Įkraunama...
Įkraunama...

Skruzdėlynas

QUOTE(Burtininke @ 2005 05 11, 15:03)
Mano mama kepa skruzdėlynus, tai galiu pasakyt, kad tešla pati papraščiausia - kiaušiniai, druska ir miltai. Jokio vandens, sodos ar giretinės. Skanaus skruzdėlyno paslaptis - labai gerai išminkyta ir iškočiota tešla. O skruzdėlyną sulieja su medum, kurį reikia pavirti ant silpnos ugnies, kad išsileistų (bet neužvirt, nes sustingęs bus kietas) ir prisodint skruzdėlyčių, t. y. ant kiekvieno lapelio po raziną smile.gif. Ir netikiu, kad iš pirmo karto puikiai pavyks. Tikrai reikia įgudimo tokima kepiniui, kad jį valgyt skanų (trapų, neprisigėrusį riebalų, ne per storais lapais ir pn. smile.gif Mano mama kepa tą skruzdėlyna ne viena, su drauge, tai jos kaip sakoma sistemą jau ,,atkalę" nes kas užsisako, tai visada sako, kad tokio skanaus niekad nevalgė  thumbup.gif  Vot pagyriau mamytės darbą smile.gif
Pats procesas gana ilgas, jei kepa iš kokių 3 kiaušų, užima apie 1-1.5 val. (dirba dviese).
Oho iš 6-7 kiaušinių skruzdėlynas, tai jau vos ne kokiems 25 žmonėms smile.gif

DARAU lygiai taip pat, iš trijų kiaušinių gaunasi nemažas skurzdėlynas, o miltų dedu tai tiek, kad tešla kočiotųsį normaliai, tas tiesa, kuo ploniau tuo skaniau....o į puodelį, nedidelį sumetu po 5,6 lakštelius (didžiausias vargas kočiojimas)
Atsakyti
O aš kepu skruzdėlyną pagal tokį recepta:
5 kiaušiniai, 50 g sviesto, miltų tiek, kad tešla neliptų prie rankų ir lengvai kočiotųsi, aliejaus virimui. biggrin.gif
Apliejimui dirbtinio medaus 0,5 ltr., apibarstymui razinų ir aguonų ax.gif
Kiaušinius gerai išplakti, supilti ištirpdytą sviestą, jokiu būdu ne karštą, viską gerai išmaišyti, dėti miltų tiek, kad tešla neliptų prie rankų ir, kad būtų lengva kočioti. Labai svarbu gerai išminkyti tešlą, t.y. minkyti tol, kol atsiras oro pūslelės mirksiukas.gif Tuomet ant stalo pabarstyti truputėlį miltų, kad tešla nepriliptų prie stalo, kočioti tol kol tešla taps permatoma, jei reikia nuvalyti miltų perteklių, pjaustyti norimo dydžio gabaliukais ir virti įkaitusiame aliejuje.
Skruzdėlyną paprastai formuoju didelėje lėkštėje,o kartais ir padėkle (jei kepu iš 10 kiaušinių). Kiekvieną aplaistau pašildytu medumi ir apibarstau razinomis ir aguonomis. O medų šildau sekančiai: išpilu į mažą puodą, o tą puodą dedu į didesnį puodą su verdančiu vandeniu tam, kad neperkaitinčiau medaus. Beja retkarčiais skruzdėlyną pertepu saldžiu kondencuotu pienu, jį irgi šildau, kaip medų mirksiukas.gif
Na kaip ir viskas! Tikiuosi nieko nepamiršau parašyti. ax.gif Belieka palinkėti SKANAUS! mirksiukas.gif
Atsakyti
O mano receptas štai koks:

6 kiaušiniai (jau nemazas gaunas is tiek)
60-70 ml degtinės (butinai)
miltų pagal kietumą, bet, kad tešla nebutu superkieta.

Kočioti ant aliejaus laaaaabai plonai, ir virti taukuos o ne aliejuj, man kažkaip aliejus geriasi, o taukai ne, bet gal cia kaip kam...

Medus:
1 st. medaus (tikro ar dirbtinio)
1,5 st. cukraus
1 valg. š. sviesto
2 valg. š grietinės
apie 0,5 st. vandens, jei reikia ir daugiau
malto imbiero (nebutinai)

Viską sudėti į puodą, truputį pavirinti, prisukti, kad vos vos virtų, mirkyti, po vieną, lakštus ir statyti, pabarstant aguonomis.

Skanaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajuss @ 2005 07 21, 12:58)
O mano receptas štai koks:

6 kiaušiniai (jau nemazas gaunas is tiek)
60-70 ml degtinės (butinai)
miltų pagal kietumą, bet, kad tešla nebutu superkieta.

Kočioti ant aliejaus laaaaabai plonai, ir virti taukuos o ne aliejuj, man kažkaip aliejus geriasi, o taukai ne, bet gal cia kaip kam...

Medus:
1 st. medaus (tikro ar dirbtinio)
1,5 st. cukraus
1 valg. š. sviesto
2 valg. š grietinės
apie 0,5 st. vandens, jei reikia ir daugiau
malto imbiero (nebutinai)

Viską sudėti į puodą, truputį pavirinti, prisukti, kad vos vos virtų, mirkyti, po vieną, lakštus ir statyti, pabarstant aguonomis.

Skanaus smile.gif

sveikutes.taip sis pyragelis is tikruju labai skanus! thumbup.gif daznai nusiperku.bet darbelio tikrai ne mazai labai jau tas kociojimas daug laiko uzima. smile.gif
Atsakyti
o mano močiutė pas kažkokią tetulytę užsakydavo skruzdelyną visai kitokį, nei, kad mes įpratę - jis būdavo iš tokių mažyčių tešlos ,,kirminėlių".Man rodo, kažkada kažkur mačiau pirkti.Nu, tokia ,,krūvelė", tiesa, irgi aguonom apibarstyta.Tai va, gal kas nutuokiat, kas ten per tešla (manyčiau, kad siaurais ,,kirminėliais" iškočiojama, supjaustoma ir kepama orkaitėj, nes neriebu) ir kaip apskritai tas daiktas gaminamas? Nes aš savų ,,šaltinių" (man atveždavo tą gardumyną iš Tauragės) jau nebeatkasiu:)
Atsakyti
QUOTE(lipke @ 2005 07 28, 13:51)
o mano močiutė pas kažkokią tetulytę užsakydavo skruzdelyną visai kitokį, nei, kad mes įpratę  - jis būdavo iš tokių mažyčių tešlos ,,kirminėlių".Man rodo, kažkada kažkur mačiau pirkti.Nu, tokia ,,krūvelė", tiesa, irgi aguonom apibarstyta.Tai va, gal kas nutuokiat, kas ten per tešla (manyčiau, kad siaurais ,,kirminėliais" iškočiojama, supjaustoma ir kepama orkaitėj, nes neriebu) ir kaip apskritai tas daiktas gaminamas? Nes aš savų ,,šaltinių" (man atveždavo tą gardumyną iš Tauragės) jau nebeatkasiu:)



Kai pasakei, kad iš Tauragės, tai prisiminiau, tokį mano mama yra darius, jei rasiu receptuką - įmesiu kada tongue.gif
Atsakyti
Man tai vistiek naisku kaip sildyti ta medu, nes radau kazkur recepta :
Glaistas:
1 st. dirbtinio (arba natūralaus, jei negaila) medaus
1 st. cukraus
1 st. vandens

Tai ant tiek skystas gavosi kaip vandenelis. berysio visas skruzdelynas buva ;(

Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2005 08 26, 12:37)
Man tai vistiek naisku kaip sildyti ta medu, nes radau kazkur recepta :
Glaistas:
1 st. dirbtinio (arba natūralaus, jei negaila) medaus
1 st. cukraus
1 st. vandens

Tai ant tiek skystas gavosi kaip vandenelis. berysio visas skruzdelynas buva ;(


Rašiau anksčiau, kad medų šildau sekančiai: išpilu į mažą puodą, o tą puodą dedu į didesnį puodą su verdančiu vandeniu, šildau tol kol pasidaro skystas, kai pradeda tirštėti vėl tą puodą su medumi dedu i didesnį puodą su verdančiu H2O. ax.gif
Atsakyti
Na va viriau pagal ta recepta kur su grietine, tai mmmm dar siandien atsidziaugt siuo malonumu negaliu. Ex velniop visos dietos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajuss @ 2005 08 02, 14:26)
Kai pasakei, kad iš Tauragės, tai prisiminiau, tokį mano mama yra darius, jei rasiu receptuką - įmesiu kada tongue.gif


Mes su mama gaminam kažka panasaus, gaunasi visai ydomus ir skanus
TORTAS SKRUZDELYNAS
reiks:
3 kiaušinių,
1 pok. sviesto ar margarino,
1a.š. sodos,
miltų pagal tirštumą,
2 indeliai kondensuoto pieno.
eiga:
kondensuotą pieną virti apie2 val. ir vėliau sumaišyti su pokeliu ištirpintu sviestu, kol gausis vientisa masė
iš kitų produktų suminkyti tešlą, tokio kietumo, kad būtų galima tarkuoti per burokinę trintuvę, bet ne per kietą. Sutarkuot tešlą ant skardos ir iškept orkaitėj tuos trupinėlius.
tada visus trupinėlius, kondensuoto pieno ir sviesto mišinį, taip pat galima įdėti džiovintų vaisių, aguonų. viską sumaišyti ir sukrėsti į norimą formą, atšaldyti šaldytuve.
Atsakyti
As ta "medu" darau taip:
reikia:
1 indelio kondensuoto pieno be cukraus,
1,5 stiklines cukraus.
I puoda pilu kondensuota piena ir cukru, tada maisydama verdu, kol gerai istirpsta cukrus.
Atsakyti
Kepiau ir aš skruzdelyną. Pačiu paprasčiausiu metodu: 3 kiaušiniai, žiupsnelis druskos ir miltų. Na kočiojau tikrai plonai. Labai pravertė patarimas kočioti ant aliejumi suvilgyto paviršiaus. Naudojau ne medinę lentelę, o plastikinį padėkliuką. Gavosi super ploni ir kepant išsipūtė.
Labai skanu smile.gif. Šeimyna tuoj įvertino ir vienu prisėdimo mano 1,5val darbas dingo jų pilvuose smile.gif
Atsakyti