Paola,pirmiausia patariu-pasiskambink ir užsiregistruok į Kauno"Lopšelį" konsultacijai -raidos įvertinimui(ten ištirs raidos sutrikimus, autizmas yra -nėra, nors šiaip jie su autizmu nesispecializuoja-tačiau čia greičiau nei Vilniuje), pas vaikų neurologą KMUK (dėl epilepsijos), pasiimk siuntimus iš pediatrės ir varyk tirtis. Nežinau kardiologo ir akių- bet šituos irgi turi gauti kompetetingas konsultacijas. Tada su tais išrašais jau žinosi ką daryti pagal rezultatus. Nes čia toks įvertinimas vienas sako taip, kitas kitaip...
Gal pediatrę nekokią turit?Nes kaip ji vertina tokią situaciją- skirtingas diagnozes? dabartinė maniškė (tiesa, tik gimę mes iš vienos pabėgom, nes nepatiko jos požiūris į mano neįgalų vaiką) tai siunčia kur tik sugalvoja ar galvoja, kad mums padės ir naudinga bus arba be jokių problemų siunčia kur aš noriu. Vien ortopedus 5 aplankėm, plastikos chrurgus 4 ir t.t.
Man neteko kartoti NDT nesutinkant, bet pagal pingvinukės istorija supratau, kad ji vėl kaip per naują ėjo kelią nuo pediatrės iki NDT.
Va iš Lauriuko užeigėlės puslapio nuorodos kur 2 puslapyje nurodžiau:
16. NDNT atlieka pakartotinį neįgalumo lygio vertinimą:
16.1. pasibaigus nustatyto neįgalumo lygio terminui;
16.2. pasikeitus asmens sveikatos būklei;
16.3. asmens tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams, ar išmoką mokančiai institucijai nesutinkant su NDNT priimtu sprendimu;
16.4. vykdydama Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau Ginčų komisija) sprendimą.
17. Dėl neįgalumo lygio peržiūrėjimo gali kreiptis:
17.1. asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai;
17.2. išmoką mokanti institucija;
17.3. Ginčų komisija.
18. Asmens neįgalumo lygiui pakartotinai įvertinti turi būti pateikti (gauti) dokumentai, nurodyti šios Tvarkos aprašo 6 punkte.
19. Asmens neįgalumo lygis pakartotinai įvertinamas ir sprendimas priimamas per 15 darbo dienų nuo visų neįgalumo lygiui pakartotinai įvertinti reikiamų dokumentų NDNT gavimo dienos.
20. NDNT apie pakartotinio neįgalumo lygio vertinimo rezultatus informuoja asmens tėvus (įtėvius), globėjus ar rūpintojus, išmoką mokančią instituciją, prireikus asmenį gydantį gydytoją ir Ginčų komisiją.
21. Išmoką mokanti institucija, nesutinkanti su NDNT sprendimu, per 30 kalendorinių dienų po neįgalumo lygio NDNT peržiūrėjimo dienos turi teisę kreiptis į Ginčų komisiją, kuri ginčus dėl neįgalumo lygio nagrinėja ir sprendimus priima socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka.
22. NDNT, pakeitusi sprendimą, išduoda naują Pažymą.