Įkraunama...
Įkraunama...

ką jūs naudojate žaizdoms dezinfekuoti?

man iskilo toks klausimelis, nors savo nuomone ir turiu, bet mane inspiravo lengvas gincas su kolege:)
ji linkusi naudoti 'sena gera joda ar peroksida', kaip ji sako, o as manau, kad yra naujesniu ir saugesniu priemoniu zaizdoms dezinfekuoti, ir ne tik zaizdoms...
jos argumentas buvo tik tai, kad ja veikysteje jodu tepe, ir zodziu ji nieko kito nemate, nors sutiko, kad jausmas ne per smagiausias, ypac kai pakliuna i zaizda (nors kiek as zinau, jodo negalima ant zaizdos pilti) ir kaina. aisku jodas ir peroksidas pigus, bet tai kai kalbam apie vaikuti, ar tai yra argumentas? kiek jo sunaudoji? per metu pora buteliukiu?
bet ji uzsispyrus, ir as uzsispyrus:)
o nuo briliantines zalumos mane ir posiai dienai krato, kai prisimenu vejaraupius:)

Taigi, ka jus naudojate vaukuciui ir gal sau zaizdoms dezinfekuoti?
Atsakyti
Bent mano vaistineleje yra Betadine,jo sudetyje taip pat jodas,bet vaikam as truputi skiedziu,o sau dar turiu ir Cutasept F.
Atsakyti
4u.gif
Mes dezinfekuojame su Octeniseptu ax.gif Galima pilti ir ant zaizdos, grauzia truputi, bet ne taip kaip jodas ar koks spiritas schmoll.gif
http://www.vaistai.l...rchword=schulke
Arba galima Cutaseptu tongue.gif irgi neblogas dalykas.
Tik Octeniseptu ir gleivines galima skalauti (pvz, jei burnoje kokios zaizdeles yra) bet jau skonis tai ojojoj doh.gif
Atsakyti
QUOTE(jukka @ 2008 02 26, 23:18)
4u.gif
Mes dezinfekuojame su Octeniseptu  ax.gif Galima pilti ir ant zaizdos, grauzia truputi, bet ne taip kaip jodas ar koks spiritas  schmoll.gif
http://www.vaistai.l...rchword=schulke
Arba galima Cutaseptu  tongue.gif  irgi neblogas dalykas.
Tik Octeniseptu ir gleivines galima skalauti (pvz, jei burnoje kokios zaizdeles yra) bet jau skonis tai ojojoj  doh.gif

Cutasepto nezinojau, bet gamintojas tai va, ka apie ji raso
http://www.bode-chem.../cutasept_f.php
jis nelabai zaizdoms, cia labiau medicinoj naudojamas odos dezinfekcijai pries operacijas, kaip supratau, tikrai ne gleivinems ir zaizdoms.
Dar kazkokiam lietuviskam puslapyje radau, kad jis koju grybelio profilaktikai i avalyne purksti, nes ten sudetyje kazkoks benzalkonium chloridas, su baseinu asocijojuosi smile.gif ir alkohopio ten daug, beveik kaip spiritas, tik brangesnis turbut uz spirita... tik nezinau, kiek jis kainuoja:))
Atsakyti
QUOTE(didyle @ 2008 02 26, 23:59)
Cutasepto nezinojau, bet gamintojas tai va, ka apie ji raso
http://www.bode-chem.../cutasept_f.php
jis nelabai zaizdoms, cia labiau medicinoj naudojamas odos dezinfekcijai pries operacijas, kaip supratau, tikrai ne gleivinems ir zaizdoms.
Dar kazkokiam lietuviskam puslapyje radau, kad jis koju grybelio profilaktikai i avalyne purksti, nes ten sudetyje kazkoks benzalkonium chloridas, su baseinu asocijojuosi smile.gif ir alkohopio ten daug, beveik kaip spiritas, tik brangesnis turbut uz spirita... tik nezinau, kiek jis kainuoja:))

o apie betadina tai va a raso, gaunasi ttas pat, kas ir jodas:
Padidėjęs jautrumas jodui ir jo preparatams, hipertireozė, skydliaukės
adenoma, dermatitas, inkstų funkcijos nepakankamumas, prieš pradedant
gydymą radioktyviuoju jodu, taip pat skydliaukės preparatais. Neskirtinas
prieš laiką gimusiems naujagimiams ir kūdikiams, nėščioms moterims (po 3 nėštumo mėnesio). taip pat krūtimi maitinančioms motinoms. Esant būtinam reikalui, preparatas gali būti skiriamas naujagimiams, kūdikiams ar nėščioms moterims tik nuolat prižiūrint gydytojui.
Cia is betadino anotacijos.

Negi daugiau niekas nieko sia tema neturi pasakyti? smile.gif

Atsakyti
4u.gif
Taip, cutasept daugiausiai naudojamas ligonineje ax.gif Bet juo gi galima patepti aplink zaizda g.gif Man irgi atrodo, zaizda jo nelabai gerai purksti unsure.gif
Koju grybeliu gydymui yra Cutasept Feet ax.gif Tiesiog tai stiprus odos dezinfektantas, todel ir naudoja grybeliu gydymui.
Mes Cutasepto neturime, tik Octenisepto tongue.gif
O Betadinas gal ir visai neblogas dalykas g.gif
Kontakto su audiniais vietoje iš betadino palaipsniui ir tolygiai atsipalaiduoja jodas, kuris ir veikia mikroorganizmus. Lyginant su elementaraus jodo preparatais, betadinas baktericidiškai veikia kiek silpniau, tačiau yra mažiau toksiškas, Dėl didelės molekulinės masės betadinas praktiškai nesirezorbuoja per sveiką odą ar gleivines thumbup.gif
Dar yra kazkoks betadino tepalas g.gif

BETADINAS
tepalas

Tarptautinis pavadinimas (INN): Povidonum-iodum.

SUDĖTIS
1 grame tepalo yra 100 mg jodo povidono (PVP-jodino komplekso)

Vartojimo indikacijos
Betadino tepalas vartojamas nudegimams, pjautinėms ar durtinėms žaizdoms,
įdrėskimams, trofinėms opoms (blauzdos opoms, praguloms), odos infekcijoms
ir infekcinėms dermatozėms gydyti. thumbup.gif

Naujagimiams ir kūdikiams preparatas gali būti skiriamas tik ištyrus
skydliaukės funkciją. blink.gif

BETADINE
tirpalas

SUDĖTIS
1 militre tirpalo yra 10 mg laisvo jodo.

Priešmikrobinio veikimo spektras
Preparatas pasižymi baktericidiniu, fungicidiniu, selektyviu virusocidiniu
veikimu. Taip pat veikia tuberkuliozės sukelėją ir patogeninius pirmuonis.

Toksiškumas
Toksikologinė klasė: praktiškai netoksiškas.

Pavojingumo klasė: praktiškai nepavojingas.

INDIKACIJOS
Vietinei dezinfekcijai prieš injekciją, punkciją, biopsiją, kraujo
perpylimą, infuziją, imant kraują tyrimams.
Operaciniam laukui (odai ir gleivinėms) dezinfekuoti prieš operaciją.
Aseptiniam žaizdų gydymui.
Chirurgo ir kt. medicinos personalo rankoms ir visam knui dezinfekuoti
prieš operaciją.

KONTRAINDIKACIJOS
Padidėjęs jautrumas jodui ir jo preparatams, hipertireozė, skydliaukės
adenoma, dermatitas, inkstų funkcijos nepakankamumas, prieš pradedant
gydymą radioktyviuoju jodu, taip pat skydliaukės preparatais. Neskirtinas
prieš laiką gimusiems naujagimiams ir kūdikiams, nėščioms moterims (po 3 nėštumo mėnesio). taip pat krūtimi maitinančioms motinoms. Esant būtinam reikalui, preparatas gali būti skiriamas naujagimiams, kūdikiams ar nėščioms moterims tik nuolat prižiūrint gydytojui.

Vartojimo būdas
Betadino tirpalas vartojamas arba nepraskiestas, arba 10%, arba 1% tirpalo
pavidalu (t.y. gali būti skiedžiamas santykiu 1:10 arba 1:100, priklausomai nuo indikacijų.
Odai dezinfekuoti prieš injekciją, punkciją, biopsiją, kraujo perpylimą,
infuziją, imant kraują tyrimams ar operaciją preparatas vartojamas
neskiestas (ekspozicijos trukmė 1-2 min.).
Gydant septines žaizdas, odos nudegimus, bakterines ir grybelines odos
infekcijas, taip pat gleivinėms dezinfekuoti vartojamas 10% (t.y.
praskiestas santykiu 1:10) vandeninis betadino tirpalas.
Prieš operaciją rankoms ir kūnui dezinfekuoti vartojamas 1% (t.y.
praskiestas santykiu 1:100) vandeninis betadino tirpalas. Ne anksčiau kaip
po 2 min. tirpalo likučiai nuplaunami šiltu vandeniu.
Preparatas skiedžiamas vandeniu prieš pat vartojimą. Pagamintas tirpalas turi būti suvartojamas nedelsiant, t.y. praskiestą tirpalą laikyti nepatartina.
http://www.100metu.l...zdoms/betadinum
Na turbut galima ta betadina naudoti (jeigu alergijos nera ar dar kokiu kontraindikaciju) raso gi, kad pirmoji pagalba zaizdoms ir nudegimus gydo ir septines zaizdas thumbup.gif
Atsakyti
Tai as ir norejau pasakyti, kad Cutasept yra galimas naudoti, bet kazkokiu super privalumu neturi, nes is principo pagrindas yra alkoholiai.
O del grybelio profilaktikos tai cia man atrodo daugiau marketinginis dalykas, nes ir tas pats jodas veikia gana efektyviai grybelius. Grybeliai nera labai atsparus antiseptikams.
Problema daugiau saugumas situ vaistu- tiek jodas, tiek ir alkoholiai ir juo labiau benzalkonium chloridas nera dalykai, kuriuos reiketu purksti ar tepti ant zaizdos, jie geriausiu atveju gali buti naudojami odai aplink zaizda dezinfekuoti.
O jodas, kokioj formoj jis bebutu, kad ir PVP-jodas, vistiek yra potencialiai toksiskas skydliaukei ir gali alergizuoti.

Kaip ir rasiau pradzioj, as turiu savo nuomone siuo klausimu, ir mano seimoj naudojamas Octenisept, nes na neradau isvis jokiu duomenu apie jo zalinga ar koki kita potencialiai neigiama poveiki, o dabar dar pasiknaisiojau, tai radau vat toki puslapiuka:)
http://www.octenisept.com.ua/

Octenisept nesirezorbuoja i kraujotaka, kazkur buvau radus, kad nera nei vieno pranesimo visame pasaulyje apie Octenisept sukelta alergine reakcija, ir tinka odai, gleivinems, zaizdoms, ir maziems leliukams ir sau galim naudoti, zodziu mes tai naudojam Octenisepta, ir nesuprantu tos savo drauges, kuri man aiskino, kad galima naudoti bet ka.
Bet jei galima gauti tokio dalyko, tai kam naudoti bet ka? ir nera labai brangus jis, turint omeny, kokio lygio cia dalykelis...
smile.gif
o vyras mano tai ji masinoj veziojasi- pagrindinis privalumas, kad octeniseptas nebijo nei salcio nei karscio, tass ji labai dziugina:))) ir man patogu, nes i masina jis pats perkasi smile.gif

Atsakyti
Na tai as ir sakau, kad Octeniseptas yra labai geras dalykas thumbup.gif
drinks_cheers.gif
Atsakyti
man ir patinka Octeniseptas drinks_cheers.gif
Atsakyti
tai smagu, kad yra bendraminciu drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
bet idomu butu pasidiskutuoti su nesutinkanciom:)))
Atsakyti
Tai gal visos Octenisepta naudoja, todel ir nenori kartotis lotuliukas.gif
Ko cia nesutikti? g.gif Geras dalykas ir viskas tongue.gif Ir jokiu diskusiju net nereikia mirksiukas.gif
Oj, kaip isreklamavom doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
blogis tame, kad as noejau podruzkei vienai parodyti diskusija, o dabar sakys kad as sufabrikavau pozicijas g.gif
nu realiai tai juk turi buti kitokiu nuo moniu... nors is kitos puses dziugu, jei is tikro daugumas sutinka su octeniseptu, bent jau smagu kad naudojames geru daikciuku thumbup.gif
Atsakyti