Įkraunama...
Įkraunama...

Skruzdėlynas

Bukit gerutes, parasykit detaliai, kaip, is ko, per kiek laiko pasidaryti si nerealu skanesta! As niekad nebandziau!!! Gal yra ivairiu receptu?! Aciu!
Atsakyti
Nu skruzdėlyną pasigaminti nėra sunku, tik reikia laiko. Nes eikia padayti tešlą, iškočioti, supjaustyti, išvirti karštam aliejuje, tada dėti apipilant medum, pabarstant aguonom, razinom. Tikslaus tešlos recepto dabar neatsimenu, nerandu kur užirašęs buvau, bet ji tikrai nėra sudėtinga. Kai rasiu, būtinai parašysiu smile.gif
Atsakyti
Labai seniai dariau, bet receptas toks:

4 – 5 kiaušiniai;
5 šaukštai grietinės;t
ruputis druskos;
miltų tiek, kiek reikia tešlai (apie 4 stiklines);
pusė kilogramo riebalų virimui (gali būti kiaulienos taukai ar aliejus).
Sirupui:1 st. medaus;1 st. cukraus; 2 šaukštai vandens; 30 g sviesto; 1 šaukštas grietinės.

Iš visų produktų gerai išminkome tešlą. Ją išmušame. Plonai iškočiojame (miltų ant lentos neberiame, o ją ištepame aliejumi, kad tešla nepriliptų). Supjaustome keturkampiais, maždaug 3 –4 centimetrų ilgio gabalėliais. Verdame riebaluose, kol pasidarys gelsvi. Gabalėliams sujungti paruošiame sirupą. Iš nurodytų produktų verdame sirupą, kol, įlašinus jo lašą į šaltą vandenį, neišsileis. Sirupe pamirkome išvirtus tešlos gabalėlius, sudedame kalnu į plokščią lėkštę. Viršų galime papuošti razinomis, riešutais ar susmulkintais džiovintais vaisiais.
Atsakyti
Labai aciu, tik norejau pasiteirauti, ar virti tuos gabalelius po viena, ar galima po kelis blush2.gif ar labai plonai iskocioti reikia?Ar istraukus is aliejaus reikia palaukti, kol nubegs aliejus? Gal kaip ypatinganudziovinti reikia? Ir kaip mirkyti sirupe, ar imerkti gabaleli, ar ji aplieti sirupu. Atsiprasau, kad kvailoki klausimai, bet kai nedarius sito dalyko dar, tai nezinau, bijau sugadinti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 10, 22:04)
Labai aciu, tik norejau pasiteirauti, ar virti tuos gabalelius po viena, ar galima po kelis blush2.gif ar labai plonai iskocioti reikia?Ar istraukus is aliejaus reikia palaukti, kol nubegs aliejus? Gal kaip ypatinganudziovinti reikia? Ir kaip mirkyti sirupe, ar imerkti gabaleli, ar ji aplieti sirupu. Atsiprasau, kad kvailoki klausimai, bet kai nedarius sito dalyko dar, tai nezinau, bijau sugadinti biggrin.gif



Jei turi dideli platu inda, kuriame virsi, tai gali ir kelis deti, zodziu, kiek telpa. Isimant is aliejaus kiaurasamciu reiketu nuvarvinti alieju, bet turbut daugiau ypatingo nieko nereikia:) O del sirupo, gali daryti ir taip ir taip, tik jei ji uzpilinesi, tai sluoksniuotai, ty apdedi indo dugno tais gabaleliais, uzpili suripo, vel dedi, vel uzpili, na kad visi suliptu:) Tai sekmes darant:)
Atsakyti
aS ABEJOJU AR TESLA SU GRIETINE GRAZIAI issiburbuliuoja. Mano teslps receptas 1 normai (nedidelis): 2 kiausiniai, 2 saukstai vandens, struputis nugarintos sodos ir miltai tiek kad tesla butu galima kocioti. Viska suminkai, 2 val i saldytuva. Tada papili ant stalo aliejaus ir kocioji pradzioje visa dideli lapa kuo ploniau, po to supjaustai nedideliais mazdaug 0.5-0.25 delno dydzio lapukais ir tada jau kiekviena atskitai iki tok kol stala pamatysi per laksteli smile.gif Labai grziai issipucia ir tikrai buna skanu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lile: 18 balandžio 2005 - 21:37
Reiskia, kociojama, kol lakstelis bus kone permatomas? O ar neprisiklijuoja prie stalo???
Atsakyti
Niekada į skruzdėlyno tešlą nededu nei grietinės, nei sodos. Mano tešla paprasčiausia: kiaušiniai ir miltai, žiupsnelis druskos. Kuo daugiau kiaušinių, tuo daugiau reikės miltų, tuo didesnis skruzdėlynas gausis. Aš šventėms kepu dažniausiai iš 6-7 kiaušinių.Tešla turi būti vidutinio kietumo, kaip koldūnams panašiai. Labai plonai iškočioju, kepu aliejuje, viskas vyksta labai greitai. Tada pasidarau iš medaus, vandens ir trupučio cukraus sirupą. Imu po lapą, jį kiekvieną atskirai sulieju. Po to ant lėkštės formuoju skruzdėlyną.Aš dar į sirupą mėgstu aguonų pridėti.Labai skanus gaunasi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 19, 11:55)
Reiskia, kociojama, kol lakstelis bus kone permatomas? O ar neprisiklijuoja prie stalo???



neprisiklijuoja, nes stala aliejum istepi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mįsliukė @ 2005 04 19, 17:05)
Niekada į skruzdėlyno tešlą nededu nei grietinės, nei sodos. Mano tešla paprasčiausia: kiaušiniai ir miltai, žiupsnelis druskos. Kuo daugiau kiaušinių, tuo daugiau reikės miltų, tuo didesnis skruzdėlynas gausis. Aš šventėms kepu dažniausiai iš 6-7 kiaušinių.Tešla turi būti vidutinio kietumo, kaip koldūnams panašiai. Labai plonai iškočioju, kepu aliejuje, viskas vyksta labai greitai. Tada pasidarau iš medaus, vandens ir trupučio cukraus sirupą. Imu po lapą, jį kiekvieną atskirai sulieju. Po to ant lėkštės formuoju skruzdėlyną.Aš dar į sirupą mėgstu aguonų pridėti.Labai skanus gaunasi 4u.gif

Gal galetum parasyt, po kito darymo, kiek eina miltu tiksliai, bijau 1 kart darant nesekmes, nes nelabai suprantu, kas ta vid. kietumo tesla...
Atsakyti
Mano mama kepa skruzdėlynus, tai galiu pasakyt, kad tešla pati papraščiausia - kiaušiniai, druska ir miltai. Jokio vandens, sodos ar giretinės. Skanaus skruzdėlyno paslaptis - labai gerai išminkyta ir iškočiota tešla. O skruzdėlyną sulieja su medum, kurį reikia pavirti ant silpnos ugnies, kad išsileistų (bet neužvirt, nes sustingęs bus kietas) ir prisodint skruzdėlyčių, t. y. ant kiekvieno lapelio po raziną smile.gif. Ir netikiu, kad iš pirmo karto puikiai pavyks. Tikrai reikia įgudimo tokima kepiniui, kad jį valgyt skanų (trapų, neprisigėrusį riebalų, ne per storais lapais ir pn. smile.gif Mano mama kepa tą skruzdėlyna ne viena, su drauge, tai jos kaip sakoma sistemą jau ,,atkalę" nes kas užsisako, tai visada sako, kad tokio skanaus niekad nevalgė thumbup.gif Vot pagyriau mamytės darbą smile.gif
Pats procesas gana ilgas, jei kepa iš kokių 3 kiaušų, užima apie 1-1.5 val. (dirba dviese).
Oho iš 6-7 kiaušinių skruzdėlynas, tai jau vos ne kokiems 25 žmonėms smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Burtininke: 11 gegužės 2005 - 13:05
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 04 10, 19:57)
Labai seniai dariau, bet receptas toks:

4 – 5 kiaušiniai;
5 šaukštai grietinės;t
ruputis druskos;
miltų tiek, kiek reikia tešlai (apie 4 stiklines);
pusė kilogramo riebalų virimui (gali būti kiaulienos taukai ar aliejus).
Sirupui:1 st. medaus;1 st. cukraus; 2 šaukštai vandens; 30 g sviesto; 1 šaukštas grietinės.

Iš visų produktų gerai išminkome tešlą. Ją išmušame. Plonai iškočiojame (miltų ant lentos neberiame, o ją ištepame aliejumi, kad tešla nepriliptų). Supjaustome keturkampiais, maždaug 3 –4 centimetrų ilgio gabalėliais. Verdame riebaluose, kol pasidarys gelsvi. Gabalėliams sujungti paruošiame sirupą. Iš nurodytų produktų verdame sirupą, kol, įlašinus jo lašą į šaltą vandenį, neišsileis. Sirupe pamirkome išvirtus tešlos gabalėlius, sudedame kalnu į plokščią lėkštę. Viršų galime papuošti razinomis, riešutais ar susmulkintais džiovintais vaisiais.

Va šitas receptas tai tikrai super thumbup.gif thumbup.gif visada taip darau skruzdelyną.na tik dar ipilu stiliuką degtinės kad labai žagarėliai riebalų neisigertų. ax.gif
Atsakyti