Tai negi tikrai geriausias budas, kaip sake viena psichologe su vaikais kalbet grasinimais, bauginimais ir musimu? Taip lengviau tevams, na ka cia aiskint, rytoj pamirs jau, geriau duot i ausi, o gal pasakyt, kad miskan isvesiu, ar ne? Ir vaikas sutvarkytas. Visai net nesigilinant, ka jaucia ta jo maza vaikiska sirdele, kai mama sako miskan vesiu. Na mamai taip lengviau, greiciau, o vaikui?  doh.gif Man svarbiausia uz viska vaiko psichologine busena ir jei as per savo kvailuma pasakyciau, kad baubas paims, o vaikas ir igys tu baimiu, as paskui nezinosiu, kur detis, kad sveika vaika prigasdinau, pripyliau i ji nesveiku baimiu ir daviau tiket tuo, ko net nera!

Nepamenu, kur skaiciau psichologiniu straipsniu apie bausmes net ne bausmes, kurios turi buti susijusios, t.y turet aiskia pasekme. Manau, tai pats geriausias budas paaiskint vaikui, kas/kodel/kaip. Pvz:
jei vaikas meto i jus zaislus, tai paimate tuos zaislus ir dedate i deze savaitei pvz (na paslepiate), su jais zaist negalima, nes jis juos mete. Aisku vaikas reks, bet paskui nores savo masineliu ir tt ir daugiau nebemes, suprates, kad ilgai ju negaus. Jei nesitvarko daiktu, taip pat, paimate ir neduodate, juk jis ju nesusidejo, vadinas, jam ju nereikia.
Mano pazystamu vaikas(5m.) vydavo teva nuo kompo, nes jam reikia!!!! Neduoda, griuna ant zemes, klykia. Kad gaus veliau, nepadejo. Pasiuliau uz toki elgesi isvis paimt kompo laidus, kad pats neijungtu ir dar savaite negautu. Ka sau manot, kantrus, papraso, palaukia  thumbup.gif o mama jau plaukus rove, leido viska, kad tik nerektu.
Tokiu susijusiu bausmeliu lb daug. Tik netinka tokios, kaipo jei nevalgysi, neziuresi Tv, nes kaip tas Tv susijes su maistu?
As saviskei taikau po truputi, maza ji dar, bet kol kas susitvarkom.
Issipleciau. Linkiu sekmes visom, gal kam naujo parasiau.

thumbup.gif
Atsakyti
Labos.. Ir mums jau reikia patarimu... Dukrytei 4.5m Nuo sio rugsejo i darzeli po keleta valandu (airijoj cia norma 3val) Tai gi,lb gerai suvokiau,kad isejus i darzeli,vaiko elgesys pasikeis,ji jau ir siaip ne itin geruole (cia veikiau jau imu kaltinti save). Stengiausi visada bendrauti ramiai,geruoju,taciau artejant 3-ciam gimtadieniui mano panele visiskai emem ignoruoti tevus. Na galvojau kokia nors triju metu krize pas vaika. Vis bandziau ramiai aiskinti,kad negrazu taip,kad ji mane ar teti liudina kai sitaip elgiasi,bet pastebejau,kad kuo daugiau graziuoju as su ja,tuo dazniau ji bloguoju su mumis. Nzn,kur padaryta klaida ir kaip ja istaisyti,bet db visisaki josn nebesuvaldau. O ir jegu jau truksta,nes dar auginu ir 1m dukryte. Stengiuosi rasti abiem,iprastiniai ritualai nenukentejo,ir toliau mudvi skaitom pasakas,maudomes ir pan. Bandau itraukti ja i kasdiene veikla,kai nereikia skubeti,jei skubam,perspeju ja,kad sikart reikia kazka greiciau padaryti,bet butinai kita karta leisiu (visada istesiu duoda pazada,nes zn,kaip vaikui skaudu,kai netesiam duoto zodzio) taciau jai niekas neidomu,ji pikta,is darzelio prisigaude negerumu ir viskas. Atrodo viena diena jau viskas grazu,o cia bac,ir ji visiskai vel neklauso doh.gif Gal galit patarti,gal kazkaip tas aukelejimo budas priklauso nuo charakterio? na tarkim,jie vienam vaikui graziai aiskinant tinka,kitam galbut reikia isakmiau griezciai nurodyti...
Atsakyti